PDA

View Full Version : Не знам...



FeelingWeird
06-19-2012, 17:43
Не много отдавна, преди около 2 месеца се запознах с едно момиче от съседен клас. Тя е едно от най-красивите момичета които някога съм виждал или поне това беше първоначалното ми мнение. Напоследък, говоря с нея често.. Разбрах че имам сходни музикални интереси, харесваме едни и същи филми.. Тя е умна и много грижовна :)

Влюбен съм до уши в това момиче, мисля за нея 24/7, мисълта за нея ме мотивира да върша неща които никога не съм си и помислял че мога да правя.. Проблемите са в мен.. :

1) Не мога да я заговоря : Аз имам един огромен проблем, не мога да разговарям директно с момичето което истински харесвам. Сърцето ми започва да бие бързо, не съм типа момчета които 'просто стрелят'. Аз убичам истински и явно това ми пречи да разговарям с нея..

2) Срамувам се от външния си вид : 180см, 85кг. С две думи : Свиня! Аз не съм нищо в сравнение с момчетата които това момиче може да има. Нямам почки, нито кой знае какъв релеф.. В лице, приличам на булдок.. изглежда тя не се срамува от нищо като разговаря с мен но аз си мисля че я излагам..

3) Мисля че си има някого.. : Всеки път когато я видя, тя говори по телефона. Не знам с кого и за какво, не съм човек който се меси в живота на другите заради своите лични интереси.. Въпреки че в един наскорошен разговор тя спомена че се е разделила с приятеля си на скоро, аз продължавам да се притеснявам и не мога да я заговоря..

Ако някой може да ми даде съвет как да постъпя в тази моя така или иначе безнадежна ситуация, моля без глупави коментари. Искам съвет. :)

blaaablaaablaaa
06-19-2012, 18:35
1) Постави си го като цел - трябва да я заговориш. Представи си, че говориш с някой приятел или нещо подобно. Ако не я заговориш, няма да постигнеш нищо. Не си "играч" - не е и нужно да си такъв, нито да се държиш като такъв. Написал си, че напоследък говориш с нея често - продължавай. Не може да хареса човек, са когото не комуникира и когото не познава. Най-важното: щом не си от тези, които "просто стрелят", не се прави на точно такъв рамбо. Не и признавай чувствата си още в началото, защото няма да имаш никакъв шанс.
2) 180/85 за момче не е толкова лошо, колкото си представяш. Нормалното е височината-100=теглото. Това, че нямаш плочки, не е от значение, освен ако не си тръгнал в някоя дискотека да забиваш мадами. Ако толкова си се загрижил за това, започни да правиш коремни преси, лицеви опори, тичане и т.н. Имам един приятел, който тежи над 100, но това не му пречи - супер пич е и компенсира с характера си. Не е нужно да си падне по теб като по някой принц, просто първо е добре да влезеш в кръга и от познати, приятели, по-близки приятели...
3) Ако това по-горе помогне, ще можеш след известно време в някой разговор да попиташ дали още я мъчи раздялата с приятеля и или нещо такова, но да не показваш намеренията си веднага.
24/7 - познато - много дори. Важно е и на колко сте (предполагам в гимназията). Винаги има шанс, стига да знаеш как да си изиграеш картите.

FeelingWeird
06-19-2012, 23:24
Много ти благодаря за съветите които ми даде.. Познавам момичето от 2 месеца и сме говорили доста, макар и на не много интересни теми. Знам какво харесва.. И всъщност аз харесвам абсолютно същите неща. Ще се опитам да сваля тези 5 килограма които излизат от формолата 180-100=85. За да и се харесам, не килограми бих свалил, а не знам какво.. Да, 9ти клас, втора година в Гимназия. Аз съм на 15, тя на 16.

