PDA

View Full Version : Раздяла след 3 години



dimityr.radostinov
06-19-2012, 13:54
Здравейте приятели и приятелки. С приятелката ми сме от повече от 3 години заедно и от година живеем заедно. Преди няколко вечери се стигна до огромен скандал и аз и посегнах ударих я веднъж. вчера и купих букет, бонбони, нарисувах си колата пишеше "Прости ми обичам те" и така де. маллко или много тя ми прости целунахме се ала бала но в същото време тя казва че не може да ми прости нещо такова. Знам за обидите които част от вас ще ги отправят към мен и ще ви помоля да си ги спестите. всички аз сам съм си ги казал. какво да направя за да ми прости ...

SisiStrange
06-19-2012, 13:55
За какво толкова се скарахте, че чак си и ударил шамар?

dimityr.radostinov
06-19-2012, 13:58
за глупост, а съм си виновен че го направих, но в последните няколко дни тя почти не е спряла да ми крещи... просто не знам може и това да е фактор повлиял върху мен. виновен съм признавам си го оправдание нямам

BrokenInnocence
06-19-2012, 14:53
С майка ми не сме много близки, никога не ми е давала съвети за живота, мъжете или каквото и да било, но от нея знам едно нещо - мъж удари ли те веднъж, слагаш край на всичко и до там. Ако приятелката ти е толкова глупава да ти прости, букетите и другите такива глупости може и да помогнат, но ще й е криво известно време. Като мине малко повече време от случката ще се успокои и ще й мине.

kyon
06-19-2012, 14:55
Ти щом един път си се престрашил да я удариш 100% това ще се повтори рано или късно...
На колко години сте?

dimityr.radostinov
06-19-2012, 15:00
на по 20 и двамата така де тя е на 21

3oPuTy
06-19-2012, 15:03
С първия ми сериозен приятел точно заради един шамар приключихме окончателно.Две години бяхме заедно,нещата не вървяха и все пак се опитвах по всякакъв начин да оправя нещата (макар и двамата да бяхме виновни за случващото се),но една вечер оня ми игра шамар,защото видиш ли един приятел дошъл да ме изпрати до нас ... А нима трябваше да се прибирам сама в тъмното и то при условие,че бях доста по-малка,него го нямаше,а месец по-рано изнасилиха момиче на 100 метра от блока ми ... :? Той си беше леко напред като го направи и веднага след това осъзна грешката си,извиняваше ми се,молеше ми се,но ... след тоя шамар всичко приключи окончателно.Честно казано се радвам,че го отнесох,защото в противен случай още доста дълго време щях да се опитвам да оправя нещата и да живея с илюзията,че някой ден всичко ще е както преди :?

li0n
06-19-2012, 15:04
Наистина.. Щом един път си я ударил, нищо не ти пречи отново да го направиш. И съм убедена, че тя го знае!

DisappointedDreamer
06-19-2012, 16:33
Гледай да не се повтаря отново. Няма какво друго да направиш. До момичето се свежда всичко.

dimityr.radostinov
06-19-2012, 16:38
Гледай да не се повтаря отново. Няма какво друго да направиш. До момичето се свежда всичко.

едиин смислен отговор

3oPuTy
06-19-2012, 16:51
Смислен отговор =/= Отговор,който ме устройва ;)
Всички отговори в темата са смислени,а това,че не те устройват е друг въпрос :)

dimityr.radostinov
06-19-2012, 16:54
Смислен отговор =/= Отговор,който ме устройва ;)
Всички отговори в темата са смислени,а това,че не те устройват е друг въпрос :)

аз помолих за съвет един вид не за упреци аз написах че всички упреци които може да отправите към мен съмия аз съм го направил към себе си :)

Violenza
06-19-2012, 16:58
мъж удари ли те веднъж, слагаш край на всичко и до там.
Закон.

Най-доброто, което можеш да направиш, е да я оставиш да бъде щастлива с някой уравновесен мъж.

marin4itu
06-19-2012, 17:02
Винаги ще го помни и ще има един страх при следващ скандал да не би да се повтори. Имай го в предвид.

И аз крещя за глупости като съм в определен период на месеца.

IseeDEADbodies
06-19-2012, 17:32
Преувеличавате и то ужасно много... Да и аз не толерирам мъж да бие жена, ама т'ва не е бой. Човек просто понякога си изтърва нервите. То по тая логика жените като ходят да раздават шамари и давайте и ние да бягаме от вас... Хора сме губим контрол понякога, не сме роботи, сещате се, нали ?

Колкото до автора - Пич, сгафил си и то яко... старай се да оправиш нещата и най-вече, старай се това никога да не се повтаря. Ако толкова много се обичате, мисля че ще ти даде шанс да се поправиш.

LadyTerrible
06-19-2012, 18:39
50 на 50 е шансът,но бъди готов да не ти прости.Аз лично,както гледам и другите дами от форума са на същото мнение,не бих простила това.Трябва да си абсолютно сигурен,че няма да го направиш отново,защото това си е много сериозно,обидно и тнт, ти знаеш или дано знаеш.Просто й дай всичко от себе си,обичай я, покажи й,че си осъзнал грешката си,покажи й какво значи за теб.Но пак казвам...трудно простимо е.

embraceme
06-19-2012, 19:16
Съвет за следващият път като се ядосаш : Хвани нещо и го счупи или удари нещо ( не нея ) винаги помага един път щях да счупя секцията и се почувствах по-добре пък и изглежда страшно и ненормално :Д ахха боже не съм добре

valdesbg
06-19-2012, 20:59
Не мисля че трябва да ти прощава. Превишил си си правата повече от позволеното.

Другия път ще знаеш, сега да ти е за урок.

magita
06-19-2012, 21:32
Преувеличавате и то ужасно много... Да и аз не толерирам мъж да бие жена, ама т'ва не е бой. Човек просто понякога си изтърва нервите. То по тая логика жените като ходят да раздават шамари и давайте и ние да бягаме от вас... Хора сме губим контрол понякога, не сме роботи, сещате се, нали ?

Колкото до автора - Пич, сгафил си и то яко... старай се да оправиш нещата и най-вече, старай се това никога да не се повтаря. Ако толкова много се обичате, мисля че ще ти даде шанс да се поправиш.

Има безброй места където може да удари...
Много се бъркаш,ако си мислиш, че с някви подаръци ще си оправиш връзката - еми не..


"Знам за обидите които част от вас ще ги отправят към мен" - това, че си я ударил не е само насилие, но и обида към нея
каквото се повикало такова се обадило ;]

DarkTemplar
06-19-2012, 21:53
Поддал си се на провокацията и сега му ядеш главата. Жените са истерични и провокативни по природа, ако за всяка подобна изява получаваха физическо наказание, щяха да са все по болниците.

Седнете и си поговорете сериозно, обясни й защо си го направил, вместо да й падаш на колене и да й целуваш краката. Не се дръж като п*тка. Не бонбони и цветя, ами ако ще Порше да й купиш, това няма да заличи обидата, която си й нанесъл. Ако истински държи на теб, ще ти прости (е може да те поизмъчва известно време, та да си понесеш заслуженото), обаче гледай да не се повтаря. Пък и колкото да те ядоса някоя жена, с думи може да я нараниш много по-сериозно (стига да имаш дар слово), физическата саморазправа не е подходящ начин. Старай се да бъдеш максимално сдържан и уравновесен, в твой плюс е.

magita, има някои смели девойки, които си позволяват да посягат първи. На последната такава й обясних с много равен и спокоен тон, че ако опита отново, после ще се наложи да ходим до Пирогов да й наместват и гипсират ръката, която ще бъде счупена на 2-3 места. Не се осмели да ме пробва дали съм бил сериозен.

dPa3HuTeJl
06-19-2012, 22:14
Аре стига бе голяма работа станало един шамар, все едно света свършил, хора сме, допускаме грешки, явно на човека му е за първи път след като не се е сетил да удари нещо друго. Кво проповядвате тука все едно сте в няква църква и господ ви оценява. Момичетата много горди станахте нещо? Примера със така известния сексистки сандвич е идеален, като гажитУ ви каже да му направите сандвич и вие се мръщите, и що ? След като сте с него заслужава да му направите един умрял сандвич, ако пък не заслужава - защо още сте с него? Лешпери.

OP- Че си направил беля, направил си. Не казвам, че не е нищо особено. Другия път вместо да удряш приятелката си като някъв кръчмар който се връща мъртво пиян, удари нещо друго, на мъж ли си се правил, кво? Изнервен бил. Нищо чак толкова не е станало, ако не се повтори. Давам ти 101% шанс, че приятелката ти ще ти прости ако направиш каквото трябва и не се отказваш от нея след като ти е казала няколко пъти "нИЕ". Само да не го повтаряш отново, щото явно тя си знае правата в една връзка, не като някой крави. Успех.

DisappointedDreamer
06-19-2012, 22:17
Темплъра не си поплюва.

magita
06-20-2012, 07:51
magita, има някои смели девойки, които си позволяват да посягат първи. На последната такава й обясних с много равен и спокоен тон, че ако опита отново, после ще се наложи да ходим до Пирогов да й наместват и гипсират ръката, която ще бъде счупена на 2-3 места. Не се осмели да ме пробва дали съм бил сериозен.

Не съм казала никъде относно девойките, но се тая. Няма значение дали си мъж или жена в една връзка стигне ли се до бой ... Тебе, че няма да те заболи от тия девойки дето са ти посягали няма, но както вече казах обидно е.

"Аре стига бе голяма работа станало един шамар, все едно света свършил, хора сме, допускаме грешки" - може да допускаме, ама пак сме хора и не трябва да сме катализатор на нечии нерви

dimityr.radostinov
06-20-2012, 15:52
Благодаря ви на всички. темата е приключена. момичето много ме обича и разбра че съм осъзнал грешката си. и ако някой има същия проблем в бъдеще (дано никой не попада в подобна ситуация) да знае че най-доброто е искреността

AnzaRe
06-20-2012, 16:46
Ajde ajde никой не е цвете за мирисане...
Ако беше обратно,тя ли щеше да те удари..

draid
06-20-2012, 17:31
Никога не съм удрял жена, но последната ми приятелка си позволи да ми посегне и да ми удари шамар (на публично място), и то за някаква тотална глупост. След което надълго и спокойно и обясних, че след като аз никога не съм си позволил да я ударя, очаквам същото и от нея. Както и да е казах и че ако ми посегне отново, ще си понесе последствията. Така че мили дами, не си мислете, че ние трябва да седим и вие да ни удряте, защото е правило мъж да не удря жена. Нито един от двамата не трябва да посяга на другия. Шамара е не толкова болезнен, колкото унизителен, тъй като личността на човек се изразява чрез неговото лице.Т.е шамара е вид потъпкване на личността.

Към автора: Постъпил си зле, няма как да я накараш да повярва, че няма да се повтори. Можеш само да и го докажеш, ако ти даде възможност. Успех.



magita, има някои смели девойки, които си позволяват да посягат първи. На последната такава й обясних с много равен и спокоен тон, че ако опита отново, после ще се наложи да ходим до Пирогов да й наместват и гипсират ръката, която ще бъде счупена на 2-3 места. Не се осмели да ме пробва дали съм бил сериозен.

Хах очевидно не съм единственият попадал в подобна ситуация.

ShtrudeL
06-20-2012, 18:38
Разбирам я.
И аз на два пъти щях да си зарежа вече бившото така или иначе човече. Не заради шамар, но достатъчно, че едно момиче да не иска да те погледне повече.

tuzaro
06-20-2012, 18:51
аз евентуално ако ударя някое момиче, после няма да мога да се върна при нея, колкото и да се извинявам...

fenasf
06-20-2012, 19:23
1. Как по дяволите жена ти се качва до такава степен на главата, че прибягваш до насилие?!
2. Извинението даже е по-лош вариант - не е трябвало да я удряш, но поне стой зад действията си...

anonymous708973
06-20-2012, 19:34
Винаги ще го помни и ще има един страх при следващ скандал да не би да се повтори. Имай го в предвид.


Точно.
Вероятно бих простила, въпреки че ще го приема като страшен удар по егото ми. Обаче... ще се свивам всеки път, когато посегне към мен, било то и за да ме прегърне.

Илия, много хард нещо, не го очаквах.
Но да, подаръците не оправят нищо... ще се зарадва вероятно, но няма да забрави обидата. Говори с нея, обясни й ЗАЩО съжаляваш.

betty-dimitrova
06-20-2012, 20:15
Радвам се, че осъзнаваш грешката си и надявам се никога да не я повториш! Искаш съвет - ами опитвай да си изкарваш нервите върху себе си,а не на другите, дори и на ядосалия те.. Аз така правя - колкото и да са ме ядосали, колкото и да ми се иска да крещя на всеки, който ми каже нещо винаги си изкарвам нервите върху мен.. Точно това стана преди няколко дни.. Посиних си ръката, но когато имах възможност да си доизкарам нервите върху човека, който ме ядоса не го направих..

PullMeCloser
06-20-2012, 22:43
Не ми се е случвало да ме удрят, обаче със сигурност бих се чувствала страшно обидена.
Нямам представа дали бих го простила, но и аз като Пантерка бих се пазила всеки път.

Както аз не бих ударила него(без значение, че няма да го заболи-самият шамар е унизителен), така очаквам и той да ми отвърне със същото.

Какво толкова ти е казала, че си я ударил?

Me4encety
06-20-2012, 22:45
Не знам защо,по дяволите,искарвате момчето виновно.Иска ли някой от писалите тук да поживее с мен за около месе,а аз да обещая,че ще се държа като "послушно" момиче и да видим дали ще му издържат нервите.Искарахте го,все едно че аз като момиче мога да пребия някое момче от бой за най-малкото,обаче дори да съм го искарала извън равновесие посегне ли ми и край - света свършва,избухва атомната централа,големия потоп идва,ледената епоха е на прагани и земята вече се прпуква.Да найстина не е най-прекрасното нещо да ти зашлевят шамара,ама се преживява.Аз ако бях на неговата приятелка просто щях да му лепна по хубав и да напусна стаята оставяйки го да мисли.А по тая логика,че мъж жена не трябва да удари аз какво мога да кажа при положение,че съм не с момче,а с момиче ? Е айде да се изтрепем от бой щото видиш ли и двете сме жени и няма нищо лошо един вид.Да ви имам и логиката и разбиранията ...

PullMeCloser
06-20-2012, 22:53
Маце, никой не е казал, че жената може да бие мъжа. Коментарите, в които се споменава това са, че физическото...насилие в една връзка не е нормално като цяло. Без значение кой кого удря.

Едит: не, че схванах много от коментара ти, но в началото казваш това:


Иска ли някой от писалите тук да поживее с мен за около месе,а аз да обещая,че ще се държа като "послушно" момиче и да видим дали ще му издържат нервите.И

До колкото разбирам, казваш, че се държиш провокативно и е съвсем в реда на нещата да те поступват? Или държиш да пробваш някого, просто ей така, за да видиш дали ще те остави да му се качиш на главата?

Me4encety
06-20-2012, 23:49
Искам да кажа друго,но явно не се изразих правилно.Исках да кажа,че има жени които могат много брутално да ти излазят по нервите.За това казах,че някой може да се пробва да издържи на провокации и дразнене от моя страна при положение,че аз не съм му никаква.Не е лесно любимият ти човек да ти крещи(евентуално да те обижда,псува или нагрубява по някакъв начин).Просто понякога (като всеки нормален индивид) е абсолютно човешко да избухме,да не може да си сдържи нервите,да го засърбят ръцете и да удари нещо.В случея това е била приятелката му.Не е правилно,но не е и чак такава трагедия.На мнение съм,че един шамар е простим,но не и нещо друго.

