PDA

View Full Version : За наркотиците



defender
06-26-2012, 09:09
26-ти юни - Световен ден за борба с наркотиците



Над 300 000 са българите с наркотична зависимост

На хартия имаме прекрасни стратегии за лечение на наркозависими. Качественото лечение е безкрайно подкрепено на думи, на дела тия неща въобще не се случват. Държавата плаща разхвърляно, целево, каза в предаването "Преди всички" д-р Георги Василев от Българския институт по зависимости.
Над 300 000 са българите с наркотична зависимост, а около 30 000 са пристрастените към хероин. Това сочат последните данни на Българската асоциация за метадоново лечение и Българския институт по зависимости. Близо 85 % от всички употребяващи наркотици са на възраст между 15 и 34 години. Нараства употребата на психоактивни вещества сред учениците, показва международно изследване за употребата на алкохол, цигари и наркотици. Според него, България е на първо място в Европа по използване на амфетамини от ученици. Най-масовият наркотик у нас се оказва марихуаната, следвана от синтетични стимуланти като амфетамини и екстази.



Искат легализация на малките дози наркотици

Декриминализацията на притежаването на малки дози за лична употреба е наложително, заяви Юлия Георгиева, координатор "Застъпнически дейности" във фондация "Инициатива за здраве". България е първа в Европа по използване на амфетамини от ученици.
Класификацията на наркотиците в България е неадекватна спрямо реалните рискове от веществата, заяви Рада Наследникова - Райчева, директор на програма за рехабилитация на зависими, по повод Световния ден за борба с наркотиците, цитирана от БГНЕС.
"Не съществува и система за лечение и рехабилитация в общността. Трябва да се определят количества за лична употреба, за които да не се носи наказателна отговорност", добави тя.
"Голяма част от хората в обществото не възприемат наркозависимите като болни, а като престъпници. Това преследване създава стигма към тези хора. Това е един невероятен лукс, който в крайна сметка плащаме ние като данъкоплатци", каза още Георгиева.
Според нейна информация в момента в затворите има около 2000 души, употребяващи наркотици. Това не са големи наркодилъри, голяма част от тези хора са вкарани в затвора "за две цигари", допълни тя.

Doctor_Satan
06-26-2012, 17:26
И какво им е лошото на наркотиците? Smoke weed errday....
Пробвай да пафнеш един стабилен коз и си пусни това http://www.youtube.com/watch?v=sO7VP34n2Ps&feature=related . И чак тогава ми разправяй колко лоши са наркотиците.

npp
06-27-2012, 07:48
вече не веднъж споменахме че такива проблеми не могат да се решат само с съвети и законови забрани, понеже идват от духовното, хората са жертви на извършваната в вярата неправда от страна на много неправедни духовни/вярващи служители/работници, която дори е организирана престъпна дейност, жертвите са систематично атакувани по духовен път от системата на човешката(666) религия, поради което досега не малко от тях не можеха да намерят утеха освен чрез употреба(-та) на упойващи и стимулиращи вещества, честа сексуална активност, и др. утешаващи дейности от този род, затова повече е необходимо покаяние в вярата отколкото да се говори на невярващите/нерелигиозните/неокултиситет как не бива да правят едно или друго, понеже проблема не е в това че те не искат да послушат съвета на другиго, но идва от това че неправедните вярващи/духовни служители/бработници докарват съблазни на света чрез своята духовна/религиозна/окултна дейност

"Горко на света поради съблазните(т.е. поради духовните/религиозните неправди/беззакония), защото е неизбежно(т.е. защото дори и да се окаже неизбежно) да дойдат съблазните; но горко на онзи(т.е. на всеки) човек, чрез когото съблазънта дохожда! Ако те съблазни ръката ти или ногата ти(т.е. ако някаква неправедна духовна/религиозна дейност те кара да причиняваш зло на човеците), отсечи я и хвърли я(т.е. изостави я и се отречи от нея); по-добре е за тебе да влезеш в живота куц или недъгав, отколкото с две ръце или с две нозе да бъдеш хвърлен във вечния огън. И ако те съблазни окото(т.е. и ако някаква духовна/окултна наука/способност те прави да бъдеш лош към човеците), извади го и хвърли го(т.е. отречи се от нея и я изостави); по-добре е за тебе да влезеш в живота с едно око, отколкото да имаш две очи и да бъдеш хвърлен в огнения пъкъл." Матей 18: 7-9

Doctor_Satan
06-27-2012, 09:41
Пффф не говоря за идиотите които взимат амфетки в дискотеките за да се направят на интересни. Аз ти говоря за психаделичните наркотици като ЛСД, трева, ДМТ, гъби и др. подобни които могат да те пренесат в друг свят и да разширят възприятията ти за света. И ти npp знаеш наизуст само да плямпаш някакви неща как някаква си човешка религия ги пробутва тези неща на хората с цел да ги заблуди. А такива вещества се изполват от хилядолетия. Или искаш да ми кажеш че и религиите на разни ацтеки и маи, на разни племена в джунглите, са също "човешки(666)" и са от Дявола?

npp
06-27-2012, 11:34
както и да го погледнем, наркоманията е опасна, а всяко духовно/верческо/религиозно учение, което не е даденото чрез самият Господ Исус Хростос, е несъвършено/неправедно, макар и минималистичните вярвания да са по-малко опасни в сравнеине с съвременните човешки(666) религии, те все пак са също малко или много несъвършени/неправедни

"Внимавайте да ви не заплени някой с философията си и с празна измама, по човешко предание, по първоначалните учения на света(т.е. по несъвършените/нераведните вероучения), а не по Христа. Защото в Него обитава телесно всичката пълнота на Божеството; и вие имате пълнота в Него, Който е глава на всяко началство и власт." Колосяни 2: 8-10,

"и ние, когато бяхме малолетни(т.е. когато не познавахме пътят на правилната вяра), бяхме поробени под първоначалните учения на света;" Галатяни 4: 3

Doctor_Satan
06-27-2012, 13:24
Искам да ми кажеш честно, ти употребявал ли си някога трева или някакъв наркотик? Изобщо как можеш да си правиш изводи за нещо, без изобщо да си го опитал. И стига с тия човешки религии (666). Аз имам чувстото че и да ти говоря за Пипи Дългото Чорапче например, ти сигурно пак ще кажеш, че тя е произведение на човешките(666) религии и е олицетворение на Сатаната, семето на Дявола и т.н.

ScarlettS
06-27-2012, 14:01
^
Забравяш с кого говориш... той се е подпалвал, някакви зли антихристи аватари са го нападали и тн. Искрено се надявам да е употребявал наркотици. Все пак, нпп, сподели - и на мен ми е интересно дали си пробвал.

Ukhtar
06-27-2012, 14:14
Да бе, те халюциногените щото на всяка психика понасят...

Доктор Сатана, какво научи от психиделичните си приключения?

WeNeedMoreDrugs
06-27-2012, 14:18
Следващият пост на нпп, който цитирам би трябвало да отговори на въпроса ви дали е опитвал нещо... :D

окултните работи са сатанинско дело, веднъж един бхагаван(т.е. главен антихрист) придружаван от множество аватари(т.е. от множество подчинени на него антихристи) се явиха пред мен за да ме изкушават показвайки (ми) големи чудеса и знамения, той ми предложи да се присъединя към тях като ми показа три велики чудеса/знамения, първото знамение беше че направиха на тъмното нощно небе да се появят множество цветни планети и звезди, които танцуваха на небосвода и гледката и звуците бяха по-красиви от всяка празнична заря, второто бяха едни много хубави девойки, които ми предлагаха най-превъзходни еротични наслаждения каквито на земята няма, а при третото той ми даде някакво състояние, при което аз виждах и възприемах цялата вселена като Бог, бях всеприсъстващ като Бог в всяко кътче на вселената, и имах могъщество, с което можех да правя вселенски чудеса подобно на Бога, но добре че истинският Господ Бог направи аз да не падна в изкушение и им отказах и трите оферти и те си тръгнаха и всичките им чудеса и знамения изчезнаха така сякаш те въобще не се бяха появявали - такива неща са много опасни

Нпп, дай насам да опитаме от наркотиците ти, моля те! :D

defender
06-27-2012, 14:26
аз пък съм пил аналгин, билков чай за потентност и бонбони "теменужка".

npp
06-27-2012, 15:13
нито пия алкохол, нито кофеин, нито употребявам наркотици, нито пуша цигари, нито треви, преди дсота години пробвах да пуша марихуана, обаче въобще не ми действаше, подобна е и ситуацията с алкохола, колкото и да го пия, не ми действа позитивно, тютюнопушенето пък ми е напълно отвратително, кофеин, може само като кока кола или ароматно кафе, но (както вече казах и по-горе) обикновено не употребявам, обикновено пия само вода, наркотици(хероин, кокаин, и пр.) още не съм пробвал нито веднъж, иначе понякога, но много рядко, ми се е случвало да приема една таблетка леко седативно от онези, които ги продават в аптеките без рецепта, обаче не съм приемал от години, това е, надявам се че сега ще сте доволни, обаче истината е че телесното въздържание не е нищо особено що се отнася до полезността му в духовно отношение, ефекта от него може да бъде единствено здравословен за тялото, но по отношение на вярата, няма почти никакъв полезен ефект

"телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот." 1 Тимотей 4: 8

но разбира се, по-добре е човек да се пази от алкохолизъм, наркомания, упадъчни/абнормени форми на секс(-уалност), тютюнопушене, и тям подобните, това е от здравословна гледна точка

defender
06-27-2012, 15:27
npp, а ти иначе какво си завършил? Мерси.
(ако не е тайна)

Ilikeliljon
06-27-2012, 15:30
Наркотиците са вредни за това има повече от безспорни данни. Няма смисъл да се коментира това... Това че са се използвали от човечеството през вековете не ги прави по-малко вредни. Има си терапии за лекуване на зависимост и такава е когнитивно-поведенческата терапия. Разбира се говори се, че в духовни практики се е използвала, но тук има един фактор и той е развитието. Човек трябва да е минал някакво много голямо развитие личностно, да е отишъл отвъд него, да е започнал духовно развитие и едва тогава да помисли дали има смисъл от наркотиците за духовно изживяване. Абсолютно съм убеден, че по-голямата част от употребилите наркотици дори не са минали отвъд личностното си развитие, пък камо ли да са започнали духовно

Doctor_Satan
06-27-2012, 16:27
Да бе, те халюциногените щото на всяка психика понасят...

Доктор Сатана, какво научи от психиделичните си приключения?

