PDA

View Full Version : Хораа хелп ! нямам глас :х



just_cwety
06-25-2012, 11:52
Какво правите когато ви падне гласа? Аз в момента съм много зле едва шепна и ме боли гърлото. хапчета, чай ? предложете нещо, моляяя. по принцип пуша но не вярвам от цигарите ей тъй изнеднъж да ми спре гласа.. спешно е! утре имам постановка и не знам как ще играя :( мерси предварително :)

Your.Passion
06-25-2012, 12:03
Изпий един чай ( няма значение от какво ) ,яж мед .Може да пробваш с Стрепсилс мед и лимон . Също може да си направиш медовина - нарязваш лимон на кубчета ,захар ,вода (май ,че беше така ) . Изпий едно сурово яйце преди пиесата .

TheBeatles
06-25-2012, 12:23
Изпий един чай ( няма значение от какво ) ,яж мед .Може да пробваш с Стрепсилс мед и лимон . Също може да си направиш медовина - нарязваш лимон на кубчета ,захар ,вода (май ,че беше така ) . Изпий едно сурово яйце преди пиесата .

Сурово яйце!? Това не е ли много вредно за организма? Да пиеш сурово яйце е един от начините да хванеш салмонела или да получиш хранително натравяне.

Your.Passion
06-25-2012, 12:29
Сурово яйце!? Това не е ли много вредно за организма? Да пиеш сурово яйце е един от начините да хванеш салмонела или да получиш хранително натравяне.

Оуу ,да .. Моя грешка !! :)

DisappointedDreamer
06-25-2012, 13:12
Дъх. Тогава моля те обясни защо много от певците пият точно сурови яйца преди тяхното участие?

TheBeatles
06-25-2012, 13:36
Дъх. Тогава моля те обясни защо много от певците пият точно сурови яйца преди тяхното участие?

За първи път го чувам. Аз от години знам, че пиенето на сурово яйце е вредно и може да причини натравяне.

DisappointedDreamer
06-25-2012, 13:39
Гугъл ит.

BloodyDreamer
06-25-2012, 14:51
И аз бях така преди няколко дена. Майка ми даде едни хапчета за смукане, вълшебни са. Орофар се казват, веднага ми помогнаха.
бтв не са вредни, майка ми е фармацевт

tori
06-29-2012, 06:44
И на мен често ми пада гласа, даже съм така и в момента. Една дългогодишна наша приятелка и фармацевт е дала на майка ми ампула Калциум Глюконатум. Това се дава на бебетата когато реват и от рев им пада гласа и едни таблетки, не помня как се казват. Тая ампула се изпива за ден (или два както беше в моя случай, защото почнах от вечерта). Половинката я глътваш сутринта, другата - вечерта. Изпих я и ми върна гласчето набързо. Този път не съм ходила в аптеката при жената ама то тръгна да се оправя и без лекарства. Бай дъ уей, всичко е без рецепта, така че можеш да си го купиш веднага и не е нужно да ходиш при доктор, за да го изпише.

heartshapedbox
06-29-2012, 11:43
Лукчетата много ми помагат+чай.

Leticcia
06-29-2012, 17:26
Гаргара с лайка и сода :)

Sarafina
07-01-2012, 13:41
Аз нямах глас, когато бях болна. Ама буквално сутринта се събуждам и не мога да говоря. На мен ми помогна Тавипек, ама защото имах кашлица. Иди на лекар. От колко време си така и има ли някаква причина за това...

Verminaard
07-02-2012, 12:52
Ларингит,честито.