Violenza
06-21-2012, 09:37
Ако истински държи на теб, ще ти прости
Не съм съгласна. Това няма нищо общо.
Може да си умирам за някого, да го обичам истински и да имаме дългогодишна връзка, ако щеш и деца, НО удари ли ме - край, независимо от обстоятелствата. И този край няма да означава, че никога не съм държала на човека.

П.П. Никога не съм удряла мъж, ако ще го сравняваш. Не бих си го и позволила, колкото и бясна и/или наранена да съм.

Niakoitam
06-21-2012, 10:21
Violenza не че нещо...за другото може и да ти повярвам ако си достъчно решителна, а не като жените дето само се силят по форумите, а действителността е съвсем друга,но пък при брак и ОСОБЕНО деца за един шамар че даже и един бой вече малко се изхвърли.Явно не си се омъжвала или най-малкото нямаш деца...:)

Violenza
06-21-2012, 11:22
Niakoitam, аз за себе си съм убедена в това, никого не задължавам да ми вярва, че ще го направя. Да, не съм се омъжвала и нямам деца, но не съм и тийнейджърка, чийто характер и личност тепърва ще се оформят.
Други неща, които бих преглътнала, дори и наранена - много. Насилие - никога.

MagicSmiles23
06-21-2012, 11:37
Как можете да го наречете мъж...?

Niakoitam
06-21-2012, 12:18
Niakoitam, аз за себе си съм убедена в това, никого не задължавам да ми вярва, че ще го направя. ДА, НЕ СЪМ СЕ ОМЪЖВАЛА И НЯМАМ ДЕЦА, но не съм и тийнейджърка, чийто характер и личност тепърва ще се оформят.
Други неща, които бих преглътнала, дори и наранена - много. Насилие - никога.

След като промениш този факт ще видим дали пак ще се изкажеш така.Де да можеше да те попитам пак тогава.Понякога в живота има доста по силни неща от обидата и...чистият егоизъм. :) Защото да,да побягнеш и да си зарежеш невръстните деца,които имат нужда от теб заради един шамар...си е чиста доза пълен егоизъм.И освен ако нямаш достатъчно пари не се надявай че съда ще ти ги даде с магическа пръчка.Още по зле ако си финансово по лошо обезпечена от мъжа си.Погедни тази тема:
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/37127-nasilieto-v-edna-vrazka-/
Но то е много лесно човек да се прави на решителен,когато не е усетил нещо на собственият си гръб.И да,говоря най-вече за брак и особено с деца.Все пак живота рано или късно натекова всеки:)

Violenza
06-21-2012, 12:36
Защото да,да побягнеш и да си зарежеш невръстните деца,които имат нужда от теб заради един шамар...си е чиста доза пълен егоизъм.
Голяма логика извади. Къде съм писала, че ще си вдигна гълъбите и ще си зарежа децата ей така?
Фантазирай си другаде, моля ти се.

valdesbg
06-21-2012, 14:05
Някой там - насилие не се прощава никога. Особено между интимни партньори с брак и деца. Сещаш ли се че начин да се изкара мъжа виновен винаги има и децата отиват при жената. А мъжът ще е виновен ако удари жена, независимо от обстоятелствата.

DisappointedDreamer
06-21-2012, 14:09
Ъхъ. Друг е въпроса че има доста жени, които не напускат мъжете си след побоищата нанесени им.

nymphadora
06-21-2012, 14:32
От много филми и на живо аз пък съм виждала ЖЕНИТЕ да посягат първи на гаджетата си,а после не могат да преглътнат,ако ги шамаросат.Не знам в случая дали автора си е виновен,или има някое кречетало за гадже,но един шамар понякога не е излишен.
Аз лично не бих простила на приятеля ми,ако ме удари,но и не бих го провокирала да направи такова нещо,защото засега умеем да комуникираме нормално.
Към автора-жените сме коварни същества и не знам какво ще хрумне на приятелката ти,но знай,че постъпката ти не е достойна и гледай да не се повтаря. Ако успее да превъзмогне гордостта си в името на любовта-ще ти прости,но не е и длъжна. :)

RoCkSpOt
06-21-2012, 15:17
ХАХАХАХА Край на всичко ?! Моля ви се ! Вие сами не си вярвате на думите ... "удари ли ме свършва всичко" пълна простотия !
1) Има хиляди причини мъж да ти посегне ... и може и да е прав, може и с право да го направи.Като не знаете за какво са се скарали не се правете на много отворени! Защото имам приятели където са си удряли гаджетата и тва не им пречи да са заедно и ПАК КАЗВАМ ЗА НЕ РАЗБРАЛИТЕ: ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ Е ЗА КАКВО СА СЕ СКАРАЛИ !

2) Ако приятелката ме удари за нещо ? Трябва да я скъсам ? Или сега ще кажете тя е момиче, може ! Ако съм се напил и искам да се кача в колата и се скараме и тя ме удари ? Всичко приключва ?! Ако тя е искала да се качи ? Ако е била пияна и са се скарали ? Ако му е изневерила и се е държала нагло ?! АКО ТЯ Е ВИНОВНА ?!?!

Жени тая тема не трябва да я коментират. Кво значи, че приключваш с него?! Искаш да ми кажеш, че ако си с един човек много време обичате се стигне се до там да ти посегне и щото майка ти ти е казала ти го оставяш ?! Или кво се чустваш прекалено унизена ?! Не говорете неща който не сте изживяли.

П.С.: Не си мислете, че го защитавам! За мене това е супер смешно и жалко нещо да удариш момиче(жена), НО може и аз да го направа някой ден не се знае кво ще ви поднесе живота. Госпожичката по-горе може да я спукват от бой и тя да си седи след време нищо, че майка й е казала, че всичко свършва....

Me4encety
06-21-2012, 16:58
ХАХАХАХА Край на всичко ?! Моля ви се ! Вие сами не си вярвате на думите ... "удари ли ме свършва всичко" пълна простотия !
1) Има хиляди причини мъж да ти посегне ... и може и да е прав, може и с право да го направи.Като не знаете за какво са се скарали не се правете на много отворени! Защото имам приятели където са си удряли гаджетата и тва не им пречи да са заедно и ПАК КАЗВАМ ЗА НЕ РАЗБРАЛИТЕ: ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ Е ЗА КАКВО СА СЕ СКАРАЛИ !

2) Ако приятелката ме удари за нещо ? Трябва да я скъсам ? Или сега ще кажете тя е момиче, може ! Ако съм се напил и искам да се кача в колата и се скараме и тя ме удари ? Всичко приключва ?! Ако тя е искала да се качи ? Ако е била пияна и са се скарали ? Ако му е изневерила и се е държала нагло ?! АКО ТЯ Е ВИНОВНА ?!?!

Жени тая тема не трябва да я коментират. Кво значи, че приключваш с него?! Искаш да ми кажеш, че ако си с един човек много време обичате се стигне се до там да ти посегне и щото майка ти ти е казала ти го оставяш ?! Или кво се чустваш прекалено унизена ?! Не говорете неща който не сте изживяли.

П.С.: Не си мислете, че го защитавам! За мене това е супер смешно и жалко нещо да удариш момиче(жена), НО може и аз да го направа някой ден не се знае кво ще ви поднесе живота. Госпожичката по-горе може да я спукват от бой и тя да си седи след време нищо, че майка й е казала, че всичко свършва....
Евала

jghgh
06-21-2012, 17:51
magita, има някои смели девойки, които си позволяват да посягат първи. На последната такава й обясних с много равен и спокоен тон, че ако опита отново, после ще се наложи да ходим до Пирогов да й наместват и гипсират ръката, която ще бъде счупена на 2-3 места. Не се осмели да ме пробва дали съм бил сериозен.


Т'ва е отвратително.
Ако толкова боли по егото жена да те удари, просто я зарежи - няма право да те удря. Но да й отвърнеш е леко тъпо - винаги един мъж е по-силен от една жена => неравостойно е да се удря жена. Все едно да удариш дете или куче, или нещо по-слабо от теб.


Иначе.. да, авторът е постъпил ужасно, но пък всеки заслужава прошка. Опитай се да й се извиниш. Като за начало й позволи колко време там й е нужно да ти натяква, да те кара да лазиш в краката й и пр. Ще омекне.
В разни списания пише, че е добре след такава изява да се ходи известно време на консултант и т.н.
Ако тя е с високи критерии и изисквания (както дамите тук, сред които и аз), може би единственото, което ще я възпре да не те изостави, е ако й гарантираш, че ще посетиш психолог и ще работиш активно над проблема ти с нервите.
Успех.

Сега наистина много неща зависят от нея, а ти просто се дръж примерно и се надявай на най-доброто.

valdesbg
06-21-2012, 17:55
Рокспотчо, мамин златен пак ли се опитваш да мислиш? Отговарям подред.

Мъж може да посегне само на равен или на по силен от него. Или по скоро би трябвало. Жените както и да ги гледаме не са ни равни по физика. Право да удряш по слабия нямаш никакво. Издишаш по точка едно.

Ако приятелката те оскубе и ти ли ще я оскубеш? Ако тя ти счупи телефона и ти ли ще счупиш нейния? "Око за око" отдавна е отживелица. От много време. Ако тя те удари - пак нямаш право да я удряш. И тя няма право но по други причини. Ако се напиеш и искаш да се качиш в колата - качвай се и си чупи главата. Не очаквай че някой ще ти ходи след задника да те надзирава да не сбъркаш. Ако тя е искала да се качи защо ще те удря? Ако е пияна се прилагат други мерки, не насилие. При проявено такова показва явната неспособност да общуваш с хората. Ако му е изневерила и се държала нагло - нещата се оправят със сериозен, рязък и решителен тон. Без да се повишава такъв и без да се вдига ръка. Ако тя е виновна? Ми дай да я гилотинираме щото е виновна, или на кладата както в средновековието?

Насилието показва всичко друго но не и обич, привързаност, желание за кооперация и желание за решаване на проблема. Не показва и съпричастност или някаква зряла реакция. Насилието е като паниката. Корена е един и също, само проявлението е различно.

Като не го защитаваш що се дуеш?

jghgh
06-21-2012, 18:05
Половете НЕ МОГАТ и НЯМА да са равни. Няма го т'ва нещо: "Тя щом ме удря, мога и аз".
Сексизмът е нещо ужасно и съм съгласна, че трябва да се премахва, но си има неща, за които просто няма как да се направят отстъпки. Светът не е създаден, за да сме равни. Винаги някой от половете ще е ощетен в някое отношение.
Например, вие, мъжете - относно боя.. ами така си е. Вас може да ви бият, но никой не ви кара да търпите. Вие да ударите жена е просто жалко и смехотворно .. или да заплашвате. Намерили пред кого да демонстрират сила, да сплашват.

Да, има истерични кокошки - изоставяйте ги, слагайте ги на място. Но не е нужно да шантажирате.

И всъщност .. относно боя .. Кой е казал, че сте ощетени всъщност? Въпрос на гледна точка. Един достоен мъж би приел това като въпрос на ЧЕСТ да не удря жена, ако ще да е най-голямата кокошка. Най-малкото щото е на една плюнка живот пред силата на мъжа.

ShtrudeL
06-21-2012, 18:05
ХАХАХАХА Край на всичко ?! Моля ви се ! Вие сами не си вярвате на думите ... "удари ли ме свършва всичко" пълна простотия !
1) Има хиляди причини мъж да ти посегне ... и може и да е прав, може и с право да го направи.Като не знаете за какво са се скарали не се правете на много отворени! Защото имам приятели където са си удряли гаджетата и тва не им пречи да са заедно и ПАК КАЗВАМ ЗА НЕ РАЗБРАЛИТЕ: ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ Е ЗА КАКВО СА СЕ СКАРАЛИ !

2) Ако приятелката ме удари за нещо ? Трябва да я скъсам ? Или сега ще кажете тя е момиче, може ! Ако съм се напил и искам да се кача в колата и се скараме и тя ме удари ? Всичко приключва ?! Ако тя е искала да се качи ? Ако е била пияна и са се скарали ? Ако му е изневерила и се е държала нагло ?! АКО ТЯ Е ВИНОВНА ?!?!

Жени тая тема не трябва да я коментират. Кво значи, че приключваш с него?! Искаш да ми кажеш, че ако си с един човек много време обичате се стигне се до там да ти посегне и щото майка ти ти е казала ти го оставяш ?! Или кво се чустваш прекалено унизена ?! Не говорете неща който не сте изживяли.

П.С.: Не си мислете, че го защитавам! За мене това е супер смешно и жалко нещо да удариш момиче(жена), НО може и аз да го направа някой ден не се знае кво ще ви поднесе живота. Госпожичката по-горе може да я спукват от бой и тя да си седи след време нищо, че майка й е казала, че всичко свършва....


*Много си зле, подписа ти е хубав. Но все пак първото има по-голяма сила.

Абсолютно тъпа е теорията ти, че може да се бием, според зависи защо сме се скарали.
Като човек, който не обича да спори и да повишава тон, както и смята подобен вид общуване за изключително ненужно, деградивно и недостойно, мога да кажа, че забие ли ми някой шамар, директно му тръшвам вратата. Без да викам, без да давам обяснения, без да се сърдя. Всичко се прощава. Но няма да ме унижава никой до такава степен. Самия шамар не е кой знае какво. Въпроса е там, че не обичам хора, които всячески не могат да се контролират, или по-скоро да контролират ГЛУПАВИТЕ си емоции, които ги превръщат в глупави хора, а глупави хора не обичам още повече. Никога не съм удряла момче, няма и да го направя, ако не е при самозащита лол. Проблемите не се решават физически, каквито и да са. Дори и да ми изневерят, ще го приема спокойно ВЪНШНО. Т.е. ще се чувствам ужасно, но в никакъв случай няма да изпитвам гняв, няма да крещя, да правя скандали и да бия шамари омг.
Честно, ако наистина мислиш така, си достоен за призванието 'идиот'. Извинявам се предварително, не целя да те обидя, просто казвам какво мисля на един никнейм.
Може и да не оставя човек, който ОБИЧАМ и се предполага, че МЕ ОБИЧА заради нещо такова, но дълбоко ще се обидя. И все пак се надявам, че имам достатъчно прекрасна интуиция, за да не попадам на кретени.
Един път се преживява, но повтори ли се втори, мисля че е пределно ясно какъв е изхода.

И наистина... кажи ми поне една от хилядите причини, които спомена, заради която някой има право да ми посегне?!


Едит: И както каза jghgh, дори и най-голямата тъпачка/кифла/дразнителка/кучка/курва/етц да е, нямаш правото да й посягаш, най-малкото защото не си заслужава да се хабиш за нея.

