PDA

View Full Version : Скъсвали ли са ви на шофьорски курс ?



abvgde93
06-23-2012, 20:18
Късали ли са ви на изпит за книжка , и за какво най-често късат даяджиите ?
Питам понеже имам още 4 часа и съм на изпит :)

kolegata88
06-23-2012, 21:00
На "Б" не спрях на стоп,На "С" на листовките,На С+Е заради разсеян пешеходец,само "Д" взех от раз :D.Даяджията гледа всичко което правиш и си записва дори и леко да настъпиш маркировката, а ти най-много гледай знаците и хората който вървя покрай пътя че някой пресичат без да се огледат

psychopath
06-23-2012, 22:21
Всичко си взех от първия път. : )

iziskanmladej88
06-24-2012, 10:11
Скъсаха ме на полигон (А кат.) на 4-ти елемент, който представлява скоростно избягване на препядствие и убиване на скоростта (50км/ч) за 10м. ...
най-важните неща като цяло са да запазиш самообладание, седалка/огледало/колан <- за тях късат без да се замислят, за неспиране на STOP също. дръж волана с 2-те ръце, СПИРАЙ на пешеходци, без значение дали пълзят като мравки или спринтират по зебрата. за светофарите - жълтото НЕ е зелено, за това ще те скъсат от раз. ако си от голям град - оставането в кръстовище е много коварно (влизаш в кръстовище и не можеш да се изнесеш, преди да светне червено). спазвай дистанция и предимство. общо взето това е, най-важно е да запазиш спокойствие и да бъдеш самоуверен, 'щото усети ли изпитващия, че проявяваш дори малко несигурност - ще почне да ти се заяжда. успех

mlakniwe
06-24-2012, 10:43
Да 2 пъти са ме късали на кормуване, защото ми натиснаха спирачката 1 сек преди аз да я натисна-страшно ме беше яд без нито 1 грешка, но като ти натиснат спирачката и край-но 3-тият път го взех-най-важното е да не се шашкаш/аз първият път много се шашнах щото ми се падна най-гадният изпитващ от всички/ и да караш БАВНО и да ГЛЕДАШ ВНИМАТЕЛНО
късат веднага ако не спреш на стоп или светофар, навлизане в забранена улица, ако изпитващият ти пипне волана или ти натисне спирачката, гледай да избягваш дупките-карай с 30-40 най-много-общо взето изпита е 15-20минути и зависи кой ще ти се падне-просто ако ти натиснат спирачката или ти бутнат волана имай едно на ум, че си скъсан
ако минеш на жълто също късат
като цяло изпита е няколко леви и няколко десни завоя,1-2 обратни завоя, паркиране на заден ход или странично, преминаване поне през 5 стопа или сфетофара и тва е май-преди да почне изпита ще те питат за устройството на автомобила

имаш късмет, че изпитата ти не е зимата
На моят изпит беше заледено и валеше сняг на всичкото отгоре

PLEYGIRL
06-24-2012, 11:56
Бъди внимателен и прави нещата така както трябва .. и не се нервирай ,че една приятелка се надруса с валерян преди изпита и много яко се усра заради това ....

abvgde93
06-24-2012, 12:08
добре аз съм на 30ти час (за Б категория ще карам) до сега моя инструктор най-много 2-3 пъти да ме е карал да паркирам , какво правим ако не паркирам както трябва на изпита ? Дупките по улиците по принцип трябва да ги заобиколя или да намаля скоростта и да минавам през тях (по принцип мисля,че трябва през тях да минавам) , когато приближавам сфетофара и няма брояч в момента в който преминавам ако светне жълто ме късат ? Нали на всеки пешеходец трябва да спирам , независимо дали е на пешеходна пътека.

kolegata88
06-24-2012, 12:08
като цяло изпита е няколко леви и няколко десни завоя,1-2 обратни завоя, паркиране на заден ход или странично,
Сега когато сложиха камерите в автомобила мисля че вече карат пълни 45 минути.Поне при мен беше така във автобуса преди една година.Въртя ме точно 45 минути из целия град.Но то всяко чудо за 3 дена така че няма да се учудя ако вече няма камери


Дупките по улиците по принцип трябва да ги заобиколя или да намаля скоростта и да минавам през тях (по принцип мисля,че трябва през тях да минавам)
Заобикаляш ги с мигач а когато не можеш минаваш отгоре.

abvgde93
06-24-2012, 14:07
Да 2 пъти са ме късали на кормуване, защото ми натиснаха спирачката 1 сек преди аз да я натисна-страшно ме беше яд без нито 1 грешка, но като ти натиснат спирачката и край-но 3-тият път го взех-най-важното е да не се шашкаш/аз първият път много се шашнах щото ми се падна най-гадният изпитващ от всички/ и да караш БАВНО и да ГЛЕДАШ ВНИМАТЕЛНО
късат веднага ако не спреш на стоп или светофар, навлизане в забранена улица, ако изпитващият ти пипне волана или ти натисне спирачката, гледай да избягваш дупките-карай с 30-40 най-много-общо взето изпита е 15-20минути и зависи кой ще ти се падне-просто ако ти натиснат спирачката или ти бутнат волана имай едно на ум, че си скъсан
ако минеш на жълто също късат
като цяло изпита е няколко леви и няколко десни завоя,1-2 обратни завоя, паркиране на заден ход или странично, преминаване поне през 5 стопа или сфетофара и тва е май-преди да почне изпита ще те питат за устройството на автомобила

имаш късмет, че изпитата ти не е зимата
На моят изпит беше заледено и валеше сняг на всичкото отгоре


Как така ако влезна в забранена улица ? Нали те ми казват завии наляво/дясно/направо и т.н
В какъв случай може да ми натисне спирачката ?