Засега само трева съм пробвал. Иначе това лято сигурно и Morning Glory, което съдържа ЛСА,вещество от същата група в което е и ЛСД-то но по-слабо. Но определено в тези преживявания има нещо много духовно. Тъй като ние, както всичко останало, сме просто звезден прах от атоми и молекули, свързани по определен начин, с тревата усещам как всяка една частица от мен е подобна на всичко останало. Сливам се с природата и изпадам до едно по-различно ниво на съзнание, един ураган от емоции чувства, които не могат да се категоризират точно. Общо взето като се напуша ставам хипи. Предпоследният път като се напуших, бях като войн на вселената. Сякаш цялата мъдрост на вселената се излива в мозъка и пулсира обратно. Естествено с богатото ми въображение, не се изненадвам че съм преживял тези неща. :D Но иначе доста ми помага, в креативно отношение. Усещам света по различен начин, пиша разни стихове, замислям се за дребни неща, които никой не забелязва. Такива работи..... Иначе психаделиците наистина не са за всяка психика, и наистина от тях можеш да си загубиш не само физическото здраве, но и психическото. Все пак мисля че правилната им употреба е в малки дози и за духовни търсения, не за развлечения или бягане от проблемите.

Doctor_Satan
06-27-2012, 16:41
нито пия алкохол, нито кофеин, нито употребявам наркотици, нито пуша цигари, нито треви, преди дсота години пробвах да пуша марихуана, обаче въобще не ми действаше, подобна е и ситуацията с алкохола, колкото и да го пия, не ми действа позитивно, тютюнопушенето пък ми е напълно отвратително, кофеин, може само като кока кола или ароматно кафе, но (както вече казах и по-горе) обикновено не употребявам, обикновено пия само вода, наркотици(хероин, кокаин, и пр.) още не съм пробвал нито веднъж, иначе понякога, но много рядко, ми се е случвало да приема една таблетка леко седативно от онези, които ги продават в аптеките без рецепта, обаче не съм приемал от години, това е, надявам се че сега ще сте доволни, обаче истината е че телесното въздържание не е нищо особено що се отнася до полезността му в духовно отношение, ефекта от него може да бъде единствено здравословен за тялото, но по отношение на вярата, няма почти никакъв полезен ефект

"телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот." 1 Тимотей 4: 8

но разбира се, по-добре е човек да се пази от алкохолизъм, наркомания, упадъчни/абнормени форми на секс(-уалност), тютюнопушене, и тям подобните, това е от здравословна гледна точка
Пфффф ти за какво изобщо живееш? :D Само за момент си представи че след смъртта ти няма нищо, просто едно голямо нищо, спираш да съществуваш. Тогава не би ли съжалявал, че цял живот си се лишавал от неща само заради някакви предразсъдъци? Това с лишенията е една от многото заблуди на умът. Това е една психична масова болест. И тази болест се нарича "Идеята за Края". Тази идея присъства както във всички фанатични идеологии и религии, така и в съзнанието на отделният индивид. Това е идеята че чрез лишения или чрез страдания, ще се стигне до краят - където всички ще са щастливи, всичко ще е наред, животът ще е прекрасен, където ще има справедливост, равенство, братство, солидарност, свобода и т.н. Това е само един от примерите, как човек си превръща настоящето си в ад, само заради идеята че го чака нищо по-добро в бъдещето. И естествено такъв момент не идва никога. Най-ярък пример за такава заблуда е християнството и раят, които следва след всички земни мъки. Не знам дали това е идея на някой еврейски мошенник отпреди хиляди години или е само инстикт на човека да се бори и да прогресира. Но ако се замислите, единственото, което е реално е настоящето. Миналото и бъдещето, и всички мисли и проблеми произхождащи от тях, са само в ума. Така че ако си мислиш че като не пиеш, не пушиш, или не се дрогираш, живота ти накрая ще придобие някакъв божествен замисъл, заблуждаваш се. Ако го правиш, просто защото не ти харесва или не изпитваш потребност, тогава те подкрепям.

JungleJaguar
06-27-2012, 18:15
Аз не пуша цигари,ама тревата не отказвам-тя е друго нещо.От пушенето й няма и 1 умрял досега.
Учените казват,че е като извънземно растение.А и има мъжко и женско и тва не се среща при нито едно друго растение.Цялата работа със забраната на тревата Е ПОРЕДНАТА СВЕТОВНА ПРОПАГАНДА СРЕЩУ ЧОВЕЧЕСТВОТО!
ЗАЩОТО ТРЕВАТА ЗАСТРАШАВА ОТ ФАЛИТ ВСИЧКИ СВЕТОВНИ КОНЦЕРНИ,ДЪРЖАЩИ В РЪЦЕ СВЕТА И УНИЩОЖАВАЙКИ ПРИРОДАТА.

Щото от трева се произвежда на практика абсолютно всичко-храна,хартия,петрол,
дрехи,алкохол,тютюн,
напитки,спагети,кетчуп,
кускус,корабни въжета,
платна,тъкани,
драперии,покривки,
знамена,мастила,бои,
лакове,пластмаса,
целофан,найлон,
въглища,кремове,душ
гелове,сапун,пяна за
вана,балсами,шампоани.прах за пране,бензин,
лекарства,дори автомобили и ядрена енергия !

И ВСИЧКО ТОВА С ПЕРФЕКТНО КАЧЕСТВО !

1 декар трева = на над 4 декара дървета.Без отрови и пестициди,а и в пъти по-устойчива от дърветата.

Световния глад също би приключил-от тревата може да се произвеждат полезни храни,в тревата има ценни и полезни хранителни вещества,които не се срещат при нито едно друго растение на планетата.
Хляб,олио,захар,брашно,мляк о-тревата би решила редица световни проблеми !

Ukhtar
06-27-2012, 19:12
Аз не пуша цигари,ама тревата не отказвам-тя е друго нещо.От пушенето й няма и 1 умрял досега.
Учените казват,че е като извънземно растение.А и има мъжко и женско и тва не се среща при нито едно друго растение.Цялата работа със забраната на тревата Е ПОРЕДНАТА СВЕТОВНА ПРОПАГАНДА СРЕЩУ ЧОВЕЧЕСТВОТО!
ЗАЩОТО ТРЕВАТА ЗАСТРАШАВА ОТ ФАЛИТ ВСИЧКИ СВЕТОВНИ КОНЦЕРНИ,ДЪРЖАЩИ В РЪЦЕ СВЕТА И УНИЩОЖАВАЙКИ ПРИРОДАТА.

Щото от трева се произвежда на практика абсолютно всичко-храна,хартия,петрол,
дрехи,алкохол,тютюн,
напитки,спагети,кетчуп,
кускус,корабни въжета,
платна,тъкани,
драперии,покривки,
знамена,мастила,бои,
лакове,пластмаса,
целофан,найлон,
въглища,кремове,душ
гелове,сапун,пяна за
вана,балсами,шампоани.прах за пране,бензин,
лекарства,дори автомобили и ядрена енергия !

И ВСИЧКО ТОВА С ПЕРФЕКТНО КАЧЕСТВО !

1 декар трева = на над 4 декара дървета.Без отрови и пестициди,а и в пъти по-устойчива от дърветата.

Световния глад също би приключил-от тревата може да се произвеждат полезни храни,в тревата има ценни и полезни хранителни вещества,които не се срещат при нито едно друго растение на планетата.
Хляб,олио,захар,брашно,мляк о-тревата би решила редица световни проблеми !

наистина не знам дали си вярваш, пичага.




@Сатан: Хм, тревата ти помага да си представиш как си изграден от елементарни частици и как ти се излива количество мъдрост с неимоверни мащаби, от което не можеш да назовеш нищо конкретно. интредастинг. Какво откриваш при тези духовни търсения и не се ли размиват те с развлечението?

Също не се ли замисляш над неминуемата илюзорност на цялата работа?

Doctor_Satan
06-27-2012, 19:29
наистина не знам дали си вярваш, пичага.




@Сатан: Хм, тревата ти помага да си представиш как си изграден от елементарни частици и как ти се излива количество мъдрост с неимоверни мащаби, от което не можеш да назовеш нищо конкретно. интредастинг. Какво откриваш при тези духовни търсения и не се ли размиват те с развлечението?

Също не се ли замисляш над неминуемата илюзорност на цялата работа?

Да, както казах това са просто разни чудновати идеи, които ми изкачат. Не казвам че са някаква свещенна мъдрост и съм открил смисъла на живота. Но чувството е много странно и е отвъд обяснение. Абе не се ли се напушвал? Вкарваш се във филми. На мен като ми е "нестандартно" мисленето и се вкарвам в по-нестандартни филми от останалите. Все пак още не съм убеден, дали това са някакви реални открития от един друг свят и друг начин на мислене , или просто мозъка ми си прави гавра с мен. Най-вероятно е второто, но не съм напълно сигурен.

WeNeedMoreDrugs
06-27-2012, 20:26
Най-хубавите ми напушвания определено са, когато съм сам. Всичко е много по-хубаво - няма кой да ми развали филма, мога спокойно да си подреждам мислите в главата и креативността/фантазията ми да не катастрофира по пътя си, както става, когато някой в компания ти натрапва своя филм (умишлено или без да осъзнава) или просто самото му присъствие започва да изкривява твоите филми... Иначе всякакво напушване ми е готино, защото имам чувството, че в мозъкът ми преминават мисли като за 4 дни (или 4 пъти повече от обикновен ден без напушване)... Не знам дали ме разбрахте... Но го има и момента, когато осъзнаваш, че тревата е просто за разпускане и нищо повече и всекидневната й употреба води до цикльорщина без да извличаш позитивни преживявания. Някои пък реално потъват в самозаблуда, че стават големи мислители или психолози, защото и на най-малкото обръщат внимание и си мислят, че реално са го открили (в нещо или другите), а всъщност фантазията ги подевежда, защото си мислят, че всичко има някакъв смисъл докато реално са изпаднали в тази ситуация на цикльорщина, за която казах по-горе. Донякъде същото е и мнението ми за амфетамините. Мислите също извират на момента в голямо количество, ставаш креативен и най-големият плюс е, че не те мързи за нищо. Най-добрата комбинация е пастет и с двете, така че мислите хем да бушуват свръх активно, хем да имаш енергия за движение. : )

JungleJaguar
06-27-2012, 21:28
наистина не знам дали си вярваш, пичага.


Ами ял съм от коноп спагети,шоколад,пил съм мляко и чай,обожавам чай,не обичам кафе,също и семената в портокалов сок ми харесват.Има онлайн магазини, купи си,опитай и пак пиши.