Ако пък е човек, който твърдиш, че обичаш, си е направо смехотворно, грозно и отвращаващо.

magita
06-21-2012, 18:05
След като промениш този факт ще видим дали пак ще се изкажеш така.Де да можеше да те попитам пак тогава.Понякога в живота има доста по силни неща от обидата и...чистият егоизъм. :) Защото да,да побягнеш и да си зарежеш невръстните деца,които имат нужда от теб заради един шамар...си е чиста доза пълен егоизъм.И освен ако нямаш достатъчно пари не се надявай че съда ще ти ги даде с магическа пръчка.Още по зле ако си финансово по лошо обезпечена от мъжа си.Погедни тази тема:
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/37127-nasilieto-v-edna-vrazka-/
Но то е много лесно човек да се прави на решителен,когато не е усетил нещо на собственият си гръб.И да,говоря най-вече за брак и особено с деца.Все пак живота рано или късно натекова всеки:)

Аас аз бих оставила мъжо ми ако ме набие, посегне и всички други начини на насиле особено, ако имам деца. Не казвам, че ще оставя децата, а него. Посяга ми на мен дето съм по-голяма от децата ми и колкото и да е малко пак мога да се защита повече от тях. Най-малката причина е, че дава "СТРАХОТЕН" пример на децата ми, да не говорим, че щом посяга не му пречи да посегне и на тях...

За всички казали " а жените как могат да ни удрят" мисля, че всички тук изразиха мнение, че побой м/у партньори не би трябвало да има.

Съгласна съм със всичко казано от Валдес

DisappointedDreamer
06-21-2012, 19:43
ХАХАХАХА Край на всичко ?! Моля ви се ! Вие сами не си вярвате на думите ... "удари ли ме свършва всичко" пълна простотия !
1) Има хиляди причини мъж да ти посегне ... и може и да е прав, може и с право да го направи.Като не знаете за какво са се скарали не се правете на много отворени! Защото имам приятели където са си удряли гаджетата и тва не им пречи да са заедно и ПАК КАЗВАМ ЗА НЕ РАЗБРАЛИТЕ: ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ Е ЗА КАКВО СА СЕ СКАРАЛИ !

2) Ако приятелката ме удари за нещо ? Трябва да я скъсам ? Или сега ще кажете тя е момиче, може ! Ако съм се напил и искам да се кача в колата и се скараме и тя ме удари ? Всичко приключва ?! Ако тя е искала да се качи ? Ако е била пияна и са се скарали ? Ако му е изневерила и се е държала нагло ?! АКО ТЯ Е ВИНОВНА ?!?!

Жени тая тема не трябва да я коментират. Кво значи, че приключваш с него?! Искаш да ми кажеш, че ако си с един човек много време обичате се стигне се до там да ти посегне и щото майка ти ти е казала ти го оставяш ?! Или кво се чустваш прекалено унизена ?! Не говорете неща който не сте изживяли.

П.С.: Не си мислете, че го защитавам! За мене това е супер смешно и жалко нещо да удариш момиче(жена), НО може и аз да го направа някой ден не се знае кво ще ви поднесе живота. Госпожичката по-горе може да я спукват от бой и тя да си седи след време нищо, че майка й е казала, че всичко свършва....

Офф, поредния тъпак. Един да хванеш, друг да удариш. Що не вземете да се изтребете взаимно, а?

1. Няма никаква причина, поради която мъж да посегне на жена. Да, в един спор може да е прав, но това не означава че той трябва да прибягва до побоища. Като е прав, ще се изрази словесно, ще и обясни ситуацията и своята позиция, и като цивилизован човек заедно с друг също толкова цивилизован човек ще се опита да намери решение на проблема. Боя не е едно от тях. Никога един мъж не би бил оправдан, ако той посегне на жена. Няма значение дали тя му изневерила, обидила или злепоставила. Това не са поводи, които да дадат начало на един-два шамара.

2. Отговора ми на този въпрос се крие и в отговора ми на първия - това че жената е виновна в даден аргумент, въобще не означава че мъжа получава ПРАВОТО да я набие. От друга страна, жената също няма право да го удря за каквото и да е било. А това с пияните истории може просто да ги отпишем от всичко тук, тъй като говорим за спорове и побоища на трезва, здравомислеща глава.

3. Да, ако мъжът ми ми посегне аз ще го зарежа. Изживяла съм подобно нещо, само дето майка ми беше жената, с децата. Никога не бих позволила мъж така да ме разиграва, никога не бих била толкова слабохарактерна, никога не бих позволила на когото и да е било да ме ошамари. Ще си хвана парцалките и ще си тръгна. Без обяснение и цупения.

draid
06-21-2012, 20:53
Моля, моля. Никога не съм удрял, и изключително се противопоставям на това. Но не си мислете, че мъжа в никакъв случай не може да посегне. Не може някаква овца да седи пред тебе да те обижда, да ти посяга и да те удря и да наглее най-демонстративно. Жената както знае, че не биха я ударили, така трябва да знае и че всичко в тоя свят си има граници и да не надхвърля себе си, само защото е жена. Просто си представям как някоя почва да ме налага с шамари на обществено място и да ме обижда/наглее , еми тогава може и да и счупя ръката с чиста съвест.

jghgh
06-21-2012, 21:01
^Тва ще е супер жалко, но явно не са останали никакви джентълмени вече.
1. Тя ако е такава тъпа овца, само се замисли не се ли излага тя? Особено на публично място. Защо и ти трябва да се излагаш, като й влизаш в тона и/или я налагаш?

После, щом е толкова неприятна, а ти жертва, защо просто не се отървеш от нея, вместо да й трошиш ръцете и т.н.?

3. Какво би правил цивилизован човек с такова момиче? Нали в темата дискусията е за ХОРА, а не за подчовеци.

Странно, защо гадното поведение не извиква във вас отвращение и желание да се махнете, а предизвиква желание да ударите/да отвърнете на удара? Това не е ли признак, че 1. сте слаби психически 2. сте елементарни/прости/първосигнални/примитивни (или нещо друго за определението "повърхностен", ако се сетите) ?

draid
06-21-2012, 21:27
Оооо не мисля. Смятам че съм достатъчно толерантен и никога не съм се държал лошо с жена. Аз не обичам да повишавам тон, въпреки че говоря високо и често хората си мислят че едва ли не викам. Жалкото е че съм се сблъсквал с такива неприятни и изключително тъпи и нагли същества, че си нямаш на идея. Не може аз да се опитвам да си тръгна, а тя да върви по мене и да продължава да ми говори и т.н и т.н мисля че ме разбра. Преди дълги години, само един единствен път се е случило да имам искрено лоши намерения към един такъв индивид и в следствие на нейното изключително нагло държание я замерих с нож, за късмет пропуснах, въпреки че по това време се занимавах с такъв род дейност. И все пак за момента не мисля че бих посегнал на жена, освен в изключително екстремни ситуации. Просто исках да ви кажа, че не е аксиома това твърдение. Питаш къде са джентълмените ли ? Може би са там където са и истинските жени.

По
1 - Психиката ми е на изумително високо ниво ( разбира се, няма как да ти докажа във форума)
2 - Мнооого търпелив човек съм, а и определено не съм прост.

Поздрави.

jghgh
06-21-2012, 21:34
Добре, екстремна, екстремна ситуация, колко да е екстремна? Чудя се какво да отговоря.
Това с ножа е меко казано психарско - ако я беше уцелил, сиг. щеше сега да я лежиш.
Толкова ли няма как да се избегне истеричната кучка? Не мога да оспоря, че някои жени правят невъзможните сцени, но няма ли как да си тръгнеш, или да пребориш ситуацията? Ддз.

То верно за да удариш трябва да си докаран до пълното безсилие, но все пак .. не знам.
Успех на тези, които могат да се владеят и още по-голям на тези, които не могат ;]

DarkTemplar
06-21-2012, 21:37
Т'ва е отвратително.
Ако толкова боли по егото жена да те удари, просто я зарежи - няма право да те удря. Но да й отвърнеш е леко тъпо - винаги един мъж е по-силен от една жена => неравостойно е да се удря жена. Все едно да удариш дете или куче, или нещо по-слабо от теб.
М., виждам, че в този и останалите постове пак развиваш ненужни теоретични постановки, колкото да си в спора. Отчитай разликата между предупреждение и извършено действие, защото в противен случай манипулираш фактите (а оттам и аудиторията).

И понеже в два поста по един или друг начин визираш това, което написах, ще ти отговоря:
Аз на жени не съм посягал, но не съм някой 15-годишен пикльо, та да разрешавам някаква девойка да ме прави на шматка и то публично. Ако има бойни мераци и посегне първа, това е акт на агресия и ответната ми реакция се води самозащита, независимо кой е по-силен и кой по-слаб. Дори в НПК го пише. В случая има и дори бонус - предупреждение, а не моментално ответно действие. В конкретния случай тонът и подходящо подбраните думи свършиха своето и избегнахме проблема. А точно това умеят интелигентните хора - да избягват проблемите. По принцип се стремя да контактувам с нормални и уравновесени хора, защото самият аз съм такъв. Ако някоя желае да ми разиграва циркове с поведение тип "членка на Фемен", просто ме губи като компания. Прави разлика между етично/морално и законно, защото първото е чисто субективна категория.

И стига с тея женски манипулации. Когато не ви оттърва и трябва да поемете някаква отговорност сте слабия пол, а иначе се дуете как имате власт над мъжете, по-хитри сте от тях и можете да ги накарате да правят всичко, което ви скимне. Не сме длъжни да ви търпим ПМС-тата, истериите, постоянната смяна на настроения и решения и тоновете безумни идеи, които ви спохождат ежедневно. Това, че някои го правят, е въпрос на индивидуален избор, но това не означава, че е валидно за всички.

Когато една жена прояви агресия, тя просто навлиза в територия, която не й принадлежи (агресията не е женския начин за справяне с напрегнати ситуации). А в чуждо село и керемидите бият. ;)

PullMeCloser
06-21-2012, 21:42
Какво още дъвчете. Мисля, че всички сме на мнение, че не е нормално в една връзка хората да се бият, без значение дали ще те заболи физически.
Като цяло според мен трябва да си супер зле, че да не можеш да си котролираш действията и реакциите и да си неспособен да се справиш по цивилизован начин, за да се стигне до шамар. Което като цяло е мнооооого лошо.

draid
06-21-2012, 21:51
Добре, екстремна, екстремна ситуация, колко да е екстремна? Чудя се какво да отговоря.
Това с ножа е меко казано психарско - ако я беше уцелил, сиг. щеше сега да я лежиш.
Толкова ли няма как да се избегне истеричната кучка? Не мога да оспоря, че някои жени правят невъзможните сцени, но няма ли как да си тръгнеш, или да пребориш ситуацията? Ддз.

То верно за да удариш трябва да си докаран до пълното безсилие, но все пак .. не знам.
Успех на тези, които могат да се владеят и още по-голям на тези, които не могат ;]

Хах ситуацията беше такава, че бяхме събрани на едно място, а моето действие беше в резултат на защита на скъп човек, така че го включвам към екстремните ситуации. Казах ти, че дори много рядко повишавам тон, да не говорим за скандали, шамари и т.н. Думите понякога са безкрайно силно средство за сриване на ответната страна, ако знаеш как да ги ползваш.

Иначе по темата, аз ви казах какво се случи с последната ми приятелка. Просто смятам, че никой не трябва да посяга на половинката си. Словесните двубой са си словесни.

jghgh
06-21-2012, 21:52
Е, както искаш, това за мен е бабаитско, както и забавната поговорка с керемидите.


За начало, защо ти е предупреждаваш, ако не смяташ да го правиш? Блъф? Предполага се, че много хора биха постъпили така. То това се прави и от двете страни - хората се плашат на теория, на практика вършат съвсем различни неща. От една страна тва показва някаква цивилизованост - явно би трошал ръце само на приказки, но от друга страна това си е шантаж. Излизаш главатар от ситуацията с насаждане на страх. Това не са нормални човешки отношения. Ако пък имаш намерение наистина да трошиш ръце, т.е. съвсем сериозно на втори удар би отвърнал с едно счупване, то значи можеш да надделееш само с груба сила ли?

Никъде не съм написала, че е оправдано жена да те удря. Т'ва не значи, че смятам, че е оправдано на жена да се отвръща. В крайна сметка кой от двама ви е по-слаб чисто физически, освен ако не приемам, че дамата е боркиня на ММА?

Непозволяването да те правят на 2 ст. не е задължително да включва саморазправа или заплахи. Ако си от хората, за които резултатът е достатъчен - добре - тези похвати сигурно вършат работа. Но това много принизява човешките отношения. Да контролираш със страх. Жената е като куче, което от страх да не е набито, се държи възпитано. Разбира се, това поставя и нея извън всякаква нормална картинка. Никъде не твърдя, че е нормално да си истеричен и да се държиш нечовешки с хората около теб - бой, псувни и пр.

За законовата част на въпроса - аз избирам да мисля, че е по-важно да си етичен, отколкото изряден пред закона. И да възприемам отношенията на хората по този начин. Обективното не е обективно. Но тук нямам мераци въобще да "печеля" спора, защото въпросът е двустранен и евентуално и двете страни са прави според/зависи. Както при интерпретацията на образа на Андрешко - мошеник или човечен е той. Тва го казвам само във връзка с това доколко трябва да се уважава или не обективното, и съответно - субективното.

DarkTemplar
06-21-2012, 22:21
Пак ти казвам, че подхождаш прекалено теоретично и философско към въпроса. В конкретна житейска ситуация, тези решения се вземат за части от секундата, понякога по инстинкт. Няма време за философски беседи. ;)

Аз също нямам намерение да печеля спор или да налагам мнение, просто аргументирах постъпката си. Това, че тя или агументацията ми не се харесва на някого, не е моя грижа.

И да, жените трябва да имат респект и уважение към мъжа до себе си, защото фриволното поведение няма как да им донесе сигурносттта и стабилността, от които се нуждаят.


Думите понякога са безкрайно силно средство за сриване на ответната страна, ако знаеш как да ги ползваш.Абсолютно. Споменах го още в първия ми пост по темата.

magita
06-21-2012, 22:32
DarkTemplar да отвръщаш на удара далеч не е цивилизовано. Окей заплашваш ме, че ще ме пребиеш, ако те ударя, но въпреки тва го правя. Не мисля, че си толкова жалък, че да ме пратиш в пирогов или, че можеш да нараниш жена по тоя начин. Като си толкова интелигентен и казваш нещо от сорта на " намери си по-добър" обръщаш и гръб и да те няма. И носа да ти е разбила зарязвайки я на публично място тя остава много по-унизена от теб

DarkTemplar
06-21-2012, 22:43
magita, агресията поражда агресия. Това е основен природен, пък ако щеш и физичен принцип (трети закон на Нютон). Така че който пръв посегне, той да му мисли.

Фразите от турските сапунки, след които тя ще дойде разплакана и ще ми падне на колене, кълнейки се, че повече никога няма да постъпи така и винаги ще ме обича, са за заблуда на по-емоционалните и наивни люде. Животът не е приказка и хепи енда е крайно несигурен. ;)

SisiStrange
06-21-2012, 22:49
Аз пък бих му простила един шамар, ако съм го заслужила. И той би ми простил, ако е заслужил. Не, това не е нормалния начин да се общува, не е нормална реакция, не е нещо, което трябва да се случва втори път. Но вие трябва да познавате човека, за да давате такива обобщения в стил: "А, веднага е за зарязване." Ами, ако е кротък, мил и свестен и това му е единичен изблик, защото е провокиран от нещо? Ако не му е въобще в характера, в личността, в представите за света, а се е случило веднъж? Ако вярно му е изневерила? Ако го е засегнала с нещо жилещо на много болна тема? Жените поне в това ни бива много. Случвало се е да чуя момиче да обижда починалия дядо на приятеля си, за да го нарани. Аз бих и фраснала един. Той не го направи де. Беше по-п*тьовско от това да го направи. Тези крайни решения зависят от ситуацията и най-най-най-вече от човека. Като си го познавам, че не е такъв, ако го направи, ще знам, че нещата са станали сериозни и ще ги оправим. Хората са си хора. Животни с малко повече разсъдък, който литва във въздуха, когато ни изкарат от кожата ни. Ако си стабилен и такова нещо ти се случва един единствен път, не си чак такова чудовище и не заслужаваш веднага да ти се обърне гръб. Хората, които се обичат не правят така. Трябва да си способен да даваш втори шансове. Иначе не знам за каква любов въобще говорите. Не е казано да мине безнаказано. Ако ми се случи, ще има по-различен разговор, на по-висше ниво, ще се изяснят много неща и дълго време ще сме една идея отдалечени. И втори път няма да има. Ако има - вече ясно. Но да съветвате автора да се метне отнякъде и да се откаже от момичето заради един моментен изблик... няма много логика.

ledenakrasota
06-21-2012, 23:07
Съгласна съм, че не е трябвало да я удряш, но някои истерички просто си го търсят. ;) Ако е от тях, малко й е. Говоря за наистина непоносими жени.