Аз съм доста притестнителен и ми е трудно да 'стрелям' директно, за това и не се опитвам. Тази вечер не мога да мигна, не мога да спра да мисля за нея.. Представям си всякакви моменти които бих могъл да изживея с нея и си спомням всяка секунда с нея.. Усещам някакво топло чуство в гърдите.. всякаш сърцето ми се разкъсва на хиляди парченца за нея.. любима моя песен е Metallica : Nothing Else Matters.. понеже тя също харесва тази група, аз изцяло промених текста, оставих само музиката и посветих всичко на нея.. Мисля че вече съм в нейния кръг на 'приятели' защото когато ме види, и съответно когато аз я видя, си разменяме по усмивка, поздрав.. Пък и сме приятели в facebook :D

Страх ме е, че тя може да си има някой в момента, без да го споделя.. Ако това е така, тази приятна болка в сърцето може да ме убие ..

blaaablaaablaaa
06-20-2012, 04:39
Какво съвпадение, точно в момента слушам тази песен :D . Целта ти е ясна, само трябва да вървиш напред. 9-ти клас.. Значи имаш предостатъчно време за действие и можеш да си спестиш риска от директното признаване на чувствата. Още дълго време няма да можеш да мигнеш. Приятелството във fb само по себе си не е фактор, но би спомогнало нещата да действат по-плавно, контактът с нея е важен, за да свикне повече с присъствието ти. Но тук идва и границата, която не бива да преминаваш - ако и станеш досаден, може да започне да те игнорира и избягва, а ти не искаш това (във fb това лесно може да стане, защото човек принципно се чувства по-сигурен в себе си, когато не говори очи в очи, и може да не осъзнае, кога започва да досажда). Страхът, че си има някого, е неизменна част от всичко това. Предполагам, че дори когато я виждаш с момчета от класа и, с които са просто приятели, пак имаш подобно усещане - свиквай, не можеш да го избегнеш. В една песен се казва "you can't feel the heat until you hold your hand over the flame" (Rise Against) - понякога пламъкът е изгарящ, но не можеш да се откъснеш от него.
П.С.: Пробвай кавъра на Nothing else metters на Dj Zany & Prophet - добър е. :)

FeelingWeird
06-20-2012, 07:01
Нощите стават все повече и повече и с всяка една започвам да я харесвам все повече и повече. Аз вече си имам мой собствен cover на песента. Писах я докато не можех да заспя..

I've never felt like this!
I've never said 'I love you'!
I have never, believed in love!
Well not that it matters!

Never loved a girl as much!
Never thought love's for me!
I've never gave my heart away!
Well not that it matters!

The world is what I find in you!
The reason I breathe!
In my mind, all day and night!
Well not that it matters!

~Never felt like I now do!
Never loved like I love you!
And now I know!~

You are too much for me!
For you, my heart now hurts!
Althou, you are in my mind!
Well not that it matters!

~Never felt like I now do!
Never loved like I love you!
And now I know!~

Your eyes are like the sun!
When you smile, I feel to do too!
Hid my feelings all this time!
Well not that it matters!

Peace and love, I find in you!
Fadeless is my love for you!
My heart is open, just for you!
Well not that it matters!

~Never felt like I now do!
Never loved like I love you!
All day, I think for you!
For you, my days pass!
And now I know!~

*yell* Her name!! *yell*

This name itself makes me smile!
For your eyes, I'd give the world!
Forever, in-love with you!
Well not that it matters!

LadyDi
06-20-2012, 07:08
Ах че хубава тема :)
Имаш нужда да поработиш върху начинът, по който се възприемаш. Много често (е, не винаги) доброто усещане за себе си и самоувереността се отразяват и на другите и те започват да те гледат с други очи. Искаш да свалиш тези 5 килограма - действай, не е толкова трудно. Тренирай, ограничи хапването на калорични храни, спортувай.
Когато започнеш да се чувстваш добре в кожата си, ще видиш как отвътре ще ти дойде да я заговориш. Притеснението е голяма работа, особено в 9-ти клас :) Имаш ѝ фейсбука - чудесно. Пробвай от там - поздрав с някоя песен на стената, някой рандом чат някоя вечер. Е такива неща. Постепенно прехвърли тези разговорчета IRL.

valdesbg
06-20-2012, 07:11
Напоследък, говоря с нея често..
Не мога да я заговоря

Последно?

