PDA

View Full Version : Много бързо се привързвам



unbreakabl3
06-25-2012, 21:37
Здравейте! Аз съм момиче на почти 20 години. Моят проблем е, че прекалено лесно и бързо се привързвам към хората, а не искам да е така. В любовта и харесването съм на принципа или всичко веднага, или нищо никога. Ако някой ми хареса и виждам, че и той не е безразличен, съм готова веднага да бъда с него, от друга страна - ако някой не ме привлича, дори звезди да ми сваля и колкото и време да минава, никога не ми става симпатичен.
Едва преди няколко месеца се отърсих от привързването си при последната ми дългогодишна връзка и си казах, че няма да се привързвам повече към момчетата, защото искам да се забавлявам, а не да страдам.
Обаче! Преди малко повече от месец на един купон се запознах с едно момче и.. така стана, че се натискахме. После си разменихме телефоните, излизахме няколко пъти и почнахме да си пишем във Фейсбук/Скайп. Нищо ангажиращо обаче, просто ни беше хубаво и така... Нито аз исках нещо повече от него, нито той от мен, предполагам.. В началото се справях добре с плана да не се привързвам и ми беше добре. Обаче изведнъж откривам, че почвам постоянно да мисля за него, не знам той дали го е забелязал, докато си пишем.. Уж се опитвам да говоря съвсем непринудено, шегувам се, с нищо не показвам помислите си. Направо се побърквам, ако не влезе известно време във Фейсбук/Скайп и не ми пише, почвам да се чудя дали аз съм объркала нещо. А не искам да е така! Не искам да се влюбвам/привързвам толкова бързо към хората, защото когато се влюбиш всичко се обърква и нещата съвсем не са толкова розови, колкото в началото... Как да избегна и поправя този проблем, страхувам се да не бъда наранена, искам да спра да се привързвам, защото положението става страшно - спирам да ям, да мисля, държа се гадно с хората... Въобще не съм себе си.. Искам във всеки един момент да съм готова да изтрия някой от ежедневието си, защото никога не се знае кога той ще реши да го напусне...

GLaDOS
06-26-2012, 06:39
Еми,така е. Аз съм на същия принцип - Или всичко,или нищо. Ще се научиш...като ти станат малко повече разочарованията,ще се променят нещата.

AnzaRe
06-26-2012, 08:22
Скоро ще ти писне от това и ще си кажеш "Омръзна ми" ,защото ще разбереш,че когато ти даваш всичко от себе си не получаваш нищо обратно.

HoBaTopka
06-26-2012, 08:31
И ние какво да направим, че се привързваш толкова към хората?
Ааа, да, секунда да извадя магическата пръчка на Хари Потър.. и такам гогова съм да изпълнявам желания :D
Според мен това си е заложено в човека :)

DarkTemplar
06-26-2012, 08:58
Много си крайна, прилепчива и обсебваща, което няма как да ти осигури нещо трайно и стабилно. Още си млада, живей си живота, забавлявай се, влюбвай се, разлюбвай се, всичко това е нормално за възрастта и нагласата ти. Постепенно ще натрупаш житейски опит и ще осъзнаеш от какво/кого наистина имаш нужда. Дотогава си живей постарому.

SmilezZz
06-30-2012, 10:52
Едно е да си вманиачена чак до такава степен, че да искаш непрекъснато да си с него - друго е да приемеш "нещото" за даденост, да се привързваш супер много за него и накрая, когато всъщност осъзнаеш грешката си, а именно, че бързаш и не опознаваш на време някого, съжаляваш. Но! ... Което е до едно време. След време ще свикнеш и ще се научиш, напълно самичка, че не трябва да вярваш толкова бързо и много на хората и този "навик" да се привързваш бързо, лека-полека, ще изчезне.

Аз също съм била на твое място, гадно е. Но това , че те е страх да не си наранена ще го има винаги. Това е един вид като инстинкт, за да "запазиш" себе си: щастлива такава, каквато си. И още нещо: няма лошо да се привързваш, но стига да е към правилния човек, който няма да злоупотреби с това.

kyon
06-30-2012, 14:01
Според мен заради това, че са те наранили няколко "умници" не трябва да се променяш.
Най - хубавото нещо е да обичаш.. Просто спри да очакваш кой знае колко от хората.

babity
06-30-2012, 14:08
Оффф, и аз съм много нетърпелива. И затова или изпускам прекрасни оферти, или си пресилвам късмета обикновено. Ако искаш да си свободна - бъди. Но ако искаш фък бъди - бъдете такива. Объркваш се, дразниш се, обсебваш се, защото го допускаш в живота си. Работата на фък бъдитата е да те чукат, а не да ти запълват висенето във фейсбук. Докато не отделиш нещата вътре в съзнанието си, няма как да стане.

Furious?
06-30-2012, 14:10
Ти си от типа момичета , от които бягам . Колкото повече връзки имаш , толкова по-малко се привързваш към всяка следваща

an0nimn0
06-30-2012, 21:16
защото когато се влюбиш всичко се обърква и нещата съвсем не са толкова розови, колкото в началото...

Кое начало? Нали когато се влюбиш всичко е "розово" или само аз така си мисля?

babity
07-01-2012, 07:08
Ти си от типа момичета , от които бягам . Колкото повече връзки имаш , толкова по-малко се привързваш към всяка следваща

Не съм съгласна.

bilqnavod
07-01-2012, 13:05
Ти чувала ли си, че когато ти мислиш за някой и той мисли за теб? :)