А за това дали си вярвам-има тонове доказателства,за това,което написах.А на теб,щом не вярваш,ето ти един клип примерно за автомобили произведени от трева !

http://youtu.be/54vD_cPCQM8

ScarlettS
06-28-2012, 04:05
И аз съм се напушвала, но не мога да се похваля с някакви духовни търсения и прозрения. Горе долу мога да постигна това състояние на ума, в което излизаш от реалния свят и без трева, когато започна да пиша или при определена музика. Пак има покачване на креативността и активиране на въображението и усеща се като друго ниво на съзнанието. Може би грешката ми е, че не съм се напушвала сама или тревата не е била толкова добра. Не знам,не изпитвам никаква потребност да се напушвам, но в никакъв случай не съм против особено щом има хора, при които явно спомага за някакво духовно развитие.

Auriss
06-28-2012, 06:30
^ако си от София мога да те намеря такава, че не в друго състояние на духа, ами направо в друго измерение ще се почувстваш ;d

Иначе мен не ме кефи нещо ... само веднъж съм попадал на свястна трева, от която не се чувствам сякаш излизам от концлагер. Доспива ми се и ми става адски спряло. Може пък и да не нося на наркотици, кой знае. Само гъби много, ама много ми е зор да пробвам.

// макар че трябва да призная - като се напушиш и просто легнеш на някоя пейка и си затвориш очите е като научнофантастичен филм със специални ефекти отвъд възможностите на Холивуд. Друго си е да виждаш някакви фигури и постройки, за да наименуваш които речника деликатно не ти достига. Има нещо вярно в частта с креативността - хората като цяло са копирачи и плагиати - то това означава да 'учиш' в крайна сметка. Каквото и да напишеш - вече си го чел някъде и от там произхожда идеята. Същото важи и за всякакви други творчески 'науки'. Като се понадрусаш е малко по-различно - сякаш губиш 'отпечатъка' (чувствам се сякаш сценарий за турска боза пиша), оставен от образованието, което си придобил, и остава единствено умението да твориш.

defender
06-28-2012, 08:00
баси напушените атеисти/ки, братчето ми.

още малко ви требва и всичко, ше си кажете.
русалки - надрусалки, ахаха

друго нещо си е да си кажеш една готина молитвичка, в тайната си стаичка на душичката си.............

Ilikeliljon
06-28-2012, 08:37
В една книга пишеше и аз вярвам на това, че наркотиците имитират някои състояния, като самадхи, но това не означава, че това, което се получава е самадхи. Имитира не значи, че е същото. По тая линия на размисъл не смятам, че наркотиците трябва да служат за изкуствено достигане до нещо, което може да се достигне естествено. В крайна сметка това си е разбъркване на мозъчната химия, да не говоря за дълготрайните психологически и социални последствия. Все пак човек може да стане просветлен и без наркотици, но няма да е лесно, но бързо и лесно в тоя живот е само пускането на водата в тоалетната:)

defender
06-28-2012, 08:43
но бързо и лесно в тоя живот е само пускането на водата в тоалетната:)

"Не пускай водата, ако ти е запушена тоалетната."

Запиши си го в тефтерчето. Аз така веднъж голЕма мъка брах.

JungleJaguar
06-28-2012, 08:52
баси напушените атеисти/ки, братчето ми.

още малко ви требва и всичко, ше си кажете.
русалки - надрусалки, ахаха

друго нещо си е да си кажеш една готина молитвичка, в тайната си стаичка на душичката си.............

Баси смешкото религиозен !
Абе дифендърчо, вие,които отричате тревата,щото сте много вярващи и религиозни християни,знаете ли,че първоначално библията е била писана именно върху хартия от трева ?!
Както и всички учебници отпреди близо 100 г и
Енциклопедия Британика,която 150 г е издавана на хартия от трева ?

defender
06-28-2012, 09:13
ами това е супер бро, тогава и ти използвай тревата за да пишеш на нея съчинения.

npp
06-28-2012, 10:56
Пфффф ти за какво изобщо живееш? :D Само за момент си представи че след смъртта ти няма нищо, просто едно голямо нищо, спираш да съществуваш. Тогава не би ли съжалявал, че цял живот си се лишавал от неща само заради някакви предразсъдъци? Това с лишенията е една от многото заблуди на умът. Това е една психична масова болест. И тази болест се нарича "Идеята за Края". Тази идея присъства както във всички фанатични идеологии и религии, така и в съзнанието на отделният индивид. Това е идеята че чрез лишения или чрез страдания, ще се стигне до краят - където всички ще са щастливи, всичко ще е наред, животът ще е прекрасен, където ще има справедливост, равенство, братство, солидарност, свобода и т.н. Това е само един от примерите, как човек си превръща настоящето си в ад, само заради идеята че го чака нищо по-добро в бъдещето. И естествено такъв момент не идва никога. Най-ярък пример за такава заблуда е християнството и раят, които следва след всички земни мъки. Не знам дали това е идея на някой еврейски мошенник отпреди хиляди години или е само инстикт на човека да се бори и да прогресира. Но ако се замислите, единственото, което е реално е настоящето. Миналото и бъдещето, и всички мисли и проблеми произхождащи от тях, са само в ума. Така че ако си мислиш че като не пиеш, не пушиш, или не се дрогираш, живота ти накрая ще придобие някакъв божествен замисъл, заблуждаваш се. Ако го правиш, просто защото не ти харесва или не изпитваш потребност, тогава те подкрепям.

истинският Бог никога не е забранявал естествените консумации, затова и ние никога не сме се напъвали да се въздържаме от тях, но и не сме се напъвали да ги консумираме, обаче колкото и един истински Светия да консумира от тези неща, това няма да (бъд-)е полезно за когото и да е от другите все още нуждаещи се човеци, понеже полезно е, което спасява за Вечен Живот но най-вече онези човеци, които все още не са го получили, истинските Светии са праведни т.е. Те винаги търсят не своята си полза, но ползата на всички човеци за Вечен Живот, такова отношение в Св. Писание(сиреч Библията) се нарича "правда/праведност", то е както разликата между лекарите и онези човеци, които не са лекари, докато лекарите са заети с това да лекуват всички болни, останалите не лекуват никого, понеже се занимават с съвсем други работи

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън(т.е. не ставайте причина за неспасение/погибел) ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

npp
06-28-2012, 11:08
В една книга пишеше и аз вярвам на това, че наркотиците имитират някои състояния, като самадхи, но това не означава, че това, което се получава е самадхи. Имитира не значи, че е същото. По тая линия на размисъл не смятам, че наркотиците трябва да служат за изкуствено достигане до нещо, което може да се достигне естествено. В крайна сметка това си е разбъркване на мозъчната химия, да не говоря за дълготрайните психологически и социални последствия. Все пак човек може да стане просветлен и без наркотици, но няма да е лесно, но бързо и лесно в тоя живот е само пускането на водата в тоалетната:)

самадхи, нирвана и останалите транс(-це(н)дентални) състояния са продуцирани от "тъмнината", което означава че е по-добре да пийнеш една чашка бира, отколкото да се занимаваш с йога/медитация, понеже такива неща са най-голям грях, докато 2-3 глътки бира може въобще да не навредят на когото и да е от човеците/одушевените

Ilikeliljon
06-28-2012, 11:10
:D:D:D:D:D:D:D

Ilikeliljon
06-28-2012, 11:14
самадхи, нирвана и останалите транс(-це(н)дентални) състояния са продуцирани от "тъмнината", което означава че е по-добре да пийнеш една чашка бира, отколкото да се занимаваш с йога/медитация, понеже такива неща са най-голям грях, докато 2-3 глътки бира може въобще да не навредят на когото и да е от човеците/одушевените

Защо говориш за неща, които не са ти ясни. Йогата и медитацията имат добри ефекти върху човешкото тяло. Има различни видове медитации и йоги, които наблягат на различни неща. Аз лично не харесвам езотеричните медитации и йоги и се интересувам от тези, които са смислени. Грешиш за самадхи и нирвана, тези състояния са потенциални възможности на човека иначе как би обяснил възможността човек да изпитва подобни неща под влияние на наркотици. Може би в наркотиците е заложена тъмнината. Стига с тия грехове. Понятието за греха е патриархално по своя източник и има своя смисъл в определен контекст, а не да се пръска навсякъде. Понятието за греха е и понятие за изкупване на вината, опрощаващо милосърдие към другите и себе си, а не някаква авторитарна концепция за онези грешните и ние праведните, нито за единствения път към истината.

Doctor_Satan
06-28-2012, 11:27
истинският Бог никога не е забранявал естествените консумации, затова и ние никога не сме се напъвали да се въздържаме от тях, но и не сме се напъвали да ги консумираме, обаче колкото и един истински Светия да консумира от тези неща, това няма да (бъд-)е полезно за когото и да е от другите все още нуждаещи се човеци, понеже полезно е, което спасява за Вечен Живот но най-вече онези човеци, които все още не са го получили, истинските Светии са праведни т.е. Те винаги търсят не своята си полза, но ползата на всички човеци за Вечен Живот, такова отношение в Св. Писание(сиреч Библията) се нарича "правда/праведност", то е както разликата между лекарите и онези човеци, които не са лекари, докато лекарите са заети с това да лекуват всички болни, останалите не лекуват никого, понеже се занимават с съвсем други работи

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън(т.е. не ставайте причина за неспасение/погибел) ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква; както и аз угождавам на всички във всичко, като търся не своята си полза, но ползата на мнозина, за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33

Оооо значи не употребяваш наркотици, защото искаш да си в полза на другите а не на себе си. Щом искаш да си полза на другите защо не ми помогнеш? Нямам пари напоследък, пък трябват за балове, после за семестри. Щом пишеш имаш компютър, защо не го продадеш и не ми дадеш парите? И предполагам имаш апартамент или къща, защо не я продадеш и не дариш парите, ако не на мен, то поне на сираци или бедни. Виждаш ли колко си лицемерен и как си извърташ нещата за да са в твоя полза. Нали искаш да си в полза на другите? Не ти трбява къща, компютър, телевизор, хладилник и т.н. Това са неща които ти ползваш и ти помагат, значи са в твоя полза, не в чужда. Продай ги и дари парите. Ако го направиш това ще те призная за истински християнин, не за поредния форумен moralfag. По това не се различаваш от 14 годишните лапешори нацисти дето само казват какво трябва да стане, кой е прав и т.н., пък си стоят само в къщи пред компа и нищо не правят. Аз съм оправдан, понеже нямам нищо против бездеиствието, стига да на човека да му харесва. Излез навън, дарявай на хората, прави добро и бъди истински християнин, не поучителен лицемерен боклук.

