PDA

View Full Version : Училище - Какво трябва и какво не трябва да се изучава в учебните заведения.



kadishona
06-24-2012, 12:11
“Самообразованието, вярвам твърдо, е единствената форма на образование, която съществува.” - Айзък Азимов

Здравейте, пиша тази тема оформяйки и изказвайки основните си негодувания срещу сегашната ни образователна система. В нея не се цени мисленето, а повтарянето. От тук следва, че когато масовият човек Das Man излиза от училище той е примитив - знае да изпълнява команди и да прави, това което му се каже.
Липсва мисълта - той не може да излезе от 'кутията' в която се намира, не може да мисли самостоятелно!

Повечето от информацията, която учителите така яростно искат да вкарат в главите на учениците е безполезна и с нищо не помага личностното изграждане на учащите, а точно обратното - задържа ги в тяхното невежество!

1. Защо не се говори за глобална политика? Защо няма някой адекватен учител, който да разясни и да постави дебат между учениците относно моментните политически маневри извършвани на световно ниво, а трябва всички ученици да получават сдъвкана информация от корумпирани медии като bTV?

2. Защо не се формират дебати относно РЕЛИГИЯ и МОРАЛ. Кога за последно в училище ви представиха теоретични спорни ситуации, в които трябва да се реши какво да се направи?

3. Защо не се говори за различните видове сексуалност, което да предотврати дискриминацията?

4. Защо по етика и философия се учат сухи факти, когато това са едни от малкото предмети, които ни раздвижват съзнанието?

5. Защо учим стотици безсмислени правила по български език? Езиковата култура и способността на индивида да се изразява и да надгражда своите ораторски умения няма нищо общо с това дали ако следващата дума започва със "с", а преди това имаме съюзът "с" то трябва да бъде написана неговата пълна форма "със". Има десетки такива безсмислици и то не само в българският език.


Който има мнение по въпроса нека напише какво според него трябва да се промени в 'даскалата'.

chukipuki
06-24-2012, 12:34
Доста зависи от учителите, не само от системата. Също и от учениците. Мога да дам пример с моята учителка по-философия/етика и т.н. Тя наистина се опитва да накара учениците да мислят, да пишат това което искат и мислят, да обсъждат интересни и неудобно теми, обаче учениците не проявяват никакъв интерес и не ги интересува дали ще мислят или не, тях ги интересува да имат нещо, което могат да назубрят и да си изкарат смешната 6-ца и до там.

Auriss
06-24-2012, 12:42
Първо - съгласен съм.

Второ - ако те заставят да образоваш група арогантни мангалчета, които грам не ги интересува личностното им развитие, срещу 500 лева заплата, ще ти се занимава ли ?

Огромен процент от българските ученици са не просто неблагодарни (това би изисквало да осъзнават в какво изобщо им се изразяват задълженията), а чисто и просто инфантилни.

За материала също съм съгласен. Като вече завършил човек мога да ти кажа, че от познанията ми по Биология, Химия, География, Тригонометрия, Стереометрия, Литература etc са останали единствено някакви логически препратки, които съм си направил. Даже неведнъж съм си мислил, че нищо не пречи да *клъцнат* 11 и 12 клас от средното ни образование. 12 по принцип е чиста загуба на време, а ако орежат част от абсолютно ненужните безсмислици в 1-10 клас, 11 като нищо ще отпадне.

По т.1, 2, 3 и 4 - при нас идваха студенти и това го имаше.

Относно т.5 обаче изобщо не съм съгласен ^.^. Пък и никой не те задължава да учиш правилата. Аз не ги знам. Можеш да минеш и с четене. Единственото правило, което прилагам, е да замествам с той/му/него за проверка на пълен/кратък член. И то ако изобщо ми дреме има ли правописни грешки.

Rebirthing
06-24-2012, 13:50
Като цяло съм съгласна, но за правописа...сори пич, но срещайки дума като 'умирам' написана с 'о' само показва колко са деградирали мозъчетата на днешното поколение.

Ilikeliljon
06-24-2012, 14:02
Не съм съгласен с идеята за правописа. Добре е да се знаят правилата за писане. Колкото до образованието, то определено има много негативи, но е нужно. Повечето от учениците наистина не искат нищо да учат и да не мислят. Не мисля, че проблема е само и единствено в образователната система, учениците имат голяма доза участие в това, което се получава. Аз лично съм преподавал много интересни неща по психология, но ме гледат като изтрещели и предпочитат да си говорим за "живота", отколкото да чуят нещо смислено. Уважавам правото и смисъла на говоренето за живота, но това говорене с нищо не обогатява, а се получава говорене все едно сме пред блока и сме приятели.

ScarlettS
06-24-2012, 18:56
За правописа просто няма как да се съглася. Не е нужно да наизустяваш правила, но мен лично до някаква степен ме дразни да чета неграмотно написан текст.
Специално относно примера, който си дал - аз пък виждам смисъл да се пише 'със' вместо 'с' преди думите, започващи със 'с' или 'з'. В устната реч е ясно защо е прието да се казва 'със'. Когато четеш обаче също някак несъзнателно повтаряш думите на наум, затова се предполага, че ще е по-удобно да прочетеш 'със сестра ми', а не 'с сестра ми'. Наистина не е толкова важно, но не е и пълна безсмислица.

Относно другата част - много зависи от училището, в което си. Да приемем, че в повечето се учи много безсмислен и сух материал, който няма реално приложение в живота и следователно е пълно губене на време. От преподавателите ми, една от малкото по-интересно мислещи личности беше точно учителката по етика и право (предаваше и по психология и логика и философия). Дори когато се опитваше да създаде някаква дискусия в класа, повечето мълчаха, а тези, които говореха казваха нещо чуто от коментарите на родителите си по време на новините или някакви клиширани фрази от типа на повечето фейсбук статуси. След като не са заинтересовани от дебати и подобни неща, няма и как насила да бъдат провеждани.

Огледай се в хората около себе си. Виж какво е обществото и ще разбереш защо е такова образованието. Не обвинявам никого, нито учителите, нито държавата, което е любимото на толкова много хора. Дори не представлява проблем за мен. Има хора в обкръжението ми, с които мога да проведа интересен спор ако искам. Някак съм се отказала да възприемем училището като място за подобни дейности.

Съгласна съм и донякъде с първия цитат. Знанията, които съм получила в следствие на самообразование, действително са ми били повече от полза и по-важното доставяло ми е удоволствие. Това обаче не е универсален метод, защото много зависи от интересът, проявяван към дадени теми, който при някои хора сякаш почти липсва.

Doctor_Satan
06-24-2012, 19:29
Интересна тема, донякъде съм съгласен с автора. Но трябва едно нещо да е ясно. Масовият човек си съществува още от най-древни времена и това никога няма да се промени и няма значение колко добра е образователната система. Дори и да вземат най-доброто образование и да имат подходяща среда, която да провокира мислене, тези хора си остават просто едни репликатори на това, което вече са видели. Или по-накратко, пак изпълняват команди, само дето командите са по-сложни. Не е хубаво да бъдеш тухла в стената, но ако нямаше тухли, нямаше да има и стена и всичко би рухнало. Със сменянето на политики, култури, настроения и традиции, стената не рухва, а само се пребоядисва. Така че промяната в политическите възгледи и преподаването на по-различен морал , няма да промени нищо.
Ако тази овчедушна нравственост на голяма част от хората не съществуваше, теб нямаше да те има на тоя свят и цялото човечество щеше да е отдавна измряло. Приеми че не може всички да се виждаме на по чаша чай и да си говорим за Шекспир. Светът не функционира по този начин.

Иначе в училище наистина има доста безполезни неща, но в крайна сметка зависи кой от какво се интересува. На мен ми е много интересна Физиката и ако си следил материала през предишните класове си е доста интересно. Химията, Биологията и Математиката са също много интересни. Историята ми беше любима, защото губех целите часове в спорове с даскалите. Сега вече не ми е толкова интересна. Твърде много "може би" и "най-вероятно". Пък и историята е "една курва, която се продава на тоя с най-много пари". Пълна е с глупости. А това, което се преподава в българските училища - още повече. В крайна сметка, който има желание, пробива напред и търси истината. Но повечето не ги интересува. Не защото образователната система е негодна, а защото са тъпи .

Lucho
06-24-2012, 19:37
Като за начало много неща трябва да се променят в България. Образователната система е едно от тях. Тя, наред със здравеопазването са двете основи, които могат да обезпечат дълголетие, стабилност и устойчивост на нацията. Защото образовайки се, човек се издига в социалната йерархия, става по-умен, работи по-добре, печели повече, с две думи - добре е.

На практика обаче нещата в България не стоят точно така. За да има качествено образование трябва да има и целенасочена държавна политика в тази област. В нашата държава, разбира се, такава политика липсва. Неслучайно винаги съм казвал следното: 23 години реформи в образованието = 23 години ЦИРК (всяка година сменям цифрата). За 23 години се смениха няколко правителства, смениха се и още толкова министри на образованието и нито един не пожела да направи една нормална реформа. За мен лично въвеждането на външно оценяване, задължителни матури и т.н. са козметични промени, те са следствия, те са нещо, което е постфактум и не играят никаква роля в това младите хора да знаят повече. Отсъствието на целенасочена държавна политика за по-добро образование се прави цел младите хора да бъдат неграмотни и глупави, а вследствие на това лесно управлявани и манипулируеми. С теорията за конспирацията приключвам до тук и продължавам по същество.

1. За да може някой да коментира глобалната политика, то самият той трябва да е доста наясно с нея. По default в България всеки разбира от футбол и политика, но хората, които наистина ги разбират двете неща са изключително малко. Действително е нужно да се коментира това нещо в училищата, защото никой няма полза от историята на Англия и Франция в детайли ако си няма и и идея какво става в България и по света в момента.

2. Доколкото си спомням, за видовете религии се говореше в часовете по Етика. За морал и спорни ситуации също се учи по Eтика, но не се разсъждава (както ти самият/самата) казваш. Няма дискусии, по-скоро в българското образование се набляга на това да наизустиш нещо, независимо дали ти самият го разбираш.

3. Аз харесвам България, понеже е доста свободна и на моменти бих казал, твърде демократична държава. Точно поради тази причина на този етап не трябва да се коментират различните видове сексуалност в училище, или ако се прави това, то да се твърди неизменно, че нормалните полови отношения са само тези между мъж и жена, а останалите два типа трябва да бъдат заклеймявани.

4. Отговор - вторият абзац отгоре надолу. А за отговор може да се обърнеш и към заплатаджиите в МОМН на които това им е работата - да създават учебни планове.

5. Не съм съгласен. Правилата на родния език трябва да се знаят. Ако не всички, то поне основните. Иначе съвсем няма да я бъде.

npp
06-25-2012, 10:37
най-важната тема е за нравствеността, обаче основното в нея трябва да бъде любовта, а не знания(-та), което е добре да бъде основано на Духовното или по-точно казано съществуването на истински Бог, ето как в днешно време всякакви теми се оказаха суетни именно поради липсата на достатъчно нравственост, дори и в религиите се говори за всякакви неща, но не се наблягаше на нравствеността, което според написаното и в Св. Писание би трябвало да е основанието и основната тема в вярата, обаче колко много дори и най-популярни религии проповядваха всякакви други неща, докато любовта пренебрегваха най-много, това се отрази неблагоприятно и на възпитанието, и на образованието, и на политиката, и на икономиката, и на всяко нещо в живота на хората, именно обучението в нравствените принципи е нещото, което бе пренебрегвано най-много, а то е най-важното

defender
06-25-2012, 10:42
Който има мнение по въпроса нека напише какво според него трябва да се промени в 'даскалата'.

Трябва да се изучава Православна християнска етика

Rebirthing
06-25-2012, 16:47
Трябва да се изучава Православна християнска етика

Ти си уникално тъпо парче...не разбра ли, че вяра не се налага ?

WeNeedMoreDrugs
06-25-2012, 17:02
...

1. Учениците нямат право да участват в политическия процес на страната до навършване на 18 години. Във всяка държава по света има някакъв праг. И наистина е приемливо - какво разбира едно хлапе от политика? Точно това е възрастта, в която хората са най-лесно манипулируеми. Иначе в часовете по история се изучава и политика. Не знам къде си спал.

