PDA

View Full Version : Хранене и хранителни добавки преди и повреме на състезание



anonymous546178
06-19-2012, 11:56
Така, след около 10 дни ми предстои състезание по морски многобой. Дисциплините, за които искам да имам стабилно хранене са гонки гребане, теглене на въже и дължина плуване. Гонките гребане са 3, със средна дължина 9 минути(зависи от метеорологичните условия). Тегленето на въже вероятно ще протече в 5-6 рунда с продължителност 30 секунди. Плуването, не е точно плуване а издърпване по въже което плува по водата, продължителност около 20 секунди.
Така.. Като прегледам по-отгоре не изглежда толкова трудно, но при всяка дисциплина се старая да изтискам максималното от себе си. Искам предложения за хранене и хранителни добавки в този период. Висок съм 1.90, тежа 90кг, гръдна обиколка 110, талия 90, бицепс(студен) 41-42. На колко да увелича калорийния баланс за един ден? Препоръчителни и забранени храни? Идеи за хранителни добавки и витамини?

Моите разсъждения до тук са: Да увелича приема на бавни въглехидрати до 300г на ден (обмислям, дали не трябва и повече). Приема на мазнини и белтъчини смятам да остане същия като за НВД-ВМ за човек с моето тегло. Някакви коментари?

Относно хранителните добавки: Обмислям прием на таурин по 6г на ден(1.5 след ставане, и по 1.5, 30 мин. преди всяко натоварване). Глутамин- 10-15 грама след гонка, 10 грама преди лягане. Две таблетки разтворими витамини сутрин и две вечер. + това през състезателния ден ще гледам да не се обезводнявам. Как ви се струва това и какво трябва да се промени, добави и тн.

Много сериозно очаквам отговори от redbul, fatrat i Holyshit(или там както ти е ника) и от медицински лица да изкажат дали по-високи дози от по-горните аминокиселини няма да преебат нещо

anonymous546178
06-21-2012, 21:04
разочаровате ме

redbul2
06-23-2012, 07:55
Една седмица бях на почивка на место където няма интернет. Сега чета отново темите ви. :)
И на мен ми се струва,че трябват повече въглехидрати. Да заредиш мускулите и черния дроб с гликоген. Забранени храни трябва да бъдат тежките,трудно смилаеми храни и по-добре да избягваш пържените и особено препържените. Които могат да дразнят стомаха и червата, и да влошат усвояването по тоя начин.
За витамините,някои културисти използваха Анимал Пак и подобни,но са доста силни и в конски дози. Сега в магазините Лидъл се продават едни разтворими таблетки Магнезий по около 2 лева. Пия понякога от тях преди самата тренировка и не знам дали е случайно съвпадение,но откакто ги вземам имам голямо покачване на силата на всички упражнения. :)
Креатин малат също увеличава силата и издръжливостта.

DownloadVirus
06-23-2012, 09:20
Цялото състезание за колко време е ? Май ще трябва да fast-ваш :)

anonymous546178
06-23-2012, 21:59
цялото състезание продължава 2 дни (евентуално 3) иии в какъв смисъл да фаствам ?

DownloadVirus
06-23-2012, 22:48
Имам предвид продължителността,а не колко дена ще блееш

anonymous546178
06-24-2012, 08:08
В два или три състезателни дни ще е, не знам още. Самите гонки ще са в продължителност, както съм описал по-горе и уж е мислено така, че да има време да се възстановиш.

DownloadVirus
06-24-2012, 11:06
Еми както ти казвам ще направиш фастинг и за добавки black jack вземаш и това е