Аз убичам истински и явно това ми пречи да разговарям с нея..

Не съм сигурен че Обичаш, но това не е причина да не я заговориш.

Срамувам се от външния си вид : 180см, 85кг. С две думи : Свиня!

Технически - това е една дума. И всъщност си слаб.

В лице, приличам на булдок.

Дали нямаш предвид bulldog? Или булдог на български?

моля без глупави коментари

Само такива ще получиш.

Жалко е че масовката са точно като теб - затворени, комплексари с много трески за дялане, които очакват че в интернет е пълно с магьосници, които ще им дадат на аванта магическа формула да се оправят с проблемите си без да си мръднат и пръста. Веселото е че няма такава формула - гълташ си притесненията, оставяш си задръжките у вас и отиваш да я заговориш, без да ти пука какво и как. Ако те отреже (което е 100% сигурно) местиш си го в другия крачол и следващата. Може и да се самоубиеш, което ще е най-умното нещо, което ще направиш в живота си.

Жалък си.

LadyDi
06-20-2012, 07:13
Вал, жесток си. Спомни си какво е да си на 15 и да не се чувстваш добре в кожата си... :)
Сега, друг е въпросът, че е избрал да търси съвет във форума, а не се мъчи сам да се справи, ама нейсе. Аз съм склонна да му простя.
Щото е на 15.

sweetlifesweet
06-20-2012, 07:15
Просто я заговори .. ;) Не се притеснявай толкова .. И след като си говорите често това означава че тя те заговаря нали така..? :) Може би иска да сте приятели.. Опитай ..

valdesbg
06-20-2012, 07:18
Лейди моя милост беше същата лепка на 15-16 че и на 17. Накрая напук на всички се справих сам. А щом аз мога значи всеки може for god sake. Липсва му мотивация, която няма да получи от вън, ако вътрешно не е подготвен за нея. simple as that. Колкото и да наливаме ние ако не си залепи кофата да не тече - нищо няма да направим. Безсмислено е.

Ти си добра душичка и прощаваш на повечето. Няма лошо де.

LadyDi
06-20-2012, 07:20
Лейди моя милост беше същата лепка на 15-16 че и на 17. Накрая напук на всички се справих сам. А щом аз мога значи всеки може for god sake. Липсва му мотивация, която няма да получи от вън, ако вътрешно не е подготвен за нея. simple as that. Колкото и да наливаме ние ако не си залепи кофата да не тече - нищо няма да направим. Безсмислено е.

Ти си добра душичка и прощаваш на повечето. Няма лошо де.
Е де, ама днешните деца не са съвсем като мен и теб :) Затова не им се сърди, ами дай да им помогнем малко, че да не си останат лепки и на 25.
Пък аз... кво да се прави, Мека Мария съм :lol:

sweetlifesweet
06-20-2012, 07:21
Лейди моя милост беше същата лепка на 15-16 че и на 17. Накрая напук на всички се справих сам. А щом аз мога значи всеки може for god sake. Липсва му мотивация, която няма да получи от вън, ако вътрешно не е подготвен за нея. simple as that. Колкото и да наливаме ние ако не си залепи кофата да не тече - нищо няма да направим. Безсмислено е.

Ти си добра душичка и прощаваш на повечето. Няма лошо де.

Ем да обаче ако не опита ще се намери друг да я заговори..След като е толкова добро момиче не виждам от какво се притеснява..?
:D

valdesbg
06-20-2012, 07:24
С риск да бъда груб отново - днешните деца не са виновни за състоянието си. Виновни са родителите. Що примерно моя и твоя милост сме се справяли сами а сега за всяко дебилно нещо има тема във форума и автора си вярва че трябва да му се отговори сериозно? Щото неговите родители не са го научили на основното нещо - като паднеш и се удариш отиваш на чешмата промиваш си раната и продължаваш да тичаш. А не седиш да дойде линейка и с носилка да те изнесат.