2. Влиза в учебната програма по етика. Зависи от учителя какъв интерес има от работата си, така че да накара хлапетата да си размърдат мозъците.

3. В повечето училища вече още до 4-ти клас пред децата се изнасят подобни лекции от доброволци от разни организации за сексуалното здраве при подрастващите. Обикновено в час на класа.

4. Отново това зависи от учителя. Иначе всеки учебник или предмет би бил скучен.

5. Като не ти изнасят правилата по правопис в българския език, емигрирай в държава, където езикът ще ти е лесен... Пффф...

defender
06-25-2012, 17:18
Ти си уникално тъпо парче...не разбра ли, че вяра не се налага ?
Учениците може да бъдат запознати с основите на вярата, но никой няма да ги кара насила да вярват или да ги спазват, това си е тяхна воля.
или може да бъде под формата на свободно избираем предмет.

всичко си има решение, скъпа.

Doctor_Satan
06-25-2012, 17:21
Ти си уникално тъпо парче...не разбра ли, че вяра не се налага ?

Не се и опитвай.... Тоя е толкова увреден, толкова дебилен, толкова гейски, че само главоболия можеш да си създадеш. Такива хора са като хлебарки, само трябва да се мачкат. Аз съм сигурен че дефендърчо е някое 16 годишно, изнежено и емоционално сбъркано, хлапе.

WeNeedMoreDrugs
06-25-2012, 17:24
Учениците може да бъдат запознати с основите на вярата, но никой няма да ги кара насила да вярват или да ги спазват, това си е тяхна воля.
или може да бъде под формата на свободно избираем предмет.

всичко си има решение, скъпа.

В някои държави си има "вероучение" като свободно избираем предмет. Иначе всички по-религиозни родители така или иначе отделно организират "съботни учища" за децата си, където им промиват допълнително главите...

defender
06-25-2012, 17:27
да, така е WeNeedMoreDrugs,

ПП: аз си забелязах още от началото, че си умно момче и веднага изобличи ереста на npp.

defender
06-25-2012, 17:30
Не се и опитвай.... Тоя е толкова увреден, толкова дебилен, толкова гейски, че само главоболия можеш да си създадеш. Такива хора са като хлебарки, само трябва да се мачкат. Аз съм сигурен че дефендърчо е някое 16 годишно, изнежено и емоционално сбъркано, хлапе.

какъв е този Холокост срещу мене бе докторе, Хитлер май ви е промил мозъци.

Lucho
06-25-2012, 17:31
1. Учениците нямат право да участват в политическия процес на страната до навършване на 18 години. Във всяка държава по света има някакъв праг. И наистина е приемливо - какво разбира едно хлапе от политика? Точно това е възрастта, в която хората са най-лесно манипулируеми. Иначе в часовете по история се изучава и политика. Не знам къде си спал.

3. В повечето училища вече още до 4-ти клас пред децата се изнасят подобни лекции от доброволци от разни организации за сексуалното здраве при подрастващите. Обикновено в час на класа.

4. Отново това зависи от учителя. Иначе всеки учебник или предмет би бил скучен.


1. Не можеш един дванадесетокласник да го наречеш "хлапе", например. И само не казвай, че за 18 години ученикът не се сблъсква с българската действителност. Има нужда поне в горните класове да знае какво става в страната му. В часовете по История се изучават политически модели, които до известна степен отразяват действителността, но не го заявяват директно - т.е. изводите се остават за учениците.

3. Подобни лекции, за да бъдат ефективни не трябва да се изнасят в час на класа или в извънучилищно време. За да бъдат полезни и ефективни, те трябва да се водят в редовните дни, но без учебни занимания. Например даден ден се обявява за присъствен, но неучебен и за няколко часа се водят различни лекции на различна тематика. Така успеваемостта ще е по-голяма. Защото всички много добре знаете, че стойки в училище за 6-7 часа на ден, а накрая да трябва и извънредно да се остава за подобни лекции, то резултатите ще са минимални - първо, защото всеки иска да се прибере или да отиде на кафе, защото му е писнало вече, второ, умората също си казва думата, а просто присъствието тялом също не помага. По същия начин са и така наречените обучения по "Гражданска защита" и "Безопасност на движението". Каква подготовка ще искате да съществува, колко ще я разбере някой, при условие (например), че учебните занимания започват в 07:30 и приключват в 13:30, а обучението по "Гражданска защита" започва от 14:10 до 18:40, или пък обратното. И всичко това е в рамките на един ден. Обяснете на кого ще бъде в полза подобна лекция в такова неудобно време.

4. Да, донякъде зависи и от учителят, но в България учебниците по принцип са написани на труден език и са скучни. Тук никога не се е целяла практическа насоченост на обучението. Например по предметът "Биология и Здравно образование" са застъпени ок. 98% от часовете да бъдат по Биология, а само 2% по Здравно образование. По-добре ли е учениците да знаят устройството на клетката или е по-добре да знаят как да окажат помощ на себе си или на другите в случай на катастрофа, например? Множество такива примери могат да бъдат дадени от много предмети.


Трябва да се изучава Православна християнска етика

Пълен абсурд. ПРОТИВ всякакъв тип вероучение в училищата - защото това е път за промиване мозъците на подрастващите. И проблемът няма да дойде поради самото Християнство като религия и неговите ценности, а поради хората, които биха преподавали по предмет "Вероучение" - защото в България безконтролно вилнеят всякакви секти, а въведе ли се подобен предмет това е отворена врата за всякакви сектанти или съмнителни лица да привличат нови "последователи" (освен това всяко хлапе знае колко добре работят институциите, които трябва да осъществяват контрол и колко е мудна цялата система).

defender
06-25-2012, 17:37
И проблемът няма да дойде поради самото Християнство като религия и неговите ценности, а поради хората, които биха преподавали по предмет "Вероучение" - защото в България безконтролно вилнеят всякакви секти, а въведе ли се подобен предмет това е отворена врата за всякакви сектанти или съмнителни лица да привличат нови "последователи" (освен това всяко хлапе знае колко добре работят институциите, които трябва да осъществяват контрол и колко е мудна цялата система).

точно напротив, учениците бъдат ли запознати с православието, после много по-трудно ще бъдат излъгани от сектантите - защото ще могат по-лесно да разпознават лъжата и няма да бъдат заблуждавани.

WeNeedMoreDrugs
06-25-2012, 17:50
1. Не можеш един дванадесетокласник да го наречеш "хлапе", например. И само не казвай, че за 18 години ученикът не се сблъсква с българската действителност. Има нужда поне в горните класове да знае какво става в страната му. В часовете по История се изучават политически модели, които до известна степен отразяват действителността, но не го заявяват директно - т.е. изводите се остават за учениците.

Един 18 годишен си е хлапе от всякъде. Това, че вече може да пие и пуши легално, не означава, че се е сблъскал със суровата действителност. Малък процент са хората в България, които на тази възраст вече са почнали работа, за да подпомагат семейството или себе си, да се осигуряват и да живеят на квартира. Повечето са още пишлемета, които и гащите си не са си купили със собствени пари. Къде един такъв човек ще тръгне да е компетентен за политика, когато в общи линии се интересува главно от джобните си и все още родителите му държат сметка, ако мирише на цигари, когато се прибира. Политиката е нещо, с което трябва да се занимават зрели хора със сериозен светоглед, а не такива, на които най-сериозните им цели са да започнат да изследват нощния живот...


3. Подобни лекции, за да бъдат ефективни не трябва да се изнасят в час на класа или в извънучилищно време. За да бъдат полезни и ефективни, те трябва да се водят в редовните дни, но без учебни занимания. Например даден ден се обявява за присъствен, но неучебен и за няколко часа се водят различни лекции на различна тематика. Така успеваемостта ще е по-голяма. Защото всички много добре знаете, че стойки в училище за 6-7 часа на ден, а накрая да трябва и извънредно да се остава за подобни лекции, то резултатите ще са минимални - първо, защото всеки иска да се прибере или да отиде на кафе, защото му е писнало вече, второ, умората също си казва думата, а просто присъствието тялом също не помага. По същия начин са и така наречените обучения по "Гражданска защита" и "Безопасност на движението". Каква подготовка ще искате да съществува, колко ще я разбере някой, при условие (например), че учебните занимания започват в 07:30 и приключват в 13:30, а обучението по "Гражданска защита" започва от 14:10 до 18:40, или пък обратното. И всичко това е в рамките на един ден. Обяснете на кого ще бъде в полза подобна лекция в такова неудобно време.

За тази цел има и интернет. Могат да раздадат брошури на хлапетата, където могат да научат повече. А и в този сайт, който в крайна сметка е доста популярен, всяка седмица има статии за сексуалността и т.н... Ролята на училището става все по-малка.


4. Да, донякъде зависи и от учителят, но в България учебниците по принцип са написани на труден език и са скучни. Тук никога не се е целяла практическа насоченост на обучението. Например по предметът "Биология и Здравно образование" са застъпени ок. 98% от часовете да бъдат по Биология, а само 2% по Здравно образование. По-добре ли е учениците да знаят устройството на клетката или е по-добре да знаят как да окажат помощ на себе си или на другите в случай на катастрофа, например? Множество такива примери могат да бъдат дадени от много предмети.

А от къде си сигурен, че само в България учебниците са писани на труден и скучен език? Целта на учебниците е да са сериозни, а не списания да са списания за развлечение с много картинки. А и нали всеки трябва да открие себе си за тези 12 години. На някой може да му е интересно именно устройството на клетката и по-късно в живота си да иска да стане лекар. За това има и толкова много предмети. Ако някои са ти скучни, никой не те кара насила да бъдеш отличник (освен, ако нямаш тегави родители, но това е съвсем отделна тема...). Оценките ти по биология никога няма да бъдат важни например, ако не кандидатсваш медицина...

ScarlettS
06-25-2012, 17:50
В часовете по История се изучават политически модели, които до известна степен отразяват действителността, но не го заявяват директно - т.е. изводите се остават за учениците.

Че така не е ли по-добре отколкото да им се извеждат едностранно представени изводи според личните предпочитания на преподавателя?


точно напротив, учениците бъдат ли запознати с православието, после много по-трудно ще бъдат излъгани от сектантите - защото ще могат по-лесно да разпознават лъжата и няма да бъдат заблуждавани.

Все същото. Ако са лесно манипулируеми и неспособни сами да си изграждат мнение по начало, то няма особено значение дали ще са заблудени от твоята вяра или някоя подобна на нея.

defender
06-25-2012, 17:55
^
ок, ако те научат по математика че 2+2=4, като отидеш в магазина, могат ли лесно да те излъжат че 2+2 = 5.
а ако не знаеш математика, кво ще стане.

Сега, двамата заедно да помислим малко.
ех, колко добре звучи израза "двамата заедно"

Rebirthing
06-25-2012, 18:06
Вероучение в училищата би следвало да се изучава само в степен в която запознават децата с ВСИЧКИ основни религии. Точка.

defender
06-25-2012, 18:10
^
аз пък съм за това, повече да се наблегне на християнството като нравственост, а не толкова на история на религията.

ScarlettS
06-25-2012, 18:15
Няма никаква аналогия между изучаването на религия и математика. Първото не е по никакъв начин задължително или необходимо в живота. Елементарните познания по основните предмети обаче са.

Разбирам ползата от вярата, но не и от организирана религия. Тя даже убива индивидуалността в духовното. Религията е нещо, което така или иначе постепенно остарява и замира. Хубаво е учениците да се запознаят с по-интересните особености на религиите, ако ги вълнуват. Иначе го смятам за абсолютно безсмислено.

Doctor_Satan
06-25-2012, 18:16
1. Не можеш един дванадесетокласник да го наречеш "хлапе", например. И само не казвай, че за 18 години ученикът не се сблъсква с българската действителност. Има нужда поне в горните класове да знае какво става в страната му. В часовете по История се изучават политически модели, които до известна степен отразяват действителността, но не го заявяват директно - т.е. изводите се остават за учениците.

