PDA

View Full Version : Нужда от съвет.



boy12345
06-21-2012, 17:30
Здравей те. На 16 год. съм и имам нужда от малко помощ. Проблемът се състой в това , че контактувам с връстниците си. Не съм проблемен ученик или нещо такова. Имам стабилен успех в училище , но по - трудно намирам общ език със съучениците си. Вълнуват ме като цяло доста по - различни. Като например: хуманитарни , обществени науки , икономическа и военна проблематика. Не мога да намеря причината , поради която съм аутсайдерът на класа. Опитам ли се да завържа разговор бивам прекъснат и някак си отритнат. Опитах се да подходя логически към проблема си - изчетох доста материали за когнитивната психология и социалните познания на човек. Но и това не помогна.
Не разбирам. На мен ли нещо не ми е наред или какво? Затова реших да се обърна към вас.

Colouring
06-21-2012, 18:35
Не си ти проблемът. Гадното е обаче, че няма лесно решение. Заобиколен си от хора, които не те разбират - това е ясно. Единственото, което можеш да направиш, е да смениш средата. Това обаче е трудното, особено ако си от някое по-малко градче. Няма смисъл да ти давам сухи съвети от рода на "Срещай се с хора." или "Илизай повече.", защото и двамата знаем, че не е нужно само това.
Единственото, което можеш да направиш в момента, е да не се даваш да бъдеш тъпкан само защото не споделяш мнението на другите.
И все пак - НИТО ЕДИН човек ли няма, с когото да намериш общ език?

betty-dimitrova
06-21-2012, 18:36
Когато опитваш да се заговориш с тях на какви теми се опитваш да говорите? Ако са твоите интереси нищо чудно, че те прекъсват.. Не че нещо против тях просто за всеки човек са интересни различни неща и тях това не ги интересува особено. Ако обаче си говорите общи неща и все пак разговора замира и те отблъскват явно проблема е или в теб или в събеседника ти. Опитай да се запознаеш с нови хора и все ще попаднеш с някой с общ език. :)

Sladichkoto0
06-21-2012, 18:40
И аз също мисля, че проблемът не е в теб ... Ти не си виновен, че те интересуват неща, различни от тези, които интересуват съучениците ти ... Мисля, че е най-добре да се опиташ да намериш общ език в тях ... Смисъл опитай се да откриеш неща, които вълнуват и теб и тях, за да не бъдеш отхвърлян :) Може да се намери някой свестен и да разбере, че си добронамерен и да станете по-близки :)