PDA

View Full Version : Устен изпит 8ми клас по английски



don't say anything.
06-21-2012, 16:47
Хора, който вече е минал през това, да казва какво ще се прави или поне някакви предположения, че така като не знам какво ще ме питат, какво ще говоря, а и каквато съм паника...
Подгответе ме някак психически, че ще откача, много се притеснявам за тоя устен..

thelover3
06-22-2012, 15:29
Ами просто се успокой. Този изпит не е целият ти живот, и да се провалиш(което едва ли ще стане, ако си учила достатъчно през годината, ако не си-ами да си мислила по-рано) няма да стане кой знае какво. Просто си повтаряй, че ще се справиш и си достатъчно подготвена(дано да си) и намали важността на изпита. Успех :)

1n5ub0rd1na73
06-22-2012, 16:15
Прави тренировки насухо. Колкото повече "стаж" имаш зад гърба си, толкова по-лесно ще ти е на изпита. Това означава да го упражняваш във всеки удобен момент. По този начин ще намериш слабостите си (а ти ги имаш) и ще можеш да ги отстраниш, преди да влезеш в изпитната зала. Прави устни преводи на прима виста -- говорещият до теб в автобуса, новините по телевизията или клипа в Интернет. Говори си сама за това какво правиш в момента. Комуникирай с приятели/съученици, които също драпат. Научете формата на изпита и си измислете стратегия (ако е възможно).
С тези стъпки активният ти речников запас ще се покачи, а думите са сила.

Успех

mMemories
06-23-2012, 15:58
учи сякаш учиш за писмен... както не знаеш кво ще те питат на писмен така няма да знаеш и на устния кво ще те питат..