3. Подобни лекции, за да бъдат ефективни не трябва да се изнасят в час на класа или в извънучилищно време. За да бъдат полезни и ефективни, те трябва да се водят в редовните дни, но без учебни занимания. Например даден ден се обявява за присъствен, но неучебен и за няколко часа се водят различни лекции на различна тематика. Така успеваемостта ще е по-голяма. Защото всички много добре знаете, че стойки в училище за 6-7 часа на ден, а накрая да трябва и извънредно да се остава за подобни лекции, то резултатите ще са минимални - първо, защото всеки иска да се прибере или да отиде на кафе, защото му е писнало вече, второ, умората също си казва думата, а просто присъствието тялом също не помага. По същия начин са и така наречените обучения по "Гражданска защита" и "Безопасност на движението". Каква подготовка ще искате да съществува, колко ще я разбере някой, при условие (например), че учебните занимания започват в 07:30 и приключват в 13:30, а обучението по "Гражданска защита" започва от 14:10 до 18:40, или пък обратното. И всичко това е в рамките на един ден. Обяснете на кого ще бъде в полза подобна лекция в такова неудобно време.

4. Да, донякъде зависи и от учителят, но в България учебниците по принцип са написани на труден език и са скучни. Тук никога не се е целяла практическа насоченост на обучението. Например по предметът "Биология и Здравно образование" са застъпени ок. 98% от часовете да бъдат по Биология, а само 2% по Здравно образование. По-добре ли е учениците да знаят устройството на клетката или е по-добре да знаят как да окажат помощ на себе си или на другите в случай на катастрофа, например? Множество такива примери могат да бъдат дадени от много предмети.



Пълен абсурд. ПРОТИВ всякакъв тип вероучение в училищата - защото това е път за промиване мозъците на подрастващите. И проблемът няма да дойде поради самото Християнство като религия и неговите ценности, а поради хората, които биха преподавали по предмет "Вероучение" - защото в България безконтролно вилнеят всякакви секти, а въведе ли се подобен предмет това е отворена врата за всякакви сектанти или съмнителни лица да привличат нови "последователи" (освен това всяко хлапе знае колко добре работят институциите, които трябва да осъществяват контрол и колко е мудна цялата система).

3. Мен лично тези лекции много ме дразнеха. Особенно тия за безопасния секс и безопасността в интернет. Пълни глупости. Цялата тая пропаганда околко презервативите и безопасният секс ме дразнеше, защото едва ли не се втълпяваше на децата че секса си е за забавление и за нищо друго. Аз ако бях на власт щях да забраня презервативите и всички спинозни под ножа. Да видиш как за 5 години ще изплуваме от тия кризи. Общо взето се гаврят с мозъците на децата и сега като се сетя се чувствам омърсен. А за безопасността в интернет ни говореха все едно сме някакви пълни неграмотници. А сигурно разбирахме повече от компютри от тези дето ни говореха.

Жалко, че не направиха така, че да се преподава вероучение още преди години. Това щеше да бъде универсалният час за тролване. Такива базици щяха да стават....

defender
06-25-2012, 18:18
Първото не е по никакъв начин задължително или необходимо в живота.

задължително е, но не е принудително

Rebirthing
06-25-2012, 19:10
Аз ако бях на власт щях да забраня презервативите и всички спинозни под ножа.

Би било огромна глупост, не всички спинозни са се заразили чрез секс, а дори да са това не значи, че са боклуци. Презервативите предпазват от полово предавани болести, не само от ХИВ, но и то човешки папилома вирус, който може да доведе до рак. Изобщо не е шега работа /сигурно вече звуча като някой лектор/.

Doctor_Satan
06-25-2012, 19:42
Би било огромна глупост, не всички спинозни са се заразили чрез секс, а дори да са това не значи, че са боклуци. Презервативите предпазват от полово предавани болести, не само от ХИВ, но и то човешки папилома вирус, който може да доведе до рак. Изобщо не е шега работа /сигурно вече звуча като някой лектор/.

Аз не казвам че са боклуци. Казвам че ако се избият тези няколко милиона, които така или иначе ще умрат в адски мъки, след това ще се спасят стотици милиони. Но да ти кажа честно, според мен тези папилома вируси, ракове и СПИН-ове са просто природното (или може би на световното правителство) решение на проблема с пренаселването на света.

npp
06-25-2012, 19:58
никакво редуциране на и контрол над броя на населението не може да спре свършекът (за царството на "тъмнината"), който ще настъпи съвсем скоро, понеже времето вече почти изтече, сега остават броени месеци, или седмици, или дори минути, досега истинският Бог беше в състояние на 5-6 хилядогодишен полусън, от който съвсем скоро ще се събуди напълно и ще сложи край на злото в вселената

"те са и седмина царе(т.е. седем времена), от които петимата паднаха(т.е. от които, считано от седмият ден нататък, 5 времена по хиляда години ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът ще настъпи в шестото хилядолетие), а другият още не е дошъл(т.е. а времето, за което "тъмнината" ще продължи да царува през шестото хилядолетие още не е настъпило), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. обаче след като настъпи, ще продължи (съвсем) малко);" Откровение 17: 10

Rebirthing
06-25-2012, 20:15
Света свършва вече 10 години сигурно. Хайде стига с тия глупости за страшен съд, не пропускате да обърнете всяка една тема в религиозен спор.

Doctor_Satan - да, много сме, няма спор, но ако нямаше презервативи щяхме да се размножаваме като зайци и да сме като страните от 'третия свят'. Пак е по-добре, че има някакъв контрол над населението...

defender
06-25-2012, 20:36
никакво редуциране на и контрол над броя на населението не може да спре свършекът (за царството на "тъмнината"), който ще настъпи съвсем скоро, понеже времето вече почти изтече, сега остават броени месеци, или седмици, или дори минути, досега истинският Бог беше в състояние на 5-6 хилядогодишен полусън, от който съвсем скоро ще се събуди напълно и ще сложи край на злото в вселената

искаш да кажеш, че краят ще е през 2012, така ли
и ако отговора е "да", какво ти дава основание да мислиш така.

DieselBlood
06-25-2012, 22:25
Образованието трябва да се срине и да се изгради наново от КОМПЕТЕНТНИ!!!! хора,не от хора,които не са стъпвали в училище от завършването си.
1.Абсолютна тъпотия е да се почва от 7:30.Някои може да нямат нищо против да почват и от 6:30,но 80% от учениците и учителите не могат да фокусират и едва намират пътя,какво остава за предаване на урок или правене на контролна.
2.Трябва да стане като в Англия-учениците сами да си правят програмата.Защо?Защото когато си в езикова гимназия,е нормално да не знаеш толкова математика.Питам аз,за какъв чеп ти е математиката в 11 и 12 клас??За какво ти е да знаеш за пресечени пирамиди,конуси и тн??За тия неща си има математически гимназии.Щом не ти е интересна математиката,слагаш един час на седмица и си готов.
3.Трябва да се създадат клубове(едновремешните кръжоци)-по футбол,по баскетбол,музика и т.н.Не виждам хората по света да се оплакват от това,че са задължени да участват в клубове.
4.За висшето образование.Нещо,което наскоро майка ми ми каза.Че ученик,с диплома под 4.50,въобще не е бил допускан на ДЗИ.ТВЪРДО ЗА!!Защо някакъв кретен с 3ки и някой,който наистина учи(не са му измислени шестиците)трябва да са равни??Защо някой,който е преписал ще влезе и ще заеме мястото на човек,който наистина иска да учи??
Това е само малка част от това,което трябва да се промени.Дали ви изглежда нелепо,смешно или нереално-не ми пука.

Auriss
06-26-2012, 00:17
^Виж, принципно съм НАПЪЛНО съгласен с написаното, обаче ...

1. Макар от една страна 1/3 от училищата да са буквално пусни, с по 10-15 човека в клас, другите 2/3 са претъпкани (от пръстите си изсмуках цифрите, дано разбираш какво се опитвам да кажа). Точно затова има две смени. Убеден съм, че никой не би имал нищо против да започва в 10 и да свършва в 3 (макар че е малко неудобно ако трябва да съм честен, но е по-добре от ставане в 5 сутринта за да можеш да се изкъпеш и да приличаш на човек)

2. И аз така мисля, но населението тук е адски затъпяло. Извинявам се че за пореден път хвърлям лайна по Б-я и българите, но за мен това е факт. Не казвам, че западняците са някакви гении, но имат ... как да го кажа ... усещане за дълг към самите себе си. Осъзнати са, това е. Тук всеки ще побърза да си резне Химията, Физиката и Математиката. Тотално убеден съм в това. Виж на матурите какво е - География и Философия ... е, айде моля ти се. Смешна работа. Макар да уважавам всеки труд и наука, в Б-я се препълни с разни псевдо-икономисти и социолози. Смешно е вече. Какво образование се предлага в тази насока пък е видно предвид *икономическото* положение на страната. Знам ли, може и да греша...

3. И тук съм 'за' , но пак - редно е да се съобразиш с българския манталитет. Просто няма да се получи. Чувал ли си за някой популярен български блогър или влогър (тип Youtube) - няма такива...поне не и такива, пишещи/снимащи в областта на нещо различно от простотията. Българите просто ги мързи - да четат, да учат или да спортуват. Не е проблемът в неспособността, а в нежеланието. Невероятна посредственост, еволюираща в бездарност. И пак - може и да греша - личното ми мнение е това.

4. Тук вече съм хем 'За', хем 'против'. Имах познат в класа ми едно време, който беше кръгла нула по всеки предмет, освен Биология. По БЕЛ му пишеха тройките по милост, и то защото беше адски свястно момче и нито пречеше на учителя, нито правеше проблеми в училище. Адски изряден, опитваше се, ама като няма интерес и просто не става. Имаше случаи даже името да си сбърка върху контролната работа.
По Биология обаче беше уникат. Живо се интересуваше и свободното време, което му оставаше, явно прекарваше в ровене из нета и четене, тъй като не можеше да му се вземе думата стане ли въпрос за нещо в неговата 'компетенция'.
Та завърши момчето, май искаше Кинезитерапия да следва, не знам влязъл ли е (приемът е доста ... тегав ;д ), но последно помня че се разхождаше с някакви документи - отворил собствен фитнес заедно с негов познат.
Та мисълта ми е, че с това си действие е полезен за българската икономика и за моите *бъдещи* деца колкото 10 висшисти 'отличници'. Икономика не се гради от бачкатори, а от предприемачи. Всеки може да си вземе тапийката и да си клати краката на 800 лева заплата, плюейки ниския си жизнен стандарт.
Дано ме разбереш, тъй като не се изяснявам докрай, ама нещо ме мързи да пиша ;д

ScarlettS
06-26-2012, 09:20
^

1. Добре, тогава няма ли да е по-добре във всяко училище да приемат определен брой ученици до достигане на максимален капацитет, съобразен с класните стаи и учителите така че да има само една смяна. Тези с по-нисък бал след 7 клас по-трудно ще влизат на желаните места, но пък учебният процес ще е по-продуктивен. Наистина е много досадно особено зимата да ставаш в 5-6 по тъмно, за да се оправиш и да стигнеш навреме.

2. и 3. Да, действително мнозинството български ученици са такива и точно затова няма смисъл да се съобразява с тях системата. Тя ще е от полза на тези, които искат да учат. Няма смисъл човек, който иска да кандидатства с история и български например да изучава химия, биология след един определен клас. Губене на време е и след това не остават почти никакви знания. Ако всеки се концентрира в изучаването на избрани няколко предмета, шансът му за успеваемост в дадена сфера ще е много по-висок без да има нужда от още допълнителни уроци, за да го приемат, до което доста прибягват.

Наистина не разбирам защо трябва спрямо нивото на сегашното поколение да се отхвърлят предложения, които могат да доведат до промяна и евентуално подобрение за бъдещото такова. Както виждаш, повечето и сега няма да се реализират кой знае колко успешно, така че не го виждам като аргумент да не бъдат въведени подобни на западните модели на обучение.

4. Действително при сегашното положение и аз съм едновременно за и против. Обаче ако ученикът има право да си избира предмети - тези, които го вълнуват и съответно да изкара висока диплома, нямаше да го има този проблем. Твоят съученик ако имаше това право можеше изобщо да не включва предметите, които не му трябват и по които така или иначе явно са го оценили слабо. Така не само че щяха да го приемат, защото щеше още по-интензивно да изучава биологията примерно, но и щеше да си има заслужено висока диплома, включваща само определени предмети.

