PDA

View Full Version : Май съм за друга епоха.. :D



Swanepoel
06-21-2012, 20:39
Здравейте;)
Момиче съм на почти 17..И моята история не е кой знае какво, аз май съм от по-срамежливите,които анализират и наблюдават и оттам вадят към 50% от изводите.. Първият ми сериозен приятел беше преди година и бяхме заедно почти толкова..Оставих го без много,много обяснения, даже изобщо, защото много ме болеше. Става въпрос за проклетия външен вид.. Още преди много време ми стана ясно, че той е адски важен.. и не само за да те привлече към някой човек, ами и после ,когато сте заедно..Уж нормално, но не можех да понасям как приятелят ми ме използва за пред приятелите си като вид трофей..:) Когато си бяхме самички се държеше с мен като с принцеса,постоянно мил, комплименти, изглеждаше много влюбен.. Но аз изобщо не бях сигурна в него, бях му първото влюбване,както и той на мен.. но постоянното натрапчиво чувство ,че би бил същия и с друго момиче.. и с нея би се отнасял и говорил същите неща,все едно не съм нищо специално ..И ми беше мъчно, защото май съм от тези безнадеждни романтици, които биха си обичали само един човек, биха умирали да изглеждат хубаво само за него, той да им се радва , без да се интересуват от други, един вид посветени. Не бях щастлива като постоянно се тормозих и спрях да му се обаждам, и казах да не ме търси..По това време щях да се навлека в болести като анорексия,в цялата мания да съм перфектна за него.
Мина вече към месец.. той много ме търси, но аз не исках.И както знаех, че ще стане вече излиза с друго момиче..и сигурно й казва същите неща.
Та аз май си оставам само с моите глупави разбирания и надежди,че за някой човек може да си незаменим.. Май всичко може да се замени, просто защо ми е казвал със сълзи как иска да е винаги с мен?..
Как може човек да е незаменим..?Опитах да е с външен вид,колкото и да е повърхностно... Че то има толкова много хубави момичета..С душа- не се бяхме карали и винаги се разбирахме и беше хубаво..и какво, пак съм му само спомен. Вярвам, че има любов, както обичам сестра си,семейството.. но как да почувствам и сега,без да се разочаровам..:( Само по приказки и филми ли е това как някой би те обичал, без да може да те замени.. ?То винаги ще се намери хубаво момиче, за да си по-специална за него трябва да си по-хубава/слаба/добра ли?

Blab
06-21-2012, 20:42
:)
мечтата ми е някой ден да бъда достатъчна за някого.

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:44
Да. Те това правят момчетата, когато си избират момиченца - броят колко пъпки/бенки имат по лицето, и колко градуса е носа им.

ShtrudeL
06-21-2012, 20:45
изобщо не си от друга епоха...
а ако си... тогава аз също

блаб, споделяме една и съща мечта, ти да видиш

valdesbg
06-21-2012, 20:48
Незаменими и незабравими хора няма. И си смени средата на търсене, щото в блатото няма да намериш златната рибка, а само жаби. Тва с безнадеждния романтик е маска.

draid
06-21-2012, 20:49
Чакай малко. Аз че едва гледам е вярно, ама доколкото прочетох, ти си го зарязала без никакви обяснения, след това той те е търсил, а ти не си искала. И сега се оплакваш, че той е с друга !?!?

Swanepoel
06-21-2012, 20:51
Да. Те това правят момчетата, когато си избират момиченца - броят колко пъпки/бенки имат по лицето, и колко градуса е носа им.

Всъщност когато са 16-22 години сигурно ,според мен гледат най-вече външния вид, е съответно и да не е някоя глупава и досадна .. Защото са на принципа- Ее, че аз да не ще се женя за нея,я..Ще сме заедно, ще се показвам пред приятелите си, няма да ми липсва нищо, пък като се разделим ..здраве да е..
Така де, май горко ни на чувствителните момичета. Надявам се да греша в горните твърдения, защото от един приятел няма как да знам всичко, ама наистина много обръщам внимание на какво се случва около мен, докато си стоя тихо..

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:52
На 17 си. Какво очакваш? Веднага да намериш момчето, което ще ти сваля звезди? Ми, сорри, ама ще си останеш с илюзиите.

CoNviCt
06-21-2012, 20:52
Незаменими и незабравими хора няма. И си смени средата на търсене, щото в блатото няма да намериш златната рибка, а само жаби. Тва с безнадеждния романтик е маска.

Има, Бойко Борисов.

