PDA

View Full Version : Обичам го,но не мога вече...



SweetV1025
06-21-2012, 08:06
Здравейте!Имам един проблем,който ме мъчи от известно време.Имам да кажем връзка с едно момче от около година.Заедно сме прекарали едни от най-хубавите възможни моменти и той ми е като сбъдната мечта.Той ми беше първият и аз на него.През повечето време се разбираме доста добре..но тук идва проблемът.Настроенията му драстично се сменят!!!Не говорим просто за лека промяна,той става друг човек и то не само с мен,но и с част от приятелите си.Затваря се в себе си,става груб,заядлив,избухлив и не се замисля колко гадно се държи.В такива моменти започва да се заяжда с мен,да ме обижда и тнт.Когато му се обидя и му потърся сметка за държанието му,той все ми казва,че това са просто думи без никаква стойност и че той тези неща не ги мисли наистина,съответно да не се обиждам.Другото е,че през тези периоди той не ме търси,не ми се обажда - абе,изобщо все едно ме няма.Аз съм си свикнала и си мълча,защото иначе ако започна да се карам с него,ще бъде доста неприятно.Когато се опитах да поговоря с него,за да си изясня нещата той ми каза (това ми го е казвал и друг път),че просто понякога адски много го дразня дори с присъствието си...още повече се опита да изкара все едно ние двамата не сме заедно,а сме само приятели с изгода...това беше капката,която ми преля чашата.Допреди 2,3 седмици си правихме общи планове за лятото,той поиска да се запознае със семейството ми...а сега ми казва,че не сме заедно?!Нашата връзка си беше и доста трудна,защото той досега не се е обвързвал сериозно,аз съм първата му приятелка.Чувства се объркан и несигурен и това е до един момент разбираемо.Никога не съм го притискала,нито съм му досаждала със себе си,проявявам нужното разбиране...но последния ни разговор вече отприщи доста съмнения в мен.Много го обичам,но понякога ми става невъзможно да издържам.Казвал ми е,че съм важна за него,че знача нещо,че не иска да страдам,че иска да сме заедно неведнъж,никога не ми е изневерявал - но после казва "проблемът е в мен,не е в теб,аз съм виновен" или "имам проблеми с личността-не знам точно кой съм,не знам какво искам"... причината да не съм се отказала от него са нашите прекрасни моменти,в които и двамата се чувстваме добре заедно..но те се редуват с лошите му периоди,когато не става нищо....с няколко думи дали сме заедно зависи от неговото настроение.Често след като се е държал зле ми се извинява,но има и случаи,в които му е все едно и чак после осъзнава какво е направил...не знам дали съм способна да му прощавам всичко вече..а и ми е кофти,защото аз съм му признавала чувствата си доста пъти,той също ми е показвал своите и да ми каже,че сме само приятели с изгода?!Много ми е хубаво с него,но не знам как да го прегръщам и целувам след тези неща...започвам да си мисля,че е редно да приключа всичко...но някак си не мога да го направя...мисълта,че няма повече да сме заедно ми е непоносима...не може ли просто да си е моето момче през цялото време?!

marin4itu
06-21-2012, 08:24
След като не е наясно със себе си, няма как да е наясно с връзката ви. Ти сподели, че му е първата връзка, явно не знае как да се държи с теб, но за една година трябваше да се е научил. Не е трябвало да си мълчиш и примиряваш, само за да няма караници. Пък той не се ли усеща, че те наранява? Ти споделяла ли си му това? Честно казано не мисля, че има смисъл да си с него, щом не се чувстваш щастлива и удовлетворена от връзката ви.

SweetV1025
06-21-2012, 08:31
Кавала съм му,че ме наранява да,но отново зависи от настроението,в което е в момента.Дали ще ми каже "не искам да те наранявам и да страдаш" или "ще се опитам да спра".Мълчах си досега главно,защото тези моменти отминават и после пак всичко си е наред...но просто не мога...не знам дали някога ще разбере какво иска...

fenasf
06-21-2012, 09:04
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D 0%BE_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0 %B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Няма как да го промениш. Или го оставяй или го търпи.

AnzaRe
06-21-2012, 09:08
Има нещо,което го дразни попитай го или ако познаваш родителите му срещни се с тях и ги попитай.

aks13v
06-21-2012, 09:16
Според мен е от тези хора, които като имат някакъв проблем не го споделят дори с най-близките си хора и се затварят в себе си. В следствие на което натрупват гняв и си го изкарват на тях. Единственото, което можеш да направиш според мен е да му кажеш " Споделяй с мен, искам да ти помогна". Не приемай отговор като "Искам да остана сам". Но ако е като мен, това няма да свърши работи и просто трябва да изчакаш да мине този "лош" период. Също, казваш, че не ти се обажда и не те търси когато е в такива периоди, а той го прави за да те предпази от самият него. Просто не е ясно с чувствата си и явно не иска да е ограничен от една сериозна връзка на тези години. Може би ти няма достатъчно доверие, спечели му го.