Doctor_Satan
06-26-2012, 11:35
Вие пък нищо не искате да се учи. Щом като ученика не го интересуват въпросните предмети, значи не трябва да ги изучава,така ли ? Пълни глупости. Това което се преподава в училищата е за обща култура, не че всички ще стават математици, биолози и химици. То 80% от днешните ученици никой предмет не им е интересен . Значи по вашата логика не трябва да учат изобщо.

defender
06-26-2012, 12:01
То 80% от днешните ученици никой предмет не им е интересен . Значи по вашата логика не трябва да учат изобщо.
така е, затова по някога им трябват и малко "шамари за акъл".

chukipuki
06-26-2012, 12:49
^
аз пък съм за това, повече да се наблегне на християнството като нравственост, а не толкова на история на религията.

Защо така бе? Историята на християнството е много интересна, особено през средновековието.


Вие пък нищо не искате да се учи. Щом като ученика не го интересуват въпросните предмети, значи не трябва да ги изучава,така ли ? Пълни глупости. Това което се преподава в училищата е за обща култура, не че всички ще стават математици, биолози и химици. То 80% от днешните ученици никой предмет не им е интересен . Значи по вашата логика не трябва да учат изобщо.

Прочети пак какво е написал автора. И честно казано, да, като не искат да учат не трябва да учат според мен.(Не, че те в момента като учат, научават нещо)

defender
06-26-2012, 12:59
защото целта на предмета религия трябва да е изключително насочен към духовна полза, а не толкова към светска образованост, която ще е само в тежест на учениците (а и учебния предмет история достатъчно ги затормозява). Дори според мен в този предмет не трябва да има и оценки. Целта на предмета не трябва да е допълнително затормозяване на учениците, а точно обратното.

JungleJaguar
06-26-2012, 13:25
Предмети,предмети,ама какво е едно училище без дисциплина и ред ?
Аз като си спомням в училище,клас стани клас мирно и стоиш прав и даже сме писали прави щом учителя не е казал да се сяда,как по нареждане сами си писахме двойките в бележника,как като пречиш учителя идва и без обеснения ти праска шамар и те гони и така се учиш да поемаш някаква отговорност.Имаше респект към учителя.Беше като в казарма.НО всичко взе да се преебава някъде след 1999 г.Още тогава по-малките бяха злета.
А сега пък направо ми е мъчно-едините пияни и спат в час,други надули слушалките,трети се гримират и лафят по айфона,четвърти се лигавят и смеят на висок глас,а пети обиждат и бъзикат учителя,готови да му скочат и на бой.
Преди на дежурния му се караха и го гониха от час,като се е забавил малко да изтрие дъската,не може да гъкнеш в час,а сега отиват,вадят си го пред всички,пикаят в саксията "ей така за купона" и нищо.
Учителя,ако се оплаче-задължително той е виновен,а наглия изрод невинен.
Изтървана работа е и вече няма шанс.Не всички са такива,но има предоволно количество малоумници.

defender
06-26-2012, 13:29
^
ей, жънгър жънгър, от последните ти две мнение започваш да ме кефиш.

Doctor_Satan
06-26-2012, 14:23
така е, затова по някога им трябват и малко "шамари за акъл".

Ти ли ще ги раздаваш тия шамари бе, смешко? Ти ако беше ял шамари сега нямаше да си такъв християнски лигльо.

defender
06-26-2012, 14:24
не аз, а родителите им, докторе!

Doctor_Satan
06-26-2012, 14:50
Предмети,предмети,ама какво е едно училище без дисциплина и ред ?
Аз като си спомням в училище,клас стани клас мирно и стоиш прав и даже сме писали прави щом учителя не е казал да се сяда,как по нареждане сами си писахме двойките в бележника,как като пречиш учителя идва и без обеснения ти праска шамар и те гони и така се учиш да поемаш някаква отговорност.Имаше респект към учителя.Беше като в казарма.НО всичко взе да се преебава някъде след 1999 г.Още тогава по-малките бяха злета.
А сега пък направо ми е мъчно-едините пияни и спат в час,други надули слушалките,трети се гримират и лафят по айфона,четвърти се лигавят и смеят на висок глас,а пети обиждат и бъзикат учителя,готови да му скочат и на бой.
Преди на дежурния му се караха и го гониха от час,като се е забавил малко да изтрие дъската,не може да гъкнеш в час,а сега отиват,вадят си го пред всички,пикаят в саксията "ей така за купона" и нищо.
Учителя,ако се оплаче-задължително той е виновен,а наглия изрод невинен.
Изтървана работа е и вече няма шанс.Не всички са такива,но има предоволно количество малоумници.
Дисциплината е полезна, но само за глупавите. Дисциплината базирана на страх от наказания е доста отвратителна на практика и не води до никакъв прогрес. По времето когато бях фанатичен нацист, реших че ми писна от хаоса и отвратителните цигани в старото училище и се преместих в друго, с по-голяма дисциплина, където не можеш да викаш на учителите, трябва да внимаваш в часа, ако направиш 15 отсъствия те гонят и т.н. И отначало си мислех че е по-добре, докато не минаха 2 години и осъзнах че съм станал един безмозъчен робот. Само учех, притеснявах се за домашните си, даже директора и другите учители разбраха че съм нацист, и ме смъмриха, но според мен тайно ме подкрепяха. Даже един даскал ми ПРОБУТВАШЕ НАЦИСТКА ЛИТЕРАТУРА :D . В такава среда на еднакви хора, които не можеха да свържат едно изречение, аз бях като едноокия в царството на слепите, но постепенно системата ме ослепяваше. За 2 години се превърнах в типичен член на това малко общество в училище. Смеех се на тъпи шеги, интересувах се от неща, които нямаха никакво значение, говорех глупости наизуст. Докато един ден не посетих старият си клас. Цял ден съм се смял. Шегите им и настроенията им бяха много по истински. Тогава осъзнах че хаоса е катализатор на много добри неща у хората, които си правят наблюдения и изводи за живота. А за останалите води до безредие и простотия. Хаоса и Редът са две противоположности, които според мен не могат да се определят с прости християнски измислици, като добро и зло. Лично за мен хаоса е най-вдъхновяващ и провокира мисли и идеи. Или в заключение, това което казвам е че Хаосът е добър за мислещите, а Редът за глупавите. (Намеквайки естествено, че не съм от глупавите, което едва ли някога ще мога да докажа пред себе си). Проблемът идва от там че няма компромисен вариант между Хаос и Ред, а мислещи и глупави хора винаги ще има. Така че или едните печелят, глупавите са управлявани от ред, всичко върви по вода, но вдъхновението на мислещият човек е един вид нарушено, или другите печелят и тъпите са оставени на произвола на съдбата, с което неминуемо унищожават и поругават нещо, а умните раждат велики идеи. И общо взето между тези две идеи смятам че се колебае световната политика.
Но иначе, казвам от личен опит, че редът ми помага в нравствено отношение, ставам по отговорен и сериозен, но заличава искрата на вдъхновението и ме превръща в шибано зомби.

defender
06-26-2012, 14:54
мда, и сега ти си станал едно изключително вдъхновено незомби,................. браво.

Doctor_Satan
06-26-2012, 15:16
мда, и сега ти си станал едно изключително вдъхновено незомби,................. браво.

Да, даже пиша стихове. :D Сарказмът, изполван точно от теб, е смешен, тъй като ти вярваш в някакви измислени абсолютизми, а аз подхождам непредубедено и с критика към всичко. Преди не го правех и всеки които се изказваше без да претендира за абсолютна истина, ми изглеждаше тъп и недостатъчно знаещ, както вероятно изглеждам и аз сега. Ти си обясняваш живота с някакви измислени алегории и притчи и вярваш че си открил истината. Аз не претендирам за истина и просто споделям това, до което съм стигнал досега. Не искам да се хваля или да се правя на много възвишен, но определено имам повече стимул за мислене от колкото преди. Както писах в една друга тема, всички мои мнения, които създават представа у вас, че съм сериозен и вярвам в истинносттта на думите си, са просто тролване. Ти сега си тролнат, значи целта ми е постигната.... :)

defender
06-26-2012, 15:28
. Ти сега си тролнат, значи целта ми е постигната.... :)
браво на тебе, чувствам се изключително ощетен от това тролване и се радвам че ти донесох радост, че си ме тролнал.

сега отивам да рева, нанесе невероятни щети на нежната ми душевност и ми откраде 5 лв.

Doctor_Satan
06-26-2012, 15:32
браво на тебе, чувствам се изключително ощетен от това тролване и се радвам че ти донесох радост, че си ме тролнал.

сега отивам да рева, нанесе невероятни щети на нежната ми душевност и ми откраде 5 лв.

Самият факт, че отново ми се връзваш на думите, значи че наистина си тролнат. :D

defender
06-26-2012, 15:33
и сега какво ще правя, направо съм в паника.
навсякъде ми е хаос.

WeNeedMoreDrugs
06-26-2012, 15:38
Винаги е било присъщо за юношите да са срещу системата. Някои успяват да обявят истински бунт, други успяват поне да философстват, а трети са просто позьори заради необходимостта да се впишат в средата, но едно е присъщо за всички - всеки търси себе си. Системата някак си все успява да доминира накрая и след 30-те всеки в крайна сметка разбира що е ред и дисциплина и си знае мястото. Някои "партизани" може и да изберат път извън системата, но в повечето случаи не ги извежда на никъде и по-късно "помъдряват" и те и почват да са скучни като всички останали зомбита... Така че реда и дисциплината в крайна сметка ще продължават да си съществуват. А пък най-малкото, без тях двете и най-умните губят потенциала си...

Doctor_Satan
06-26-2012, 15:39
Хубаво, няма да те тролвам повече, ще ти кажа бруталната и сурова истина - ТЪП СИ !

Doctor_Satan
06-26-2012, 15:40
Винаги е било присъщо за юношите да са срещу системата. Някои успяват да обявят истински бунт, други успяват поне да философстват, а трети са просто позьори заради необходимостта да се впишат в средата, но едно е присъщо за всички - всеки търси себе си. Системата някак си все успява да доминира накрая и след 30-те всеки в крайна сметка разбира що е ред и дисциплина и си знае мястото. Някои "партизани" може и да изберат път извън системата, но в повечето случаи не ги извежда на никъде и по-късно "помъдряват" и те и почват да са скучни като всички останали зомбита... Така че реда и дисциплината в крайна сметка ще продължават да си съществуват. А пък най-малкото, без тях двете и най-умните губят потенциала си...

Да, аз не се изказвам против нито едно от двете, само изказвам наблюдения.

defender
06-26-2012, 15:41
Самият факт, че отново ми се връзваш на думите, значи че наистина си тролнат. :D

абе докторе ти като си такъв любител на хаоса, защо не пишеш хаотично, ами в постовете си прецизно спазваш всякакви правописни и граматически правила, дори и запитайте слагаш.
Ах ти, хаотичко малък.

Doctor_Satan
06-26-2012, 15:49
абе докторе ти като си такъв любител на хаоса, защо не пишеш хаотично, ами в постовете си прецизно спазваш всякакви правописни и граматически правила, дори и запитайте слагаш.
Ах ти, хаотичко малък.
Ъъъм това е добър въпрос всъщност. Може би е просто навик. Не че има някакво значение, как ще го напиша, но все пак текста е предназначен да се прочете от някого. Ако го бях написал на шльокавица и неграмотно, по-малко хора ще го вземат на сериозно и никой нямаше да го прочете... За пример давам теб. Пишеш безсмислени и неправилни простотии, а малкото смисъл, който влагаш, в това което пишеш, се губи. Затова и почти никой не те взима на сериозно. Ти пак си за предпочитане пред npp. Той пише така че ти трябва екип от специалисти на ЦРУ да работят денонощно върху пасквилите му, само за да открият някакъв смисъл и логическа подредба. Затова и никой не се занимава да му чете дългите простотии.

ПС: И отново не четете между редовете и си мислите, че се изказвам в подкрепа на хаоса. Хаоса и Редът, както и други абстрактни понятия като добро и зло, са заложени както в нашата природа, така и навсякъде около нас. Казвам че да се опитваме да ги категоризираме и да спазваме само една част от тези вселенски принципи, е тъпо .

