PDA

View Full Version : Една и съща история отново и отново



quedateconmigo12345
06-21-2012, 18:07
Не знам от къде да започна.Има едно момче,един приятел..може би най-добрият приятел,когото някога съм имала.Да,чудесно е,че е момче,защото с момичетата трудно се разбирам.С него споделяме много повече общи интереси,отколкото с тези от моя пол. Преди 4 години бях лудо влюбена в него и той го знаеше. Когато осъзнах този факт се разделих с тогавашното ми гадже - негов най-добър приятел - което причини много болка и на трите страни,те така и не оправиха приятелството си след това.Но въпреки всичко той не пое инициатива.Сега..факт е,че той не желае да се обвързва ,до сега не го е правил,такъв тип човек е..за момента,а може и за цял живот,не се знае. Но въпреки всичко,аз имам някакви чувства към него.Винаги ще имам.Дори да не са достатъчно силни,първата любов май наистина е вечна.

Звучи тъпо,защото си имам приятел.От 2 години и половина. С него всичко е лесно и просто.Аз го обичам - той ме обича. Не се караме,нагаждаме се адски лесно един към друг,а и имаме сходни възгледи за живота.С него съм щастлива,и може би само фактът,че в последната година се виждаме доста рядко ми оставя време да мисля за други неща.

Моят най-добър приятел има собствен апартамент в Пловдив и ме покани да прекарам лятото там с него..ще учим за поправителната,което лично на мен би ми помогнало,надъхвам се ,когато уча с някого.Но ме гложди да не се влюбя отново в него.А той почти сигурно има чувства към мен и ме е страх да не направя грешка (под това имам предвид да се разделя с приятеля си,защото никога не бих му изневерила,достатъчно воля имам да не направя поне такава глупост).Защото имам 3 причини да знам,че с другото момче няма да се получи.Неща в характера му,които никога не бих преглътнала,неща,които няма да се променят..поне не в близкото бъдеще.Но не знам до колко ще е замъглен мозъкът ми ,за да погледна трезво на ситуацията.

Какво да направя? Опцията да не ходя в Пловдив не ми харесва,не би решила нищо,само би оставила нещата неизяснени.

valdesbg
06-21-2012, 18:14
Нищо неизяснено няма, сама си забъркваш кашите.

Сама го каза - той не иска да се обвързва. Причина номер едно да не се занимаваш с него. Ако отидеш у тях за лятото то вие ще правите секс задължително. Затова те кани, и трябва да си мега наивна за да не се усетиш. Причина две. Имаш си приятел, с когото се разбирате чудесно. Причина три. Имаш няколко причини да знаеш че с тоз хубавелко няма да се получи. Причина 4.

Определено се навиваш за глупости, защото имаш повече свободно време, което не можеш да използваш, това с първата любов е страшно безсмислено и клиширано. В случая е твоето оправдание за да продължиш да поддържаш тая илюзия жива. Запитай се защо. Чувства нямаш, намесена е вина.

NambyPamby
06-21-2012, 18:42
Нищо неизяснено няма, сама си забъркваш кашите.

Определено се навиваш за глупости, защото имаш повече свободно време, което не можеш да използваш, това с първата любов е страшно безсмислено и клиширано. В случая е твоето оправдание за да продължиш да поддържаш тая илюзия жива. Запитай се защо.

Мхм. Явно приятелят ти не ти дава всичко, което ти е нужно, щом вместо той да ти е приоритет, ти мислиш за някакъв друг. Подозирам обаче, че си просто поредната, която не знае сърби ли я, боли ли я, и докато се чуди как хем да си начеше крастата за авантюри, хем да не падне от двата стола на земята, приятелят й въобще не подозира, че нещо куца във връзката. "Блажени са вярващите", дет' се вика.
Пък, ако тоя въпросния най-добър приятел "почти сигурно" имаше чувства към теб, щеше да те покани на вечеря или да намери някакъв друг адекватен подход, вместо да те кани да спиш в апартамента му. И отново, ако "почти сигурно" имаше чувства към теб, хич нямаше да ги има тия от негова страна, че просто си бил такъв тип, видиш ли, не било това за него и той не искал да се обвързва. Глупости на таркалета. И то най-тъжното е, че той не ти е казал направо(щото уж ти е най-добър приятел), че не иска да се обвързва по еди-кви-си причини и иска да те чука, ами го кара по възможно най-подмолния начин. Само дето е заменил филма с ученето, че да не е пълно клише. И ти си набиваш ли, набиваш филмите...
Наистина, явно просто ти е скучно в сегашната ти връзка и си търсиш кво да правиш. Много такива като теб съм виждала и е тъжно. Вечно трябва да са с някого, колкото да не са сами, уж са обвързани, а същевременно очите им шарят наляво-надясно и всеки мъжки поглед ги довежда до нова дилема.

marin4itu
06-21-2012, 19:29
Имай предвид, че хората са различни в ролята на приятели и в ролята на гаджета.. Другите работи вече ти ги казаха..

rusoto_baby_f
06-22-2012, 01:53
Нищо неизяснено няма, сама си забъркваш кашите.

Сама го каза - той не иска да се обвързва. Причина номер едно да не се занимаваш с него. Ако отидеш у тях за лятото то вие ще правите секс задължително. Затова те кани, и трябва да си мега наивна за да не се усетиш. Причина две. Имаш си приятел, с когото се разбирате чудесно. Причина три. Имаш няколко причини да знаеш че с тоз хубавелко няма да се получи. Причина 4.