Mo6no
06-21-2012, 23:43
Прегледнах нещата набързо....

Наистина е жалко да посегнеш на момиче и никога повече не го прави.

Видях, че са се оправили нещата между вас. Но съвет от мен - тия сериозните връзки не са за тийнове. По-добре приключете връзката си и се забавлявай. Пък и такава дълга връзка в тийн годините обикновено възпира момчето от развитие в личен план. Вместо да трупаш опит в социалните си отношения, тъпчеш на едно място. ;)

RoCkSpOt
06-22-2012, 09:40
Ако тя те удари ти нямаш право ХАХАхАХАХха По правила ли почнахте да живеете бе ? Я се осъзнайте малко. И още нещо имам 5 пръста на ръката и 5-те са различни ! ТОЕСТ ВСЕКИ ЧОВЕК Е РАЗЛИЧЕН !!! Не може да съдиш по себе си, аз няма да я удара начи и другите няма. Аз ако имам приятелка 3 години ПРИМЕРНО и я видя да се целува с некой пред очите ми ще и спукам главата и ми дреме к*ра ! Това че сте мъже под чехли и не смеете да викнете на приятелките си и че не знаете как да се държите, че да става винаги вашето не са другите виновни !

Niakoitam
06-22-2012, 10:49
Голяма логика извади. Къде съм писала, че ще си вдигна гълъбите и ще си зарежа децата ей така?
Фантазирай си другаде, моля ти се.

Ето тук:

Не съм съгласна. Това няма нищо общо.
Може да си умирам за някого, да го обичам истински и да имаме дългогодишна връзка, ако щеш и деца, НО удари ли ме - край, независимо от обстоятелствата.
:)

Може да не си се изразила правилно.Какво значи това край.Много ясно че за да е край трябва да ги зарежеш освен ако не успееш да направиш нещо по невероятно.Или всъщност край за теб значи да се разминавате с мъжа ти без да си говорите или пък постояянно да се псувате докато не остане единият.Или пък и ти не знаеш какво значи край,но иначе си на 100% убедена.Обясни ми какво значи,слагам край и зарязвам всичко,но децата си няма да ги оставя.Много обичам хората дето в целта си да изглеждат супер решителните изобщо не се замислят какво може да им дойде до гърба.Точно такива впоследствие най си го отнасят.Лично съм свидетел например дето една уж много решителна дето иначе никой нямаше да я пипне с пръст,защото разбираш ли няма как да стане и баща и полицай,но му се отрваря и на него впоследствие се омъжи за един престъпник,който доста честичко я прошляпва,но тя не го зарязва.И не нямат деца.Така че не бъразай с изводите че не се знае какво може да се случи :)

Niakoitam
06-22-2012, 11:03
Някой там - насилие не се прощава никога. Особено между интимни партньори с брак и деца. Сещаш ли се че начин да се изкара мъжа виновен винаги има и децата отиват при жената. А мъжът ще е виновен ако удари жена, независимо от обстоятелствата.

Не,не се сещам,защото това го има само по филмите.В България често виновен е този,който има по-малко пари.Да и аз съм против насилието и никога не съм удрял жена и не бих го направил със сегашното си мислене.Е,може би ако реши да ме бие някоя може и да изяде някои друг шамар.Но за разлика от госпожица Violenza,която очевидно не се е омъжвала и няма деца, а пък може би и по случайни стечения на обстоятелствата се е родила в такова семейство та ми говори за разни фантазираници, аз по-добре знам как стоят нещата,защото съм роден и отраснал в семейство с доминиращ баща.Бой може би не чак толкова жесток като по разни филми и разни новини не,но е имало и по мен и по брат ми и по майка ми.Не един,не два,не три пъти.Само че семейството ми е вече здраво около 27 години въпреки неудобствата понякога.Сега пораснахме с брат ми и в повечето случай аз, а когато и той си е тук се намесваме и предотвратяваме още в зародиш нещо такова.Има и мирни дни,има и такива, а баща ми не може да се осъзнае като е ядосан че срещу него седи много по-слаб човек.И да,това не се е случвало никога преди да се омъжат.Аз когато имам семейство ще се старая да въздържам емоциите си и никога да не повтарям тези грешки.Само че и Violenza не е лошо малко да поизлезне от измисленото си розово святче :)

Violenza
06-22-2012, 12:26
Ето тук:

:)

Може да не си се изразила правилно.Какво значи това край.Много ясно че за да е край трябва да ги зарежеш освен ако не успееш да направиш нещо по невероятно.Или всъщност край за теб значи да се разминавате с мъжа ти без да си говорите или пък постояянно да се псувате докато не остане единият.Или пък и ти не знаеш какво значи край,но иначе си на 100% убедена.Обясни ми какво значи,слагам край и зарязвам всичко,но децата си няма да ги оставя.Много обичам хората дето в целта си да изглеждат супер решителните изобщо не се замислят какво може да им дойде до гърба.Точно такива впоследствие най си го отнасят.Лично съм свидетел например дето една уж много решителна дето иначе никой нямаше да я пипне с пръст,защото разбираш ли няма как да стане и баща и полицай,но му се отрваря и на него впоследствие се омъжи за един престъпник,който доста честичко я прошляпва,но тя не го зарязва.И не нямат деца.Така че не бъразай с изводите че не се знае какво може да се случи :)
Не си ме разбрал правилно. Имах предвид, че колкото и да го обичам, и брак да имаме, дори той да е бащата на децата ми - пак ще го оставя. Ще оставя него, а не децата си.

И вече ти казах - изобщо не ме интересува дали вярваш, на какво си свидетел или в какво семейство си израснал. Аз обясних за себе си какво никога няма да простя, ти не ми пробутвай някакви "сложни" житейски казуси и не ме учи как да си живея живота и от какво трябва излезна.

DarkTemplar
06-22-2012, 12:33
Ех колко е трудно да разберем някои сложни форумни персони.. :D

Ще си умрем прости и тваЙ.

Violenza
06-22-2012, 12:38
Ако имаш нещо конкретно да ми казваш, давай. Иронията не ми е по вкуса.

notlike
06-22-2012, 12:51
Да посегнеш на жена е меко казано ЖАЛКО. Не обиждам никого, но според теб не отива на всеки, който би желал да се нарече мъж, едва ли не да съревновава физическите си сили с жена, смешно е. Това би го направил или някой нервак, или някой див селянин, който спуква жена си от бой, защото е нещастник, неуспял в живота. Да си мъж означава да бъдеш силен и да защитаваш, да имаш достойнство, чест и такъв род качества. Трябва да не си си с акъла, за да посегнеш. Достатъчно много аргументи можеш да изкажеш и пак да постигнеш целта си. Ако почне приятелката ти да се репчи и накрая да ти забие един шамар, ще имаш някакво основание, защото е доста унизително. Да я удариш обаче заради това, че си ядосан или пък че е направила нещо незначително - за мен това е отвратително. Дори и да спориш със самонадеяна мадама, пак ще е по-добре да си тръгнеш с добро - по-умният отстъпва.

Niakoitam
06-22-2012, 13:02
Не си ме разбрал правилно. Имах предвид, че колкото и да го обичам, и брак да имаме, дори той да е бащата на децата ми - пак ще го оставя. Ще оставя него, а не децата си.


Аз отново питам...как ще го оставиш него, а няма да оставиш децата си ако той не иска това и е по-силен от теб (под по силен включвам и финансово по-силен, а не само физически? Друг пример.Имах една комшийка,която беше жена на моя комшия.Той не бие,само вика и тя съответно яко си превишваше правата.То не беше бърничкане в колата,не беше да пада с мотора,не беше да удря в стената с колата,после в камион пред оградата докато не му я направи на нищо.Обаче като и викаше само му се отяждаше.Хубаво,но впоследствие реши да се заглежда по две млади момчета братя и да разпитва едно момиче,кой от двамата е по-красив.Е по-красивия е един тъп селяндур.Избра него.Сега вече освен с комшията че има едно дете и с този има две,три,редовно яде шамарите не само когато е виновна, а и когато този се прибере пиян, а това се случва често и си е постоянно посинена ама му прислужва и си седи при него. И тя като теб и онази другата много се заричаше иначе :)

SisiStrange
06-22-2012, 13:31
^ Ще го напусне и при делото децата ще останат в нея 100%. Дали пък като чуят причината за развода, ще ги оставят на него? Хаха. Иначе като е толкова трудно какво предлагаш за жените, които страдат от системен тормоз? Да сведат глави и да си кажат: "А не, имам деца, дай да не слушат скандали, мен си ме бият, аз си мълча"?

DisappointedDreamer
06-22-2012, 13:37
^ Ще го напусне и при делото децата ще останат в нея 100%. Дали пък като чуят причината за развода, ще ги оставят на него? Хаха. Иначе като е толкова трудно какво предлагаш за жените, които страдат от системен тормоз? Да сведат глави и да си кажат: "А не, имам деца, дай да не слушат скандали, мен си ме бият, аз си мълча"?

Точно.

И откъде накъде всички мъже са по-добре финансово уредени от нас, жените.

DarkTemplar
06-22-2012, 13:40
И откъде накъде всички мъже са по-добре финансово уредени от нас, жените.
Всички не, повечето - да. Поне в България.

DisappointedDreamer
06-22-2012, 13:42
Тц. Явно от доста дълго време съм отсъствала. И все пак, не съм съгласна с нещата, които НякойТам наговори.

DarkTemplar
06-22-2012, 13:46
Той дава примерни житейски ситуации, никой не твърди, че са общовадилни. Иначе ако една жена е образована, има добре заплатена работа и до голяма степен е независима, естествено, че ще е в облагодетелствана позиция и може да натири агресора когато пожелае. Проблемът е, че много малко от българките са такива. И това се дължи не само на образованието и финансовия статус, но и на възпитанието (до голяма степен обществото ни все още е традиционно).

Niakoitam
06-22-2012, 14:06
^ Ще го напусне и при делото децата ще останат в нея 100%. Дали пък като чуят причината за развода, ще ги оставят на него? Хаха. Иначе като е толкова трудно какво предлагаш за жените, които страдат от системен тормоз? Да сведат глави и да си кажат: "А не, имам деца, дай да не слушат скандали, мен си ме бият, аз си мълча"?

И какво като я чуят.Всеки може да си говори каквото иска, а монетата обикновенно има две страни и всяка ситуация се гледа от отделни ъгли. Също може и с малко "зелено" под масата да я изкара луда например.
А на жените им предлагам да гледат навреме още докато имат връзка,а не брак и деца,когато вече може да е твърде късно.Да гледат характера,навиците и промяната на отношението още преди да се е стигнало до тази сложна крачка,вместо да отделят по-голямото си внимание на това че бил,лошо момче,имал пари и защитавал половинката си.Трябва да им е ясно че даже и понякога да им е приятно щом налита на бой за щяло и нещяло на други рано или късно и те ще са потърпевши.Това предлагам аз.Мисли се навреме, а не когато опре ножа до кокала,защото вече може да е твърде късно.Е,винаги може да скачат от по-силен и влиятелен,на още по-силен и/или влиятелен мъж все пак,но трябва да са добри в бранша и да се котират.:)
Другото е да са освен решителни и по-богати.:)

3oPuTy
06-22-2012, 14:10
Абе к'вот и да си говорим мъж,посягащ на жени е слабохарактерен и кух!
Един нормален мъж,с достатъчно сиво вещество никога няма да посегне на жена,защото ще е под нивото му (изключение естествено е ако оная му размахва нож или пистолет в лицето и се мъчи да го убие :D)!К'во ако тя му посегне толкова не може да й хване ръката и да й повиши тон за да я стресне и да се осъзнае ли?!

Що се отнася до децата:Една майка ВИНАГИ ще намери начин да е с децата си (ако наистина го иска)!!!Ако някой ден,недай си Боже,ми се наложи да водя дела с бащата на децата си за попечителство ако трябва и апартамента ще си продам,и заеми ще тегля,пък ако се наложи бих паднала и много по-ниско и бих се хванала с някой "чичко паричко",но децата НИКОГА не бих ги оставила при човек,който е посягал на мен или на тях!!!Може после цял живот да се мразя за дето съм паднала толкова ниско,но поне ще знам,че не съм оставила децата си в ръцете на някой изрод!!!

Niakoitam
06-22-2012, 14:20
Апартамента ако си продадеш може да се мине с довода че нямаш къде да ги гледаш.За чичко паричкото споменах,но нямаш гаранция че и по-лош няма да излезе,след,което попадаш на моя вариант от един на друг и попадаш пак в ситуация че може да те изкарат че си неморална,несигурна и дваш лош пример.

3oPuTy
06-22-2012, 14:33
Апартамента ако си продадеш може да се мине с довода че нямаш къде да ги гледаш.

Това е много относително и за всеки е различно.В моя случай,специално,няма да остана на улицата и ще имам къде да ги отглеждам.

magita
06-22-2012, 15:13
magita, агресията поражда агресия. Това е основен природен, пък ако щеш и физичен принцип (трети закон на Нютон). Така че който пръв посегне, той да му мисли.

Фразите от турските сапунки, след които тя ще дойде разплакана и ще ми падне на колене, кълнейки се, че повече никога няма да постъпи така и винаги ще ме обича, са за заблуда на по-емоционалните и наивни люде. Животът не е приказка и хепи енда е крайно несигурен. ;)

Хепи енд няма тва е сигурном, но пак те питам според теб кой мислиш, че ще остане по-наранен и унижен?
Но има много други начини да излезеш от ситуацията с шамарите освен заплахи.

valdesbg
06-22-2012, 17:57
Някой там децата по дефолт остават при майката. Освен ако не е прегрешила мега сериозното. А съда само чака да чуе насилие и бой от страна на бащата и гледай какъв сеир става. Парите в случая не са фактор.

DarkTemplar
06-22-2012, 21:33
Хепи енд няма тва е сигурном, но пак те питам според теб кой мислиш, че ще остане по-наранен и унижен?
Но има много други начини да излезеш от ситуацията с шамарите освен заплахи.
Зависи какъв е човекът срещу теб и доколко успее да те провокира. Всяко търпение си има граници и когато се преминат става неприятно. (това относно излизането от ситуацията)

Кой ще остане по-наранен и унижен пак зависи от нагласата и манталитета на съотвения човек. Има безпардонни и прости хора (и мъже, и жени), които не разбират от "по-умния винаги отстъпва" и други подобни постановки. На такива хора нещата буквално трябва да им се набиват в главите, това е "техния начин" да схванат. Ако си позволиш толеранс към такъв, той го възприема като слабост и те смята за по-глупав, страхлив и съответно продължава злоупотребите с нервите ти.