ПС2: Деееба, и тази тема оспамихме....

defender
06-26-2012, 16:07
Пишеш безсмислени и неправилни простотии, а малкото смисъл, който влагаш, в това което пишеш, се губи. Затова и почти никой не те взима на сериозно. Ти пак си за предпочитане пред npp. Той пише така че ти трябва екип от специалисти на ЦРУ да работят денонощно върху пасквилите му, само за да открият някакъв смисъл и логическа подредба. Затова и никой не се занимава да му чете дългите простотии.
"Докторе на помощ
хайде, помогни ми.
Влюбена съм лудо, лек
ти намери ми."

Doctor_Satan
06-26-2012, 16:12
"Докторе на помощ
хайде, помогни ми.
Влюбена съм лудо, лек
ти намери ми."
Да не си направил, УППСС извинявай НАПРАВИЛА, операция за смяна на пола, че пишеш в женски род?
Или това е цитат от нещо, с което не съм запознат?

Auriss
06-27-2012, 05:30
^Сетих се за тази песен докато ти четях поста : http://www.youtube.com/watch?v=Xgrl9S6HtK8&feature=BFa&list=FLvMB8EwsbMu9G-MruvolzQg

npp
06-27-2012, 08:11
Света свършва вече 10 години сигурно. Хайде стига с тия глупости за страшен съд, не пропускате да обърнете всяка една тема в религиозен спор.

факт е че първите 5 хилядолетия вече преминаха и сега вече сме в шестото, от това е сигурно че свършекът ще настъпи съвсем скоро, в идните не повече от броени месеци или няколко години


да, много сме, няма спор, но ако нямаше презервативи щяхме да се размножаваме като зайци и да сме като страните от 'третия свят'. Пак е по-добре, че има някакъв контрол над населението...

за това си права, ако сексът беше само за зачеване на деца, тогава истинският Бог нямаше да сътвори човеците от два пола, но щеше да направи всеки човек да бъде хермафродитен, така че има различно приложение, докато за някои е (и) средство за зачеване, за други е просто любов/консумация, третият свят е идиотски именно заради фанатичните им религи, светът на фанатичната религия е най-сатанинското място на света, затова и са най-упадналите човеци на света в всяко отношение

Rebirthing
06-27-2012, 10:35
5 хилядолетия вика ;д. Земята е на 4 милярда години, ахахаха.

npp
06-27-2012, 11:49
5 хилядолетия вика ;д. Земята е на 4 милярда години, ахахаха.

не са милиарди, но само около 5-6 хилядолетия, в Евангелието от Лука са изброени едва 75 поколения от адам до Исус, ето:

"И сам Исус беше на около тридесет години, когато почна да поучава, и, както мислеха, беше син на Иосифа; който бе син Илиев. А Илий, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Мелхиев; Мелхий, Яанайев; Яанай, Иосифов; Иосиф, Мататиев; Мататия, Амосов; Амос, Наумов; Наум, Еслиев; Еслий, Нагеев; Нагей, Маатов; Маат, Мататиев; Мататия, Семеинов; Семеин, Иосехов; Иосех, Иодов; Иода, Иоананов; Иоанан, Рисов; Риса, Зоровавелов; Зоровавел, Салатиилев; Салатиил, Нириев; Нирий, Мелхиев; Мелхий, Адиев; Адий, Косамов; Косам, Елмадамов; Елмадам, Иров; Ир, Исусов; Исус, Елиезеров; Елиезер, Иоримов; Иорим, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Симеонов; Симеон, Юдов; Юда, Иосифов; Иосиф, Иоанамов; Иоанам, Елиакимов; Елиаким, Мелеев; Мелеа, Менов; Мена, Мататов; Матата, Натанов; Натан, Давидов; Давид, Есеев; Есей, Овидов; Овид, Воозов; Вооз, Салмонов; Салмон, Наасонов; Наасон, Аминадавов; Аминадав, Арниев; Арний, Есронов; Есрон, Фаресов; Фарес, Юдов; Юда, Яковов; Яков, Исааков; Исаак, Авраамов; Авраам, Таров; Тара, Нахоров; Нахор, Сеарухов; Серух, Рагавов; Рагав, Фалеков; Фалек, Еверов; Евер, Салов; Сала, Каинанов; Каинан, Арфаксадов; Арфаксад, Симов; Сим, Ноев; Ное, Ламехов; Ламех, Матусалов; Матусал, Енохов; Енох, Яредов; Яред, Малелеилов; Малелеил, Каинанов; Каинан, Еносов; Енос, Ситов; Сит, Адамов; а Адам, Божий." Лука 3: 23-38

Doctor_Satan
06-27-2012, 12:52
не са милиарди, но само около 5-6 хилядолетия, в Евангелието от Лука са изброени едва 75 поколения от адам до Исус, ето:

"И сам Исус беше на около тридесет години, когато почна да поучава, и, както мислеха, беше син на Иосифа; който бе син Илиев. А Илий, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Мелхиев; Мелхий, Яанайев; Яанай, Иосифов; Иосиф, Мататиев; Мататия, Амосов; Амос, Наумов; Наум, Еслиев; Еслий, Нагеев; Нагей, Маатов; Маат, Мататиев; Мататия, Семеинов; Семеин, Иосехов; Иосех, Иодов; Иода, Иоананов; Иоанан, Рисов; Риса, Зоровавелов; Зоровавел, Салатиилев; Салатиил, Нириев; Нирий, Мелхиев; Мелхий, Адиев; Адий, Косамов; Косам, Елмадамов; Елмадам, Иров; Ир, Исусов; Исус, Елиезеров; Елиезер, Иоримов; Иорим, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Симеонов; Симеон, Юдов; Юда, Иосифов; Иосиф, Иоанамов; Иоанам, Елиакимов; Елиаким, Мелеев; Мелеа, Менов; Мена, Мататов; Матата, Натанов; Натан, Давидов; Давид, Есеев; Есей, Овидов; Овид, Воозов; Вооз, Салмонов; Салмон, Наасонов; Наасон, Аминадавов; Аминадав, Арниев; Арний, Есронов; Есрон, Фаресов; Фарес, Юдов; Юда, Яковов; Яков, Исааков; Исаак, Авраамов; Авраам, Таров; Тара, Нахоров; Нахор, Сеарухов; Серух, Рагавов; Рагав, Фалеков; Фалек, Еверов; Евер, Салов; Сала, Каинанов; Каинан, Арфаксадов; Арфаксад, Симов; Сим, Ноев; Ное, Ламехов; Ламех, Матусалов; Матусал, Енохов; Енох, Яредов; Яред, Малелеилов; Малелеил, Каинанов; Каинан, Еносов; Енос, Ситов; Сит, Адамов; а Адам, Божий." Лука 3: 23-38

Това мисля че е подходящо като отговор http://www.vbox7.com/play:c9db7595

npp
06-27-2012, 14:49
Това мисля че е подходящо като отговор http://www.vbox7.com/play:c9db7595

а ако ти беше на мястото на истинският Бог в началото на вечността, как щеше да постъпиш, при положение че там долу е пълно с безброй много души потънали в скръбта на абсолютната "тъмнина", на които трябва да (им) осигуриш пълната форма на вечният живот?!, нима ще им бавиш пълната/вечната реализация на живота десетки хиляди години или дори милиони, знаейки че ти си единственият Администратор на вселената, и че отговорността за тях е изцяло твоя, след като всички те са просто едни 100%-ови марионетки?!, за всяко просрочаване на осигуряването на пълен/вечен живот за душите, немалко същества от вселената ще могат да докажат че Бог е неправеден, а Той да се изложи пред всички или дори да изгуби Престола Си, понеже всичко трайно в вселената е основано на съвършената правда, а ако Той е неправеден, тогава много лесно може да отпадне от Постът Си на Бог и някой друг да го наследи, обаче няма как истинският Господ Бог да е дори и малко неправеден, понеже след като вече е получил ролята (Си) на Господ Бог, Му е дошъл редът, а този Пост трае до краят на вечността, ето че Той все още е на Престола Си, и не е отпаднал

"правдата, която е чрез вяра, говори така: "Да не речеш в сърцето си: Кой ще се възкачи на небето, сиреч, да свали Христа? или: Кой ще слезе в бездната сиреч да възведе Христа от мъртвите?" Но що казва тя? Казва, че "думата е близо при тебе, в устата ти и в сърцето ти", сиреч думата на вярата която проповядваме. Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш. Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява. Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами"." Римляни 10: 6-11,

"Твоят престол, о Боже, е до вечни векове; И скиптърът на Твоето царство е скиптър на правота." Евреи 1: 8

WeNeedMoreDrugs
06-27-2012, 16:06
@npp, какво всъщност каза? Че Бог е позиция, която всеки път се изпълнява от същество, което се назначава на тази позиция на "администратор на вселената" както викаш, някъде в началото на всяка вечност стига да е достатъчно праведно. За позицията има кандидати, така ли? И има вечност 1 (с начало и край), вечност 2 (с начало и край), вечност 3 (с начало и край) и така до неопределен брой вечности, като всяка съответно си има Бог 1(администратор #1), Бог 2 (администратор #2), Бог 3 (администратор #3) и т.н...?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!

npp
06-28-2012, 11:30
@npp, какво всъщност каза? Че Бог е позиция, която всеки път се изпълнява от същество, което се назначава на тази позиция на "администратор на вселената" както викаш, някъде в началото на всяка вечност стига да е достатъчно праведно. За позицията има кандидати, така ли? И има вечност 1 (с начало и край), вечност 2 (с начало и край), вечност 3 (с начало и край) и така до неопределен брой вечности, като всяка съответно си има Бог 1(администратор #1), Бог 2 (администратор #2), Бог 3 (администратор #3) и т.н...?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! ?!?!

истинският Бог Отец просто Се ражда в началото на всяка вечност - няма конкурс, просто Се ражда и Си остава Бог до краят на вечността, това е като един човек, който създава множество роботи, те не са човеци, нито могат да станат човеци, но техният създател е човек още от самото си раждане, така и истинският Бог е абсолютно праведен още от самото Си раждане - Той се ражда такъв, такова е Естеството Му(т.е. Неговата Природа), а за вечността си познал че е период с начало и край и че има безброй много цикли(т.е. завъртания/повторения) - тя е кръговрат

kadishona
07-13-2012, 09:58
не са милиарди, но само около 5-6 хилядолетия, в Евангелието от Лука са изброени едва 75 поколения от адам до ИсусТи не помагаш на човешкото общество. Моля, отиди в изгнание и не се връщай.

По принцип не-теистите трябва да са толерантни към теистите и да уважават техните вярвания. Обаче има една граница, която някой теисти прескачат.

Аз искам по-добро бъдеще за човечеството, за моето поколение и за мен (в този ред). Въпросът е дали теистите ще ми попречат по някакъв начин да осъществя тези стремежи.
Ако само ходите на църква и правите това, което правите - няма проблем - количеството енергия, което изхабявате е минимално а и не ме влия директно.
Също нямам проблем когато някой биологично безполезен индивид като теб предпочита да вярва на книга от преди 2500 години пред нещо толкова просто и разбираемо за всеки, който има IQ над 90 като атомния разпад.
Проблемът се появява когато тези идиоти почнат да се множат било то биологично или чрез реклама - тогава вече става страшно. Прогресът и по-добрият стандарт на живот се постига чрез правилно експлоатирана наука. За съжаление обаче твоите вярвания отхвърлят науката и от тук пречат на моят стремеж за по-добър живот.

Тук е моментът, в който тези, които пречат на прогреса трябва да бъдат отстранени, защото те съзнателно или не пречат на благоденствието на други.

npp
07-13-2012, 11:44
Ти не помагаш на човешкото общество. Моля, отиди в изгнание и не се връщай.

По принцип не-теистите трябва да са толерантни към теистите и да уважават техните вярвания. Обаче има една граница, която някой теисти прескачат.

Аз искам по-добро бъдеще за човечеството, за моето поколение и за мен (в този ред). Въпросът е дали теистите ще ми попречат по някакъв начин да осъществя тези стремежи.
Ако само ходите на църква и правите това, което правите - няма проблем - количеството енергия, което изхабявате е минимално а и не ме влия директно.
Също нямам проблем когато някой биологично безполезен индивид като теб предпочита да вярва на книга от преди 2500 години пред нещо толкова просто и разбираемо за всеки, който има IQ над 90 като атомния разпад.
Проблемът се появява когато тези идиоти почнат да се множат било то биологично или чрез реклама - тогава вече става страшно. Прогресът и по-добрият стандарт на живот се постига чрез правилно експлоатирана наука. За съжаление обаче твоите вярвания отхвърлят науката и от тук пречат на моят стремеж за по-добър живот.

