PDA

View Full Version : СПЕШНО!



Tikche
06-24-2012, 17:29
Имам поликистозни яйчници и пих едни хапчета, за да ми дойде менструацията. 20 дена по-късно си направих тест за бременност, понеже мензисът ми не дойде и теста беше положителен. Направих още няколко теста на различни марки и всички бяха положителни. Това беше преди 3 дена. Уж според лекарите не можех да имам деца, после забременявам, а днес прокървях. Един ми вика лекарствата са повлиали на резултата(лекарката вика минали са 20 дена лекарството не може да накара теста да сгреши), други ми викат бременна си, но е испаднало (спонтанен аборт) викат организма си знае работата ако не се е било закрепило или е имало нешо. Друг ми вика цветна бременност. Утре съм на лекар, но много се притеснявам. Годеникът ми е просто откачил да не ми стане нещо и отделно, ако има дете да е добре. Какво ли може да е. Досега не бях чувала на някой да му дойде цикъла докато е бременен. Дали да се притеснявам. Нямам си и на идея какво е станало. Вие чували ли сте от някой познат нещо подобно. През живота си съм имала менструация 3/4 пъти, понеже имам "ПКЯ". Винаги е било чиста кръв, а днес една гигантска бучка и се ужасих. За секунда си викам леле ми, ако това е бебето още преди да се е оформило(понеже не съм по-късно от 1/2 седмица). И испитах невероятен ужас, но майка ми ми обясни, че било нормално щом си чукнал 20 години да се променя така менструацията от време на време. Моля ви кажете ми нещо и без злобни коментари, понеже ми е адски гадно и объркано. Толмкова да го искахме това дете и сега да се окаже, че му е станало нещо ще откача. Посъветвайте ме нещо. Не търся толкова отговор на конкретен въпрос, колкото да споделя с някой и да ми даде съвет. Много ви благодаря! :)

DisappointedDreamer
06-24-2012, 17:39
Прокървавянето може да се дължи точно на бременност. Бях чела че то понякога се появява когато ембриона се закрепи или нещо подобно. Компетентен съвет не мога да ти дам, просто не се филмирай. Отиди на лекар утре, задай всички въпроси които ти хрумват и не се притеснявай! :) успех!

Tikche
06-24-2012, 18:29
Прокървавянето може да се дължи точно на бременност. Бях чела че то понякога се появява когато ембриона се закрепи или нещо подобно. Компетентен съвет не мога да ти дам, просто не се филмирай. Отиди на лекар утре, задай всички въпроси които ти хрумват и не се притеснявай! :) успех!

Да за този вид прокървяване знам, но в този случай беше като при менструация, а не няколко капки. Това ме тревожи. А и "прокървяването" става когато сперматозоида се намести в яйцеклетката, а аз да съм в 1 или 2ра седмица, което значи, че уж вече всичко е ок. Просто уж съм бременна, идва ми цикъла, излиза онова нещо, което майка ми твърди, че е нормално и след това тече по-малко кръв. Странно ми е и малко ме е страх. :S Годеникът ми днес е на работа и съм си съвсем сама цяла нощ и няма дори с кой да споделя.

kalpazanka
06-25-2012, 09:13
Като чета темата се чудя искрена ли си или ни тролиш, особено в частта какво и как е паднало и как според майка ти е нормално и как сперматозоидът влиза в яйцеклетката.
Отделно пък да си на 20 и да си имала 4-5 менструации през живота си и не си си обърнала внимание, пък си сгодена... уж си пила лекарства /ама и тук е една мистерия какво и в какви дози/... и не си пуснала кръвен тест...

Tikche
06-25-2012, 17:28
Като чета темата се чудя искрена ли си или ни тролиш, особено в частта какво и как е паднало и как според майка ти е нормално и как сперматозоидът влиза в яйцеклетката.
Отделно пък да си на 20 и да си имала 4-5 менструации през живота си и не си си обърнала внимание, пък си сгодена... уж си пила лекарства /ама и тук е една мистерия какво и в какви дози/... и не си пуснала кръвен тест...

Нямам редовна менструация, понеже имам заболяване, което е наследствено (поликистозни яйчници). Просто не отделям яйцеклетка. Лекарите ми казаха, че ако искам деца ще трябва в определен момент да ми дадът лекарство, което да стимулира менструацията ми и тогава живот и здраве да успея за забременея. Болките са си за цял живот, а менструация редовна няма да имам. Кисти редовно ще се образуват и единственото лечение е Лапаро, което е брутална операция, за която не искам и да чувам след като след 5 години проблемите пак започват. Затова ми е идвало толкова малко пъти в живота. Изобщо не се шегувам -не виждам за какво да си губя времето с подобни глупости. Ако не бях отчаяна нямаше и да пиша тази тема да се излагам пред хората с толкова лични неща! Не виждам какво лошо има да съм сгодена и какво има това общо с темата, но ето виж, че съм: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558439_127142500744112_1449464614_n.jpg Но това си е по моя преценка. След като съм срещнала човек, който би зарязал и семейството си и страната си, за да бъде с мен не виждам защо да не го направя. Неговата майка го е родила на 17, а моята ме е родила на 19. Смятам, че да съм сгодена на 20 не е толкова ненормално.
За лекарства пих 2 геритамицин(защото искаха да е естествено), но не проработи и решиха да ми предпишах антибиотици:arelox и utrogestan
После клостилбегит(още не съм го пила, понеже пише, че ако си бременна не трябва а и се пие от 5тия ден на менструацията).

