PDA

View Full Version : Стягане на бедра ?



winowna69
06-23-2012, 07:52
Значиии....работата е, чее бедрата ми са страшно отпуснати от вътрешната страна ..отпред и отзад са камък :Х Та искам да попитам, може ли да се стегнат с околоо половин час бягане, изкачване на стълби (до 5тия етаж, за жалост саааамо толкова има нашия блок) около 3-4 пъти, ходене по половин час на ден, една камара упражнения (например "сумо клек" или пък в легнало положение с вдигнати крака нагоре разкрач ии тн.) иии за колко време г/д ще усетя някакъв ефект? :/ Ноо аз се ограничавам ии от доста храни (пържени картофи, чипсове, гризки, вафли, джобове, бял хляб, салам, кебапчета, кюфтета, най - различни сладкиши и др сладки неща), абее само на плодове, салати, сладолед (3 пъти в седмицата МАКС) ии май това е...Ще съм много благодарна ако прочетете до края :) :) И ако можете да ми помогнете де! ;)

ПС: висока съмм около 160см ии тежа към 50-51 кг (според испанските мерки, т'ва е идеално) :)
Мерси предварително !.

FuckingFreak
06-23-2012, 08:12
Е сега вадя кристалната топка и ти казвам...
Не разбрахте ли, че бързите резултати се виждат само на кантара, а на външен вид сте си същите. Голяма работа, като отслабнете с 5 кила за една седмица - все едно хората по улицата са тръгнали да ви мерят колко сте, външния вид е важен. Бедрата са най-трудното място за оформяне, така че, няма да ти бъде лесно. Защо вместо да висиш по форумите и да питаш как да се вкараш във форма, не излезеш навън и не потичаш? :)

Урсула
06-23-2012, 08:17
FuckingFreak е права - не става за ден, особено бедрата и корема, които най-трудно се "оправят".
В интернет е пълно с упражнения точно за вътрешната страна на бедрата, съчетаваш ги с каквото друго правиш, кардио, силови, диета и ще се оправят :)) има една компилация от Пилатес за дупе и бедра, не съм ги правила, но една приятелка е много доволна.

Ездата за мен е най-доброто за бедрата и дупето, но цената е дооста соленичка.

winowna69
06-23-2012, 08:19
Aами аз тичам сутрин по принцип, тези работи, които съм ги написала всичко правя :) Ааааа и сега си тегля на Тае Бо кардиото ....почвам го ооооще днеееес (колко съм ентусиезирана) :D :)

winowna69
06-23-2012, 08:22
FuckingFreak е права - не става за ден, особено бедрата и корема, които най-трудно се "оправят".
В интернет е пълно с упражнения точно за вътрешната страна на бедрата, съчетаваш ги с каквото друго правиш, кардио, силови, диета и ще се оправят :)) има една компилация от Пилатес за дупе и бедра, не съм ги правила, но една приятелка е много доволна.

Ездата за мен е най-доброто за бедрата и дупето, но цената е дооста соленичка.

Mхммм :Х Точно за коремаа...толкова упорита трябва да съм ;д btw заформят ми се плочкиии (partyyy) А за бедрата, ясна е работата, че бързо няма да стане, но реших да се допитам все пак :) :)

kriisinkaa
06-23-2012, 08:27
Ммм , напротив ако отслабнеш с 5кг си личи и външно, при мен отслабването с 3 кг личи адски много особено в краката!
Според мен 50 кг е доста за 1,60 , аз съм почти 1,70 и тежа толкова, а не се броя за толкова слаба...
Иначе за бедрата наистина е най-трудната част за оформяне, корема не чак толкова.Значи отиваш на някой стадион(Васил Левски, Славия, Г. Раковски) който ти е най-удобен и почваш с обиколки , колкото повече толкова по-добре.Там си има стълби , почваш да слизаш. За да има по-голям ефект , можеш само на един крак няколко пъти и после с другия и така , но определено, ще трябва повече от 3,4 пъти ! Така упражнения прави кардио тренировки , много помагат!
Ето: http://fitnesinstruktor.com/uprajnenia-vatreshna-chast-bedra/
тази е фитнес инструктор , разгледай го сайта и си намери подходящите упражнения!Ако правиш всичко това всеки ден, или поне през ден за около месец ще има видим ефект!