Тук е моментът, в който тези, които пречат на прогреса трябва да бъдат отстранени, защото те съзнателно или не пречат на благоденствието на други.

и с какво ние ти пречим?!, да не би да сме те оковали с нещо?!, както всяка една душа така и ти също си напълно свободен от нас, ние никога не поробваме никого на каквото и да е, но целта ни е да работим за осигуряване на пълно и вечно спасение за всички човеци/одушевени в истинският Господ Бог, ние сме умирали множество пъти в името на Неговата Правда, дори и досега умирахме, а Той е верен да съживява/възкресява всеки, който е верен на Неговата Любов, понеже ние не търсим своята си полза, но ползата на всички други човеци така щото всички те да имат живот и да го имат изобилно без недостатък до краят на вечността, лично аз намирам себе си че съм нищо и никой, но никак не мога да кажа същото за истинските Светии, Те, които никога не са причинявали каквото и да е зло на когото и да е от хората/одушевените, и никога не са държали когото и да е от тях в: глад, жажда, задух, жега/зной, студ, недоимък, мъки, и пр., те са светлината на света, ако не бяха те, дори и сега в 21-ви век човечеството нямаше да има мирът и изобилието, които имаше, но благодарение на истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос се намериха и много истински Светии, а по-този начин благодатта се преумножи за всички човеци, а що се отнася до неправедните духовни служители/работници, досега те наистина не бяха никак безобидни, но това не означава че не може да се противодействува на тяхното беззоконие, ето как ние противодействуваме чрез свидетелството от истинският Господ Бог, понеже когато грехът (сиреч духовното/религиозното беззаконие) се изповядва, тогава никой, който е узнал това свидетелство няма да може да (продължи да) върши грях (т.е. духовно/релииозно беззаконие) отколкото в противен случай, или както и самият Господ казва:

"Ако не бях дошъл и не бях им говорил, грях не биха имали; сега, обаче, нямат извинение за греха си." Йоан 15: 22

неправедните духовни служители/работници губят възможността да причиня(ва)т зло по духовен път когато Словото на истинският Господ Бог се свидетелствува

"И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът." Матей 24: 14

ето защо Исус е казал:

"Това, което ви говоря в тъмно, кажете го на видело; и което чуете на ухо, прогласете го от покрива." Матей 10: 27

"Няма нищо покрито, което не ще се открие, и тайно, което не ще се узнае. Затова, каквото сте говорили в тъмно ще се чуе на видело; и каквото сте казали на ухо във вътрешните стаи ще се разгласи от покрива." Лука 12: 2-3

kadishona
07-13-2012, 12:32
Пречиш ми като отричаш научни доказателства и ги заместваш с фанатизъм и също така разпространяваш това си гледище.

npp
07-13-2012, 17:28
Пречиш ми като отричаш научни доказателства и ги заместваш с фанатизъм и също така разпространяваш това си гледище.

никак не искаме да ти пречим, но и никак не бихме пропуснали да предопредим че има дявол и немалко негови духовни служители, които не-дай-Си-Боже биха могли да материализират всякакви заблуди, като досега вече имаше немалко такива, ето чети тук на какво са способни:

"Накрая той отново се обърна към мен:
— Трябва да станеш пазителка на един сребърен амулет. Днес няма да ти го дам. За да докажа истинността на думите си, талисманът ще се материализира утре в ръцете ти, докато медитираш.",

"На следната вечер, докато седях със събрани ръце в медитация, между дланите ми се материализира един сребърен амулет, точно както беше обещал садху.",

"Вие можете ли да материализирате цветя?
— Аз материализирам аромати, малки ми приятелю.",

"Тъй като се смяташе, че този йогин има силата да извлича предмети от финия въздух, аз на шега му предложих да материализира няколко мандарини, чиито сезон още не беше дошъл. В същия миг всички лючи, намиращи се върху банановите листа, започнаха да се издуват. Оказа се, че във всеки хляб имаше по една изчистена мандарина. Аз пристъпих към моята с известен трепет, но установих, че има възхитителен вкус.",

"Неговите аромати, плодове и други чудеса бяха действителна материализация на земните вибрации, а не хипнотично предизвикани вътрешни усещания.",

"Лахири Махасая можеше да материализира и дематериализира и да прави каквито иска промени в космическото видение(т.е. в космическото творение).",

"На седмия ден в ръцете ми се материализираха някакви билки! Направих отвара от тях и я дадох на чичо ти. Болестта му веднага изчезна и повече не се появи.",

"Факирът не беше високо развит духовно - обясни Шри Юктешвар. - Владеенето на определена йогическа техника му даваше достъп до астрален план, където всяко желание незабавно се материализира. Чрез посредничеството на едно астрално същество - Хазрат, и използвайки силна воля, мохамеданинът можеше да получи атомите на всеки предмет от енергията на акаша.",

"Преди да съм се опомнил от изненада, отново бях поразен да видя един въртящ се сноп тайнствена светлина, който се носеше по небето. Спускайки се бързо, огненият водовъртеж се приближи до нашата група и се материализира в тялото на един красив младеж, който - веднага разбрах - беше Бабаджи. Той приличаше на Лахири Махасая, като единствената разлика беше, че Бабаджи изглеждаше много по-млад и имаше дълга блестяща коса.",

"Ела, братко - каза спътникът ми. - Учителят те очаква. Той ме поведе по пътя през гората. Тъмната нощ внезапно се освети от равномерно сияние в далечината.
— Дали не изгрява слънцето? - попитах аз. - Нима е изминала цялата нощ?
— Още е полунощ. - Моят водач тихо се засмя. - Онази светлина е отблясък от златния дворец, материализиран тук тази нощ от несравнимия Бабаджи. В далечното минало ти веднъж изрази желание да се насладиш на красотата на дворец.",

"Пред нас се издигаше огромен дворец от блестящо злато. Обсипан с безброй скъпоценни камъни, разположен сред прекрасни градини, той представляваше неописуемо великолепно зрелище. Светци с ангелски изражения се бяха разположили край блестящите порти, почти червени от блясъка на рубините. В декоративните арки бяха инкрустирани диаманти, перли, сапфири и смарагди с необикновена големина и яркост.
Последвах спътника си в просторната приемна зала. Аромат на тамян и рози се носеше из въздуха, матовите лампи излъчваха разноцветно сияние. Малки групи посветени, някои със светла, а други с тъмна кожа, пееха мелодично или седяха в медитативни пози, потънали във вътрешен покой. Трепетна радост изпълваше атмосферата.
— Любувай се, наслаждавай се на изящното великолепие на този дворец, защото той е създаден единствено в твоя чест. - Водачът ми разбиращо ми се усмихна, когато нададох няколко възторжени възгласа.
— Братко - казах аз, - красотата на това творение надхвърля границите на човешкото въображение. Моля те, обясни ми тайната на неговия произход.
— С удоволствие ще ти изясня. - В тъмните очи на моя спътник просветна мъдрост. - В действителност в тази материализация няма нищо необяснимо. Целият космос е материализирана мисъл на Създателя.",

"Припомних си, че моят водач бе отбелязал, че дворецът ще се дематериализира, пленените атоми ще се освободят и ще се върнат отново в мисълта-субстанция, от която са възникнали.",

"Учителят ще се материализира от етера - казах аз. - Стойте тихо зад вратата, аз скоро ще ви повикам.
Потънах в медитативно състояние, призовавайки смирено моя гуру. Скоро затъмнената стая се изпълни с неясна еманация на лунна светлина и се появи блестящата фигура на Бабаджи.",

"Чрез бърза дематериализация аз сега мигновено пътувам с експреса на светлината от планета на планета или в действителност от астралния към причинния или към физическия космос. - Моят божествен гуру се усмихна. - Въпреки че тези дни ти се местиш толкова бързо, за мен не представляваше трудност да те намеря в Бомбай!"

а ето какво пише в Библията относно тези неща:

"Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте; защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните(т.е. истинските светии). Ето предсказах ви. Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята(т.е. в физическите/телесните отречения); не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи(т.е. в процесите на съзерцание/медитация); не вярвайте. Защото както светкавицата(т.е. както слънцето) излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син(т.е. в посока от праведните вярващи/духовни служители към невярващите/нерелигиозните/неокултистите). Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите." Матей 24: 23-28,

"Защото оная тайна, сиреч, беззаконието(т.е. верческото/духовното беззаконие), вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира; и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си, тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса и с всичката измама на неправдата, между ония(т.е. между онези верчески/духовни дейци), които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят. И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа, та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината, а са имали благоволение към неправдата." 2 Солунци 2: 7-12

MojoJojo88
07-16-2012, 14:03
Ще започна отзад напред :) Следейки форумите, се забелязва пълна липсва на знания, относно правилата на българския език. Само по себе си, това говори за неграмотност. Няма държава, в която да не се преподават правила за писане на майчния език. Така че, последния въпрос от поста на авторката, показва, че индивида не желае да му се създават правила, защото си мисли, че са абсолютно ненужни, тоест, той е пълен невежа.
Когато аз учех етика и право, психология и философия, имахме дебати за адски много неща. Като се започне от това как индивида трябва да се държи в обществото, мине се през "какво е да си част от масата и защо не е/ е полезно", до "аз съм христинянин защото...." и прочие такива теми, които раздвижват мозъчните клетки достатъчно. Та, това много зависи от учителя. Има такива, които си движат като коне с капаци, за тях е важно само като влязат в час, да си изпеят урока, заложен им като план за деня, и да си тръгнат, без да натоварват собствените си мозъци. Има и такива, които искат да дадат възможност на учениците си, да мислят самостоятелно, да имат мнение, базирано на факти, на доводи и на размисли. Няма еднакви учители, както няма и еднакви ученици. Има такива, които жадуват да се учат, и такива, за които знанието е загуба на време. За политическите въпроси, мнението ми е спорно. Не съм сигурна, че деца на 15-16 години, могат да имат напълно обективно мнение, по отношение на политиката. Който иска информацията му да се базира на босфор тв, ако ще и хиляда довода да му изложиш, че тази информация не е меродавна, няма да го разубедиш. Има и такива, които предпочитат сами да си изградят мнение по въпроса, без да им е наложено от медиите. Но, докато един човек не стане самостоятелен и не се сблъска лице в лице с проблемите в държавата.

kadishona
07-17-2012, 07:41
Ще започна отзад напред ...
Аз казвам, че трябва да има промени в образователната система и питам хората какви би трябвало да са те.
Ти казваш, че аз не желая да се създават правила и че при теб са се водили дебати.

Аз казвам, че има прекалено много ненужна информация, която се учи за сметка на нужна, която не се.
Ти казваш, че във всяка страна се учи родният език.

Отговорите са ти доста нелогични и неопровергани, а смееш да обвиняваш мен в невежество и неграмотност? Това, че ти си имала добри учители не означава, че всички са имали.

БТВ момче съм.

MojoJojo88
07-17-2012, 11:28
Извинявай, че обърках пола ти.
Второ, кое точно е нелогично ?
И теб в невежество и неграмотност изобщо не съм обвинявала, говорех по принцип. Мисля, че ако се зачетеш дори в този форум, ще го видиш сам.
Хайде сега, ако обичаш, обоснови се ти, защо моите отговори ти изглеждат "нелогични и неопровергани"....

perfect_stranger
08-03-2012, 07:21
Npp религиозен тъпак такъв ,има елементи с период на полуразпад над 6000 години .Един изотоп на калия се разпада за милярд и 240 милиона години .Това доказва че Земята е бая по стара от шибаните лъжи които са написани в шибаната Библия написана от шибаните евреи.Друг изотоп на рубидия се разпада за 4,7 милиарда години - възрастта на Земята .Уча Геология така че по-добре не спори с мен .Индийските веди са датирали по точно възрастта на Земята на около 4 милиарда години не помня точно но къде са 6000 към 4 млрд години .Торий 232 се разпада за 14 млрд години - почти възрастта на Вселената ако вярваме на данните .Това също не е случайно.Не знам друг елемент с по голям период на полуразпад от торий 232 .Мразя религиозни фанатици и кретени като теб ,защото вие сте отровата за света и причината за нещастията - вашето невежество и фанатизъм .Вие сте толкова болни като шизофрениците ако не и повече.Калий аргоновия и рубидий -цезиевия метод се използват за по големи периоди на датировка .С въглерод 14 можеш да върнеш времето назад не повече от 6000 години .

defender
08-03-2012, 07:39
какво е т'ва отношение бе

имаше случай, в който бяха дали на едни учени да изследват проби от вкаменена лава изригнала от вулкан и материалът беше на не повече от 20 години, а учените със своите методи изкараха възрастта на тази вкаменена лава на 2 милиона години.

