PDA

View Full Version : Кръстопът :|



Qvor95
06-20-2012, 17:52
Здравейте проблемът ми е следния:
Искам да кандидатствам с История и специалност Археология, Още от малък любимия ми предмет е История не знам защо толкова ме влече! И по принцип проблемите на Българина са парите!
Чувал съм ,че финансирането не е добро и това е моя кръстопът.. :(
Да зарежа любимата ми История която ме влече с пълна сила и мога да чета материали с часове през нощта.. да я зарежа само заради ниска заплата и да уча нещо което не искам с вероятно по добро заплащане?

Искам мнението ви защото съм много объркан и притеснен.
Поздрави.

tattoobitch19
06-20-2012, 18:22
не се ограничавай само заради парите..
щом историята е това, което най-много обичаш и което те влече, с нея се занимавай! пари винаги ще има, а и в археологията, ако се занимаваш някъде в чужбина, все ще изкарваш пари, с които да можеш да си купиш храна и да си платиш сметките, да си купуваш неща от време на време.. ;) то това ти трябва, освен ако не си някой много алчен човек !!
парите не са всичко на този свят и запомни - по-важно е да правиш това, което обичаш и да си щастлив с малкото, което имаш, отколкото да правиш нещо, което те отегчава до смърт и и да си нещастен, но с по-висока заплата ;)
както казват,
Follow your dreams - they know the way! ^^

Qvor95
06-20-2012, 18:30
Благодаря ти! :)

scrooper
06-20-2012, 19:40
Прави каквото ти е на сърце. По- добре беден, но следващ мечтата си, отколкото беден и неудовлетворен, загърбил себе си. Защото, когато правиш нещо против волята ти, това се отразява!

notlike
06-20-2012, 20:41
Стига го лъгахте момчето! Не си струва, братле. Аз искам да ставам журналист, но от толкова помии в тази професия, реших да се откажа колкото и тежко да ми е. Понякога трябва да направиш компромиси. И аз обожавам историята, но понякога животът не те пита само какво искаш. Нека археологията бъде твое хоби, щом ти харесва, но не си вади хляба чрез нея. Ако правиш любимите си неща само, ще си щастлив... що за ФИЛМ. Човек има нужди и най-малкото ще ти трябва да извадиш нещо от хладилника, нали? Гладна мечка хоро не играе. И аз искам нещо, което ми допада, но търся и материалното благо. За съжаление парите са фактор, а перспективата е да играят още по-ключова роля занапред. Не мога да реша вместо теб, но мога да ти дам ценен съвет - намери баланса между сърцето и разума си. Отлетиш ли в крайност, доста е вероятно да си сгавниш живота, колкото и черногледо да звучи. Успех с избора!

heartshapedbox
06-20-2012, 22:51
Следвай мечтата си!
Не е гарантирано, че ще изкарваш повече пари ако учиш нещо друго.

thelover3
06-22-2012, 15:43
Ами като искаш повече пари учи някакъв език-АЕ, НЕ, научи го на много добро ниво и заминавай в чужбина. Ако наистина историята ти харесва, я учи.