И двамата знаем, че сценарият "тя ми посегна, аз си тръгнах и повече няма нито да се виждаме, нито чуваме" е доста нереален поради ред причини. ;)

Me4encety
06-22-2012, 22:08
Тука почнахте много надълго и на широко да разтягате локумите.Ако пък има деца,свкърва та трета братовчедка вдовица...Факта е,че не е правилно да има фазическа саморазправа в една връзка,ама пък не само от мъжката страна,а и от женската.Не винаги мъжът е за горене на клада,ако цапардоса някоя мацка.

Niakoitam
06-23-2012, 06:40
Някой там децата по дефолт остават при майката. Освен ако не е прегрешила мега сериозното. А съда само чака да чуе насилие и бой от страна на бащата и гледай какъв сеир става. Парите в случая не са фактор.

Напротив...фактор са за съжаление, особено в днешният материален свят.Отделно че една жена колко и да се прави и да се мисли за решителна винаги си има слаби места,които ако се напипат много бързо си променя мнението-страх от саморазправа,пари,обществе но мнение,мнение на роднини,на приятели,спокойствие на деца,самозаблуда че това е най-голямата любов в живота и,натяквания,молби и т.н.
А да и какъв сеир по точно става.Сеир за няколко дни и после по живо по здраво пак да си се оправят.А след това мъжа освен че може да си върне,може и да се включи омразата на семейството му,които логично ще стоят зад него.Не става толкова лесно колкото си го мислят някои ама то явно е защото не са попадали на ситуация.Най-лесният вариант макар по някога и там много трудно е още при връзката,когато нищо не свързва двама човека освен думи.Макар че и там трябва да се гледа с кой се тръгва.Преди време един от моят град,които не го познавам го вкараха в затвора,защото удушил приятелката си,която го скъсала.

SisiStrange
06-23-2012, 10:29
^ Живееш в много странен свят. Може да живеем в задръстена държава, ама все пак при всички разведени хора, които познавам, само 1 приятел е оставен с баща си, а не с майка си. И то, защото въпросната избяга. Няма съд, който ще даде дете на бащата, особено ако иде реч за какво да е насилие. Чак дотам не смеят, защото разбере ли се, за тях става много по-страшно и литват бая повече пари и обезщетения, отколкото могат да получат от подкупи.

valdesbg
06-23-2012, 12:46
Някой там ще го напиша по друг начин - освен ако майката не е бездомна наркозависима алкохоличка няма начин съда да даде децата на бащата. Просто е. Трябва адски много усилия от страна на бащата за да се разреши на дребосъците да прекарват при него седмица, а за повече... нещата са просто немислими. Издръжка от страна на бащата ще има задължително.

Отделно че ако се докаже насилие от страна на бащата шанса той изобщо да вижда отрочето си клони отляво на нулата. Сеира е за сметка на бащата и тогава козовете са изцяло в майката. Изказваш се много неподготвен в случая.

Говоря като човек с достатъчно опит по темата, за съжаление. Конкретни примери също мога да дам, но не е добре да се стига до там.

Your.Passion
06-23-2012, 12:49
Ти мъж ли си бе ?!! Как ще я удариш бе ??!!

DisappointedDreamer
06-23-2012, 16:02
Отделно че една жена колко и да се прави и да се мисли за решителна винаги си има слаби места,

Ми, че то и мъжа има същите слаби места, че и други. Айде, моля ти се. Ти изкара всички жени лайна, изкара ги синоним на нищо, докато сравни мъжете с богове, нарече ги недостъпни, недостижими. Много лошо впечатление правиш. Мразя жени които постоянно говорят за равенство между двата пола, че чак се изхвърлят и прекаляват, но и мразя и мъже, които правят същото спрямо жените. Че ти от жена си се пръкнал, бе.


Някой там ще го напиша по друг начин - освен ако майката не е бездомна наркозависима алкохоличка няма начин съда да даде децата на бащата. Просто е. Трябва адски много усилия от страна на бащата за да се разреши на дребосъците да прекарват при него седмица, а за повече... нещата са просто немислими. Издръжка от страна на бащата ще има задължително.

Отделно че ако се докаже насилие от страна на бащата шанса той изобщо да вижда отрочето си клони отляво на нулата. Сеира е за сметка на бащата и тогава козовете са изцяло в майката. Изказваш се много неподготвен в случая.

Говоря като човек с достатъчно опит по темата, за съжаление. Конкретни примери също мога да дам, но не е добре да се стига до там.

Напълно съм съгласна.

draid
06-23-2012, 20:37
Не се е пръкнал от жена, пръкнал се е от сперматозоид и яйцеклетка - сиреч 50:50

SisiStrange
06-23-2012, 20:41
Да, ама не го е носил 9 месеца баща му.

draid
06-23-2012, 20:45
Независимо, и двамата родители имат равна заслуга за зараждането на живота, така че .....

valdesbg
06-23-2012, 21:40
Драид.... износи едно бебе моля те. И пак ще си говорим :)

magita
06-23-2012, 22:36
draid последните 2 реда са много важни относно мисленето ти ;]

Можем да формулираме въпроса и така:
—Не се ли чувстват мъжете непълноценни в сравнение с жените, след като не могат да раждат и от плътта
им не се отделя нищо живо? Не поражда ли у тях това „безплодие" чувство на безсилие и на непълноценност по
отношение на живота?
Напълно уместен въпрос. Психиатрите знаят, че мнозина нормални мъже несъзнавано страдат поради
това, че не са способни да създадат нищо „живо". Това е една от причините за пропастта, разделяща схващанията
на мъжете и на жените за живота и за смъртта.
Много мъже са споделяли с мен (предавам само общото в думите им):
—Работим, изследваме, завладяваме, строим. Опитваме се да се превъплътим в делата и в децата си.
Каква е ползата от това? Оставаме безлодни, защото всичко се извършва вън от нас.
Един индустриалец сподели дословно пак по същата тема:
—Създадох огромен завод, гордост за нашия край. Той е венецът на живота ми. Може би поколенията
ще ме запомнят заради него и заради работата, която давам на много хора. Имам чувството обаче, че всичко
това, включително и заводът, не може да развълнува душата ми, оставя в мен някаква горчивина. Заводът не е
плод на утробата ми... Плод е на ума ми. Аз самият какво съм създал? Нищо. По-скоро нещо материално, което
времето ще заличи. Хубава утеха, няма що!
Ако се вслушате внимателно, ежедневно ще станете свидетели на подобни разсъждения.
—Как е рожбата? (Разговор между инженер и изобретател.)
— Години наред съм носил в сърцето си тази творба. (Художник.)
— Нищо не може да се направи, колата е такава по „рождение"! (Автомонтьор разговаря с клиент.)
—Най-накрая идеята ми „видя бял свят". (Писател.)
—Лодката ми? Ами че тя ми е рожба! (Мъж, който сам бе построил малката си платноходка.)
—Тази машина е делото на моя живот. (Инженер.)
—Господа, утре ще присъстваме на раждането на детето! (Конструктор на сътрудниците си.)
Примерите са безчет.
Можете да се усмихвате, но признайте, че тези изрази напомнят думи на майки за децата им. Ще ми
отговорите, че са само изтъркани фрази, но дори да е така, фактът сам по себе си е многозначителен.
Тези ежедневни фрази разкриват:
а)идеята за бременност („Носил съм в сърцето си тази творба");
б)любов към сътвореното („делото на моя живот", „моята рожба");
в)идеята за раждане („Утре ще присъстваме на ражда нето на детето").
Означава ли това, че мъжът е огорчен, защото не може да ражда в прекия смисъл, а и защото от това
произтичат множество последици? Мисля, че да. Осмелявам се да го твърдя със сигурност.
Така е, защото можем да обгърнем с ръце, да се идентифицираме само с нещо живо, нещо, родено от нас
самите. А какво може да прегърне мъжът? Безплътни идеи, неодушевени дела, време, което отминава, без да
остави жива следа, време, което ражда тревожност, източник на надпревара, тласкаща човека все по-далече, все
по-високо? Какво друго му остава, освен, както сам казва, жаждата за завоевания, която не е нищо друго, а
метафизичен страх и обърканост?
Логиката е много проста: след като жената се чувства онеправдана, защото й липсват някои присъщи
на мъжа способности, защо един мъж да не се чувства непълноценен, след като не притежава някои присъщи
на жената способности?
Какво ненормално има в това мъжът да се чувства непълноценен в сравнение с жената-родителка? За
мъжа изразът „плът от плътта" е напълно лишен от смисъл. Ще възразите: все пак мъжът също създава живот,
защото дарява семето си. Ала той „изхвърля " семето вън от себе си, което е едно мигновено действие. Жената,
обратното, носи това семе в себе си в продължение на определен период от време.

anonymous708973
06-23-2012, 22:42
Независимо, и двамата родители имат равна заслуга за зараждането на живота, така че .....

Заслуга, да.
Но на мъжа ли му се гади всяка сутрин първото тримесечие? Мъжкото либидо ли варира от минус безкрайност до плюс безкрайност? Мъжът ли се бори със стрии и с влудяващи хормони? Мъжкият център на равновесие ли се променя заради огромен корем? Мъжът ли се чувства дебел и нежелан - в общия случай, разбира се? Мъжът ли се лишава от алкохол, повече от 2 чаши вино на седмица? Мъжът ли получава контракции?

Айде по-полека. Изобщо не съм феминистично настроена, ама в случая жената е тая, която си го отнася, за да се появи бебето. Усилията на бащата се изчерпват с изхвърляне на спермата и морална подкрепа по време на бременността (не че е малко усилие да изтърпиш бременна жена, особено ако е от киселите).

Sh@d0w
06-24-2012, 06:07
Темата като гледам се е отклонила доста, мързи ме да чета всичките коментари до тук, още повече чце някойтам е писал в темата, което значи много локуми. Та видях че спорите, кой има по - голямо право над детете при развод.

Отговора е много прост - зависи от обстоятелствата за раздялата. По дефоут и двамата родители са с еднакви права, каквото и да говорите, няма такива неща като жената има по - големи, или пък мъжа еди защо си. Това са простотии. Та много зависи от причинети за раздялата, които се изтъкват. Ако е защото майката е алкохоличка, ходи надрусана постоянно, естествено ще мъжа има по - големи права над детето и всеки народно - демократически съд ще присъди попечителските права на него. Обратното ако мъжа постоянно забягва в някакви афери, няма стабилна работа, не осигурява семеиството и няма реална преспектива да отглежда децата пълноценно - закона е в подкрепа на майката.

anonymous708973
06-24-2012, 07:35
Не е вярно. Децата остават при майката в 99% от случаите, особено тези под 18. Не говорим за някакви крайности като надрусана майка или пропил се баща - в общия случай децата остават при майката, която получава издръжка.

Sh@d0w
06-24-2012, 07:58
Пак казвам - говориш глупости. В повечето случаи може да е така, защото бащата не иска попечителството. Повярвай ми има далеч много начини да се получи попечителство, стига да искаш. В Българското законодателство, или в което и да е друго демократично законодателство няма такъв закон, който да гласи, че детето принадлежи повече на единия родител.

Двамата родители имат еднакви права над детето и да не ти се иска. Незряло е да мислиш обратното.

Niakoitam
06-24-2012, 08:45
valdesbg добре.Ще те оставя да си живееш в собственият свят,защото вече постепенно усещам как се заражда бавно и постепенно "опозицията на народното недоволство" във форума.А иначе работата не е по различна от раздухването по медиите на разни неща като боевете в училищата.Нищо че и по наше време ги е имало,но никой не ги е споменавал просто и нищо че възрастните ти дават акъл как да им се оплачеш нищо че това след това може и да се окаже огромната ти грешка.Но нали възрастните са си свършили работата.Казали са ти да се оплачеш :)
Пък и ми стана много интерсно кога ти за последно износи бебе та да знаеш какво е чувството.Да не говорим че ако не всички,тоголяма чат от пишещите момичета/жени още не са го усещали на свой гръб.
DisappointedDreamer абсолютно нищо от написаното от теб не съм изкарал колкото и да ти се ще да е така.Аз попринцип не деля хората на полове,националности,вярва ния етноси и т.н.Деля ги на индивидуалностти. Останалото са си само и единствено твои коплекси по темата.А дали ти правя лошо или добро впечатление....е все пак няма се женя за теб.Това си е лично твои избор. :)
Оттам нататък темата взе да придобива леко феминистки привкус.
magita това дето го написа сама ли го измисли или го прекопира отнякъде.Ако си го измислила сама само мога да те поздравя.Честито имаш дарбата и идеята да участваш в най-крайните феминиски организации.
Колкото и да не ви харесва на някои жени без сперма-материалът,който се образува в МЪЖКИТЕ полови жлези няма как да създадете живот колкото и да се напъвате.Може чрез инвитро,но пак ви трябва този материал.Иначе ще износите дете ама на таратанци.По същата феминистка логика може да се каже че вие сте просто едни инкубатори,които след време може да се направят и електронни.И сега има разучаване на разни методи за преобразуване на клетки в такива каквиото са нужни и слагането им за развиване на жената,където им е мястото или в корема на мъжа по разни методи до достигането на определена възраст и след това с машини,което може да изключи участието на мъжа или пък на жената,но да не сме толкова крайни.Все пак природата ни е създала организми,които са полово разможаващи се за разлика от други,които се разможават безполово чрез пъпкуване и т.н.То си е по дафут и не трябва да се променя, а идеята на природата при по висшите организми и половото им разможаване т.е. създаването им от два индивида е в това че става смесване на повече гени и органзимите получават повече полезни мутации,които им помагат да се адаптират към променящата се постоянно среда.Именно и за това децата на хора,които са роднини са по застрашени от аномалии и страшни заболявания,защото гените са почти еднакви.Именно и за това Хитлер е щял да унищжи чистата си раса,което показва че и тези,които са против отношения с разлини също са в грешка.Но твърде много се отклоних от темата както и вие всъщност де.Та идеята ми като цяло беше че тия феминистки възгледи дето ги изказваш са само за по книжките.Винаги мъжа може да се изкара че само си изхвърля материала без да прави кой знае какви усилия и че не създава нищо или пък че жената е просто един органичен инкубатор,колкото и лошо да звучи и просто помага на живота който и е пратил мъжа да се доразвие.
Sh@d0w преди да даваш определения по дефаут за това,което съм писал можеше поне леко да се опиташ да се понапъъънеш и да забележиш че в общи линии този път защитаваме една и съща теза вместо да пишеш само за да ми споменаваш ника.Жалко защото все пак изглеждаш умен човек...

anonymous708973
06-24-2012, 08:51
Пак казвам - говориш глупости. В повечето случаи може да е така, защото бащата не иска попечителството. Повярвай ми има далеч много начини да се получи попечителство, стига да искаш. В Българското законодателство, или в което и да е друго демократично законодателство няма такъв закон, който да гласи, че детето принадлежи повече на единия родител.

Двамата родители имат еднакви права над детето и да не ти се иска. Незряло е да мислиш обратното.

Добре, ти ми говориш теории, аз ти казвам как е в действителност.

Sh@d0w
06-24-2012, 08:55
Да аз не ти говоря как е в действителност, добре измъкна се.

(ирония)

kindergarden
06-24-2012, 11:05
Ако двама родители спорят за попечителството над децата си, то те са сериозно увредени и не стават за родители! Щом има спор задължително поне единия от двамата е циркаджия и селянин. Цивилизованите хора разбират, че не са врагове и за двамата приоритет номер едно са децата!

