PDA

View Full Version : Болки в костите на краката след тренировка.



facepalm
06-20-2012, 15:29
Здравейте.

Не съм сигурен дали темата е за тук и предварително се извинявам.

От няколко седмици насам понякога ( не всеки път ) почват да ме болят костите, които се намират пред пръсеца, т.е. долу на крака. Не знам дали е от пренатоварване или от ръстеж, но реших да попитам. Съмнявам се да е някакво заболяване или проблем с костите тьй като аз през целият си живот не съм си чупил или изобщо наранявал по-сериозно който и да било крайник, тьй като всеки ден ям адски много млечни продукти.
Принципно почват да ме болят след кардио, което е 40-50 минути бягане. Като не ме боли всеки път, но вчера се случи. След като си починах 10 минути след бягане болката изчезна и все едно не я е имало. Предполагам и силно се надявам да бъде от ръстеж или израстване, а не нещо по-сериозно. Моля само за компетентни отговори. Благодаря предварително.

FoolofRemorse
06-20-2012, 16:40
Претоварване, нормално всички сме така ;)

AnOHuMeH
06-20-2012, 16:44
1ви вариант - Ако костите са "крехки", когато тичаш и правиш по - големи подскоци или вдигаш краката високо и когато тръгнеш да сваляш единия крак и цялата тежест пада на него и следва голямо натоварване.
2ри вариант - Ако нямаш добре развити мускули на краката (прасците), следва също голямо натоварване на костите (оправя се с редовно тичане и тренировки за крака)
3ти вариант - Минимално усвояване на белтъци (калций и т,н).

Когато тичаш се опитвай да стъпваш на пръсти, и не сваляй крака изведнъж в земята, (при редуването на единия крак с другия)
Не се притеснявай, с редовно тичане ще се оправи :)