ScarlettS
06-28-2012, 11:32
Иначе мен не ме кефи нещо ... само веднъж съм попадал на свястна трева, от която не се чувствам сякаш излизам от концлагер. Доспива ми се и ми става адски спряло. Може пък и да не нося на наркотици, кой знае. Само гъби много, ама много ми е зор да пробвам.

Точно така е и при мен :Д с изключение на един път, когато смесих тревата с алкохол и не ми се иска да си спомням даже, беше наистина доста гадно и последния път преди 1-2 седмици, тогава наистина започнах да виждам откачени неща, които бяха съчетани с някакъв пищящ шум. Беше доста странно тогава, ама сега ми се иска да повторя :Д


^ако си от София мога да те намеря такава, че не в друго състояние на духа, ами направо в друго измерение ще се почувстваш ;d

А за това ако си сериозен, съм навита да направим една форумна среща на раздела щом има толкова фенове на леките наркотици :Д

Иначе за гъбите и на мен ми е интересно някой тук ако има, който да е пробвал да сподели лично впечатление :D

Doctor_Satan
06-28-2012, 11:35
баси напушените атеисти/ки, братчето ми.

още малко ви требва и всичко, ше си кажете.
русалки - надрусалки, ахаха

друго нещо си е да си кажеш една готина молитвичка, в тайната си стаичка на душичката си.............

http://www.reactionface.info/sites/default/files/images/1289577375268.jpg
>"друго нещо си е да си кажеш една готина молитвичка, в тайната си стаичка на душичката си..........."
>....готина молитвичка....
> Is this nigga serious?

Doctor_Satan
06-28-2012, 11:46
Точно така е и при мен :Д с изключение на един път, когато смесих тревата с алкохол и не ми се иска да си спомням даже, беше наистина доста гадно и последния път преди 1-2 седмици, тогава наистина започнах да виждам откачени неща, които бяха съчетани с някакъв пищящ шум. Беше доста странно тогава, ама сега ми се иска да повторя :Д

А за това ако си сериозен, съм навита да направим една форумна среща на раздела щом има толкова фенове на леките наркотици :Д

Иначе за гъбите и на мен ми е интересно някой тук ако има, който да е пробвал да сподели лично впечатление :D
Да, и аз съм навит на гъби, но не знам откъде да си взема, и ме е страх да не се натровя нещо.

defender
06-28-2012, 11:51
А за това ако си сериозен, съм навита да направим една форумна среща на раздела щом има толкова фенове на леките наркотици :Д
може ли и аз да дойда, да гледам атеистки сейр.
предлагам всички да сме голи.

Doctor_Satan
06-28-2012, 12:03
може ли и аз да дойда, да гледам атеистки сейр.

Няма да има никакъв сейр. Истинският сейр беше на една сбирка на някаква църква на Иисус. Та значи една приятелка ме зарибява да отида с нея, и аз естествено как да откажа? :D Отиваме рано сутрин, там се събрали всякакви изроди. Пеят някакви песни :" Господ е с нас, Господ ни обича" . След отав се изправя един огромен мъж с едни големи космати ръце и къдрава коса(чифут). Първо пита, кой е за първи път тук? Аз вдигам ръка и всички почват да ми пляскат такива, опитват се да ме накарат да се чувствам значим, нали...И в продължание на половин-един час тоя говори как Господ ни казва че е добре да даряваме на другите и че всичко което дадем ще ни се върне. След това същият този маймун, в една шапчица минава и събира пари. И аз гледам изумен как хората пускат по 20- 30 - 50 лева.... Стоя си аз и им се чудя.... КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА СА ТОЛКОВА ТЪПИ? Същият въпрос си задавам и за теб? Та това е вашата религия. Смучат ти парите и ти пълнат главата с простотии, които да те накарат да се чувстваш значим, докато ти бъркат в джоба. Но религията не е виновна, тя просто се възползва от вас и вашата тъпотия. Ако нямаше такива като npp и теб, дето пълнят площадите на Ватикана и Мека, нямаше да има и религии.

defender
06-28-2012, 12:13
Няма да има никакъв сейр. Истинският сейр беше на една сбирка на някаква църква на Иисус. Та значи една приятелка ме зарибява да отида с нея, и аз естествено как да откажа? :D Отиваме рано сутрин, там се събрали всякакви изроди. Пеят някакви песни :" Господ е с нас, Господ ни обича" . След отав се изправя един огромен мъж с едни големи космати ръце и къдрава коса(чифут). Първо пита, кой е за първи път тук? Аз вдигам ръка и всички почват да ми пляскат такива, опитват се да ме накарат да се чувствам значим, нали...И в продължание на половин-един час тоя говори как Господ ни казва че е добре да даряваме на другите и че всичко което дадем ще ни се върне. След това същият този маймун, в една шапчица минава и събира пари. И аз гледам изумен как хората пускат по 20- 30 - 50 лева.... Стоя си аз и им се чудя.... КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА СА ТОЛКОВА ТЪПИ?

това е някаква секта сигурно,

Doctor_Satan
06-28-2012, 12:23
То цялото християнство е една секта. Няма значение дали е секта, тези хора вярват в Иисус и това да помагаш на другите, в което предполагам вярваш и ти, което ги прави християни.

defender
06-28-2012, 12:27
доктор Стоян, това не е вярно, както с почти всяко нещо и с вярата може да се злоупотребява........ по същия начин злоупотребяват и екстрасенсите.

JungleJaguar
06-28-2012, 12:34
предлагам всички да сме голи.

Ние кат се напушим ти само посмей да си заголиш дупенцето !
Толко много сме ти насъбрали,че и голото скарлетче не мое ни накара да се отлепим от религиозния ти анал ахахахахахах ебавам се бе ахахахах

defender
06-28-2012, 12:38
Ние кат се напушим ти само посмей да си заголиш дупенцето !
Толко много сме ти насъбрали,че и голото скарлетче не мое ни накара да се отлепим от религиозния ти анал ахахахахахах ебавам се бе ахахахах

ааааа, чакай, чакай, не сме се разбирали така, Скарлетче за мен, ще я водя да я черпя сладолед, а после ще играем шах.

Doctor_Satan
06-28-2012, 12:42
доктор Стоян, това не е вярно, както с почти всяко нещо и с вярата може да се злоупотребява........ по същия начин злоупотребяват и екстрасенсите.

Доктор Стоян да не е гинеколога ти? Не мога да разбера каква е тая простотия да извърташ имената на пишещите. Опит за трол или малоумие?
Християнството е възникнало като секта, която в последствие се е разделила на много секти, като само най-приемливата от тях се е наложила. После тази най-приемлива се е разделила на католицизъм, православни, евангелисти, мормони, протестанти и т.н. Дори и да има такива, които на злоупотребяват по физически начин, религиите ограбват духовно човека и го правят роб. За това религията е въведена в римската империя. Защото Римският император е видял че християните понасят всичко - като насочиш меч срещу тях, те се молят, а не се бият. Какъв по идеален роб от това? Това е първоначалната идея на наложеното християнство, да се контролират хората. Чак по късно е измислено и да се ограбват така. А иначе първоначалното учение на Иисус няма нищо общо с днешните просотии, кито вие спазвате днес. Иисус е бил просветлен за времето си човек, ако изобщо е съществувал де , които се е опълчил срещу системата. Вие си мислите че като вземете идеите му и вии ще сте просветлени, но света се променя и това което било актуално като опозиция преди 2000 години, сега не е. Изобщо Иисус е бил бунтовник, той е нарушил законите и статуквото, а вие се подчинявате на системата като овци. Всичките религии злоупотребяват с човешката глупост наречена вяра.

npp
06-28-2012, 12:43
Защо говориш за неща, които не са ти ясни. Йогата и медитацията имат добри ефекти върху човешкото тяло. Има различни видове медитации и йоги, които наблягат на различни неща. Аз лично не харесвам езотеричните медитации и йоги и се интересувам от тези, които са смислени. Грешиш за самадхи и нирвана, тези състояния са потенциални възможности на човека иначе как би обяснил възможността човек да изпитва подобни неща под влияние на наркотици. Може би в наркотиците е заложена тъмнината. Стига с тия грехове. Понятието за греха е патриархално по своя източник и има своя смисъл в определен контекст, а не да се пръска навсякъде. Понятието за греха е и понятие за изкупване на вината, опрощаващо милосърдие към другите и себе си, а не някаква авторитарна концепция за онези грешните и ние праведните, нито за единствения път към истината.

колкото клонове и разклонения да има йога тя е основана на едни и същи сатанински духове, системи и учения, и та се: кундалини, чакрите, прана, аум, медитаця, ритуали, карма, самсара, трите гуни, брахма, вишну, шива, мая/пракрити, юги, калпи, веди, и пр., всички тези неща са дяволски, те не спасяват човеците съвършено, но уви ги превръщат в суетни поклонници на "тъмнината", а виж какво пише тук:

"Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него. Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син. И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Понеже всеки, който върши зло, мрази светлината, и не отива към светлината, да не би да се открият делата му; но който постъпва според истината отива към светлината, за да се явят делата му, понеже са извършени по Бога." Йоан 3: 16-21,

"Всяка неправда е грях; и има грях, който не е смъртен. Знаем, че всеки роден от Бога не съгрешава; но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят(т.е. цялото царство на човешката(666) религия) лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог; и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа. Това е истинският Бог и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли(т.е. от духовни/религиозни/верчески неправди)." 1 Йоаново 5: 17-21

Doctor_Satan
06-28-2012, 12:45
ааааа, чакай, чакай, не сме се разбирали така, Скарлетче за мен, ще я водя да я черпя сладолед, а после ще играем шах.

http://japakkomies.com/images/technoviking-faggotry.jpg

npp
06-28-2012, 13:24
Оооо значи не употребяваш наркотици, защото искаш да си в полза на другите а не на себе си. Щом искаш да си полза на другите защо не ми помогнеш? Нямам пари напоследък, пък трябват за балове, после за семестри. Щом пишеш имаш компютър, защо не го продадеш и не ми дадеш парите? И предполагам имаш апартамент или къща, защо не я продадеш и не дариш парите, ако не на мен, то поне на сираци или бедни. Виждаш ли колко си лицемерен и как си извърташ нещата за да са в твоя полза. Нали искаш да си в полза на другите? Не ти трбява къща, компютър, телевизор, хладилник и т.н. Това са неща които ти ползваш и ти помагат, значи са в твоя полза, не в чужда. Продай ги и дари парите. Ако го направиш това ще те призная за истински християнин, не за поредния форумен moralfag. По това не се различаваш от 14 годишните лапешори нацисти дето само казват какво трябва да стане, кой е прав и т.н., пък си стоят само в къщи пред компа и нищо не правят. Аз съм оправдан, понеже нямам нищо против бездеиствието, стига да на човека да му харесва. Излез навън, дарявай на хората, прави добро и бъди истински християнин, не поучителен лицемерен боклук.