Ние не можем да поставим тая основа. А от там.. е все едно да градим къща върху плаващи пясъци.

едит: sweetlifeнещо си винаги ще има друг. Винаги около една девойка дебнат много хуени, и около един момък се въртят много змии. Който е най-хитър печели, другите... гледат сеир. Забележи - казвам най-хитър, а не най-смел, или най-силен или нещо такова.

LadyDi
06-20-2012, 07:32
Ами, Вал, учи се. Учи се как да НЕ се грижиш за децата си :)

DisappointedDreamer
06-20-2012, 09:07
Валдес, ужасен си. Момчето не заслужаваше така гадно да го захапеш. Тц. Само на 15 е, интересува се, пита. Дори смятам че е готин тип, сравнение с всички останали идиоти, които пишат във форума.

Иначе съм съгласна с теб 8-) авторе, противоречиш си. Ето отново една известна на всички ни фраза, която валдес обича честичко да повтаря - срам путка не ебе. Щом момичето си говори с теб, значи има защо, значи не си и безразличен. Ако смяташ че си дебел - отслабни. Давай смело, ако пък те отреже - какво толкова? Няма да се самоубиваш, я. Толкова много хора ще те отрязват още, че ако ще се сдухваш всеки път, то по-добре още от сега си тегли куршума.

Verminaard
06-20-2012, 09:38
тл;др хърр дърр имам вагина
Така,номер едно.Как по дяволите често говориш с нея а не можеш да я заговориш?Човек,влажните разговори с оплесканата възглавница не се броят.Ти не я 'обичаш истински,затова не можеш да я заговориш',ти си путка.
Номер две.Да не беше ставал полицай - нямаше да си свиня.Сега сериозно,прасчо,като толкова не се харесваш направи нещо по въпроса бре.Трудно ли е да ставаш в 5:30 всяка сутрин и да бягаш из ма'алата?И вземи да побързаш,че коледа идва а скарата дома е голяма.И я ми обясни как става тоя номер - момата не се срамува да разговаря с тебе а ти се?! Извънземна работа! :shock:
Номер три.Питай.Трудно ли е?Най-много да те отреже.Ако си спомниш че...може би...си мъж - ще праснеш 2-3 чаши сливовица и си тип-топ.

Човек,слушай сега батко си.Като си путка и те е срам и господ не може да ти помогне,какво остава за нас.Единственото нещо което можеш да направиш в случая е или да станеш травестит или да си бръкнеш в гащите,да видиш че имаш топки и да се държиш като мъж а не като сърцераздран лигльо.Гледай го,метър и осемдесет дангалак пък го е шубе да говори с една мацка,бива ли така? :/

someonerandom
06-20-2012, 09:57
Стига сте му слгали на човека,съвсем му прее*ахте нервната система 8-)
Авторе,отивай да бягаш,спортувай.Не мога да си представя сам да се определя с епитет, дори близък до нещо от сорта на "свиня" и да не започна да спортувам като луд.А ти не стига,че нищо не правиш,ами и се оплакваш.Стегни се,надъхай се.Ясно,че характерът е важен,обаче каквото и да си говорим,визията не е за пренебрегване.А и веселият,самоуверен характер при теб ще дойде,когато се харесаш.Лято е,най-лесно се спортува в момента.
И,по дяволите,не я обичаш.Това си го набий в главата.Сигурно просто е първото момиче,което харесваш по-така.Ако не я свалиш от пиедестала,няма да ти е лесно.И тя е човешко същество и изпитва чувства.

blaaablaaablaaa
06-20-2012, 18:54
Хора, я се гръмнете! Първо, всички минават през този период. За какво е този форум, ако не за взаимопомощ? Човекът има проблем, а вие му скачате като хиени. Не знам за вас, но аз поне му влизам в положението...

valdesbg
06-20-2012, 19:02
Вермина кефи.