FuCKkK13
06-23-2012, 08:28
добре де,защо всички търсите упражнения за вкъщи ? не ви ли е по приятно навън :?

тичай,клякай..

FuckingFreak
06-23-2012, 08:28
Пилатеса е за стави, не знам как ще си "стегне" мускулите с него. Тае бо-то също няма да ти помогне, то е кардио. Май бъркате понятия стягане със сваляне на мазнини. ;)

Напълно подкрепям горното мнение. Може да е в най-голямата жега, без капка сянка, но нищо не зарежда по-добре от тренировката навън!

winowna69
06-23-2012, 08:31
ooooo fitnesinstruktor ми е любиимия сайт ;дддд иначе нее, 50 кг всъщност не са много или поне аз не изглеждам дебела :) моите кости са тежки наследствено :( (например има едно момиче от моя клас доооста пълна е и тежи колкото мене ) :D

winowna69
06-23-2012, 08:33
Пилатеса е за стави, не знам как ще си "стегне" мускулите с него. Тае бо-то също няма да ти помогне, то е кардио. Май бъркате понятия стягане със сваляне на мазнини. ;)

Напълно подкрепям горното мнение. Може да е в най-голямата жега, без капка сянка, но нищо не зарежда по-добре от тренировката навън!

ами не знам защо ама искам още да свалям, макар, че майка ми ми вика, че съм щяла да се счупя .....(ама майката нейното най-много си го хвали и си го обича)

kriisinkaa
06-23-2012, 08:34
Възможно , значи май мойте кости просто са много леки , защото 50кг не са ми много ,а пък никак не съм слаба...
Впрочем , да те попитам , от вътрешната страна на бедрата мазнини ли са , в мисъл за да има ефект , може би ще трябва и някоя лека диета ...

winowna69
06-23-2012, 08:41
Възможно , значи май мойте кости просто са много леки , защото 50кг не са ми много ,а пък никак не съм слаба...
Впрочем , да те попитам , от вътрешната страна на бедрата мазнини ли са , в мисъл за да има ефект , може би ще трябва и някоя лека диета ...

Амии не знам точно мазнини ли са :/ :D щоото ако беше мазнина...ддз щеше да се друса а то повече ми прилича на "едър" целулит ?!?!?!?!?! ама не се друса като желе ;д лека диетаа...амии та аз почти не ям..аа забравих да кажа, че пия много вода (повече от 2 литра)

don't say anything.
06-23-2012, 08:47
изкачване на стълби (до 5тия етаж, за жалост саааамо толкова има нашия блок) около 3-4 пъти

Това е много малко.. 3-4 пъти?!

winowna69
06-23-2012, 08:49
Това е много малко.. 3-4 пъти?!


знам, че е малко, но не ми достига кислород, трябва след 10 мин пак (смсл имам астма) ;д

kriisinkaa
06-23-2012, 08:50
Ъммм , не не е хубаво да не ядеш , просто има такава диета за бедра в която наблягаш на въглехидрати и си ядеш , но определен тип храни ! :Д

winowna69
06-23-2012, 08:52
Ъммм , не не е хубаво да не ядеш , просто има такава диета за бедра в която наблягаш на въглехидрати и си ядеш , но определен тип храни ! :Д

Еее то не е чаак да не ям, ама простоо ...не усещам глад..мога да ям само супер леки неща ....