1n5ub0rd1na73
06-24-2012, 15:37
Мен ме изпитва Каракашев (Варна). Започнах със задно паркиране, което едва успях да направя. След това ми натисна спирачката и ми иззе волана изпод ръцете. Ситуацията си беше екстремна. После тръгнах да давам предимство, когато на мен трябваше да ми се даде. Не ме скъса накрая.
Смекчаващи фактори обаче бяха много: между двете коли имаше едва достатъчно място да се мушне трета; светкавичната му реакция на спирачката и волана беше, за да се предотврати катастрофа, която аз като новобранец по никакъв начин нямаше да мога да избегна; за предимството толкова много се старах да дам път в тясната уличка, че явно се е смилил; прекара ме през някакви части на града, в които даже не бях стъпвал; валеше силен град.

mlakniwe
06-24-2012, 15:44
Ами например караш си по някоя забутана уличка и имаш пред теб знам влизането забранено, но отдолу имаш знак да кажем задължително надясно или наляво и ти ако не обърнеш внимание на знаците ще продължиш направо и край на изпита

Не е вярно, че 45 мин те изпитват моят изпит беше 20-25мин и имаше камера
Как така само 2-3 пъти си паркирал/по принцип паркирането назад между две коли не е трудно-само тряя да си свиикнал с габаритите на колата/-това е второстепенна грешка тъй, че няя страшно дори и да не паркираш правилно от 9 наказателни ще ти вземат само 1
би тряяло последният час да е нещо като пробен изпит да паркираш и тнт после вътрешен и външен при инспектор, който е най-гадният изпит
НЕДЕЙ СЕ ШАШКА щото ако сгафиш нещо могат да те скъсат и на 5-тата секудна и после щее даваш пак 100 и колко лева, оценката ти я каазват на края на изпиита -да или не, дори вече да си скъсан докато караш няя да ти го кажат, те само казват кво да прайш и си записват грешките ти
От кой град си?

abvgde93
06-24-2012, 16:06
От София съм аз , кормувам от Хенри Форд (от там карам книжката) , проблема е ,ако не я зема другата дата е чак към ноември месец , затова ми е притеснено. Иначе караме около К.Величков , сточна гара там г/д

mlakniwe
06-24-2012, 17:08
Аз никога не съм бил в София, от Варна съм, пък и за къде бързаш? Аз почнах курса август 2011, взех книжка февруари 2012-първият ми изпит беше октомври, вторият декември и третият февруари и сега много рядко карам-повечето пеша вървя-само ако ми се наложи нещо или ме домързи

Защо чак ноември? Като те скъсат записват те със следващата група-караш 4 часа допълнително и готово

error92
07-04-2012, 18:14
От раз ги опънах 8-)

abvgde93
07-19-2012, 10:07
Здравейте , искам съвет от някой ако може :) Бях на изпит и ме скъсаха , отнех предимство , направо бях в шок след това , както и да е .... Понеже карам книжка от училище и госпожата ми каза ,че може да ме запише за 27ми(другия петък) за изпит , обаче ще карам на друга кола защото моя инструктор излизал отпуска. Нещо да ме посъветвате ? До сега бях карал само на тази кола на която ме скъсаха ....Преди това ще карам 4 часа на нея де ( по точно 2 реални часа) и ще видя как е ама ме притеснявам да не ми угасне баш на изпита няколко пъти ...

mlakniwe
07-19-2012, 11:22
Първият път и аз бях много шашнат и притеснен-Вторият път би тряяло вече да си по-спокоен, щото знаеш за кво става въпрос

Ако ти угасне няма страшно, на всеки се случва 1-2 пъти не е фатално, взимат по 1 точка ако я изгасиш-обикновено става на наклон със стоп или светофар, но би тряяло вече да си свикнал със съединителя и да не я изгасяш-първият път и аз я изгасих на 1 стоп беше доста голям наклон, но ме скъсаха щото минаах на жълто/доста глупаво/-вече си видял листа с грешките тъй,че знаеш на кво късат, дори и вторият път да те скъсат нее сее отказвай-толкова пари си дал и накрая ако се откажеш няма да има смисъл

abvgde93
07-19-2012, 12:16
мисълта ми е ,че моя инструктор вече бил отпуска и ще карам 4те часа при друг с друг автомобил , както и изпита. И се чудя до сега като съм карал само на 1 кола , с тази новата дали ще свикна за 4 часа със съединителя скорости и т.н..

mlakniwe
07-19-2012, 13:36
скоростите са еднакви само тряя да свикнеш със съединителя и габаритите на колата-даваш газ като тръгваш и тва е така няма шанс да я изгасиш