kalpazanka
06-25-2012, 18:57
Продължавам да съм в пълен потрес... Знам какво е СПКЯ, знам какво е лапаро, знам какво е и електрофенестрация, обаче има един много важен момент- казват му консервативно лечение. Ама преди лечението има куп изследвания- като почнем от половите хормони и минем през щитовидни заедно с антителата срещу щитовидната и инсулина със стойностите на кръвната захар и оралния глюкозотолерансен тест. При теб кои изследвания са правени и какви са резултатите?
Преди клостилбега правила ли си хистеросалпингография или хидротубация?! А хламидия изследвала ли си?!
И за какъв чеп ти е лапарото, че не разбрах? Клиновидна резекция ли ще ти правят или фенестрация?! И защо, мамка му, за толкова време не си се ограмотила поне в бгмама, ами си оставила проблема така? Направо ми иде да ти обърша виртуален шамар с възпитателна цел! То бива нехайство, ама твоето е свръх!

И кви антибиотици, кви пет лева? Утрогестанът е гестаген! Ужас...

Tikche
06-28-2012, 16:51
Днес ми бяха 2рите кръвни иследвания. Преди 2 дена хормонът на бременността ми беше 176, днес е 60, което значи спонтанен аборт. Просто организмът ми го е изхвърлил, заради онези хапчета, които съм пила, а не е трябвало. Била съм в 5тата седмица, а съм пила лекарствата, когато съм била във 2рата седмица и лекарите просто не е имало как да знаят, понеже докато хормонът не се вдигне до поне 1000 бебето не се вижда на видеозон и тн. Малко ми е гадно (даже не малко, а много, но го прикривам), но какво да се прави. Ако не му е било времето и нещата не са били качествено наистина е било по-добре да се случи, от колкото да рискувам да стане проблем и с кистите или да се роди с дефекти. Покрай изхвърлянето съм се разделила и с кистите си и всичките си проблеми. Нямам кисти, нямам останки от бебето, няма опастност от натравяне на кръвта, няма да ме дупчат повече (и без това ми беше достатъчно), няма да имам повече болки в корема и каквото и да било лошо. Продължавам да си пия фолиевата киселина, предписаха ми едни прахчета за подпомагане на забременяването и да подпомогнат следващия път да няма проблеми. На края на месеца трябва да си испия последните лекарства, за да си завърша лечението и после, ако искаме дете няма да има никакви проблеми. Ако ли не да продължа с противозачатъчни и така. Още ни е гадно за станалото, но както се вика всяко зло за добро. И все пак не беше нужно да е толкова голямо зло.

kalpazanka
06-29-2012, 08:34
Съжалявам...
Лошото е, че и ти не си подозирала, че може да си бременна. Може би заради липсата ти на опит... защото бременните за втори път си познават.
Не си ли имала напрежение в гърдите? Не си ли имала гадене сутрин? Не ти ли е минало през ума да направиш тест, още повече, че очевидно не се пазите?

Забравих да питам
Да не са ти предписали Инофолик?

Tikche
06-29-2012, 16:31
Съжалявам...
Лошото е, че и ти не си подозирала, че може да си бременна. Може би заради липсата ти на опит... защото бременните за втори път си познават.
Не си ли имала напрежение в гърдите? Не си ли имала гадене сутрин? Не ти ли е минало през ума да направиш тест, още повече, че очевидно не се пазите?

Забравих да питам
Да не са ти предписали Инофолик?

Подозирах, че съм бременна, но поради симптомите. А както всеки знае те не започват от 1вия ден. Ако не подозирах нямаше да си направя тест за бременност. Щеше просто да ми дойде менструацията (от лекарствата) и изобщо да не заподозра, че е имало нещо такова. Симптомите ми бяха, че гърдите ми станаха адски големи (те и принципно са си, но сега бяха огромни), боляха ме и нямаше шанс някой да ги докосне, поради болката, матката ме болеше, повърнах на няколко пъти(но това беше само за 1 ден), виеше ми се свят и тн. Заради тези симптоми заподозрях, че има нещо. Даже една вечер бях сама понеже приятеля ми беше на работа и като си лягах си казах на глас "Ако си там и съществуваш, да знаеш че те обичам". Затова ми е гадно, понеже знаех, че е там. Тамън показа полужителен тест и след 2 дена аборт...
Предписали са ми сега да пия Neopholic, фолиева киселина и клостилбегит като ми дойде менструацията следващия път.
И на мен ми е гадно за случилото се, но няма какво да се прави.
Знаеш ли дали отново мога да почна да тренирам, след случилото се или трябва да изчакам малко, понеже поне така се разведрявам?