SweetV1025
06-21-2012, 09:24
Вече съм го питала какво го дразни - получавала съм три отговора до сега : 1.Постоянно си недоволна от нещо,винаги някой нещо ти е направил. 2.Много си властна. 3.Зряла си и си осъзната. или варианта "не знам...не ти ли се е случвало някой да те дразни просто така?" ... a когато се опитам да му демонстрирам някаква нежност,да съм мила или нещо такова ме отблъсква,стои си просто,гледа в 1 точка и не говори,когато се опитам да го докосна ми бута ръката и се пази от мен...става агресивен и се отдръпва на 1 метър най-често с думите "навлизаш ми в личното пространство" или "махни се"...

AnzaRe
06-21-2012, 09:27
До колкото съм учил по психология тоя тип е интроверт.
Сам ще се оправи,неможеш да му помогнеш или освен да рискуваш и да го заплашиш с нещо,което ще се вразуми.

aks13v
06-21-2012, 09:30
Мисля, че няма да ви се получи връзката. И двамата страдате в момента. Остави го да си страда сам, щом не те допуска до себе си.

SweetV1025
06-21-2012, 09:43
Само ,ако можех да разбера от какво страда...ок,щом го попитам ми казва,че има проблем,но му било трудно да споделя и да допуска хора до себе си и не може да ми каже... просто не разбирам,иначе щеше да ми е по-лесно.Как от един мил и грижовен човек за нула време може да се превърне в съвсем друго нещо и обратно?!

Violenza
06-21-2012, 09:48
Ти сама не искаш да го оставиш, а се оплакваш. Като не ти отърва го зарязвай и толкова.

AnzaRe
06-21-2012, 09:56
Щях да те питам авторе.Той да не чака да му кажеш нещо!?Защото май се досещам защо прави такива маймунджолъци.

fenasf
06-21-2012, 10:11
Само ,ако можех да разбера от какво страда...ок,щом го попитам ми казва,че има проблем,но му било трудно да споделя и да допуска хора до себе си и не може да ми каже... просто не разбирам,иначе щеше да ми е по-лесно.Как от един мил и грижовен човек за нула време може да се превърне в съвсем друго нещо и обратно?!

Има психично разстройство, не е ли очевидно?

CoNviCt
06-21-2012, 10:27
Ако се отказваш при първия проблем се губи смисълът на връзката. Според мен не би трябвало да се отказваш.

heartshapedbox
06-21-2012, 10:45
Не се отказвай, опитай се да му помогнеш.
Нали затова сте двама-да си помагате и да се подкрепяте в трудностите.

DisappointedDreamer
06-21-2012, 12:29
Не се отказвай, опитай се да му помогнеш.
Нали затова сте двама-да си помагате и да се подкрепяте в трудностите.

Абе, ти нормален/нормална ли си?

Авторке, късай. Аз такова държание въобще не бих търпяла. Ще ме подминава като пътен знак, ще ме обижда, ще ме изкарва мен виновна, и аз след всичкото туй, което не се случва един път, ще търча да му лижа задника. 'Наеш ли кога? Никога. Късай и си намери наистина приятел, когото ще те уважава и не е пубер, който си мисли че държи света в ръцете си. Това че не е опитен не го оправдава. Всички от малки сме били научени да се отнасяме добре с приятелите си, с роднините си, и особено с половинките си!

nymphadora
06-21-2012, 14:56
Той си се държи като темерут.Мъчи го нещо,но не ти казва,при положение,че сте заедно от година,а не от седмица.Щом го обичаш и искаш да си с него го накарай да проведете един много сериозен разговор и му обясни,че не знаеш с какво да му помогнеш и че си на прага да скъсаш с него заради изцепките му.Ако все още държи на теб,все нещо ще ти сподели,ако пък не-остави го и въобще не се опитвай повече да му влизаш в положението.Явно и той самият не знае какво му е.

heartshapedbox
06-21-2012, 15:27
Абе, ти нормален/нормална ли си?

Авторке, късай. Аз такова държание въобще не бих търпяла. Ще ме подминава като пътен знак, ще ме обижда, ще ме изкарва мен виновна, и аз след всичкото туй, което не се случва един път, ще търча да му лижа задника. 'Наеш ли кога? Никога. Късай и си намери наистина приятел, когото ще те уважава и не е пубер, който си мисли че държи света в ръцете си. Това че не е опитен не го оправдава. Всички от малки сме били научени да се отнасяме добре с приятелите си, с роднините си, и особено с половинките си!

НормалнА съм, да.
Не може да се отказваме от всичко при най-малката трудност.

SweetV1025
06-21-2012, 17:11
Щях да те питам авторе.Той да не чака да му кажеш нещо!?Защото май се досещам защо прави такива маймунджолъци.
Какво имаш в предвид,че не разбрах? Какво да очаква да му кажа?

