PDA

View Full Version : Как да хвана тен!?



patiitu
06-22-2012, 10:20
Ако може някой да ми даде идеи за това как да почернея малко, защото аз съм изключително бяла личност :wink: Ходя всеки ден по най-голямата жега навън, и нищо :-s Побъркващо е, особено когато някои ме загледа по ръцете и започва да ме зяпа, все едно никога не съм виждала слънце :cry: ! Помощ, моооля! 8-[

FuckingFreak
06-22-2012, 10:21
Зехтин. Така се правих миналата година, ще повторя и тази. Получава се супер естествен златист загар. Ама ако както казваш си бяла, внимавай да не изгориш и не се мажи по лицето.

patiitu
06-22-2012, 10:25
Зехтин. Така се правих миналата година, ще повторя и тази. Получава се супер естествен златист загар. Ама ако както казваш си бяла, внимавай да не изгориш и не се мажи по лицето.

Евала :) Много ти благодаря за идеята!

antineutral
06-22-2012, 10:39
И жълтия кантарион има ефект, но също много трябва да се внимава с употребата му, особено от хора с по-светла кожа - консултирай се с добър хомеопат. Най-доброто средство е естественото ходене на слънце :). Точно ходене/тичане, а не стоене на едно място, при което допирът с въздуха е добър и се получава естествен тен, който се придобива трайност с годините. Пробвала ли си да ходиш на планинска активна почивка? На море печенето е пасивно и тенът изчезва през зимата, а в планина, в движение и от силното слънце при по-разреден въздух е много по-полезно. Същото важи и за хора с активна работа на слънце :)

Blessed_
06-22-2012, 12:54
Много е опасно да се мажеш със зехтин, особено, ако е при силно слънце. Първо, че щом си толкова бяла, ще изгориш за отрицателно време и второ без някаква слънчева защита на това, с което се мажеш, в най-лошия случай можеш да си докараш рак на кожата и такива неща, предполагам, че знаеш защо са създадени лосионите и плажното олио със слънчева защита. По-добре е да почернееш по-бавно, но да имаш по-траен тен и да не изгориш (и да започнеш да се белиш). Вземи си плажно мляко или олио. :) И ако все пак решиш да се мажеш със зехтин, както вече каза FuckingFreak - не си мажи в никакъв случай лицето.

cheburashka
06-22-2012, 14:31
тцтц... недей да ходиш по най-голямата жега без слънцезащитен продукт... с тая бяла кожа си така добре предразположена към рак на кожата(не казваш, че задължително трябва да се разболееш и т.н., просто констатирам, хората със светла кожа/очи/коса са по-предразположени) даже е препоръчително и в градска среда, т.е. и без да си отишла на плаж да се мажеш
има хубави продукти на Нивеа, Каротен, които, освен, че предпазват, сподпомогат потъмняването на кожата, чак когато кожата ти привикне може да се мажеш с олио с по-нисък фактор и моля те, недей със зехтин особено между 12-16ч., много е опасно, бе, хора :(

patiitu
06-22-2012, 14:46
Естествено, че се мажа със слънцезащитен крем! :lol: А и вече съм покафеняла мъничко, така че май няма да са ми нужни зехтинът и жълтият кантарион! Но все пак много ви благодаря за съветите! :wink:

cheburashka
06-22-2012, 17:26
много смешно, ама някои не се

FuckingFreak
06-22-2012, 20:14
Да, ти пък намери какво да и препоръчаш. Със светла и чувствителна кожа и да ползва Нивеа и Каротен. Само медицинска козметика!
А зехтинът има естествен фактор. Аз също съм бяла, но не си мажа лицето и раменете. То щото олиото не те пържи, нали.

Blessed_
06-22-2012, 22:11
Да, ти пък намери какво да и препоръчаш. Със светла и чувствителна кожа и да ползва Нивеа и Каротен. Само медицинска козметика!
А зехтинът има естествен фактор. Аз също съм бяла, но не си мажа лицето и раменете. То щото олиото не те пържи, нали.

За олиото - пак пържи, но поне има слънчева защита и вероятността да изгориш, освен, ако седиш саааамо на слънце, е по-малка (за това, че зехтинът има естествен фактор не ми се вярва, ама може). Пък тя щом е толкова бяла да си използва плажно мляко.

Joc
06-22-2012, 22:17
ходи бела и дебела ше те обичат арабите

Кristina_91
06-22-2012, 23:06
И жълтия кантарион има ефект, но също много трябва да се внимава с употребата му, особено от хора с по-светла кожа - консултирай се с добър хомеопат.

Как се процедира с жълтия кантарион? Трябва да се мажа, вместо олио ли?

patiitu
06-23-2012, 07:37
ходи бела и дебела ше те обичат арабите

Много ми помогна! :o

fizzyg
06-23-2012, 09:11
И със зехтин може,ама защо да не си купиш едно масло за тяло.На нивеа са хубави,каротен също предлагат такива. :)

summerxtime
06-23-2012, 09:55
Със зехтин наистина се получава. :) Но според мен недей да се печеш на слънцето между 12-16ч. С тая бяла кожа .........