вярвай си на човешките научни методи, вярващите ще вярват на Господ, къв е проблема

ПП: ето също да се запознаеш и с "Теорема на Гьодел за непълнота" според която логиката и
математиката са семантично непълноценни и не позволяват строго доказателство.

Rebirthing
08-03-2012, 09:05
Npp религиозен тъпак такъв ,има елементи с период на полуразпад над 6000 години .Един изотоп на калия се разпада за милярд и 240 милиона години .Това доказва че Земята е бая по стара от шибаните лъжи които са написани в шибаната Библия написана от шибаните евреи.Друг изотоп на рубидия се разпада за 4,7 милиарда години - възрастта на Земята .Уча Геология така че по-добре не спори с мен .Индийските веди са датирали по точно възрастта на Земята на около 4 милиарда години не помня точно но къде са 6000 към 4 млрд години .Торий 232 се разпада за 14 млрд години - почти възрастта на Вселената ако вярваме на данните .Това също не е случайно.Не знам друг елемент с по голям период на полуразпад от торий 232 .Мразя религиозни фанатици и кретени като теб ,защото вие сте отровата за света и причината за нещастията - вашето невежество и фанатизъм .Вие сте толкова болни като шизофрениците ако не и повече.Калий аргоновия и рубидий -цезиевия метод се използват за по големи периоди на датировка .С въглерод 14 можеш да върнеш времето назад не повече от 6000 години .

Браво.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m82j96yNpl1rwkw1ko1_400.gif

Но както виждаш, тъпото си е тъпо. Дори да си вещ в областта, те си знаят своето. Няма смисъл да спориш с хора чието ниво е ПОД гимназиалното.

Auriss
08-03-2012, 09:12
вярвай си на човешките научни методи, вярващите ще вярват на Господ, къв е проблема

ПП: ето също да се запознаеш и с "Теорема на Гьодел за непълнота" според която логиката и
математиката са семантично непълноценни и не позволяват строго доказателство.
Ама ти продължаваш да не разбираш.
И не знам защо вкарваш теоремите на Гьодел в спора ?
Невероятно лесно е да се докаже, че няма 'господ'. Прочети си Библията и сам ще се убедиш.
Никой не се опитва да убеди някого в липсата или наличието на "сили", които не познаваме. Никой не е толкова ограничен. Всеки допуска възможността да съществува нещо извън нашите възприятия - било то бог или теория на струните.
Въпросът е, че Земята не се върти около Слънцето, човекът не е създаден от кал и 'теорията' за еволюцията е достатъчно обоснована. Пък ти си разтягай локуми - лошо няма.


имаше случай, в който бяха дали на едни учени да изследват проби от вкаменена лава изригнала от вулкан и материалът беше на не повече от 20 години, а учените със своите методи изкараха възрастта на тази вкаменена лава на 2 милиона години.
Това дори аз мога да ти обясня защо се е получило, ама ти нали си умник - сам ще се сетиш. Поне ме разсмя.

defender
08-03-2012, 09:13
Също така трябва да са известни или верни няколко решаващи фактора:

1. Трябва да ни е известно количеството радиоактивни елементи,
които са съществували в скалата, когато се е формирала тя.
2. Скоростта на радиоактивен разпад трябва да е била постоянна
през цялото време.
3. Скалите, които щс се измерват, трябва да са били изолирани от
външни фактори.

всички тези фактори учените ги приемат на базата на предположението.........

npp
08-03-2012, 09:50
Npp религиозен тъпак такъв ,има елементи с период на полуразпад над 6000 години .Един изотоп на калия се разпада за милярд и 240 милиона години .Това доказва че Земята е бая по стара от шибаните лъжи които са написани в шибаната Библия написана от шибаните евреи.Друг изотоп на рубидия се разпада за 4,7 милиарда години - възрастта на Земята .Уча Геология така че по-добре не спори с мен .Индийските веди са датирали по точно възрастта на Земята на около 4 милиарда години не помня точно но къде са 6000 към 4 млрд години .Торий 232 се разпада за 14 млрд години - почти възрастта на Вселената ако вярваме на данните .Това също не е случайно.Не знам друг елемент с по голям период на полуразпад от торий 232 .Мразя религиозни фанатици и кретени като теб ,защото вие сте отровата за света и причината за нещастията - вашето невежество и фанатизъм .Вие сте толкова болни като шизофрениците ако не и повече.Калий аргоновия и рубидий -цезиевия метод се използват за по големи периоди на датировка .С въглерод 14 можеш да върнеш времето назад не повече от 6000 години .

научното обяснение е това, но в Библията пише че има определени сили на "тъмнината", които причиняват стареенето на физическата материя, не че самите елементи си имат точно определена скорост на разпад, защото Бог не е направил физическата материя да се разпада, обаче определени сили на "тъмнината", действувайки посредством властта, която получават чрез системата на духовното/религиозното беззаконие, въздействат и затова има процес на влошаване, а след като тези сили могат да състаряват, и след като за тях има възможност да действуват извън всякаква определена константна скорост, това означава че елементите могат да бъдат състарени бързо, а после учените да измерват и доказват че съответната част от матеията е на възраст от милиарди години и т.н.

defender
08-03-2012, 09:58
аз направо съм втрещен как атеистите гледат и се кланят на "учените" като на богове и им димят тамян. От тази гледна точка, както и да го гледаш атеизма си е егати сектата братче.

С две думи атеизма обожествява и се кланя на творението, а вярващите на Твореца.

ScarlettS
08-03-2012, 10:10
Въпросът е, че Земята не се върти около Слънцето

Знам, че е просто грешка, но ми направи впечатление.

defender, опитите да докажеш нелепата си теза и то с научни доводи, са безсмислени и най-много да разсмеят останалите. Поне приеми какво сочат фактите, а като искаш си вярвай, че просто тъмните сили са фалшифицирали доказателствата или там, каквото казва нпп. Все едно е за нас, няма е първото нереално и необосновано нещо, в което да вярваш, просто го очакваме от теб..

Едит: учудвам се, че не направи коментар за броя на мненията ми или може би трябва да очаквам включване от нпп :D

defender
08-03-2012, 10:12
добре,
Също съжалявам, че се опитвам да се налагам, вие сте свободни същества.


ПП: Сега ще ми дадеш ли да те цуна.

Chacho
08-03-2012, 10:23
Също така трябва да са известни или верни няколко решаващи фактора:

1. Трябва да ни е известно количеството радиоактивни елементи,
които са съществували в скалата, когато се е формирала тя.
2. Скоростта на радиоактивен разпад трябва да е била постоянна
през цялото време.
3. Скалите, които щс се измерват, трябва да са били изолирани от
външни фактори.

всички тези фактори учените ги приемат на базата на предположението.........

1. Този проблем се решава с изохронно датиране.

2. Радиоактивният разпад на атомно ниво е случаен процес. Затова и полупериодът идва като вероятностно число, тоест го смята с приближение. Тъй като имаме достатъчно голям брой атоми, приближението е с голяма точност и няма нужда да се притесняваме за отклонения в този случай. Не виждам причина да приемем, че радиоактивния разпад не е бил с относително постоянен темп.

3. Доста външни фактори се вземат предвид и по-сериозните дават слаби отклонения в резултатите. Апроксимациите винаги работят с грешки, но ползваме апроксимации тогава, когато грешката е пренебрежителна.


Може да ни нападаш за това на кого се кланяме, но преди да изберем да се кланяме на нещо или някого, си задаваме въпроса "защо?".

defender
08-03-2012, 10:34
http://store.picbg.net/pubpic/B1/3E/ec921df8d2a6b13e.jpg

Chacho
08-03-2012, 11:02
Defender, радиоактивното датиране е метод за изчисляване на възраст с приближение. Ако това приближение дава отклонение 1%-3% от същинският резултат, за текущата дискусия е съвсем валиден аргумент.


Иванчо си взима шепа бонбони и отива при Марийка. Марийка го пита колко бонбона си е взел, а той отговаря "ми някъде около 5". Марийка отвръща: "Ама не си сигурен, че са 5. Според мен са 1600." Иванчо: "Е не може да са чак толкова". Марийка: "Щом не си сигурен, значи са 1600".

defender
08-03-2012, 11:13
Може да ни нападаш за това на кого се кланяме, но преди да изберем да се кланяме на нещо или някого, си задаваме въпроса "защо?".
На първо място човек трябва да вярва на Бог и на второ място (ако иска) да си задава въпроса "защо". Ако "защо" е преди вярата, може и да си умреш невярващ, което не е добре от гледна точка участта на душата.



Иванчо си взима шепа бонбони и отива при Марийка. Марийка го пита колко бонбона си е взел, а той отговаря "ми някъде около 5". Марийка отвръща: "Ама не си сигурен, че са 5. Според мен са 1600." Иванчо: "Е не може да са чак толкова". Марийка: "Щом не си сигурен, значи са 1600".
ок, същата логика важи и за вас, само че при вас ще е съвсем малко по-различно, но като цяло смисълът ще е същия.

perfect_stranger
08-03-2012, 12:18
Не знам за творец - но има хиляди сили които са оформили съвременния свят - не е само една . И гравитацията е творец и морето и вятъра и огъня дори .Интересно за каква възраст на материята ще говорим ако например днес Земята се взриви а утре от частиците се образува нова планета .Материята ще си е все същата , но ще е заела друга форма.Откога ще отброяваш времето на материята - откакто се е образувала новата планета или от преди това .Религиозните фанатици се опитват да обяснят по най елементарния начин нещата без аргументи а учените търсят доказателства и причини.Чак когато постнеш аргументирано свястно мнение не цитати ще ти повярвам.Учения човек разсъждава не вярва на сулъовци и пулъовци като нпп

defender
08-03-2012, 12:39
.Учения човек.............
бедната прашинка в космоса, колко е невероятно учена.
Според какъв принцип и на каква основа съществото "човек" само си е дало такова определение че е "учено" и се възхищава от себе си.

Auriss
08-03-2012, 15:18
Че познанието е субективно си прав, но ако е следствие от изводи, до които се стига чрез някакви обективни факти, и 'плодовете' му са малко или много 'обективни'.
Самият факт, че в момента с теб общуваме от разстояние и без пряк контакт, е доказателство за това.
Изобщо не изключвам варианта това, което ние *знаем* и до което сме се докоснали, да е само част от картинката, но е безспорно, че със сигурност Е действително и със сигурност НЕ Е някакво мнимо, изкуствено-изобретено от кюп учени, нагаждащи факти според личните си възприятия и убеждения познание. Нещо, в което ти се опитваш да ни убедиш. Не е така. Съжалявам. С подобна реторика може и да объркаш някой първокласник или кроманьонец, но всеки способен да използва разума си по предназначение ще прозре през дебелашкия ти софизъм.

Както и да е. Не знам защо си губя времето.

Chacho
08-03-2012, 17:03
На първо място човек трябва да вярва на Бог и на второ място (ако иска) да си задава въпроса "защо". Ако "защо" е преди вярата, може и да си умреш невярващ, което не е добре от гледна точка участта на душата.


Като си задавам въпроса защо, идва колебанието ми във вярата. За да е непокътната тя, трябва да се огранича със задаването на въпроса. Ако се опитвам да си отговоря на въпроса "съществува ли Бог?", това означава да имам съмнения. За да търся обективно отговора на въпроса, трябва да съм готов да приема всички варианти, стига да са убедителни. Тоест да търся отговор с ясната нагласа, че един ден може да се откажа от вярването.

ledenakrasota
08-03-2012, 17:27
Чета днес заглавие "Учителите избягват да приемат работа свързана със сексуалното обучение на учениците, защото се чувствали неудобно." Темата секс в у-ще била табу. Дрънци. Да вземат ученик за преподавател. Сигурно повече знаят от учителите си по въпроса.