п.п. При спор по-вероятно е децата да отидат при майката, въпреки че най-често именно жените са най-големите циркаджийки.

PullMeCloser
06-24-2012, 11:59
Да аз не ти говоря как е в действителност, добре измъкна се.

(ирония)

И колко деца на разведени родители познаваш, че си правиш тази статистика?
За теб не знам, но аз познавам доста и от всички-само едно момиче живее с баща си. И то защото ТЯ го искаше.

Sh@d0w
06-24-2012, 12:05
Да кажем, че имам наблюдения още от малък (7 годишен), когато родителите на най - добрия ми приятел, който също ми беше и съсед се разведоха. Имат двама сина и двамата останаха при бащата.

Това дали детето ще живее с майката или с бащата, могат да си го разрешат по лесен начин, чрез разговор и най - често майката взима децата, защото така е най - изгодно и за двамата. Но стигне ли се до съд и двамата родители имат еднакви права, пак повтарям зависи от ситуацията и причините за развода.

SisiStrange
06-24-2012, 12:34
^ Е, да де, но в конкретната тема говорим за раздяла в следствие на насилие от страна на бащата. Нормален съд няма да остави децата при него.

Sh@d0w
06-24-2012, 12:37
Аз затова казах, че зависи от причините за раздялата миличко ;*

valdesbg
06-24-2012, 13:40
Радко - твоя случай е от изключенията. В живота ми съм видял 3 такива дела лично, и за още доста съм питал и интересувал. 1 срещу много... както и да го гледаме издиша.

Равни права може и да имат върху децата, но не и върху попечителството. В общия случай стигне ли се до съд за определяне на попечителството делото приключва с отсъждане на това децата да останат при майката. Позволи ми да говоря като син на жена, с две подобни дела. За да останат децата при бащата трябва той изрично да заяви че ги иска и майката изрично да заяви че не ги иска. Във всеки един случай децата ще бъдат оставени при майката.

И ако сега кажеш че моите случаи са доста остарели, свидетел съм на пресен случай от 2008-ма. Развръзката беше същата, детето остана при майката, независимо че бащата даваше мило и драго да го вземе. Не беше лош човек, до подкупи не се е стигало.

Както и да го сучем майката е самотния родител, който може по добре да отгледа децата си. Самотния баща няма да се справи толкова добре, и това е ясно на съда. Затова... в 99 % от случаите децата остават при майката.

Не зависи от много неща, да не кажа почти от нищо, решението къде да останат децата е ясно почти винаги.

Някойтам - бебе не съм носил никога, няма и да ми се случи. Интересувам се какво преживява бременната жена и съм способен да разбера през какво ще мине. Щото мойто дете няма да го носи щъркела. Което е достатъчно за да мога да твърдя подобни неща. Пантерата е написала част от това защо жената има огромен принос в износването на детето и защо тя има по големи права при попечителството. Не ми излизай с евтини оправдания.

Sh@d0w
06-24-2012, 13:49
За да се присъди едно дете на родител, било то майката или бащата, под внимание се взимат много неща - къде има по - добра преспектива за детето, за развитие, за осигуряване на живота му, под въпрос се взимат и причините за раздяла и прочие. Това че в твоите случаи е било така, хубаво с 3 примера не можеш да обобщиш цялото Българско законодателство. Ако при майката съдът е преценил, че децата ще са по - добре - нормално е тя да спечели. Ако пък бащата има добра работа, може да им осигури бъдеще, и обратното майката няма нищо на свое име и бъдещето им при нея е неясно, много ясно че ще ги дадат на бащата.

Всеки случай е уникален сам по себе си, не можете да обобщавате. Както вече казах, няма такъв закон писан или неписан че детето е повече на единия родител.

magita
06-24-2012, 13:52
magita това дето го написа сама ли го измисли или го прекопира отнякъде.

Другаря Фройд го е написал... Добре е, че анализираш всички, ама първо анализирай твойте мисли.
Далеч съм от феминистка и тва е част от т'ва което е написал. Свързано със спора. Пича е написал около 130 страници за отношенията м/у жена - мъж... Ще забележиш, че вие сте феминистите... Някак си съм склона да се замисля над думите над Фройд, а не над твойте... Питам се защо ли??

valdesbg
06-24-2012, 13:57
Звучиш като 12 годишна когато става дума за първата целувка с тая неконкретност и липса на ясно становище. Случаите над които имам поглед са над 30. Лично съм участвал в 3 от тях. Позволи ми да знам кога съм прав, защо съм прав и да отстоявам това пред хора, които само са чували за птицечовката.

В конкретните три случая бащите имаха по добри условия за отглеждането на децата, но не повлия това.

Пак ще ти кажа, че на всички е ясно че самотна майка е в пъти по добра от самотен баща.

Със здраве.

Sh@d0w
06-24-2012, 14:13
Първо бяха 3, после 30, окей имай си погледите, това не променя нищо.

Казах факторите за отсъждане са много, трети път няма да повтарям едно и също нещо. Не става въпрос само за сменяне на памперси, водене на детска градина и пари. Това всеки може да го прави, ако не може ще си наеме прислужница. Тук не става въпрос само за съревнование, а става въпрос за посрещане нуждите на детето - емоцианални и т.н., за което и двамата родители трябва да дадат принос, но в реалност те са толкова унесени в съревнованията си, че забравят за детето. Ако съдът е преценил, ще бащата въпреки по добрите условия, е психически неуравновесен, автоматично накланя везните към майката, същото важи и за обратния случай. Айде сега увеличи бройката на погледа си на 300 и кажи че си видял 300 подобни случая. Но това няма никакво значение, защото казах че всеки случай е уникален само по себе си с различни фактори и не можеш да обобщаваш.

Така че крайно време е да се престане да се спори кой е по-добър родител. И да просветне на тия родители, които търсят права, че това дете е човек, а не предмет, на който искат права на ползване.

Със здраве.

Lysander
06-24-2012, 15:56
Един шамар не е нищо. Гледай да не се увлечеш и да я пребиеш.

Niakoitam
06-25-2012, 06:29
Такаааа.Не съм допрочел цялта тема,защото в момента нямам много време та ще се опитам да отговоря само на нещата насочени директно към мен.


Другаря Фройд го е написал... Добре е, че анализираш всички, ама първо анализирай твойте мисли.
Далеч съм от феминистка и тва е част от т'ва което е написал. Свързано със спора. Пича е написал около 130 страници за отношенията м/у жена - мъж... Ще забележиш, че вие сте феминистите... Някак си съм склона да се замисля над думите над Фройд, а не над твойте... Питам се защо ли??
Въпрос с повишена трудност ама не баш. Защо ли?Защото това,което е написал Фройд явно в желанието си да се хареса на някоя точно определена жена или на всички жени идеално пасва на твоите феминистки възгледи и четка егото ти на жена.Иначе много лесно слагаш ВСИЧКИ мъже под общ знаменател.Ако не се лъжа също той беше казал че жената се влюбва в мъже подобни на баща и, а мъжа в жени подобни на майка му,което значи че по дефаут такива като ама аз съм видяла как майка ми е тормозена и няма да го позволя и на мен да ми се случи изобщо не важат, а са само празни думи.Наистина ли вярваш в това? :)

И както съм го почнал стигам до следващият пост:


Някойтам - бебе не съм носил никога, няма и да ми се случи. Интересувам се какво преживява бременната жена и съм способен да разбера през какво ще мине. Щото мойто дете няма да го носи щъркела. Което е достатъчно за да мога да твърдя подобни неща. Пантерата е написала част от това защо жената има огромен принос в износването на детето и защо тя има по големи права при попечителството. Не ми излизай с евтини оправдания.

Абе то и аз съм гледал как се коли животно някога или как се реже,но касапин не съм станал.Другото,което от отдавна искам да ти кажа че ми прави впечатление въпреки че може и да си навлека някое и друго негативно мнение в близко бъдеще.Честно казано старото ти амплоа когато си говореше от твое име по ми харесваше някакси.Не усещаш ли че напоследък във всеки втори отговор най-малкото към мен си започнал да намесваш Пантерата и да ми обясняваш колко добре разсъждавала и как винаги била права.Вече започвам да стигам до извода че както при чичко Фройд някой се стреми всячески да се хареса на някой друг.А иначе изобщо не ти се оправдавам още повече пък и евтино ;)

SisiStrange
06-25-2012, 06:40
^ Мисля си, че ще си останеш сам с тези, клонящи към женомразство, възгледи.

Scarface_
06-25-2012, 07:02
мисля ,че има шанс да сте си заедно ... не си е убил все пак ... жените просто лесно се убиждат,много са чувствителни и т.н ... ако майка им удари шамар но проблем , ако тя ти удари шамар със сигурност няма да е напуснеш нали ?! а и не мисля ,че си е ударил със сила , нали ?! ...както и да е по прицип не ме нападайте не подкрепям никакво насилие над жени естествено , просто се дразня на какво висучайше ниво го докарвате... хора сме ...случило се един път , момчето е осъзнало грешката си и иска да се поправи ... щом е обичаш не се предавай... А и много жени прекрачват границата многократно само заради факта , че мъжът няма право да посяга...понякога е грозно...успех ...

Niakoitam
06-25-2012, 07:31
^ Мисля си, че ще си останеш сам с тези, клонящи към женомразство, възгледи.

Всеки има право да си мисли каквото си иска.;) А иначе изобщо не съм женомразец...бъркаш се нещо.Просто природата не ми е дала матка, яйчници и други.По малко човек ли трябва да се чувствам от този факт? :)

DisappointedDreamer
06-25-2012, 07:36
Абе, май и акъл не ти е дала :lol:

Niakoitam
06-25-2012, 07:41
Абе, май и акъл не ти е дала :lol:

Пак ли започваме старата песен на нов глас.Я вземи се покрии някъде :)

SisiStrange
06-25-2012, 08:01
Niakoitam, и на мен природата не ми е дала пенис, топки и брада, но не изказвам толкова много и толкова често грозни, груби мнения, подценяващи мъжете, за да избия и аз не знам какво точно. Твоят голям проблем е, не точно, че мразиш жените, а че ги приемаш за някакъв подвид, който е меркантилен, често тъп, повърхностен и с много излишни претенции, които не би следвало да се предявяват пред Бога мъж. Няма трезво мислещо момиче на света, което да хареса човек, имащ такова презрително отношение към пола и и съответно нея. Животът ти може да стане много по-хубав, ако спреш само да се оплакваш и да критикуваш, а се захванеш да си оправиш проблемите и да се опиташ малко повече да разбираш останалите. Кааакто и да е.

Niakoitam
06-25-2012, 08:38
Niakoitam, и на мен природата не ми е дала пенис, топки и брада, но не изказвам толкова много и толкова често грозни, груби мнения, подценяващи мъжете, за да избия и аз не знам какво точно. Твоят голям проблем е, не точно, че мразиш жените, а че ги приемаш за някакъв подвид, който е меркантилен, често тъп, повърхностен и с много излишни претенции, които не би следвало да се предявяват пред Бога мъж. Няма трезво мислещо момиче на света, което да хареса човек, имащ такова презрително отношение към пола и и съответно нея. Животът ти може да стане много по-хубав, ако спреш само да се оплакваш и да критикуваш, а се захванеш да си оправиш проблемите и да се опиташ малко повече да разбираш останалите. Кааакто и да е.

Това са си лично твои интерпретации.Дай ми примери къде съм го правил.Или за да не изглеждам така трябва да се съгласявам за всичко с всички жени видиш ли да не ме изкарате едикакъв си.Понеже не ми се повтаря може да се върнеш малко по назад.Отговорил съм на DisappointedDreamer точно по същият въпрос.Никога не съм смятал жените или мъжете за нещо повече от другият пол.Ние сме равни,защото и двата пола сме хора и трябва да се обичаме, а не да водим война помежду си.Просто разни високопарни изказвания понякога страшно много ме дразнят.И да,не съм излъгал за нищо.Както при поне една част от жените си има много бъгове,така е и при мъжете.Да не говорим че всеки човек си има някакъв бъг.Че има тъпи (което е оносително понятие) и сред жените и сред мъжете си е факт.Че някои жени определено се лигавят това е факт,че доста мъже често го използват това също е факт.Обаче да ми обясняват някои колко велики същества били жените и колко нищожни мъжете едвали не,защото не носели девет месеца бебе...не благодаря.Иначе това за слабият пол си е пълна измишльютина за мен.В повечето случай мъжете сме много по-силни физически от жените,но пък често жените сте много по-силни психически.Против физическото насилие съм с две ръце,но понякога както казах жените сте по-силни психически, а психиката не издържи ли един човек е способен да се превърне в животно,защото остава без разум (макар че и животните като че ли не карат само на инстинкти).Друг въпрос е че съм забелязал че често много жени въпреки и да твърдят обратното тичат точно след тези мъже,които се държат по възможно най-гадният начин с тях.Що се отнася за разбиране на останалите...щом понякога пренебрегвам и себе си значи се стремя да ги разбирам достатъчно :)

DisappointedDreamer
06-25-2012, 08:48
"Обаче да ми обясняват някои колко велики същества били жените и колко нищожни мъжете едвали не,защото не носели девет месеца бебе...не благодаря"

Никой не каза че мъжете са нищо, щото ние износваме децата. Споменаха че жените имат по-голяма заслуга за раждането на едно дете.

Niakoitam
06-25-2012, 08:57
Което си е същото само че е лек синоним.По тая логика ние пък трябва да се оплакваме колко несправедливо било че още в ранна детска възраст трябва да ни цепват,при което също си има доста болка и ходиш няколко дни като патица,после докато свикнеш е адски неприятно усещането.Да не говорим че ако не внимаваш може да има срастване и пак процеса да се повтори.И понеже ме набедихте за женомразец да ви кажа и още нещо-винаги съм бил против разпределението на професиите на мъжки и женски,защото видиш ли една жена нямало да се справи по-добре от мъжа в никакъв случай.Но какво ли ми разбира на мен главата.Явно съм си тъп женомразец и това е... :)

DisappointedDreamer
06-25-2012, 09:08
По тая логика ние пък може да се оплакваме, щот имаме цикъл, придружен с 5-7 кървене, болки в кръста, главата, и корема, повръщане и виене на свят. Айде, не ми излизай с тия. Тук не спорим кое по-гадно: да бъдеш мъж или да бъдеш жена, тук спореха за заслугата на майката и бащата спрямо раждането на детето.

Niakoitam
06-25-2012, 10:06
По тая логика ние пък може да се оплакваме, щот имаме цикъл, придружен с 5-7 кървене, болки в кръста, главата, и корема, повръщане и виене на свят. Айде, не ми излизай с тия. Тук не спорим кое по-гадно: да бъдеш мъж или да бъдеш жена, тук спореха за заслугата на майката и бащата спрямо раждането на детето.

А пък ние можем да се оплакваме че тогава светът ви е крив е често си го изкарвате на нас за всичко в този период. А да и че нямаме множествен оргазъм.:D
А относно темата си държа на мнението :)

magita
06-25-2012, 11:43
Niakoitam
1-во фройд не е написал само 1 нещо бъркаш се с нещата които е писал. Така в това което аз съм прочела не се възхвалява жената или мъжа. Пише за тва как жената е потискана години наред и въпреки тва е запазила качествата си. Основния недостатък е обаче е че всяка жена има вградена малоценност. Питам се защо ли? заради такива като тебе.