ние искаме да сме в полза не (просто) на какво да е, но жеалем пълно спасение за вечен живот на всички човеци/одушевени от и в истинският Господ Бог, за което и се трудим, ние не действуваме лекомислено в вярта, там има павила, които е редно да не се престъпват, понеже последствията от извършване(-то) на неправда в вярата могат да бъдат катастрофални, а лично аз нямам имущество за продан, с което да се осигури пълно/вечно спасение поне за един единствен човек, но дори и да намеря какво да продам, с парите ще може единствено да се осигурят няколко хранения за един или в по-добрият случай за няколко човека, което и обикновено правим, не веднъж сме помагали с пари, храна, дрехи, подслон, и пр., обаче не се хвалим с това, а и то не е нещо голямо за нас когато правим такива дарения, онова, което ни прави доволни е когато истинският Господ Бог осигури пълно спасение на вечен живот за мнозина човеци, а ще намерим вечна утеха единствено ако в вселената не остане нито един неспасен или погинал човек, така че, по-полезно би било ако продължим да свидетелствуваме Словото на истинският Господ Бог, което Свидетелство е много по-полезно отколкото ако продадем всички помощни средства, с които Го свидетелствуваме

""всеки, който призове Господното име, ще се спаси". Как, прочее, ще призоват Този, в Когото не са повярвали? И как ще повярват в Този, за Когото не са чули? А как ще чуят без проповедник? И как ще проповядват, ако не бъдат пратени? Както е писано: - "Колко са прекрасни Нозете на тия, които благовествуват доброто!"" Римляни 10: 13-15,

"Това, което ви говоря в тъмно, кажете го на видело; и което чуете на ухо, прогласете го от покрива." Матей 10: 27,

"И това благовестие на царството ще(т.е. понеже първо пълното Свидетелство на Божието Слово трябва да) бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът(т.е. за да (може да) дойде спасението)." Матей 24: 14

"ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне(т.е. на всякакви жертвоприношения), а(т.е. но ако) любов нямам, никак не ме ползува." 1 Коринтяни 13: 3,

"телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот. Това слово е вярно и заслужава приемане; понеже за това се трудим и се подвизаваме, защото се надяваме на живия Бог, Който е Спасител на всичките човеци, а най-вече на вярващите." 1 Тимотей 4: 8-10

Ilikeliljon
06-28-2012, 13:30
колкото клонове и разклонения да има йога тя е основана на едни и същи сатанински духове, системи и учения, и та се: кундалини, чакрите, прана, аум, медитаця, ритуали, карма, самсара, трите гуни, брахма, вишну, шива, мая/пракрити, юги, калпи, веди, и пр., всички тези неща са дяволски, те не спасяват човеците съвършено, но уви ги превръщат в суетни поклонници на "тъмнината", а виж какво пише тук:

"Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него. Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син. И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли. Понеже всеки, който върши зло, мрази светлината, и не отива към светлината, да не би да се открият делата му; но който постъпва според истината отива към светлината, за да се явят делата му, понеже са извършени по Бога." Йоан 3: 16-21,

"Всяка неправда е грях; и има грях, който не е смъртен. Знаем, че всеки роден от Бога не съгрешава; но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят(т.е. цялото царство на човешката(666) религия) лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог; и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа. Това е истинският Бог и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли(т.е. от духовни/религиозни/верчески неправди)." 1 Йоаново 5: 17-21

Are you fuckin`serious?!?! Човече ти ще ме съсипеш направо. Можем ли да си поговорим за тая тема без да я обвързваш с духове, сатани и цитати от Библията.

Doctor_Satan
06-28-2012, 13:38
Are you fuckin`serious?!?! Човече ти ще ме съсипеш направо. Можем ли да си поговорим за тая тема без да я обвързваш с духове, сатани и цитати от Библията.

Аз се отказвам.....някои хора просто ще си умрат в заблуда.

ScarlettS
06-28-2012, 14:06
^

Абе аз ви се чудя на търпението досега да се занимавате... пак доста издържахте :D

JungleJaguar
06-28-2012, 14:19
Вие сега се отказвате,ама предствете си.ако nрр се напафка и влезе у форума да пише кво чудо ше е тогава ахаахахах

Doctor_Satan
06-28-2012, 15:01
Вие сега се отказвате,ама предствете си.ако nрр се напафка и влезе у форума да пише кво чудо ше е тогава ахаахахах

Той без наркотици вижда Джийзъс, пък ако напари кашона, не ми се мисли какво ще става.... :D

fizzyg
07-02-2012, 12:01
Вие не сте наред,бе..Всички наркомани на едно място тука,браво бе

Verminaard
07-02-2012, 12:04
Деца,наркотиците са хубаво нещо,не странете от тях.

fizzyg
07-02-2012, 22:08
омг

Doctor_Satan
07-02-2012, 22:24
омг

http://www.gifsforum.com/images/gif/deal%20with%20it/grand/jim_carrey_deal_with_it.gif

Chacho
07-03-2012, 22:22
Кога ше одим да пушим :D

ZipFail
07-04-2012, 05:14
Между другото при молитва, медитация и сън се отделя в повишени количества в мозъка едно вещество. Нарича се ДМТ и е най-силния халициноген в света. При пушенето му човек влиза в 5-15 минутен трип и в доста от случаите излиза променен. Много от употребилите докладват за духовно "просветление", срещи с божества, преживяване на "равносметка" след приемането на ДМТ.
Дали мозъците ни не са супа от химикали и можем да влияем на цялостното състояние на характера си само с инжектирането на правилните съставки ?
Или химията е програмния език на Бог и с определени съставки можем да се докоснем до по "финните" светове ?

Приемането на наркотици може да е много повече от това да се надрусаш, изпилиш, нацепиш и т.н. ако се прави правилно и с мярка..


Като гледам как е тръгнала темата опита ми за смислен разговор май е много отчаян, но все пак да пробвам..

Chacho
07-04-2012, 08:52
Не съм пробвал, но по преживяванията от тревата, смисълът на всичко изчезва след като ме отпусне. След това гледам на напушването като на период, през който с не знам какъв акъл съм си въобразявал неща. Предвид това, че често си спомням мъдростисте и след напушването, но грам не ме въодушевяват, ме кара да приемам всичко като едно хубаво преживяване, без някакъв по-висш смисъл. Някои хора не го тълкуват като заблуда, но за мен си е точно това. Не може някакви мимолетни приказки, които 15 минути носят стойност, да бъдат тачени, при условие, че после ще бъдат забравени. Това за проницанията, но със сигурност може да погъделичкаш сетивата си и въображението си, та от тази гледна точка - да забележиш някой дребен детайл, да се насладиш по начин, по който не си досега, което може да ти повлияе положително и след употребата. Но и да гладуваш 3 дена, ще се научиш да оценяваш храната, така че не намирам за специални наркотичните вещества.

В крайна сметка, могат да бъдат стимул, стига да се ползват разумно и целенасочено. Както могат да бъдат кафето и сексът. А и по мое мнение, както може да бъде и без нищо. Не смятам, че разгръщат някакъв потенциал, който не би бил достижим без тях. Затова и не уважавам растафаряни, които се опитват с джойнт да се доближат до Джа (все пак сме в раздел филос. и религия). Емоциите са си емоции, за мен те оправдават средствата (по-скоро само коз) и това е.

Prahcheto
07-07-2012, 08:03
повярвайте ми няма по хубав наркотик ако така може да се нарече от тревата пушил съм в продължение на 4 години абсолютно всеки ден от половин година не пуша и се чувствам много по добре при тревата няма пристрастяване просто малко психиката ти го иска в повече а ако обичате тревата и обичате да пушите всеки ден значи вече гоните ШАМОЦИ ! не че има нещо лошо в това но когато прекаляваш и времето си минава вредите сериозно на случващото се около вас влияе на психиката ви на настроението ви на самочувствието ви на ЗАПОМНЯНЕТО най вече дори ако сте над 3-4 коза в деня може дори да забравите че този ден е съществувал за вас ;) затова обичайте тревата уважавайте я но я пушете в умерени количества защото повярвайте ми след редовна употреба в период на година година и половина не чувствате "Шамока" така както когато сте започнали да пушите държи ви по малко пушите все повече и повече увреждате се все повече и повече и тогава не се изпитва насладата от пушенето ами се превръщате в тревоманче да не кажа наркоманче :П

Затова Когато пушите смъркате пиете х-тази или каквото там правите го правете за удоволствие търсете удоволствието от надрусването защото при прекомерната употреба организъма привиква към всяко едно нещо и намалява ефикасност носта и всеедно нищо не правите тъпчете на 1 и също място и се губи смисъла от ползването на наркотици
ТЪРСЕТЕ УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ВСЯКО ЕДНО НЕЩО И ще спечелите ;) Това е от мен

Kaena Smith
07-15-2012, 11:36
"Над 300 000 са българите с наркотична зависимост

На хартия имаме прекрасни стратегии за лечение на наркозависими. Качественото лечение е безкрайно подкрепено на думи, на дела тия неща въобще не се случват."

Докато ние безуспешно се "борим" с наркотичната зависимост,в един от кварталите на Ванкувър е разположена "клиника" на организация,наречена "Insite".Забележете,тя не се бори с наркотичната зависимост или поне не по познатия ни начин,а осигурява безопасно място за използване на интравенозни наркотици,главно хероин,кокаин,морфин.Insite разполага с 12 кабинки за инжектиране като предлага на "клиентите" си безплатен достъп до спринцовки, готварски печки, филтри, вода и турникети.Наркозависимите са под надзора на медицински персонал,готов да им окаже първа помощ в случай на свръхдоза и не само.За периода 2004-2010 в Insite е имало многобройни случаи на свръхдоза,от които нито един завършил фатално.Проучване показва,че от отварянето на Insite досега случаите на свръхдози в околността са намаляли с 35%,а в града с 9% .
Етаж над Insite е разположен Onsite,където доброволно биват прехвърляни хората,готови да откажат наркотиците.На втория етаж хората имат достъп до 12 стаи,където могат да се детоксикират.Психолози,лек ари,медицински сестри и съветници помагат на наркозависимите да се възстановят,след което те биват прехвърляни на третия етаж.Там могат да се присъединят към социално подпомагане,програми за лечение и намиране на жилище.

