PDA

View Full Version : Коремна преса



Claymore
06-24-2012, 22:00
Здравейте. От известно време тренирам и главната ми цел е коремната преса. Правя кратки и чести серии от коремни преси, кофички, накланяния с гирички, вдигане на крака от лег, вис и седеж, но все още няма никакъв ефект. Знам, че трябва мазнините от корема да ги махна, но това е невъзможно чрез диети защото имам проблеми с теглото. Принципно никога не съм имала дори коремче, но нямам обяснение. Някакви съвети?

Момиче съм, на 16.

Постигнах само стягане http://i.imgur.com/wiK9e.jpg

anonymous546178
06-25-2012, 09:54
Кардио!!

Какви проблеми имаш с теглото ?

DaNGeRousLy
06-25-2012, 11:12
От колко 'известно' време тренираш ?

bathory
06-25-2012, 11:40
Някои хора, дори с нисък процент подкожни мазнини, не могат да изкарат преса.. Но тичането най-помага, също и скачането на въже..

NotEnoughPerfect
06-25-2012, 11:48
За да се изградят коремните мускули са нужни много упражнения за да станат достатъчно големи и уформени. До няколко месеца редовни тренировки ще направиш пресата, НО за да изглежда добре трябва да стопиш излишните мазнини. По-добър ефект ще имаш ако спреш мазните храни като пици и т.н. и намалиш сладкото и естествено тичане или някакъв спорт за да изгориш мазнините. Можеш да смениш кратките и чести серии с по-продължителни и по-рядки, което може да е трудно, но и ефектът е по добър. 3 серии по 50 повторения редувани през 1 ден са достатъчни. Всичко става с време и много усилия, ако си упорита ще ги постигнеш, за никъде не бързаш :)

DownloadVirus
06-25-2012, 12:37
За да се изградят коремните мускули са нужни много упражнения за да станат достатъчно големи и уформени. До няколко месеца редовни тренировки ще направиш пресата, НО за да изглежда добре трябва да стопиш излишните мазнини. По-добър ефект ще имаш ако спреш мазните храни като пици и т.н. и намалиш сладкото и естествено тичане или някакъв спорт за да изгориш мазнините. Можеш да смениш кратките и чести серии с по-продължителни и по-рядки, което може да е трудно, но и ефектът е по добър. 3 серии по 50 повторения редувани през 1 ден са достатъчни. Всичко става с време и много усилия, ако си упорита ще ги постигнеш, за никъде не бързаш :)

Научи първо как се пише Оформянето и тогава давай съвети rofl...

awerw
06-25-2012, 12:54
И какво ? Плочки ли искаш ?

Claymore
06-25-2012, 16:57
Тренирам от 2-3 месеца. Тичам и скачам на въже много. Не очаквам да съм направила 4 реда плочки, но поне да имаше някакъв минимален ефект.

awerw
06-25-2012, 17:01
Не се вманиачавай, освен ако нямаш наистина сериозни цели.

z1p0
06-25-2012, 17:11
глупости пълни ям като свиня АБСОЛЮТНО ВСИЧКО КОЕТО ВИ ДОЙДЕ НА УМА по цял ден (качвам маса в момента) и ми се личат плочките, а и отдавна спрях да правя упражнения за тях, просто всеки ден съм на тренировки (футбол)

DownloadVirus
06-25-2012, 18:25
Като тичаш е нормално..Повечето не правят кардио или правят 1-2 пъти седмично по 20тина минути и то бавничко колкото да се раздвижат

fenasf
06-26-2012, 11:57
И до ген опира работата. Хубаво тяло имаш и без плочките

babity
06-26-2012, 12:20
И аз искам плочки, ама нъц, при мен надали може да стане, 'щото... (с'а е момента да се смеете) много ми висна кожата и отгоре има две издатинки, ама надолу няма ник'ви изгледи. Точно в момента съм и качила малко, ама принципно, дори и когато съм била в добра кондиция и стомахът ми е бил свит, и съм се наблъскала, пак така. Само отгоре такова... Тъжно е!

Chacho
06-26-2012, 14:12
И аз искам плочки, ама нъц, при мен надали може да стане, 'щото... (с'а е момента да се смеете) много ми висна кожата и отгоре има две издатинки, ама надолу няма ник'ви изгледи. Точно в момента съм и качила малко, ама принципно, дори и когато съм била в добра кондиция и стомахът ми е бил свит, и съм се наблъскала, пак така. Само отгоре такова... Тъжно е!

Оправдания, а-у? Стопи мазнинките и направи малко мускули, пък виж кво става и не става.

babity
06-26-2012, 14:58
Е, работим де, не ми се карай! 'ма то просто не става с магическа пръчка и в моменти на отчаяние измислям едни такива "добри" хипотези относно т'ва защо се бави резултата... :D

DaemonBoy
06-26-2012, 17:42
Явно коремът е проблем на доста хора :X

Chacho
06-26-2012, 18:17
Е, работим де, не ми се карай! 'ма то просто не става с магическа пръчка и в моменти на отчаяние измислям едни такива "добри" хипотези относно т'ва защо се бави резултата... :D

Не си правиш услуга, като се навиваш, че имаш нерешим проблем. Имай доверие на волята и времето.

Everytime
06-29-2012, 15:14
Всичко е във храненето ;)

Chacho
06-29-2012, 15:45
А към клеймор, прави и упражнения за корема. Ако имаш тежести, още по-добре. Кардиото ще ти достопи мазнините над коремните мускули, но трябва и самия мускул да се поразвие малко. Също така си на 16 и мускулите в момента са по-малка част от цялостното ти тегло, отколкото ще бъдат в зряла възраст (при нормално телосложение).