2-ро далече не слагам всички под общ знаменател. След като си имам приятел и приятелите са ми момчета, едва ли ако бях Феминистка или слагах всички под общ знаменател щях изобщо да се занимавам с тях. Слагам такива като теб.

Защо валдес може да уважава една жена и мъките и всичко останало (поне от нещата които прочетох в тая тема) а ти не можеш. Виждаш ли, така ти ставаш женемразец както и другите ти казаха.

3-то ние по-малко хора ли трябва да се чувстваме от факта, че сме жени?!


ПС - яко развитие на "раздялата след 3 години"

Niakoitam
06-25-2012, 13:33
Niakoitam
1-во фройд не е написал само 1 нещо бъркаш се с нещата които е писал. Така в това което аз съм прочела не се възхвалява жената или мъжа. Пише за тва как жената е потискана години наред и въпреки тва е запазила качествата си. Основния недостатък е обаче е че всяка жена има вградена малоценност. Питам се защо ли? заради такива като тебе.

2-ро далече не слагам всички под общ знаменател. След като си имам приятел и приятелите са ми момчета, едва ли ако бях Феминистка или слагах всички под общ знаменател щях изобщо да се занимавам с тях. Слагам такива като теб.

Защо валдес може да уважава една жена и мъките и всичко останало (поне от нещата които прочетох в тая тема) а ти не можеш. Виждаш ли, така ти ставаш женемразец както и другите ти казаха.

3-то ние по-малко хора ли трябва да се чувстваме от факта, че сме жени?!


ПС - яко развитие на "раздялата след 3 години"

1 В това дето си го постнала не се възхвалява, а се възхвалява много яко.Че са подтискани жените много време това е факт,че някой ги подтискат и в днешно време е факт...особено пък за арабският свят.Но да подтискаш една жена е едно пък да не и позволяваш да ти се качи на главата заради добротата ти е съвсем друго.Всеки човек в един момент се изкушава да го направи.Не си мисли че всички жени имат вградена малоценност.Напротив на някои в днешно време им е нужна малко такава.И не си мисли също и че няма мъже с вградена малоценност също.Просто може би са ти незабележими.И не,повярвай ми не е заради такива като мен колкото и някои да се опитвате всячески да ми го вмените.Най-вече е заради разни яки пичове,дето ви защитават и ви изпълняват всички желания сваляйки ви звезди докато сте им интересни, а ако решат може да ви направят на носни кърпички и вие да тичате след тях,защото са много готини нищо че всички мъже били еднакви.
2.Разбира се че слагаш.Явно за да са достойни за теб приятелите ти и гаджето трябва да са винаги съгласни с теб.Пробвай да го покажеш това нещо на приятеля ти да видим как ще реагира.В по-добрият случай или няма да му пука или ще има благоразумието да си премълчи,защото е влюбен в теб и не иска да се карате за такива неща.
Иначе много е лесно всеки да сваля звезди.Повярвай ми мога да карам една жена да се чувства като принцеса поне доколкото са ми възможностите, а те не са хич големи стига да преценявам че го заслужава.Мога да съм търпелив с нея и да я разбирам идеално.И не само на букви или на думи,важни са действията.Какво прави един човек, а не какво говори.Които хора трябва са го разбрали това.А кой как ще ме определи си е лично негов проблем.То нали много жени им е ориентир само свалянето на звезди.
3.НЕ, ЗА МЕН ВИНАГИ МЪЖЕТЕ И ЖЕНИТЕ СА БИЛИ РАВНИ И МНОГО СЪМ СПОРИЛ С ХОРАТА,КОИТО ТВЪРДЯТ ОБРАТНОТО. Ако още някое момиче/жена ме попита същият въпрос ще го цитирам това на големината на една форумна страница. :)

magita
06-25-2012, 15:07
О не не не съвсем не ги карам да са съгласни с мен. Достатъчно са умни имат си глава на раменете и знаят какво правят. Спориме, като видя, че не съм права отстъпвам. Далеч не искам да ми сваля звезди или да ми ходи по задника. Най-малкото, ако толкова ги карах т'ва и онова нямаше да ме траят толкова време. Получавам уважение от тях и т'ва ми е достатъчно. Никога не са ме карали да се чувствам маловажна и тн... без да ги моля, без нищо. Просто знаят как да се държат. Не знам възпитани ли са по-добре, но е факт, че без караници и без да им казвам как да се държат и от каквао имам нужда - просто го правят + т'ва говорим не за 1-2 момчета, а за доста повече. Нито вярвам, че всички са влюбени в мен и искат да ми свалят или пък ще ме търпят всички ако бях такава. Така че не си прави изводите как се държа с другите, ами погледни ти как се държиш.

Сам казваш, че другите не могат да те определят за това не го прави и ти. Не си прави заключения от 1-2 мнения по тая тема. Нито аз мога да те определя какъв си, но от това което казваш, че една жена не трябва да остави МЪЖО си, НЕ ДЕЦАТА при положение, че я бие ми стана адски грозно. Твърдиш, че за теб мъжете и жените са равни, но когато има насилие над жената тя трябва да си гледа работата и да не я интересува кво става с нея.

Всяка една жена има вградена малоценност. Просто на някои им не се проявява или след време.

SisiStrange
06-25-2012, 16:31
И други мъже се изказаха по темата. Само от тебе струи такава неприязън към жените. Усеща се просто. И не само в тая тема. В почти всяка, в която водиш спорове, имаш някакво всевисше оплакване към нашия пол. Набива се на очи. Как пък все ние сме виновни за всичко и все ние имаме прекалено големи претенции?

draid
06-25-2012, 17:09
Бре много сте се разгорещили и то без мен. Тц тц.


draid последните 2 реда са много важни относно мисленето ти ;]


Не си прави илюзията, че може да направиш дисекция на мисленето ми, няма хич да ти е лесно.


Заслуга, да.
Но на мъжа ли му се гади всяка сутрин първото тримесечие? Мъжкото либидо ли варира от минус безкрайност до плюс безкрайност? Мъжът ли се бори със стрии и с влудяващи хормони? Мъжкият център на равновесие ли се променя заради огромен корем? Мъжът ли се чувства дебел и нежелан - в общия случай, разбира се? Мъжът ли се лишава от алкохол, повече от 2 чаши вино на седмица? Мъжът ли получава контракции?

Айде по-полека. Изобщо не съм феминистично настроена, ама в случая жената е тая, която си го отнася, за да се появи бебето. Усилията на бащата се изчерпват с изхвърляне на спермата и морална подкрепа по време на бременността (не че е малко усилие да изтърпиш бременна жена, особено ако е от киселите).

Това, че жената изнася плода е така, но чисто теоритично погледнато заслугата е равна. Не може дете без сперматозоид и не може дете без яйцеклетка, глупаво е да се спори кой е по важен за детето и си е чисто феминистко. Не забравяйте, че плод може да расте и извънутробно, но не и при липса на 2-те два фактора. Това, че ви е лошо и т.н. Ок, но не забравяйте, че мъжете също правят много неща за това дете, особено докато жената го гледа, някой бачка и носи пари нали ? Но като цяло не мисля, че е нужно да навлизаме в глупави и безмислени спорове.

valdesbg
06-25-2012, 17:36
Добрем. Пак аз ще трябва да се изказвам.

Разбира се, Фройд посвещава целия си живот да се хареса на жените по принцип затова е писал тонове трудове, и накрая е получил няколко тежки форми на психични отклонения. Убеден съм че в основата на всичко това е някоя негова несподелена любов.

Чудя се само.. защо сарказъм тага все още не е добавен. Реално погледнато такава теза показва неуважение и завист към човека. Не зная какво ти е направил за да го мразиш чак толкова. Отделно изкривяваш много много идеите на Фройд. Не ме карай да зачепквам и тая тема.

Може да си гледал много неща. Цигането не е яло луканка ама баща му е гледал как другите ядат луканка. Няма начин да се учиш само и единствено от собствения си опит. Просто е невъзможно физически човек да направи толкова проби и/илигрешки и да си вземе поука от тях. Сещай се защо. Моя милост възприема еднакво добре собствения си опит и чуждия такъв. Защо и как не ми се обяснява, макар че ако се наложи - ще го направя.

Друго - когато искам да кажа/покажа нещо на Пантерата, това се случва на лично. Давам я за пример, защото тя е доста ярко изразен характер, от който човек може много добре да се поучи. Ако кажа добра дума за някой потребител означава ли задължително че се опитвам да се харесам?

Друго - винаги можем да си намерим причина/оправдание за това на кого му е по гадно. Не можем да сравняваме жените и мъжете щото имат мнооого различия. Нищо че всички имаме по две ръце, два крака и пр, женския ортганизъм се различава доста от мъжкия. Така че недей да цакаш Дриймърката с плоските си изказвания. Все едно да сравняваш ябълка и круша. Да, и двете са плодове, и двете растат по дърветата, ама..

Жените и мъжете са равни, но това не означава че имат равни дялове във всяко едно съвместно нещо. Това е нещото, което ти убягва. Ще пропусна да коментирам изказванията ти за "яките пичове и малоцеднността". Не искаш да знаеш защо.

Забелязва се че избиваш огромни комплекси в тая тема, и интересното е че успяваш да привлечеп достатъчно внимание за да получиш това, за коет оси дошъл. Още повече че в почти всеки пост се оправдаваш че не си женомразец, че жените са равни, и че не заради такива като теб жените били мачкани. Което показва много неща. Няма да ти цитирам чаршаф, само ще ти кажа че всикчо това е неувереност и желание да се смаоубедиш че не е така. Продиктувано е от едни малко по дълбоки и по мъчни неща. Ако държиш - ще разкрия козовете.

И последно - трябва да има мъжки и женски професии. Равноправието между двата пола не се изразява и с еднакви възможности. Щото по тая логика иди прати жена ти да цепи дърва, а ти накърми бебето примерно. Има си типично женски професии, има си и типично мъжки. Не са много във всяка категория, а сички останали професии могат да се практикуват и от двата пола.

Драид - издишаш. При хората партеногенезата не е развита, но при животните съществува. Отделно ако жената я няма - дете ще видиш през крива спагета. Извънутробното развитие е плод на твоето въображение. Отделно - всичко което мъжът прави по време на бременността е морална подкрепа. Не че е малко, но съгласи се че жената може да мине и без това и детето пак ще се появи на бял свят. Мъжът носи пари и храна и блабла, това пак не променя факта че пича си е клатил краката и е зяпал пасивно, докато жената минава през деветте кръга на ада.

draid
06-25-2012, 17:46
Драид - издишаш. При хората партеногенезата не е развита, но при животните съществува. Отделно ако жената я няма - дете ще видиш през крива спагета. Извънутробното развитие е плод на твоето въображение. Отделно - всичко което мъжът прави по време на бременността е морална подкрепа. Не че е малко, но съгласи се че жената може да мине и без това и детето пак ще се появи на бял свят. Мъжът носи пари и храна и блабла, това пак не променя факта че пича си е клатил краката и е зяпал пасивно, докато жената минава през деветте кръга на ада.

Мммм не мисля, просто не си вникнал в това което исках да кажа. Спор няма, че жената го износва, но както ти се изрази, че без жена дете няма да има, то така и без мъж няма да го има. За това и споменах другото, което наистина за момента не съществува, но е много далеч от моето въображение, а по-важното е че е във въображението на хората които трябва. Дадох примера, точно за да се поставят на везната двете неща : необходимост от сперматозоид и яйцеклетка. Така че, не може да кажеш, че дете ще има през крив макарон, пардон спагета, ако няма жена, когато от другата страна на уравнението е мъжа.

magita
06-25-2012, 20:42
Аз пък мога да ви кажа, че свалям шапка на valdes един от малкото мъже които гледат реално на тия неща ;]

draid
06-25-2012, 20:51
Аз пък мога да ви кажа, че свалям шапка на valdes един от малкото мъже които гледат реално на тия неща ;]

Просто това което казва, гали ушите ти :)

magita
06-25-2012, 21:07
Или просто може да уважава жената, а ти, познай какво - НЕ

Niakoitam
06-26-2012, 07:27
Ще карам пак по ред на номерата.

О не не не съвсем не ги карам да са съгласни с мен. Достатъчно са умни имат си глава на раменете и знаят какво правят. Спориме, като видя, че не съм права отстъпвам. Далеч не искам да ми сваля звезди или да ми ходи по задника. Най-малкото, ако толкова ги карах т'ва и онова нямаше да ме траят толкова време. Получавам уважение от тях и т'ва ми е достатъчно. Никога не са ме карали да се чувствам маловажна и тн... без да ги моля, без нищо. Просто знаят как да се държат. Не знам възпитани ли са по-добре, но е факт, че без караници и без да им казвам как да се държат и от каквао имам нужда - просто го правят + т'ва говорим не за 1-2 момчета, а за доста повече. Нито вярвам, че всички са влюбени в мен и искат да ми свалят или пък ще ме търпят всички ако бях такава. Така че не си прави изводите как се държа с другите, ами погледни ти как се държиш.

Сам казваш, че другите не могат да те определят за това не го прави и ти. Не си прави заключения от 1-2 мнения по тая тема. Нито аз мога да те определя какъв си, но от това което казваш, че една жена не трябва да остави МЪЖО си, НЕ ДЕЦАТА при положение, че я бие ми стана адски грозно. Твърдиш, че за теб мъжете и жените са равни, но когато има насилие над жената тя трябва да си гледа работата и да не я интересува кво става с нея.

Явно всеки си разбира както му изнася. :) Ще кажа само едно.И едно друго момиче ме изкарваше такъв пък след като ме поопозно реши че всъщност съм друг.Е мина се не мина известно време и просто прекратихме отношения,защото реших че ще се възползва от това.Някои от нещата изобщо не съм ги казал,но той май е по-лесно да се галят ушите.:)



Всяка една жена има вградена малоценност. Просто на някои им не се проявява или след време.
Да бе...почти особено разни тип Златки,Николетки и т.н.Голяма малоценност имат ще да знаеш. :D


И други мъже се изказаха по темата. Само от тебе струи такава неприязън към жените. Усеща се просто. И не само в тая тема. В почти всяка, в която водиш спорове, имаш някакво всевисше оплакване към нашия пол. Набива се на очи. Как пък все ние сме виновни за всичко и все ние имаме прекалено големи претенции?
Грешно си разбрала явно.Към вашият пол нямам нищо точно пък аз.Просто някои неща си ме дразнят,но пък има и неща при мъжете,които страшно много ме дразнят.Нормално е да говоря повече и да се дразня на негативите на жените тъй като съм мъж и ги гледам повече.Все пак не си падам по мъже.Иначе не си мисли че нямам изобщо забележки към разни индивиди от мъжки пол.Повярвай ми някои много ме дразнят :)

Niakoitam
06-26-2012, 07:53
Просто това което казва, гали ушите ти :)

+1

А често както са казали хората,жената се влюбва с ушите си,което нерядко води до лоши последици след това.:)

DisappointedDreamer
06-26-2012, 07:55
Офф, тука всяка сутрин май ще пишем. *пие си кафето*

Може действителност да си такъв какъвто казваш, но оставяш друго впечатление, коренно различно на толкова много потребители във форума. Нали се сещаш че дори и да казваш истината, тя няма как да е нашата истина, при положение че други изводи сме си извадили от мненията и отношението ти.
Може просто по друг начин да критикуваш минусите на двата пола (не само на единия). Може би така действително ще покажеш някаква позиция, необиждаща слабия пол и възхваляща силния.


