PDA

View Full Version : Да кажа ли на мама?



JUSTniki
06-25-2012, 13:44
Имам си приятел от три месеца.Вярвам му, той ми вярва, обичаме се, искам да правя секс с него.Кратко точно и ясно.
Познава семейството ми, приятелите ми, всички казват, че сме идеална двойка.Планираме бъдещето си.
Та на 16 съм, той е на 18.
Баща ми постоянно ми подхвърля някакви остри шеги да внимавам много какво правя, откакто се помня майка ми ме моли да й кажа, когато реша подобно нещо.
Страшно много искам да й кажа за плановете си и съм почти сигурна, че както винаги, тя ще ме подкрепи, но ако не го направи? Все пак това е първият ми път и съм решила, че го искам, няма право да ме спира, но все пак ако ...
Много пъти съм й показала, че може да ми вярва и мисля, че го знае.Освен това, не е ли необходимо да ме заведе на генеколог след първия път?
Дайте ми съвет, моля ви.

heartshapedbox
06-25-2012, 13:48
Кажи и, защо не.
Щом знае, че си имаш приятел и го одобрява, това си е съвсем естествено.

ShtrudeL
06-25-2012, 13:49
Недей. :>

Furious?
06-25-2012, 13:49
недей прави секс още

JUSTniki
06-25-2012, 13:54
Защо да не правя секс, щом го искам? Нали най-важното е да съм сигурна в него и в себе си?

AliceSw
06-25-2012, 13:58
Кажи и, ще започне да ти вярва повече, така е правилно. Какво си мислите, че майка И след като е видяла дъщеря си с 18-годишен приятел, си мисли, че се държат за ръце ли. Добрите отношения с родителите се изграждат постепенно. При такова внимание и интерес не отсега, го смятам за напълно адекватно.

BarcaGirl17
06-25-2012, 14:03
Hell no. Твоят сексуален живот си е лично твой, няма нищо общо с майка ти, но пък ако тооолкова настоява и ти си сигурна, че ще те подкрепи, въпреки че не ми се вярва...

granger
06-25-2012, 14:07
Не прави секс с него,ако не си достатъчно ограмотена по темата.Почети малко, а когато стане време да правите ,каквото искате винаги ползвайте презерватив.
Кажи на майка си ,че имаш приятел, тя трябва да знае. По-добре да го разбере от теб.

ShtrudeL
06-25-2012, 14:12
По-добре да го разбере от теб.

То щото й е изписано на лицето, че прави секс и целия останал свят знае...

Ще е добре да й каже, ако майка й е пич, т.е. ако й е И приятел. Ако не има опасност да стане параноична и да я разпитва периодично за неща, които не я засягат.

С майка ми никога не съм говорила на тая тема, но би трябвало да се досеща, ако не, значи е в голяма, огромна заблуда for me, което не ме притеснява особено.

granger
06-25-2012, 14:14
Имах предвид да каже на майка си ,че има гадже,а не че прави секс.Да го направи преди това, поне майка и евентуално ще и поговори по въпроса.
Не знам вие кви родители имате,ама аз с моите спокойно мога да говоря за секс и майка ми ми е казала,тва което ми трябва да знам.

DisappointedDreamer
06-25-2012, 14:14
Е, тя и е казала. Не прочете ли първото изречение на авторката?

CupcakeKitty
06-25-2012, 14:16
Hell no. Твоят сексуален живот си е лично твой, няма нищо общо с майка ти, но пък ако тооолкова настоява и ти си сигурна, че ще те подкрепи, въпреки че не ми се вярва...

едно е майка ти да е наясно че правиш секс
друго е да я включваш във секса

granger
06-25-2012, 14:17
Явно не :lol:
И все пак,ако има питанки за секса,най-добре с нея да говори.

ShtrudeL
06-25-2012, 14:18
Никога не съм изпитвала нужда да говоря с някой за секс с образователна цел, или за да ме успокояват за нещо, оr something else х)

ShtrudeL
06-25-2012, 14:18
Явно не :lol:
И все пак,ако има питанки за секса,най-добре с нея да говори.

да бе да ;о
предпочитам с приятелче ;о

DisappointedDreamer
06-25-2012, 14:19
да бе да ;о
предпочитам с приятелче ;о


Никога не съм изпитвала нужда да говоря с някой за секс с образователна цел, или за да ме успокояват за нещо, оr something else х)

И аз така.

granger
06-25-2012, 14:20
Е не го изключвам и това,но пък за мен винаги е било хубаво майка ми да знае,че съм сексуално активна и ако имам въпроси да питам.

HoBaTopka
06-25-2012, 21:34
НЕ смятам, че тук някой може да бъде полезен на авторката, защото всеки човек има различни родители. /не ми се обяснява, щото вече ми се спи, пък и ме разбрахте :D /

На някои майката е "пич" както казаха по горе :D на други - не.

Всеки ти казва как стоят нещата при него :)
Така че авторке, ти познаваш майка си, ти ще си прецениш дали да ѝ кажеш. Би трябвало да те разбере, но това няма как да го кажем.

dream1707
06-25-2012, 22:05
Кажи и след като го направиш, тогава ще е пред свършен факт и единственото и най-правилно нещо, което може да направи е ако имаш някакви въпроси да ти дава съвет... Докато ако и го кажеш преди това, дори и да се опитва да те разбере, ще се притеснява, ще те разпитва дали си сигурна и тнт ... и може да те разколебае

YoRlz
07-02-2012, 21:56
Кажи си й :)