PDA

View Full Version : Знаете ли...?



moni010498
06-21-2012, 17:24
Здравейте, някои знае ли някаква агенция, която търси фотомодели тийнейджъри, но не аз да плащам а те на мен, защото ходих вече в една, но там ми искаха една безбожна сума като за начало а по нанатък не се знае какво ще стане.
Ако имате някаква информация.... пишете

Rebirthing
06-21-2012, 17:58
В България сериозно ли очакваш някои да ти плаща на теб за това !? Навсякъде ще ти искат пари. Кой фотограф/гримьор мислиш, че ще работи безплатно за да ти се направи портфолио !? Ако имаш приятел/ка с DSLR фотоапарат можеш да си направиш що годе професионални снимки и да почнеш да ги изпращаш на агенции извън България. Можеш и да се възползваш от TFP /безплатна/ фотосесия, ако намериш фотограф който търси модели, но и за това няма да получиш пари, а само подходящи снимки с които да започнеш. И сериозно ли смяташ, че самата агенция ще ти плаща за това !? Агенцията те наема, намира ти ангажименти, после прибира процент от парите които ти правиш за дадена фотосесия/ревю/реклама и прочие. Агенцията си е агенция, не играе ролята на социални помощи.

Все пак можеш да се регнеш в сайта на casting machine - http://castingmachine.bg/register/ но там търсят и актьори/статисти и прочие, освен модели. И както вече казах, не очаквай да вземеш 'чисти' пари от това. Ако успееш да сключиш договор с някоя агенция, тя ще получава процент от твоята работа.

moni010498
06-23-2012, 08:40
Аз нямам предвид да взимам от началото още пари, знам че няма как, но не искам да си пропилявам парите, защото искат наистина безбожни суми. Имах предвид да започна от някъде, да ми направят някои снимки с които да започна, има и такива които търсят момичета със специфични черти и не им искат пари после стават техни мениджъри и т.н. и после ако момичето има някакъв успех, те взима част от печалбата му. За това имах предвид, благодаря за инф. Rebirthing

Glam0rous
06-23-2012, 20:53
Ама ти сериозно ли си мислиш, че отиваш някъде, казваш им "вижте ме колко съм удивителна, вземете ме да ме снимате и да ми давате пари за това" и те ще те грабнат веднага...
И по филмите не съм виждала такава история, ами ако представи си намериш такава "Агенция", отидеш и те ти кажат "Не ни харесваш, не ставаш" ? Ок е да имаш самочувствие, но като става дума за работа и пари, хората, които ги дават определят правилата.