Ако организацията имаше клонове в световен мащаб,а не само в Канада,по мое мнение,броят на наркозависимите щеше да намали,макар и не драстично,както и на смъртните случаи от свръхдоза и СПИН.За съжаление,Insite разполага само с една сграда,но дори така,ефектът за 9 години е налице...



А доколкото до религията и наркотиците, безспорно не само атеистите използват наркотични вещества.Има религии,чиито последователи използват халюциногенни вещества и това е нещо обичайно.Не се намира за нередно и използването им от деца и бременни жени под формата на напитка,както и при останалите,дори няма доказателства,които да сочат,че това е вредно.
За да използват подобни вещества, вероятно получават някакво духовно удовлетворение...

Rebirthing
07-15-2012, 17:35
Това за 'Инсайт' го даваха май по National Geographic, не помня вече, но беше интересно и определено ползотворно. Не виждам обаче как метода би се разпространил, особено в България, тук ще се изсипят една камара с моралисти които си мислят, че комуните са достатъчно средство...

In_Nomine_Sathanas
07-16-2012, 08:38
Поздравявам ви с тази песен :D
http://www.vbox7.com/play:56a12919

npp
07-16-2012, 08:58
проблема е че се намираме в един свят пълен с духовни/религиозни донкихотовци, затова такива най-дребни проблеми като секса и опиатите се оказваха като най-сериозни и неразрешими, иначе ако нямаше такова голямо духовно/религиозно беззаконие, сега нямаше да има и проблеми от такъв род, но кога ли кришнаистите, йогистите, индусите, будистите, шантавите мюсюлмани, юдаисти, и християни, както и останалите сектанти, ще престанат да наливат масло в огъня?!

In_Nomine_Sathanas
07-16-2012, 13:24
Винаги когато някой говори за наркотици и се сещам за това http://vbox7.com/play:96cde6f4 :D :D :D



ПС: А когато виждам коментарите на npp се сещам за това http://vbox7.com/play:2343bbb4 :D :D :D

Rebirthing
07-16-2012, 14:17
затова такива най-дребни проблеми като секса и опиатите

О, сега и секса ли се оказа проблем ? А ти девственико свещен, замислял ли си се как си се пръкнал на тоя свят ? Мама и тате явно не са успяли да разрешат този 'дребен' проблем...

npp
07-16-2012, 14:25
О, сега и секса ли се оказа проблем ? А ти девственико свещен, замислял ли си се как си се пръкнал на тоя свят ? Мама и тате явно не са успяли да разрешат този 'дребен' проблем...

имахме предвид сексуалните проблеми, а не че сексът е проблем, понеже поначало не е, и не би трябвало да бъде, но може би си видяла колко много хора досега свързваха сексът с проблеми, и това бе вследствие от влиянието на човешката(666) религия върху целият свят

koshtramba
07-16-2012, 17:12
Наркотиците са сатанинска конспирация на погибел!

In_Nomine_Sathanas
07-16-2012, 17:23
Въпрос към Kaena Smith, Rebirthing и koshtramba - вие изобщо пробвали ли сте някакви наркотици?

Rebirthing
07-16-2012, 18:09
имахме предвид сексуалните проблеми, а не че сексът е проблем, понеже поначало не е, и не би трябвало да бъде, но може би си видяла колко много хора досега свързваха сексът с проблеми, и това бе вследствие от влиянието на човешката(666) религия върху целият свят

Дефинирай сексуални проблеми.

In_Nomine_Sathanas - ДА. Не веднъж, но не и често. Освен моментно никакво друго удоволствие не видях от тях.

npp
07-16-2012, 19:11
Дефинирай сексуални проблеми.

добре че не поиска да ги формулираме за енциклопедия британика :-D

всичко неприятно, или още повече непоносимо, е проблем, така и неприятностите и разочарованията в сексът са проблем, а досега там имаше най-различни (такива), причинени от неосъществена любов, от смущения, от венерически болести или от страх(-а) към тях, от нежелана бременност или от страх(-а) към нея, и т.н.

Rebirthing
07-16-2012, 19:43
Винаги ще има хора със сексуални проблеми, сексуална дисфункция, полови болести и такива които не желаят деца, както и винаги ще има наркомани. Да ги изкореним не можем, но поне като бройка да не ескалират...и това не са дребнави проблеми, а водещи, особено в днешно време.

koshtramba
07-16-2012, 20:16
Въпрос към Kaena Smith, Rebirthing и koshtramba - вие изобщо пробвали ли сте някакви наркотици?

Аз само се изказвам както би се изказал npp, не ме бъркай тука.
Да си се друсат като искат, мене това не ме бърка. Въпроса е да не го правят на места, дето един ден ше ги види детето ми и ше пита "Мамо, тези какво правят?". Същото е и с гейовете, да си се целуват, ама не на места, дето може да ги види детето ми.

Chacho
07-16-2012, 20:21
Аз само се изказвам както би се изказал npp, не ме бъркай тука.
Да си се друсат като искат, мене това не ме бърка. Въпроса е да не го правят на места, дето един ден ше ги види детето ми и ше пита "Мамо, тези какво правят?". Същото е и с гейовете, да си се целуват, ама не на места, дето може да ги види детето ми.

Значи да не пия пред детето ти?

In_Nomine_Sathanas
07-16-2012, 20:50
Аз само се изказвам както би се изказал npp, не ме бъркай тука.
Да си се друсат като искат, мене това не ме бърка. Въпроса е да не го правят на места, дето един ден ше ги види детето ми и ше пита "Мамо, тези какво правят?". Същото е и с гейовете, да си се целуват, ама не на места, дето може да ги види детето ми.
Ааах, извинявай, чак сега видях че всъщност е било иронична шегичка. Но не мислиш ли че колкото повече се крият тези неща, толкова повече се засилва интереса към тях? Сега имаме цяло поколение от наркомани и гейчета, само защото искат да се направят на интересни.Ако това беше на ежедневен показ, хората щяха да се гнусят от тези хора и да не стават като тях.

koshtramba
07-17-2012, 07:25
Chacho, ако бъркаш друсането с пиенето - си е твой проблем. Макар, че... като се замислиш в никоя друга напреднала страна с функциониращи закони не можеш да видиш някой да пие алкохол по градинките, затова са и пликчетата, които използват. Одобрявам, трябва да е така.
Иначе, не, не смятам, че тия неща трябва да са на показ. Не съм се замисляла, но мисля, че ако ставаме свидетели ежедневно на тези неща, нещата ще отидат на пропадия в тоя свят. Детето ми ще иска да се направи на готино, ще почне да пуши (сега гнусим ли се от пушачите? - малко груб пример, но...), да друса, и кво ли още не, само защото го е видяло до училището си и така правят "готините". НЕ, НЕ И НЕ! В същия ред на мисли, чрез най-различни методи мога сама да погнуся и отдалеча детето си от наркотиците. Стига само да му покажа последствията от това, а не самия процес на друсане (на който ще става свидетел).

npp
07-17-2012, 07:34
Винаги ще има хора със сексуални проблеми, сексуална дисфункция, полови болести и такива които не желаят деца, както и винаги ще има наркомани. Да ги изкореним не можем, но поне като бройка да не ескалират...и това не са дребнави проблеми, а водещи, особено в днешно време.

водещият проблем е наличието на неправда в вярата от страна на милиони вярващи, което е и причината за наличието, не само на сексуалните, но и на всички други проблеми, в основата на всяко нещо от творението е духовното, докато физическата материя е само (така да се каже) обвивка, затова са всички онези дадени от Бога заповеди в Библията против вършене на неправда в вярата, иначе щеше да се каже единствено "не причинявай зло на ближния" без да се споменава за духовните неща

npp
07-17-2012, 09:01
Chacho, ако бъркаш друсането с пиенето - си е твой проблем. Макар, че... като се замислиш в никоя друга напреднала страна с функциониращи закони не можеш да видиш някой да пие алкохол по градинките, затова са и пликчетата, които използват. Одобрявам, трябва да е така.
Иначе, не, не смятам, че тия неща трябва да са на показ. Не съм се замисляла, но мисля, че ако ставаме свидетели ежедневно на тези неща, нещата ще отидат на пропадия в тоя свят. Детето ми ще иска да се направи на готино, ще почне да пуши (сега гнусим ли се от пушачите? - малко груб пример, но...), да друса, и кво ли още не, само защото го е видяло до училището си и така правят "готините". НЕ, НЕ И НЕ! В същия ред на мисли, чрез най-различни методи мога сама да погнуся и отдалеча детето си от наркотиците. Стига само да му покажа последствията от това, а не самия процес на друсане (на който ще става свидетел).

истината е че т.нар. лоши модели на поведение не се предават просто физически, но зад всичко това има цяла невидима за физическото зрение духовна система на "тъмнината", която всъщност (дори съвсем видимо) е поддържана от страна на човешката(666) религия, понеже то е както разликата между това ако бъдат открити извънземни микроорганизми каквито няма на тази планета и съвсем типичните за човешките ръце, които могат да бъдат открити по пръстите, дланите и под ноктите на много хора, така и сексът, алкохола, тютюнопушенето, наркотиците, и пр. са най-популярни сред хората, понеже след като за всеки е разбираемо че алкохола и наркотиците имат упойващо дествие, следва въпроса защо хората пушат цигари след като те не упойват, нито стимулират като кофеина, а плюс това имат тежък и горчив вкус?!, откъде идва този така популярен стремеж към и навик за пушене(-то) на толкова безполезните цигари, а не така примерно към ядене(-то) на хранителни остатъци, които се търкалят по улиците?!, освен ако нещо или някой не го предизвиква по невидим за физическите очи начин, а както вече казахме, най-популярни сред лошите модели на поведение са считаните за най-типични от страна на духовните служители на човешката(666) религия, от което е съвсем явно че именно човеци стоят зад цялата тази духовна конспирация, докато винаги досега невярващите/нерелигиозните/неокулитистите можеха да бъдат единстевно нейни жертви

"Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой; защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос(или: Христос ме праща), и ще заблудят мнозина. И ще чуете за войни и за военни слухове(т.е. и чрез тях ще се явят враждебни/противни/вредни за човеците вероучения и тенденции да се върши неправда в вярата); но внимавайте да се не смущавате(т.е. но вие се старайте да не вярвате и да не служите на такива); понеже тия неща трябва да станат(т.е. понеже явлението на този род неща може да се окаже неминуемо); но това още не е свършекът. Защото ще се повдигне народ(т.е. неправедни вярващи) против народ, и царство(т.е. и човешка(666) религия) против царство; и на разни места ще има глад и трусове(т.е. недостиг/недоимък, беди/бедствия и сътресения(шок)). Но всичко това ще бъде само начало на страдания, Тогава(т.е. тогава служителите на човешката(666) религия) ще ви предадат на мъки и ще ви убият(т.е. и ще се опитат да ви навредят/погубят); и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име. И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят. И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина. Но понеже ще се умножи беззаконието,(т.е. и понеже духовното/религиозното беззаконие ще нарасне/ескалира, по тази причина/вследствие на това) любовта на мнозинството ще охладнее..... Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място(т.е. неправдата в вярата), (който чете нека разбира), тогава ония които са в Юдея(т.е. онези, които са последователи на човешката религия), нека бягат по планините(т.е. нека да бягат оттам);" Матей 24: 4-16,

"който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек(т.е. понеже е "числото" на неправедните духовни служители/работници); а числото му е шестстотин шестдесет и шест." Откровение 13: 18

Rebirthing
07-17-2012, 12:50
Аз само се изказвам както би се изказал npp, не ме бъркай тука.
Да си се друсат като искат, мене това не ме бърка. Въпроса е да не го правят на места, дето един ден ше ги види детето ми и ше пита "Мамо, тези какво правят?". Същото е и с гейовете, да си се целуват, ама не на места, дето може да ги види детето ми.