Та...твърдо съм за още в 5-ти клас да знаят как да слагат презерватив. А не второкласник да учи първолачки на целувки с език. Третокласник да ми казва "Како, защо не се целунеш по устенцата с онази кака". :shock:

npp
08-03-2012, 19:10
Не знам за творец - но има хиляди сили които са оформили съвременния свят - не е само една . И гравитацията е творец и морето и вятъра и огъня дори .Интересно за каква възраст на материята ще говорим ако например днес Земята се взриви а утре от частиците се образува нова планета .Материята ще си е все същата , но ще е заела друга форма.Откога ще отброяваш времето на материята - откакто се е образувала новата планета или от преди това .Религиозните фанатици се опитват да обяснят по най елементарния начин нещата без аргументи а учените търсят доказателства и причини.Чак когато постнеш аргументирано свястно мнение не цитати ще ти повярвам.Учения човек разсъждава не вярва на сулъовци и пулъовци като нпп

ти не си наясно след като се занимаваш с абсолютно лъжливи писания писани от абсолютни лъжепророци - а (това са) именно ведите, а не знаеш какво е писано в Библията, а там нещата не са сложни, но са съвсем прости, понеже има един зъл дух, който в Библията е наричан "смърт", и именно той е явлението на "тъмнината", което причинява влошаване/състаряване на материята и при човеците

"чрез един човек грехът(т.е. дявола и системата на духовното/религиозното беззаконие) влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци" Римляни 5: 12

а при вторият свършек (който предстои в близкото бъдеще), "смъртта" и въобще всички останали духове на "тъмнината" ще бъде премахнати веднъж завинаги до краят на вечността

"И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът;..... И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт." Откровение 20: 10-14

Rebirthing
08-03-2012, 21:35
Чета днес заглавие "Учителите избягват да приемат работа свързана със сексуалното обучение на учениците, защото се чувствали неудобно." Темата секс в у-ще била табу. Дрънци. Да вземат ученик за преподавател. Сигурно повече знаят от учителите си по въпроса.

Та...твърдо съм за още в 5-ти клас да знаят как да слагат презерватив. А не второкласник да учи първолачки на целувки с език. Третокласник да ми казва "Како, защо не се целунеш по устенцата с онази кака". :shock:

А стига бе, пък на мен деца от детската градина са ми говорели още по-големи глупости ;д.
Иначе учителите, да, консервативни са, но това е до някъде разбираемо, все пак са от друго поколение. Предлагам от МОН да наемат Наталия Кобилкина и да почне жената да обикаля по учебните заведения :D.

chushkopek
08-03-2012, 22:10
Като си задавам въпроса защо, идва колебанието ми във вярата. За да е непокътната тя, трябва да се огранича със задаването на въпроса. Ако се опитвам да си отговоря на въпроса "съществува ли Бог?", това означава да имам съмнения. За да търся обективно отговора на въпроса, трябва да съм готов да приема всички варианти, стига да са убедителни. Тоест да търся отговор с ясната нагласа, че един ден може да се откажа от вярването.

Просто и ясно причината поради която никой рационално мислещ човек да не трябва да вярва в каквото и да е.

Lucho
08-04-2012, 11:57
А стига бе, пък на мен деца от детската градина са ми говорели още по-големи глупости ;д.
Иначе учителите, да, консервативни са, но това е до някъде разбираемо, все пак са от друго поколение. Предлагам от МОН да наемат Наталия Кобилкина и да почне жената да обикаля по учебните заведения :D.

И какво ще прави в учебните заведения Кобилкина? Ще се върти на пилон* ли...

* Казвам го неслучайно, тъй като има информация, че е работела като стриптизьорка в Москва, чак след което завършва и идва в България да "лови" канарчета.

За мен тази жена може да е всичко друго, но не и сексолог. И далеч не е единствената у нас.

Ако на някого му трябва сексолог, то по-добре ще е да се обърне към д-р Врабчев. Прочетете тази статия за повече информация: http://www.blitz.bg/article/31138


Просто и ясно причината поради която никой рационално мислещ човек да не трябва да вярва в каквото и да е.

Така е.

Chacho
08-04-2012, 16:05
И какво ще прави в учебните заведения Кобилкина? Ще се върти на пилон* ли...

* Казвам го неслучайно, тъй като има информация, че е работела като стриптизьорка в Москва, чак след което завършва и идва в България да "лови" канарчета.

За мен тази жена може да е всичко друго, но не и сексолог. И далеч не е единствената у нас.

Ако на някого му трябва сексолог, то по-добре ще е да се обърне към д-р Врабчев. Прочетете тази статия за повече информация: http://www.blitz.bg/article/31138


Тва са жълти медии.

therichbitch
08-04-2012, 16:11
“Самообразованието, вярвам твърдо, е единствената форма на образование, която съществува.” - Айзък Азимов

Здравейте, пиша тази тема оформяйки и изказвайки основните си негодувания срещу сегашната ни образователна система. В нея не се цени мисленето, а повтарянето. От тук следва, че когато масовият човек Das Man излиза от училище той е примитив - знае да изпълнява команди и да прави, това което му се каже.
Липсва мисълта - той не може да излезе от 'кутията' в която се намира, не може да мисли самостоятелно!

Повечето от информацията, която учителите така яростно искат да вкарат в главите на учениците е безполезна и с нищо не помага личностното изграждане на учащите, а точно обратното - задържа ги в тяхното невежество!

1. Защо не се говори за глобална политика? Защо няма някой адекватен учител, който да разясни и да постави дебат между учениците относно моментните политически маневри извършвани на световно ниво, а трябва всички ученици да получават сдъвкана информация от корумпирани медии като bTV?

2. Защо не се формират дебати относно РЕЛИГИЯ и МОРАЛ. Кога за последно в училище ви представиха теоретични спорни ситуации, в които трябва да се реши какво да се направи?

3. Защо не се говори за различните видове сексуалност, което да предотврати дискриминацията?

4. Защо по етика и философия се учат сухи факти, когато това са едни от малкото предмети, които ни раздвижват съзнанието?

5. Защо учим стотици безсмислени правила по български език? Езиковата култура и способността на индивида да се изразява и да надгражда своите ораторски умения няма нищо общо с това дали ако следващата дума започва със "с", а преди това имаме съюзът "с" то трябва да бъде написана неговата пълна форма "със". Има десетки такива безсмислици и то не само в българският език.


Който има мнение по въпроса нека напише какво според него трябва да се промени в 'даскалата'.



До 4тата точка ми се стори ОК мнението ти, но с последната си засра фасона, честно казано. Естествено, че трябва да се учи как да говориш и пишеш правилно, за да не си утре полуграмотно леке. Схващаш ли?! Аз лично предпочитам да съм грамотна отколкото да съм неграмотна и да обсъждам неграмотни "политици" като Бойко, който всъщност е пожарникар де.
Има неща, които са достатъчно тежки, за да се затормозяват млади хора с тях. Ти не можеш да ги накраш да си напишат едно домашно по биология, ти искаш да имат гражданска позиция и да обсъждат проблемите на държавата ни.

Lucho
08-04-2012, 19:13
Тва са жълти медии.

Във всяка изречена лъжа има процент истина.

Може да са жълти медии, но според мен д-р Врабчев има по-реален поглед върху нещата. За разлика от Кобилкина е лекар. А нейното появяване в "Шоуто на Слави" не цели да дава някаква полезна информация на хората, а по-скоро цели съживяване на рейтинга на изтърканото и глупаво 12 годишно шоу, което дори не може да бъде наречено "ШОУ", понеже на моменти добива вид на политическо и новинарско предаване, целящо да отрази гледната точка на екипа/водещия, а не "на народа", както се изхвърлят... но това е друга тема.

defender
08-04-2012, 19:49
Във всяка изречена лъжа има процент истина.
ако например някой излъже, че си гей, това означава ли, че има процент истина............. сега нека двамата да се посмеем заедно.
(с примера не целя да те обиждам)

Auriss
08-05-2012, 05:20
Във всяка изречена лъжа има процент истина.
Дотук успя да си натрапиш мнението за Кобилкина, за оня соц. селяк, за жълтите медии, за Слави и дори за шоуто му ... и то без изобщо някой да ти го е искал :O . БРАВО !

Rebirthing
08-05-2012, 15:04
И какво ще прави в учебните заведения Кобилкина? Ще се върти на пилон* ли...

* Казвам го неслучайно, тъй като има информация, че е работела като стриптизьорка в Москва, чак след което завършва и идва в България да "лови" канарчета.



Брей, аз се бъзиках бе. Не знам дали наистина е помогнала на някои, но не смятам, че е навредила.
Честно казано жената не дава някаква по-различна информация от тази, която биха им дали в училище или тази, която е масова, и е разпространена по женските издания. Същите съвети мога да получа от тийнпроблем.

Прочетох интервюто с Врабчев, но от отношението и изказваният му спрямо хомосексуалните, разбирам че и той не е кой знае колко компетентен. Дискриминация спрямо тях има, но това е друг въпрос. Да не разводняваме темата с излишни работи...

tonique
08-05-2012, 15:33
Как се прави линия с лична карта .. :D :D

perfect_stranger
08-05-2012, 15:41
Трябва да се учат прриродни науки и езици - никакви религии - по добре етика и философия - Философията кара човека да мисли ,религията отнема способността на човека да разсъждават . Да се махнат проектите по свят и личност в 12 клас ,защото са губене на време за учене за изпити.

Lucho
08-05-2012, 20:11
ако например някой излъже, че си гей, това означава ли, че има процент истина............. сега нека двамата да се посмеем заедно.
(с примера не целя да те обиждам)

Зависи от случая. В конкретния случай може да е вярно, може и да не е вярно. Ситуация "малко гей" и "малко бременна" не може да съществува. Затова такова нещо едни биха го приели за лъжа, други за истина. Нормално е и е в реда на нещата. Важи за всяка новина - едни са съгласни, други не. Тъй като никога няма да се постигне ситуация, когато да има само едно мнение по даден въпрос (това би било възможно само ако на земята остане точно 1 жив човек), то винаги ще има поне 1 различно мнение. И ако различното мнение се състои в това че съм/не съм гей, него можем да го приемем като 0,0001%, което не оформя цял процент, но е малко над нулата - т.е. ПОНЕ един или повече човека са съгласни/несъгласни с едното от двете условия.


Дотук успя да си натрапиш мнението за Кобилкина, за оня соц. селяк, за жълтите медии, за Слави и дори за шоуто му ... и то без изобщо някой да ти го е искал :O . БРАВО !

Не ме вълнува кой го е искал и кой не - на мен ми писна да чета тъпи постове за лъжепророци, дяволи и т.н. религиозни теми. Тъпо ми е, но не го правя на въпрос - нали сме "демократична" държава - трябва да бъдем толерантни. Щом не ме вълнува нещо и не мога да кажа нещо по въпроса - трая си.

Колкото мен ме вълнуват лъжепророците, толкова и теб те вълнува Кобилкина.


Брей, аз се бъзиках бе. Не знам дали наистина е помогнала на някои, но не смятам, че е навредила.
Честно казано жената не дава някаква по-различна информация от тази, която биха им дали в училище или тази, която е масова, и е разпространена по женските издания. Същите съвети мога да получа от тийнпроблем.

Прочетох интервюто с Врабчев, но от отношението и изказваният му спрямо хомосексуалните, разбирам че и той не е кой знае колко компетентен. Дискриминация спрямо тях има, но това е друг въпрос. Да не разводняваме темата с излишни работи...

Няма лошо в бъзиците. Аз не съм приел постът ти на въпреки - просто дадох линк към нещо, което четох наскоро. Отделно на това не вярвам някога Кобилкина да започне да води лекции в училищата, тъй като хонорарът и вероятно ще е космически. Т.е. за един нейн хонорар МОМН ще си наеме приближени лица (всяко РИО по област си има такива), които да протупат и без това тъпите и безполезни лекции и да лапнат паричките.