+1

А често както са казали хората,жената се влюбва с ушите си,което нерядко води до лоши последици след това.:)

Ние и с очите се влюбваме...

Niakoitam
06-26-2012, 08:32
Добрем. Пак аз ще трябва да се изказвам.

Разбира се, Фройд посвещава целия си живот да се хареса на жените по принцип затова е писал тонове трудове, и накрая е получил няколко тежки форми на психични отклонения. Убеден съм че в основата на всичко това е някоя негова несподелена любов.

И защо автоматично изключваш тази възможност.Човешкият характер и човешките виждания постоянно се променят.И аз съм имал периоди, в които съм изкарвал всички жени едва ли не ангелчета,които са принудени да живеят съвместно с такива големи дяволи като мъжете.Просто някоя и друга ситуация промениха малко разсъжденията ми.Знам ли след време може да съм на коренно различна позоцоя от тази сега.Никога не казвай никога.Много хубава мисъл.


Чудя се само.. защо сарказъм тага все още не е добавен. Реално погледнато такава теза показва неуважение и завист към човека. Не зная какво ти е направил за да го мразиш чак толкова. Отделно изкривяваш много много идеите на Фройд. Не ме карай да зачепквам и тая тема.

Никой не мразя.Даже философите са ми много симпатични хора.Просто всеки е човек и всичко както казах зависи от периода и ситуацията, в които е написал дадено нещо.


Може да си гледал много неща. Цигането не е яло луканка ама баща му е гледал как другите ядат луканка. Няма начин да се учиш само и единствено от собствения си опит. Просто е невъзможно физически човек да направи толкова проби и/илигрешки и да си вземе поука от тях. Сещай се защо. Моя милост възприема еднакво добре собствения си опит и чуждия такъв. Защо и как не ми се обяснява, макар че ако се наложи - ще го направя.

По хубаво от собственият опит няма.Някой може да ти каже и че пачата е адски вкусно ястие и ти да му повярваш,но като я опиташ да ти се догади.Това че някои имал едикакъв си опит повече от друг изобщо не го изкачва нагоре по стълбицата.А този дето го няма има два избора.Или да пробва да черпи от чуждият опит,но не насила или да си пробва от собственият опит,което ще е даже и по ползотворно.Всъщнсот някъде четох че усещането при раждане било като при бъбречна криза.Е,това само една жена може да каже дали е така наистина,но не и мъж тъй като мъжа да не дава Господ може да разбере само какво е усещането при бъбречна криза.


Друго - когато искам да кажа/покажа нещо на Пантерата, това се случва на лично. Давам я за пример, защото тя е доста ярко изразен характер, от който човек може много добре да се поучи. Ако кажа добра дума за някой потребител означава ли задължително че се опитвам да се харесам?

Не,не означава,може да означава че ти допада мнението му,но ако е твърде и прекалено често може и това да означава.Тук намесваме и трети човек обаче.Попринцип не ми се ще да говоря лошо за нея докато тя не го направи,защото досега не ме е нападала директно като изключим някои неща като последното че съм имал комплекси и затова едикакво си.Е, отговрих и иронично и може би ме разбра незнам.Но ако реши да ме напада остро няма да и остана длъжен.Никой човек не е перфектен.И аз не съм.Нормално е някои мои изказвания да ви дразнят,но не се заблуждавай и че Пантерата си няма хич трески за дялана.Просто съм толерантен,защото както казах тя засега може да се каже че се държи толерантно с мен.


Друго - винаги можем да си намерим причина/оправдание за това на кого му е по гадно. Не можем да сравняваме жените и мъжете щото имат мнооого различия. Нищо че всички имаме по две ръце, два крака и пр, женския ортганизъм се различава доста от мъжкия. Така че недей да цакаш Дриймърката с плоските си изказвания. Все едно да сравняваш ябълка и круша. Да, и двете са плодове, и двете растат по дърветата, ама..

Напротив мога да сравнявам колкото си поискам и ти най-малко можеш да ми забраниш.Различни,но сме хора.Едни неща са за сметка на други.А Дриймърката може да говори от свое име.Има си глава на раменете,уста и често доооооста остър език.



Жените и мъжете са равни, но това не означава че имат равни дялове във всяко едно съвместно нещо. Това е нещото, което ти убягва. Ще пропусна да коментирам изказванията ти за "яките пичове и малоцеднността". Не искаш да знаеш защо.

Защо пък да нямат? Всъщност не ме притеснява много,кое как ще коментираш.Всичко ще са си само и единствено твои изводи,а пък не си мисли че си последна инстанция.



Забелязва се че избиваш огромни комплекси в тая тема, и интересното е че успяваш да привлечеп достатъчно внимание за да получиш това, за коет оси дошъл. Още повече че в почти всеки пост се оправдаваш че не си женомразец, че жените са равни, и че не заради такива като теб жените били мачкани. Което показва много неща. Няма да ти цитирам чаршаф, само ще ти кажа че всикчо това е неувереност и желание да се смаоубедиш че не е така. Продиктувано е от едни малко по дълбоки и по мъчни неща. Ако държиш - ще разкрия козовете.

Тук усещам някаква завист обаче.А иначе на психолог ли ще ми се правиш сега?



И последно - трябва да има мъжки и женски професии. Равноправието между двата пола не се изразява и с еднакви възможности. Щото по тая логика иди прати жена ти да цепи дърва, а ти накърми бебето примерно. Има си типично женски професии, има си и типично мъжки. Не са много във всяка категория, а сички останали професии могат да се практикуват и от двата пола.

Яяяя скрита лимонка.Е в какво с по зле съдийките,политиците или военните жени например.Едно време това се е заклеймявало.



Драид - издишаш. При хората партеногенезата не е развита, но при животните съществува. Отделно ако жената я няма - дете ще видиш през крива спагета. Извънутробното развитие е плод на твоето въображение. Отделно - всичко което мъжът прави по време на бременността е морална подкрепа. Не че е малко, но съгласи се че жената може да мине и без това и детето пак ще се появи на бял свят. Мъжът носи пари и храна и блабла, това пак не променя факта че пича си е клатил краката и е зяпал пасивно, докато жената минава през деветте кръга на ада.
[/QUOTE]
И ти издишаш яко тук.При някои животни може и да има,но при човека няма.То при някои животни и растения има и безполово размножаване,външно размножаване, хемафротидити и смяна на пола всяка година(при охлювите) и т.н.,но това не важи за при хората.

DarkTemplar
06-26-2012, 08:53
В тази тема много локуми, много чудо...

Niakoitam
06-26-2012, 08:54
DisappointedDreamer,когато ме видиш да постна тема някога колко гадни са всички жени и какви жертви са всички мъже ми напомни да ти купя един пистолет да ме застреляш да не се мъча повече...:)

magita
06-26-2012, 11:21
Точно пък Николета и тия не ми ги давай за пример.... защо се подлагат на толкова операции и искат всички да ги забележат, и то не със качествата на певец ами с изкуствените си части по тялото... не знам какво друго ще е малоценност...

+ искам да ви напомня, че сега ви изнася са имате равна заслуга, ама ако се случи така че да не искате бебето ще има "аз какво съм виновен- ти си жената" и тн...

Кой ви е излъгал, че се влюбваме с ушите не знам, но сте в голяма грешка. Както вече каза DisappointedDreamer, ако искаш да те приемат като това което казваш че си излагай тезите, критиките и всичко останало по друг начин

DisappointedDreamer
06-26-2012, 11:57
DisappointedDreamer,когато ме видиш да постна тема някога колко гадни са всички жени и какви жертви са всички мъже ми напомни да ти купя един пистолет да ме застреляш да не се мъча повече...:)

Ако ти копирам всички мнения, в които директно или индиректно ти си СРЕЩУ жените като цяло, то въобще такава тема няма да ти трябва. Купувай пистолета, или давай да използвам пушката на баща ми.

Niakoitam
06-26-2012, 12:28
magita за това хората са измислили презерватива и противозачатъчните,на които една жена ако не е сигурна в мъжа срещу себе си трябва особено да държи тъй като при проблем няма как да избяга от бебето и да каже че не е нейно тъй като е вътре в нея и без безразборен секс без взимане поне на мерки.
А че се влюбвате до голяма степен с ушите това си е факт.Даже мога да ти дам и един пример.Един мъж...държи се често като див планински селянин така да го кажа.Веднъж няколко момчета с една приятелка и го засякохме на едно място.Не ни беше много приятно да седим и се поразходимхме натам.Тя остана.Какво и е говорил не знам.Но после имаше: "Ееее защо не останахте при нас бе.Тоя колко е готин".Бъди сигурна не е джентълмена, на който се беше правил.Можеш да потърсиш ако искаш историята на dimitar AK как са се обзаложили с един негов колега и ги въртял 3 барабар с гаджето си и даже две е оправил пък за третата се отказал,защото гаджето му вече щяла да го хване.И те са обяснявали колко мил и готин е без да забелязват всъщност какво се крие в тази обвивка,но все пак е бил мил.Та дори и баща ми в един период е ходел с две жени едновременно без дори да се усетят.Майка ми и още една...преди да се оженят.А бъди сигурна...той изобщо не се е церемонил и да е обяснявал по форумите,които ги е нямало някога как видиш ли не бил женомразец.:)
DisappointedDreamer нилъде не съм говорил директно или индиректно срещу жените, а срещу отделни техни постъпки или изисквания,което си е съвсем различно.Аз мразя съответната постъпка, а не съответната жена.И както казах тъй като съм мъж е нормално да ми правят по-голямо впечатление женските постъпки.Нямаш си представа как индиректно съм хранил един мъж заради държанието му с една жена. И какво стана накрая.Оплаква ми се.Аз го нахраня, а тя започне да го защитава ама той така,той иначе,седи да се държи с нея като с парцал и накрая ми заявява как бил единственият,при който щяла да се връща и да ме изкарва мен виновен за едикакво си...едвали че аз съм виновен за положението и.Е, не става така.Това понякога ме кара да реагирам по остро спрямо някои женски изказвания,също и това че много не обичам твърде надутите и нескромни хора независимо от кой пол са или пък че се поставям понякога в дадена ситуация и изобщо не ми харесва постъпката.Та както казах дразнят ме постъпките.Иначе нямам ама абсолютно нищо против жените.Дразни ме когато някой мъж изтъква например колко по-голям бил мозъка на мъжа и как бил по умен и не можело да се сравняват по никакъв критерии уменията на мъжа с тези на жената,но пък и страшно се нервирам когато някоя жена се изкарва над нивото на всички мъже взети заедно едва ли не.Не обичам и когато някой ми праска егати самочувствието.Винаги и рано или късно всеки си намира майстора.Колкото по-късно толкова от по високо се пада, а колкото по от високо паднеш толкова повече боли и изправянето е толкова по-трудно.:)

DisappointedDreamer
06-26-2012, 12:51
Ловко се измъкваш, и все пак с други впечатления ни оставяш. А ти продължавай да си се обясняваш на този и онзи, ние вече сме си изградили представа за това какъв си и що за мнения имаш.
Съгласна съм обаче с последните няколко изречения, които написа.

draid
06-26-2012, 16:42
Или просто може да уважава жената, а ти, познай какво - НЕ

Уважавам еднакво стойностните хора, независимо от пола, възрастта, или цвета на кожата им. А ако ти си мислиш че уважение значи, да сте на едно мнение ....

magita
06-26-2012, 17:17
Дай да не развиваме темата как идват бебетата... Случва се т'ва е. но е факт, че голяма част от мъжете претендират, че имат равни заслуги, но случи ли се нещо такова бяхат се едно се случва най-лошото нещо.
Има огромна разлика в т'ва да слушам сваляне на звезди и възпитано държание :] Не мисля, че ти ще останеш и ще ти е приятно да слушаш някое момиче как псува като каруцар нали? Не знам как е при другите, но както вече казах съм с момчета от както се помня... дали заради това съм по-различна или просто е изградено едно мнение за момичетата/жените и всички гледат да се придържат към него не знам.

draid малко по-горе в коментарите ми съм написала, че споря с приятелите ми не винаги сме на едно мнение примирявам се и гледам и от тяхната гледна точка. Опитвам се да ги разбера и всичко останало, но никога не са ме карали да се чувствам неуважавана от тях... Така че не знам какво значи за теб тая дума, но ....

draid
06-26-2012, 17:55
draid малко по-горе в коментарите ми съм написала, че споря с приятелите ми не винаги сме на едно мнение примирявам се и гледам и от тяхната гледна точка. Опитвам се да ги разбера и всичко останало, но никога не са ме карали да се чувствам неуважавана от тях... Така че не знам какво значи за теб тая дума, но ....

Хах, ами аз не се съгласих с твоето мнение, не погалих слуха ти и ти автоматично заключи, че аз не уважавам жените. Тцтц, не мислиш ли че е малко повърхностно ?

ragnel
06-26-2012, 18:38
Интересна дискусия се е получила. Няма да обвинявам автора за постъпката му, предполагам е осъзнал достатъчно добре каква грешка е допуснал. Хубаво е, че се е извинил. Най-доброто което може да направи оттук нататък е да не допуска подобно нещо никога повече. Когато се мине една бариера в общуването нещата стават много трудно поправими и често връщане назад няма. Насилието в една връзка руши доверието и уважението между партньорите. Всичко зависи от приятелката на автора. Има жени, които не прощават подобно нещо. Всеки е израснал в различно семейство и е с различни разбирания. Аз лично бих сложила веднага край на връзката, ако гаджето ми ме удари. Първо, защото аз никога няма да посегна да ударя - възрастен човек съм, претендирам да мога да си контролирам нервите и смятам, че конфликтите трябва да се решават с диалог, а не с насилие. Втората причина е, че родителите ми никога не са ме удряли. Затова и няма да позволя друг да го прави. За мен отношенията в една връзка трябва да почиват на равноправни основи и никой не е извинен да проявява насилие. Оправданията с половете просто не важат. Недопустимо е да се удря жена, но и това, което draid е описал като преживяване няма извинение. На автора му пожелавам успех, нека случката му е както казват обеца на ухото.

magita
06-26-2012, 21:18
Човек не вникваш изобщо в т'ва което пиша... Не очаквам всички да се съгласяват с мен както съм написала поне 2-3ти... Обаче много зависи от това как човек се изразява, не мислиш ли? Например по на начина по който го е написал Sh@d0w или DarkTemplar ... познай какво замислям се над т'ва което са казали, А НЕ СА СЪГЛАСНИ С МЕН (особено DarkTemplar )... ама не мисля, че не уважават жената...
Както вече казах не чети м/у редовете и не изкарвай думите ми както ти изнася на теб ... нали !?

Niakoitam
06-27-2012, 06:58
От другата страна на барикадата било гадно. :D
Напълно съм съгласен с последното мнение на draid.Това ми е мнението.Пък ако щете и цялата женска част на форума ме обявете за женомразец и ме заклеймете. :)

А относно мъжете,които бягат заради направените бебета въпреки че говорят друго...ами явно не са преценени както трябва и са направени прекалено прибързани изводи за тях.Също както и в тази тема между другото.
А и всъщност може да съм повреден нещо, но на моменти някои псуващи момичета ми изглеждат доста сладки честно казано. А това дето се опитах да кажа с онзи пример е че в живота лицемерието често върви,стига да е изказано с добри думи,защото гали ушите нищо че като обърнете гръб може двойно повече неща да се изкажат.Но пък за сметка на това все по-малко започва да се цени честността ако не изнася:)