Много пъти съм го премисляла това по отношение на моите хипотетични, бъдещи деца, но както и да го мисля няма начин да бъдат до толкова изолирани. Все ще разберат, че съществуват гейове, наркомани и прочие. С този достъп до интернет, телевизия, вестници и списания. Ако не го видят в някой филм, то някой приятел ще ги светне за тези неща.

koshtramba
07-17-2012, 14:07
^ Така е, но просто не искам да го вижда докато е малко, от типа на 4-5-6-7-10 годишно, когато въпросите са най-много и винаги включват "защо?". А после вече, че ще стане свидетел на тези "процеси" - ще стане, дали чрез кино, телевизия или др.
Не искам да прозвуча идиотски, но ми се струва адски тъжно да се наглежда на подобни сцени, преди да е навлязло в живота. Другия варинат - ще го манипулирам по тия теми още докато е малко, между 6 и 10 години. Ще го накарам да мрази тия хора и най-важното - да страни от тях.
Друго, което ще направя - ще го извеждам често на театър, ще го запиша на всевъзможни уроци и алианси, да си ангажира вниманието с нещо. И другото, много важно нещо е, че ще направя така, че да създавам постоянен респект у него. МНОООГО е важно. Но как, още не съм измислила. :D

Chacho
07-17-2012, 14:12
Chacho, ако бъркаш друсането с пиенето - си е твой проблем. Макар, че... като се замислиш в никоя друга напреднала страна с функциониращи закони не можеш да видиш някой да пие алкохол по градинките, затова са и пликчетата, които използват. Одобрявам, трябва да е така.

Що, алкохолът не е ли наркотик?

koshtramba
07-17-2012, 14:15
Най-малкото пиенето е законно, а и не-чак-дотам вредно. Ще го опита със или без моето съгласие, така че го изключвам от схемата.

In_Nomine_Sathanas
07-17-2012, 15:02
Глупости, пиенето и пушенето вредят в пъти повече от наркотиците разпространени сред децата, тъй че освен ако детето ти не се шприцова или шмърка, това което казваш е невярно.Освен това цигарите и алкохола също са наркотици, и са легални само защото държавата печели от тях. А от наркотиците, държавата печели повече, когато те са забранени.


ПС: Сега видях и това

"^ Така е, но просто не искам да го вижда докато е малко, от типа на 4-5-6-7-10 годишно, когато въпросите са най-много и винаги включват "защо?". А после вече, че ще стане свидетел на тези "процеси" - ще стане, дали чрез кино, телевизия или др.
Не искам да прозвуча идиотски, но ми се струва адски тъжно да се наглежда на подобни сцени, преди да е навлязло в живота. Другия варинат - ще го манипулирам по тия теми още докато е малко, между 6 и 10 години. Ще го накарам да мрази тия хора и най-важното - да страни от тях.
Друго, което ще направя - ще го извеждам често на театър, ще го запиша на всевъзможни уроци и алианси, да си ангажира вниманието с нещо. И другото, много важно нещо е, че ще направя така, че да създавам постоянен респект у него. МНОООГО е важно. Но как, още не съм измислила. "


Сериозно ли мислиш да причиниш това на детето си? Така ще стане промит олигофрен. Най-добре го остави да се разивива само, да гледа каквото иска, и не му промивай мозъка с нереални глупости. Виждал съм ги такива дето майките им и бащите им ги държат изкъсо - стават комплексирани идиоти, без капка собствено мнение и мисъл.

koshtramba
07-17-2012, 15:52
Споко, споко, аз съм възпитана по подобен начин и съм далеч от тия комплексираните чавета, развивам се прекрасно и съм възпитана добре.

Rebirthing
07-17-2012, 16:16
Абе повечето деца няма да се уплашат от последствията, ако им разказваме истории за 'лошите наркомани'. Според мен едно дете трябва да бъде научено на труд, упорство в заниманията, последователност, да бъде уверено във възможностите си и да не се пречупва лесно, така като порасне предполагам ще може по-лесно да се справи с живота и да не се алкохолизира или да посяга към наркотици. Употребата на твърди наркотици /херц, кока/ и силен алкохол я свързвам с някакъв вид безпомощност и бягане от реалността, защото реалността е твърде кофти за да живеят в нея.

koshtramba
07-17-2012, 16:52
Ами, така де, това също, ама все отнякъде трябва да се започне. За да го научиш на гореспоменатите неща, не става като му кажеш :"Ти ще бъдеш упорит, маме / Ти няма да се пречупваш лесно, маме" Тия неща се постигат с много труд, който аз ще положа по гореспоменатия възпитателен начин. Другото са простотии.

Rebirthing
07-17-2012, 17:10
Е, разбира се, с приказки нищо не става, трябва и действия...

koshtramba
07-17-2012, 17:19
То малко темата се обърна на "как да си възпитане детето", ама мисля, че това си е дъщерна тема на наркотиците. Имам ужасен страх от това да стана родител, затова се възхищавам на родителите ми, ама то и времената са били други. Дупе да ни е яко!

In_Nomine_Sathanas
07-17-2012, 20:18
Всичките просотии за свещенноста на децата и тяхното мистериозно отглеждане ме дразнят изключително много. Все едно вашите прабаби са възпитавали децата кое е правилно и са им обръщали толкова внимание. Задачата на родителя е да даде храна и подслон на детето си, и да го обучи на основни неща, като говорене, но нищо повече.

http://www.youtube.com/watch?v=h6wOt2iXdc4

Rebirthing
07-17-2012, 21:06
Възпитавали са ги и още как, но не са се сблъсквали с нещата с които се сблъскват днешните родители. Днешното поколение е разюздано, ако ги оставиш на произвола на съдбата, ще се тъпчат с боклуци по цял ден висейки пред компютъра или телевизора, а вечер ще изпиват парите на мама и тате. Асоциации с баба ми и прабаба ми са просто нелогични, те са живеели в едно консервативно и далеч по-просто устроено общество. Цигарите, наркотиците и алкохола не са били част от ежедневието им.

In_Nomine_Sathanas
07-18-2012, 00:30
Възпитавали ли са ги в патриархални порядки, където свободата няма значение и каквото родителите кажат, това става.И в това отношение е било доста по-зле(за вас явно по-добре) Но аз имах предвид че не са им наблягали толкова на тази специалност и грижи от съвременните родители - тези мършави патки, дето си мислят че като родят дете са направили най-голямото чудо и си мислят че за да отгледат дори едно дете трябва да му осигурят всичко и да му отдават огромно внимание и да го възпитават в най-добрите порядки, да бъде добричко дете, и да не прави глупости. Това ме дразни. Имах предвид че децата са били по много, в повечето случай са гладували, но затова са ставали хора, а днешните деца от същите тези специални грижи и голямо внимание, които вие смятате за важни, стават безделници и пилеят парите на родителите си.
Както и да е, в повечето случаи зависи от самото дете. Мен никой не ме е възпитавал, не ми отделял голямо внимание, и мисля че това ме е направило по-добър. Затова е по-добре да не натрапваш нищо на децата, освен ако не е очевидно тъпо дете или освен ако не живеем в патриархално общество.

Chacho
07-18-2012, 01:09
Най-малкото пиенето е законно, а и не-чак-дотам вредно. Ще го опита със или без моето съгласие, така че го изключвам от схемата.

Това, че е законен, не го прави по-малко вреден. Нито това, че ти казваш, че е по-малко вреден. Цигарите - също. Не искам да ставам поредният проповедник на марихуаната, най-малкото искам да убеждавам някого да посяга към нея. Но пуша от доста време. Също така пуша цигари и употребявам алкохол. Не съм по-различен от стотици хиляди хора и все пак ще си предложа едно вече много предъвквано мнение.

Хора като теб съм убеден, че най-малко могат да опазят децата си от наркотиците. Просто защото ти е толкова бегла представата по темата, че дори няма да знаеш как да подходиш. Смяташ, че си се опазила благодарение на възпитанието ти, но ти си от хората, на които им е казано, че наркотиците са вредни и си изграждат един щит, който ги "пази" да не кривнат към грешния път. Но на практика в теб е закодиран един автоматичен отговор "не" и винаги си си затваряла очите за алтернативният път. Нямаш никаква представа какво би могло да накара един човек като теб да кривне по него, защото ти не си попадала на условия, които да те разколебаят в това, в което си възпитана. Но ти гарантирам, че ако на теб не ти се е случило, то един ден детето ти ще го грози риска да му се случи. Щото много хора сме били колкото теб категорични и крайни някога, но по една или друга причина нещо в нас се е променило. Когато след истинското изпитание успееш да отстоиш позицията си, тогава има на какво да възпиташ детето си. А ясно си пролича по-горе, че освен думите "вредно", "опасно", "незаконно", няма какво да му предложиш. Сигурен съм, че имаш поне 15 филма в главата си, как ще разговаряш с него, ще си му близка, ще го научиш да си отстоява мнението и да не се поддава, да не се влияе от другите, да не си решава проблемите по този начин и т.н. В един момент детето ти ще те хване, че сама не знаеш за какво иде реч и говориш от чужд опит, ще загуби доверие в теб и ще изгубиш контрола си над него.