Урсула
06-23-2012, 08:56
Пилатеса е за стави, не знам как ще си "стегне" мускулите с него. Тае бо-то също няма да ти помогне, то е кардио. Май бъркате понятия стягане със сваляне на мазнини. ;)

Напълно подкрепям горното мнение. Може да е в най-голямата жега, без капка сянка, но нищо не зарежда по-добре от тренировката навън!

Накара ме специално да се разтърся за Пилатеса:
освен, че помага за ставите и за болки в гърба и кръста, регулира дишането и стяга мускулите. Трудно ше направиш плочки или релеф, но повечето момичета и без това не търсим това.

А авторката, разнообрази си менюто, вярно, че е лято, ама на плодове, салатки и сладолед ако караш ... месо, риба, ядки, кисело мляко, яйца - трикът е в здравословното хранене (знаеш, организмът има нужда и от протеини, и от мазнини, и от въглехидрати), а не в ограничаването им :))

winowna69
06-23-2012, 08:58
Накара ме специално да се разтърся за Пилатеса:
освен, че помага за ставите и за болки в гърба и кръста, регулира дишането и стяга мускулите. Трудно ше направиш плочки или релеф, но повечето момичета и без това не търсим това.

А авторката, разнообрази си менюто, вярно, че е лято, ама на плодове, салатки и сладолед ако караш ... месо, риба, ядки, кисело мляко, яйца - трикът е в здравословното хранене (знаеш, организмът има нужда и от протеини, и от мазнини, и от въглехидрати), а не в ограничаването им :))

Ооо опитвам се ама мога да ям само кисело мляко и ядки...само от това не преяждам...яйца..понякога, а риба и меса НЕ ям... :)

Урсула
06-23-2012, 09:04
Веган ли си? В другите теми имаше предложения с какво да ги замениш месата :))
А рибата е много полезна, и аз не обичам хич, ама гледам да се насилвам .. разнообразно меню, хранения през няколко часа, МНОГО вода и упражнения и ще видиш изненадващо бързо резултат :) няма да е магия, естествено, но има ефект.

winowna69
06-23-2012, 09:20
Веган ли си? В другите теми имаше предложения с какво да ги замениш месата :))
А рибата е много полезна, и аз не обичам хич, ама гледам да се насилвам .. разнообразно меню, хранения през няколко часа, МНОГО вода и упражнения и ще видиш изненадващо бързо резултат :) няма да е магия, естествено, но има ефект.

а да, веган съм ...рибата мога да я ям САМО ако е сготвена все едно от майстор готвач :Х иначе мерси за съветите :)

SirMihou
06-23-2012, 13:38
освен ако не си някоя атлетка или ако не тренираш някакъв спорт е нормално да са ти така бедрата :) даже за някой пичове това е фетиш, а иначе за стягане .... купуваш си 2 гирички (не е нужно да са тежки) и почваш да клякаш до земята и после се изтрелваш във въздуха колкото можеш правиш 3 серии по 5 бавни,5средни и 5 бързи клякания с отскок (клякаш и се изтрелваш от самия клек,а не първо се изправяш и тогава скачаш) ..... но при условие че си момиче може да го правиш и без тежестите , пробвай , нужно е да го правиш по 1 път, 4-5 дни в седмицата и след 1,2 седмици би трябвало да има някакъв резултат :)

FuckingFreak
06-23-2012, 13:48
Амии не знам точно мазнини ли са :/ :D щоото ако беше мазнина...ддз щеше да се друса а то повече ми прилича на "едър" целулит ?!?!?!?!?! ама не се друса като желе ;д лека диетаа...амии та аз почти не ям..аа забравих да кажа, че пия много вода (повече от 2 литра)

E к'во да е, мускул не е. Щом е мйеко и се тресе, е мазно. И ти трябва не стягане, ами сваляне. Стягат се мускулите, мазнините няма как да ги "стегнеш".

bathory
06-23-2012, 15:44
Тичай.

twilightkid
08-01-2012, 04:36
http://fitnesinstruktor.com/dupe-bedra-21min/ ето линк с нещо наистина полезно за твоя случай