Блабла и Дрийм.. съберете се и му ударете по една чекия(който иска може и да го изчука), после го заведете на вечеря и накаря го изкъпете и му разкажете приказка.

Като ще му влизате в положението.. поне да е като хората?

DisappointedDreamer
06-20-2012, 21:33
Може. Навита съм, само дет си падам по по-големи от мен.

valdesbg
06-21-2012, 13:35
Айде и претенции сега. Какъвто ти се падне - такъв. Тва да не ти е конкурс?

DisappointedDreamer
06-21-2012, 13:58
Ее, не може без тях. Щом не е конкурс, да взема да се омитам с парцалките си? :( Аз обичам да имам голЕм избор

valdesbg
06-21-2012, 13:59
Епа ти така или иначе си по шведско през повечето време.... шведската маса нали вие сте я измислили :D Нареждаш ги и си 'аресваш.

amaz1nG
06-21-2012, 14:17
Виж сега приятелю .
С нагласата че си смотан , тъп и грозен няма да стигнеш до никъде . Ти остави момичето , с тази нагласа няма да можеш да се изкефиш на живота .
Познато ми е това чувство , споко .

Всички момичета са еднакви = няма красиви , няма грозни . Красивите просто имат късмет и повечето от тях оставят въшния вид да им изкарва всичко в живота . Дръж се с тях както с тези които не те привличат / но не напълно , колкото да завържеш разговор / . Трябва да имаш по голямо самочувствие . Тичай на стадиона , прави лицеви опори тъкмо да си стегнеш тялото . Бъди лидер на своя живот , не позволявай нещо да го скапе .

Не поставяй красивите момичета на пиесдал / така ли се пишеше , бе ? :D / , а и изобщо всичките . Представи си , че ТИ си красавеца , ТИ си наградата , ТИ можеш да имаш всички момичета .

Излез , разходи се по улицата и виж колко простаци ходят с красиви момичета . Защо ? Защото не позволяват на нещо да им скапе настроението / самочувствието ( комплекси ) .

DisappointedDreamer
06-21-2012, 14:20
Всички момичета са еднакви = няма красиви , няма грозни . Красивите просто имат късмет и повечето от тях оставят въшния вид да им изкарва всичко в живота .

Я пак? Нещо май си противоречиш.

embraceme
06-21-2012, 14:23
2) Срамувам се от външния си вид : 180см, 85кг. С две думи : Свиня!

K'во говориш ти бе :Д аз съм 184см 86 кг и не съм свиня. Как ти ще си свиня ? Даже съм много слаб

DisappointedDreamer
06-21-2012, 14:26
Не опира само до височина и тегло.

embraceme
06-21-2012, 14:41
Не опира само до височина и тегло.

Това съм решил,това съм написал ^^

DisappointedDreamer
06-21-2012, 14:47
Ми, писал си глупости. Еднаквите килограми седят различно на всеки. Зависи от структура, тежест на кокал и какво ли още не.

embraceme
06-21-2012, 14:49
Ми, писал си глупости. Еднаквите килограми седят различно на всеки. Зависи от структура, тежест на кокал и какво ли още не.

Ще си пиша к'вото си искам ти да не би във всяка тема която пишеш правилни неща да говориш освен че се заяждаш с хората? Даже не знам защо ти отговарям на тъпите постове

DisappointedDreamer
06-21-2012, 14:56
Ми, да. Във всяка тема която пиша, пиша правилни неща. Не се заяждам, напротив - дадох ти съвет, научих те на нещо, помогнах ти следващия път така да не се излагаш. Ти самия се заяждаш, щот видиш ли съм ти казала че това, което си написал не е правилно. Свиквай, dude.

AnzaRe
06-21-2012, 15:43
Авторе тя ако искаше и нямаше проблем да контактува с теб щеше да го прави.Явно тя е от онези,които търсят външност + акъл :)