PDA

View Full Version : Дълбока рана



step_up_right
06-23-2012, 19:38
Днес получих рана на пръста, която е бая дълбочка, мн кожа се беше съдрала, някой може ли да ми каже нещо с което да се мажа, да не ми остане белег и по-бързо да заздравее, че много и се ядосвам и много ме е яд...

SirMihou
06-23-2012, 19:44
ами най-добре е да я дезинфекцираш с нещо , после ако наистина е много дълбока иди на лекар или в някой спешен кабинет (клиника) може да се наложи да се шие, там ще ти дадът указания ...... а що се однася до бързо заздравяване, просто не се унасяй да я превързваш през целия ден, само когато си навън в контакт с околната среда , хубаво е като си вкъщи да я държиш чиста и без превръзка за да може да диша раната да заздравее по бързо ( другото по-важно е при възможност не я мокри след дезинфектацията защото мократа рана най-бавно заздравява)

step_up_right
06-23-2012, 19:50
ми не е за лекар, просто е като вдлъбнатина и не искам да остава белег, а и да ида примерно при личния напоследък не го бива а и точно през събота и неделя не бачка...

SirMihou
06-23-2012, 20:00
я ,ако можеш направи 1 бърза снимка да добием представа за раната, не че сам специалист или нещо ама рани съм имал по ръце, пръсти, крака ..... колкото искаш , въпроса е да я видим какво представлява

draid
06-23-2012, 20:28
Полей я с йод и я покрий с марля и лепенка и си готов.

DisappointedDreamer
06-23-2012, 20:34
Белег ще остане. Момиче ли си? Няма да умреш от един белег на пръстта.

georgi12
06-24-2012, 06:39
Отиди на Чаталджа в хомеопатичната аптека и си вземи тинктура от Невен(КАЛЕНДУЛА).Капвай по 2-3 капки 3-4 пъти на ден и ще видиш бързо разликата.Прочети в нета за Календулата и потърси в гугъл как да стигнеш до аптеката .