SweetV1025
06-21-2012, 17:16
Има психично разстройство, не е ли очевидно?
Прочетох това,което пишеше в линка,честно казано не е толкова тежко положението
Повишена двигателна активност
Речев напор
Субективно ускорен мисловен поток
Повишена самооценка или грандиозни идеи
Намалена потребност от сън
Абнормна отвлекаемост
Беззадръжно поведение
от тези най-много да има две,които някога съм забелязвала.И също това с депресията,еуфорията и маниите...не е така

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:01
НормалнА съм, да.
Не може да се отказваме от всичко при най-малката трудност.

Това е така, но това му е вградено. Не можеш да промениш характера на даден човек. И не ми излизайте с фрази като "ако истински те обича". Пх

CoNviCt
06-21-2012, 20:36
Това е така, но това му е вградено. Не можеш да промениш характера на даден човек. И не ми излизайте с фрази като "ако истински те обича". Пх

А не е ли така? :)

Dark_Heartbreaker
06-21-2012, 20:39
Може би ако ти му споделиш нещо искрено, някой проблем, който имаш в момента (освен този със самия него) или просто някоя подробност, той ще се отпусне и може и да ти каже. Ако той твърдо отказва да споделя, след като си опитала всичко, има два варианта : или да се отдръпнеш и да му дадеш още свобода и след това той да те потърси или да си до него и въпреки, че не знаеш нищо, да му дадеш подкрепата си, мълчаливо и без докосвания,щом те отблъсква, просто да си там. Може това да е малко филмирано, но нищо не пречи да пробваш, току-виж се получило :)

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:41
А не е ли така? :)

Не, не е така.

valdesbg
06-21-2012, 20:44
Човек си има достойнство в една връзка под ягодите. А в случая това на авторката липсва. Естетсвено че не е хубаво да се отказваме пред всяка трудност, тънкия момент е да усетим кога вече е безнадеждно и изглеждаме като глупаци. И тогава няма оправдание, което да е адекватно за усилията ни дори и "много го обичам". Всъщност никога това не може да е необходимо и достатъчно услоие. В случая Дриймърката е много права.

magita
06-21-2012, 22:27
Аз съм си свикнала и си мълча

Стигнах до тук и се отказах. На такива хора дето са им виновни всички и всичко не трябва да им се мълчи... още по-малко, ако те обижда по всяко време

Mo6no
06-22-2012, 00:10
Скъсай го!

Така като ти гледам аватара, си хубаво момиче. Това означава, че имаш избор от достатъчно момчета, с които би си прекарала по-приятно и биха се държали доста по-мило и готино с теб. И вместо да се товариш с неговите глупости, ще бъдеш щастлива с някой друг. :)

vesiinka94
06-27-2012, 15:52
Priqtelqt mi ima su6tia xarakter ,edin gospod znae kakvo my se sly4va,no varianta vinagi e ili go tyrpi6 ili dovijdane!Seki si ima xarakterqno mujkiqt e po tejuk i mujete izpadat po 4esto v depresii i to po dulboki=Ti go obi4a6 toi su6to ,i da govori6 s nego otg nqma da ima.Ti kazva6 4e nemoje6 bez nego ,da ne moje6 za momenta,no s vremeto se svikva :)

SmilezZz
06-27-2012, 16:40
О'кей, разбирам, това да е било временно и да позволяваш това държание, но доколкото разбирам - не е така. Дали му е изградено, дали не знае какво иска , дали нещо друго - само той си знае. Накарай го да проведете един сериозен разговор - просто ми е невъзможно чудно как за година той да не се е отпуснал и да не е научил как да се държи с теб. Ако не стане - зарязваш го и това е. Вярно е, че не е правилно да се отказваш пред всяка трудност, но всичко си има граници. Ти потъпкваш собственото си достойнство, само защото той не може и не е наясно със себе си.

bilqnavod
06-28-2012, 07:14
Мило момиче! Не се оставяй да бъдеш подлъгана от самата себе си. Още си много млада и много неща ти предстоят. Всички които ти отговориха в темата са наясно с едно, че тази връзка агонизира. Момчето има лош характер. Недей чака просто - той няма да се промени. Ако продължиш да търпиш и примерно се ожените един ден, как ще живееш с този човек? Винаги мисли за това - докъде вероятно могат да се развият отношенията ти с даден мъж. Това не е маловажно. Много от жените правят грешен избор в живота си, а после страдат. Само заради пустото " обичам го". Да, ама дали ще го обичаш вечно. В една тема преди малко писах, че любовта с времето се трансформира. Дали чувствата ти ще са същите след още 9 години например. Знам, че раздялата би било трудно решение, особено при факта, че ти е първи. Ти си на кръстопът. Възможно е да се преливаш от пусто в празно доста време и пак да му прощаваш. Аз съм преживяла нещо подобно. Трудно се поставя края на такива отношения. Но все пак помисли за себе си. Имаш много време. Животът ти много пъти ще се променя. Някой ден този проблем ще ти се струва детска игра. Успех ти желая и дано вземеш правилното решение. :)