Определено се навиваш за глупости, защото имаш повече свободно време, което не можеш да използваш, това с първата любов е страшно безсмислено и клиширано. В случая е твоето оправдание за да продължиш да поддържаш тая илюзия жива. Запитай се защо. Чувства нямаш, намесена е вина.

десет букви

LadyTerrible
06-22-2012, 07:46
Отстрани малко изглежда все едно си почти сигурна,че ще стане "грешка" с приятеля ти в Пловдив и се опитваш да облекчиш вината си с тази измислица за първата любов.Имаш си приятел,обичаш го,той теб също,разбирате се....нямаш проблем според мен...всичко ти е в главата.....ако мислиш,че си способна да изневериш на гаджето си,а не искаш да го правиш.....САМОКОНТРОЛ!

Devonne
06-22-2012, 07:58
Не можах да те разбера.
Окей имаш си приятел, с който си вече 2-3 години (близо) и имаш някакви чувства към твоят най-добър приятел .. ?

quedateconmigo12345
06-22-2012, 08:35
Не знам защо тръгнахте толкова строго всички.Да,аз ви попитах за мнение,и благодаря за отговорите все пак.

Но искам да кажа тук,че аз винаги съм мислела само за това момче (Л.) и никога не съм се заглеждала по разни други хора.Аз и по него не се заглеждам де,но всеки ден си говорим,забавлявам се с него,а и наистина ни пука един за друг.Нарича се приятелство,макар да имам някакви чувства към него. И при положение,че знам,че с него не може да се получи здрава и истинска връзка,която аз искам да имам (защото не си падам по мимолетни увлечения,а и не бих жертвала 6 годишното ни приятелство така),то въпросът би трябвало да е приключен. Но все си остават резервите у мен. През първата година и половина от новата ми връзка почти не се чувах с него,а когато отново започнахме да комуникираме по-редовно ,нещата пак са същите,както преди.
Затова питам какво да правя.Винаги е бил той,а знам,че никога няма да се получи.
Никога не бих изневерила на приятеля си.Познавам се,а и алкохол и подобни замъгляващи мозъка вещества не използвам,за да може да се стигне до някъде,където да търся извинение за постъпките си.Знам какво беше,когато бях влюбена в Л. и се разделих с гаджето си,а може би можехме да бъдем щастливи с онова момче.Не знам ,може и за добро да е станало. Но ако реша да съм с Л.,знаейки ,че нямаме бъдеще,то това ще е грешка.Импулсивна грешка.Искам да я избегна,но без да бягам от него.Така само заобикалям проблема,а не го решавам.

neverlookback
06-22-2012, 10:18
Както някой по-горе каза, има разлика между това с някой да сте приятели и да имате връзка. Няма как да знаеш дали, ако с това момче сте заедно няма да се получат нещата, дали той няма да погледне вече по друг начин на живота. Хората се променят и опита, който имам ме е научил на това, просто ми се е случвало и знам, че става.
Обаче от друга страна не мога да го разбера това как може да си имаш сериозен приятел от 2-3 години, когото твърдиш, че обичаш, а да продължаваш да таиш силни чувства към най-добрия си приятел. Просто, според мен, не обичаш толкова много или изобщо не обичаш гаджето си. Което ме кара да те посъветвам да опиташ все пак с този човек. Така или иначе за него мислиш, това е малко кофти и за настоящия ти приятел. Аз лично съм изпадала в същата ситуация когато бях на 18. По същия начин скарах добри приятели, защото бях влюбена в приятеля на тогавашното ми гадже. Истината е, че го забравих трудно, защото пак по същия начин той не беше сериозен и не искаше връзка, а твърдеше, че има чувства към мен. И понеже, по начало, не съм жена, която се бори за мъж просто се отказах в един прекрасен момент, спрях всякаква комуникация с него, колкото и трудно да беше и открих човек, който ми помогна да го забравя. Сега, 4 години по-късно съм си писала с човека, в когото бях влюбена един или два пъти, но за много кратко и нищо не се събужда в мен. Може би ако го видя ще е различно, но няма как да знам и предпочитам да не знам, за това прекъснах всякаква връзка с него.
Та, според мен това са двата начина - или прекъсваш връзка с него или пробваш какво ще излезе от цялата тази работа.

valdesbg
06-22-2012, 18:02
Много се оправдаваш и се обясняваш. А това не гооври с подкрепа на думите ти.

Опростено ситуацията е следната - пича иска да те чука цяло лято и те кани под предлог за нещо си. Ти си набиваш филмите как няма да изневериш, как приятеля ти е всичко за теб и подобни дивотии. и същевременно твърдиш че има нещо останало към Л. И си мислиш че всичко е невинно и детско както изглежда. Тц.

Отидеш ли в Пловдив трябва да ти е ясно че секс ще правите, ако ли не - изхвърчаш като мръсно коте и с "приятелството" ви е свършено. А всичките оправдания свързани със сегашната ти връзка са просто захарни балончета, които поднасяш сама на себе си за да изглеждаш по добре в своите очи.

sweetycherry33
06-22-2012, 20:28
Минакара, ти тъп ли си или да ?

shmatarok
06-22-2012, 20:36
Съгласна съм с Валдес.
Не си мисли, че просто ей така ще отидеш в Пловдив и ще учите. Дрън-дрън, тея номера всеки ги знае, а ти трябва да си много наивна, за да си набиваш филмите, че нищо няма да се случи.
Гаджето ти какво мисли по въпроса цяло лято ти да се подвизаваш в друг град и то при момче, към което си имала / имаш чувства?