PDA

View Full Version : Трудно ли е да успееш в Палма де Майорка ?



world91
06-20-2012, 20:46
Здравейте,има подобна тема само че за Холандия едно момиче я е пуснало.Та пускам темата само че тук става дума за Палма де Майорка.Има ли някой,от там как ви се струва животът там и трудно ли може човек да си намери работа там,без да познава някой?

Няколко въпроса

-Трябва ли виза за там или може само с лична карта/задграничен паспорт да се отиде
-колко пари ще ми трябват горе долу ако замина и почна да си търся работа (5000 евро стигат ли или трябват повече)
Това е което ми дойде на ум да попитам :)
пп на 20 години съм :)

DS
06-21-2012, 01:01
Здравей!
Относно въпросите ти:
1. Доста е трудно да си намериш работа без да познаваш никой, + това не говориш ИСПАНСКИ! Другото е, че работата на Майорка е сезонна и работата е само в туризма (бармани, сервитьори, готвачи, аниматори...)
2. Можеш да дойдеш в Испания с лична карта, но тук трябва да си изкараш ред документи за да можеш да започнеш работа легално! На кратко NIE (регистрация на резидент), Социален номер, Здравна карта и т.н.
нелегално забрави да си намериш работа!
3. Смятам, че 5000 евро са добра сума, ако си пресметлив ще ти стигнат докато започнеш работа (за няколко месеца)

Освен че си на 20 години и поназнайваш английски, кво друго можеш и знаеш?
Ако се чудиш от къде знам за Испания, преди година и нещо дойдох на Тенерифе (http://www.tenerife-bg.com/)!