PDA

View Full Version : Бодежи в сърцето :(



nelito2903
06-20-2012, 17:21
Здравейте.От около една седмица имам бодежи в сърцето.Не са силни,но не са и леки.От време на време спират.Ходих на лекар и ми направиха кардиограма.Казаха ми,че ми няма абсолютно нищо.Лекарката не ми каза за някакви лекарства.Посъветва ме да седя по малко на слънце и да не пия газирани напитки.Така и направих.Проблема е обаче,че те не спират.Започвам да се плаша ;( !Възможно ли е да е от топлото време?Ще съм ви много благодарна,ако ме посъветвате. :)

randi
06-20-2012, 21:07
ooo човече и аз съм така от една седмица... само дето като ми се получи едвам си поемам въздух..

heartshapedbox
06-20-2012, 22:46
И при мен се появяват чат-пат. Ходих на лекар и ми каза,че нищо ми няма.

rusoto_baby_f
06-21-2012, 05:27
И при мен се появяват от време на време за около минута и изчезват..Последният път се уплаших, защото около 5 мин постоянно бодежи и стягане..Ходих на лекар, но ми каза, че нищо ми няма.Забелязала съм, че при мен се появяват, когато съм много изнервена или притеснена..

georgi12
06-22-2012, 21:26
Нормално е - ще мине този период.

elki4ka
06-23-2012, 17:26
И аз съм ходила на кардиолог за тези работи,но се оказа ,че и при мен нищо няма.Казаха,че през пубертета повечето младежи имат,защото тялото им се развива ..Спокойно :))

nelito2903
06-27-2012, 18:40
Изключително много ви благодаря!Вече съм по спокойна. :)

BarcaGirl17
06-27-2012, 21:53
Тъкмо сега получавам, много е гадно като ти стане така! :Може би прекалено много се развълнувах заради мачаа. VAMOOOS ESPANA!!! <3 :)))))))

Leticcia
06-29-2012, 17:33
От пубертета е...и аз го имах, но ми мина :) не е нищо притеснително...

rusoto_baby_f
07-03-2012, 00:16
Глупости, пубертета няма нищо общо..

fifito19
07-04-2012, 14:43
Аз в продължение на три години имах подобни оплаквания. Когато вдишвах, адска болка в сърцето и спирах да дишам, защото ме болеше адски и ме беше страх да си поема дъх, или когато много се изморя. Все едно имаш тапа на някоя от вените или артериите си и тя се пука по шевовете, адски болеше. Така и не се престраших да кажа на нашите. Останах си с болката. Днес като изляза на слънце за повече от час се появяват отново гадните емоции. Но си търпя, не искам да тревожа родителите си. Моят съвет е - не се страхувай като мен, иди отново на лекар, сподели подробно с родителите си...

BarcaGirl17
07-04-2012, 15:11
Именно, като вдишвам усещам лека болка в областта на сърцето (нещо като бодежи), но отминава 10 секунди по-късно. А иначе установих, че като се преуморя, започвам да усещам болка в областта на сърцето. Досега не ме е боляло, но ходих 3-4 пъти на басейн и плувах и след това 1-2 дни ме поболваше, не че съм плувала кой знае колко... Не мисля да ходя на лекар, щото съм на 99% убедена, че ще ми каже, че нищо ми няма.

P.S -

Явно е от стреса...

mech7a7elka
07-14-2012, 15:01
Такива "бодежи" се получават при натоварване или проблем със сърдечно-съдовата система.Когато е еднократен случай, много трудно е лекарят да хване точно този момент.За това се поставя, едно малко апаратче, което отчита сърдечната дейност и дали има смущения в нея.Носи се 48 часа - разбира се не е нужно да влизаш в болница за това.След това , лекарят проверява и отчита ел. кардиограма. Ако бодежите ти са силни и дори е съпроводено с така нареченото "спиране на дъха" се обърни към съответния специалист. Истината е, че сърце не боли , а самият мускул, така че може да се дължи на претоварване, но ако се случва и през ноща ... лекар:)