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:53
Всъщност когато са 16-22 години сигурно ,според мен гледат най-вече външния вид, е съответно и да не е някоя глупава и досадна .. Защото са на принципа- Ее, че аз да не ще се женя за нея,я..Ще сме заедно, ще се показвам пред приятелите си, няма да ми липсва нищо, пък като се разделим ..здраве да е..
Така де, май горко ни на чувствителните момичета. Надявам се да греша в горните твърдения, защото от един приятел няма как да знам всичко, ама наистина много обръщам внимание на какво се случва около мен, докато си стоя тихо..

Така е, да. И? Не разбирам въпроса в цялата тема. Незаменими хора няма. Егоистично и глупаво е от твоя страна да искаш от момче, с което вече сте се разделили, повече да не поглежда и желае друга.

Swanepoel
06-21-2012, 20:56
Е мислех си така, защото аз не мога да поглеждам.. :) Все едно, за такива като мен както каза оставам си с илюзиите.. Ще си гледам ученето,приятелите и семейството..

lonely_girl92
06-21-2012, 20:56
:)
мечтата ми е някой ден да бъда достатъчна за някого.
+ 1 И моята мечта е същата

До авторката , ами промени средата ,в която излизаш и току виж попаднеш на подходящ за тебе човек и да те успокоя тези неща не са само по филмите познавам 2 двойки ,които са точно така и винаги ще се обичат и са си достатъчни един на друг . Горе главата и за нас безнадежните романтици ще се намери нещо хубаво . :)

DisappointedDreamer
06-21-2012, 20:58
Е мислех си така, защото аз не мога да поглеждам.. :) Все едно, за такива като мен както каза оставам си с илюзиите.. Ще си гледам ученето,приятелите и семейството..

Споко. Хормоните те тряскат - в момента сигурно си в периода - аз съм по-зряла за възрастта си, аз съм по-различна, аз не знам си що си. Ще го надживееш.

peace94
06-21-2012, 22:34
Еооооооо! Стегни се малко. Всеки си има гледна точка. С този не се е получило и какво от това? Спокойно, не е краят на света, не си прави генерални изводи :) Просто move on. Да, тъпо е, been there done that. Изживей си болката и продължавай напред, няма смисъл да го мислиш, тоя явно не си струва, нищо не променяш :)

Mo6no
06-21-2012, 23:31
Ще те разочаровам, нооо при жената 85% е външният вид и винаги е било така. Няма никакво значение възрастта, както ти обясняват някои. Има едни 15% държание, които също са важни, но външният вид е доста по-важен от тях. Още от древността е така, когато мъжкият е гледал да избере най-годната женска за децата му до днес. И винаги ще е така. Според теб защо безмерно тъпи, но същевременно безмерно красиви и поддържани момичета преуспяват в живота... ;)

А за да накараш някой да те обича все едно си "Единствената"... има два варианта:
1. въпросният да е яко нийди
2. да станеш майка на децата му. Доста мъже в този случай биха били гледали по съвсем друг начин на теб. И да, любовта към децата му ще е безрезервна, а към майката на децата им - доста силна.

GreenFairy
06-22-2012, 07:12
Защо си зарязала свястно момч, заради идеята, че може би той някой ден, някога, на някое друго място ще се държи по същия начин с друга? Чуваш ли се изобщо колко абсурдно звучи това? Всеки човек си има тип, маниер на държание с различните групи хора. С приятелите по един начин, с роднините по друг, с гаджетата по трети. И да, той ще се държи по същия начин с новата си приятелка. А ти идеализираш прекалено връзките и това ти пречи да изживееш хубавия момент. Колко време бяхте заедно?

Niakoitam
06-23-2012, 10:10
Чакай малко. Аз че едва гледам е вярно, ама доколкото прочетох, ти си го зарязала без никакви обяснения, след това той те е търсил, а ти не си искала. И сега се оплакваш, че той е с друга !?!?

В общи линии и аз това разбрах от темата.
Мога да ти кажа нещо.И аз се определям малко като романтик,но не очаквай цял живот някой да ти тича по гъза и да ти ближе краката едвали не без ти най-малкото да предлагаш същото или просто в един момент ще решиш че много ти играе по свирката и вече ти е безинтересен и апатичен.И какво очакваш...да си имаш някой който въпреки отказите ти постоянно тича по теб и изпълнява всичките ти капризи да не вземеш случайно да го зарежеш без обяснение.Ако искаш да получаваш трябва и да даваш, а не само да чакаш.Естествено че като те е търсил, а ти си се дърпала в един момент ще се откаже от това и ще започне да обръща внимание на друга,която го заслужава повече.Това е най-добрият вариант.Просто приеми че незаменими хора НЕ съществуват.Нито той е такъв,нито ти,нито аз,нито пък който и да било.Който си го мисли това е в доста голяма заблуда просто.Да си незаменим трябва да се стараеш за това постоянно. :)