Ако не беше марихуаната, сигурно нямаше да огранича алкохола и да сложа цигарите под контрол. Като изключим инцидентните бири, ако веднъж в годината се напия, ще е чудо. Щото знам, че е лъжливо удоволствие, което грам не си заслужава, особено за цената, която заплащаш. Най-вече от здравна гледна точка. Цигарите са ми удоволствие, за което съм решил на този етап сам да поемам рисковете, но съм доволен от физическата ми кондиция и се грижа за нея повече от доста непушачи. Трева пушех изключително редовно, но сега имам други ангажименти и най-много веднъж месечно да употребявам. По простата причина, че е най-безобидното ми забавление. Но най-важната равносметка, която си давам, е че благодарение на тревата успях здраво да реша какво ми е мнението за наркотиците. И с хора съм говорил, и съм наблюдавал, и съм се ровил да чета. Трамплин към нещо по-силно ли? Напротив, дори почти изгоних леките наркотици от живота си. Сигурен съм, че който и да е от компанията ми да сложа пред клавиатурата, ще напише нещо съвсем сходно.

Помня, че като малък ме беше страх от тревоманите в детската градина да не ми откраднат джобните, да ме бият и т.н. Съжалявам, че трябваше да минат толкова години, за да погледна тея хора с разбиране. Тук има много хора, които също пушат. Всеки от нас има някаква позиция. Сигурно се различават, както се различават и цветовете на косите ни. Но с две-три приказки ще се разберем едни с други. Нещо, което с хората, затворени в черупките си, никога не би могло да се случи.

В заключение ще кажа, че не чакам отговор. Единствено ти предлагам да предизвикаш убежденията си, за да си затвърдиш мнението. Изборът си е твой.

In_Nomine_Sathanas
07-18-2012, 02:13
До последният пост -
http://assets0.ordienetworks.com/images/GifGuide/clapping/taxidriver.gif

Rebirthing
07-18-2012, 11:54
Възпитавали ли са ги в патриархални порядки, където свободата няма значение и каквото родителите кажат, това става.И в това отношение е било доста по-зле(за вас явно по-добре) Но аз имах предвид че не са им наблягали толкова на тази специалност и грижи от съвременните родители - тези мършави патки, дето си мислят че като родят дете са направили най-голямото чудо и си мислят че за да отгледат дори едно дете трябва да му осигурят всичко и да му отдават огромно внимание и да го възпитават в най-добрите порядки, да бъде добричко дете, и да не прави глупости. Това ме дразни. Имах предвид че децата са били по много, в повечето случай са гладували, но затова са ставали хора, а днешните деца от същите тези специални грижи и голямо внимание, които вие смятате за важни, стават безделници и пилеят парите на родителите си.
Както и да е, в повечето случаи зависи от самото дете. Мен никой не ме е възпитавал, не ми отделял голямо внимание, и мисля че това ме е направило по-добър. Затова е по-добре да не натрапваш нищо на децата, освен ако не е очевидно тъпо дете или освен ако не живеем в патриархално общество.

Много съм далеч от мисълта, че на едно дете трябва да му се осигурява всичко. Е, като изключим, че с добрата храна и здравето не бих направила компромис, смятам че не е редно едно дете да бъде презадоволявано. Става една комерсиализация на детството. От твърде многото пластмасови боклуци наречени 'играчки' и други непотребни вещи мозъкът на децата закърнява вместо да се стимулира. То децата които си играят с шишарките на двора имат по-развита фантазия и креативност от колкото мамините лапета които имат милион и двеста играчки. Трябва да има известен аскетизъм в някои отношения, а не като детето каже 'Мамо искам' и аз да вадя портфейла /независимо дали имам пари/.

Chacho
07-18-2012, 12:21
Опитът е това, което получаваш, когато не получаваш това, което искаш.

In_Nomine_Sathanas
07-18-2012, 12:40
Много съм далеч от мисълта, че на едно дете трябва да му се осигурява всичко. Е, като изключим, че с добрата храна и здравето не бих направила компромис, смятам че не е редно едно дете да бъде презадоволявано. Става една комерсиализация на детството. От твърде многото пластмасови боклуци наречени 'играчки' и други непотребни вещи мозъкът на децата закърнява вместо да се стимулира. То децата които си играят с шишарките на двора имат по-развита фантазия и креативност от колкото мамините лапета които имат милион и двеста играчки. Трябва да има известен аскетизъм в някои отношения, а не като детето каже 'Мамо искам' и аз да вадя портфейла /независимо дали имам пари/.
Ще ти отговоря малко по-късно защото :D :
http://prikachi.com/images/42/5028042h.gif

koshtramba
07-18-2012, 15:24
Това, че е законен, не го прави по-малко вреден. Нито това, че ти казваш, че е по-малко вреден. Цигарите - също. Не искам да ставам поредният проповедник на марихуаната, най-малкото искам да убеждавам някого да посяга към нея. Но пуша от доста време. Също така пуша цигари и употребявам алкохол. Не съм по-различен от стотици хиляди хора и все пак ще си предложа едно вече много предъвквано мнение.

Хора като теб съм убеден, че най-малко могат да опазят децата си от наркотиците. Просто защото ти е толкова бегла представата по темата, че дори няма да знаеш как да подходиш. Смяташ, че си се опазила благодарение на възпитанието ти, но ти си от хората, на които им е казано, че наркотиците са вредни и си изграждат един щит, който ги "пази" да не кривнат към грешния път. Но на практика в теб е закодиран един автоматичен отговор "не" и винаги си си затваряла очите за алтернативният път. Нямаш никаква представа какво би могло да накара един човек като теб да кривне по него, защото ти не си попадала на условия, които да те разколебаят в това, в което си възпитана. Но ти гарантирам, че ако на теб не ти се е случило, то един ден детето ти ще го грози риска да му се случи. Щото много хора сме били колкото теб категорични и крайни някога, но по една или друга причина нещо в нас се е променило. Когато след истинското изпитание успееш да отстоиш позицията си, тогава има на какво да възпиташ детето си. А ясно си пролича по-горе, че освен думите "вредно", "опасно", "незаконно", няма какво да му предложиш. Сигурен съм, че имаш поне 15 филма в главата си, как ще разговаряш с него, ще си му близка, ще го научиш да си отстоява мнението и да не се поддава, да не се влияе от другите, да не си решава проблемите по този начин и т.н. В един момент детето ти ще те хване, че сама не знаеш за какво иде реч и говориш от чужд опит, ще загуби доверие в теб и ще изгубиш контрола си над него.


Ако не беше марихуаната, сигурно нямаше да огранича алкохола и да сложа цигарите под контрол. Като изключим инцидентните бири, ако веднъж в годината се напия, ще е чудо. Щото знам, че е лъжливо удоволствие, което грам не си заслужава, особено за цената, която заплащаш. Най-вече от здравна гледна точка. Цигарите са ми удоволствие, за което съм решил на този етап сам да поемам рисковете, но съм доволен от физическата ми кондиция и се грижа за нея повече от доста непушачи. Трева пушех изключително редовно, но сега имам други ангажименти и най-много веднъж месечно да употребявам. По простата причина, че е най-безобидното ми забавление. Но най-важната равносметка, която си давам, е че благодарение на тревата успях здраво да реша какво ми е мнението за наркотиците. И с хора съм говорил, и съм наблюдавал, и съм се ровил да чета. Трамплин към нещо по-силно ли? Напротив, дори почти изгоних леките наркотици от живота си. Сигурен съм, че който и да е от компанията ми да сложа пред клавиатурата, ще напише нещо съвсем сходно.

Помня, че като малък ме беше страх от тревоманите в детската градина да не ми откраднат джобните, да ме бият и т.н. Съжалявам, че трябваше да минат толкова години, за да погледна тея хора с разбиране. Тук има много хора, които също пушат. Всеки от нас има някаква позиция. Сигурно се различават, както се различават и цветовете на косите ни. Но с две-три приказки ще се разберем едни с други. Нещо, което с хората, затворени в черупките си, никога не би могло да се случи.

В заключение ще кажа, че не чакам отговор. Единствено ти предлагам да предизвикаш убежденията си, за да си затвърдиш мнението. Изборът си е твой.

Не е вярно, че нямам бегла представа какво се случва, чела съм доста, ама това, което ми стигна е какво се случи с хората около мен, които пушеха трева. ТРЕВА! Едните по цял ден пушат и единствената им реплика беше "Еее, братле, аре да се напушиме", а другия, който всъщност ми беше доста близък приятел се побърка тотално, в следствие на тревата, буквално изперка. Пушеше постоянно. Сега е в затвора, защото си помисли, че нищо не му пречи посред бял ден да "направи едно кръгче" на чужда кола, която е на бензиностанцията и е с ключове на таблото.
Е, не, мерси, такива деца не искам, а не искам и да съм запозната с тия жалки хора.

Chacho
07-18-2012, 15:47
Именно затова казвам, че нямаш понятие. Хората могат да са глупави и със, и без да употребяват. Можеш да сложиш в хората в стереотип и да имаш общ подход към тях, но можеш да имаш личен и да преценяваш ситуацията.

Rebirthing
07-18-2012, 17:22
Опитът е това, което получаваш, когато не получаваш това, което искаш.

Точно така.

In_Nomine_Sathanas
07-18-2012, 17:47
Много съм далеч от мисълта, че на едно дете трябва да му се осигурява всичко. Е, като изключим, че с добрата храна и здравето не бих направила компромис, смятам че не е редно едно дете да бъде презадоволявано. Става една комерсиализация на детството. От твърде многото пластмасови боклуци наречени 'играчки' и други непотребни вещи мозъкът на децата закърнява вместо да се стимулира. То децата които си играят с шишарките на двора имат по-развита фантазия и креативност от колкото мамините лапета които имат милион и двеста играчки. Трябва да има известен аскетизъм в някои отношения, а не като детето каже 'Мамо искам' и аз да вадя портфейла /независимо дали имам пари/.
Да, съгласен съм с теб, и коментара ми беше повече насочен към koshtramba, която явно иска да направи от детето си или разглезен идиот или в най-добрия случай посредствен, нормален, човек. А по-лошо от посредствеността няма, на детето трябва да му се дадат само основните неща, другите са ги открива само. Та конкретно за тревата, да я забраняваш и да му промиваш мозъка е тъпо. Ако на роделителя му е съвсем ясно, че детето му е тъпо, тогава може, но иначе насилственото(не в буквалния смисъл) възпитание е унищожител на креативното в човека. А най-лошото е когато се опитваш да му придадеш амбициите си и да го пришпорваш , да му насаждаш цял живот какво трябва да стане от него. Това е просто бич за всеки креативен и свободен дух.

koshtramba
07-18-2012, 18:21
Не съм казала, че ще е глезено, бре! Стига си измисля!

In_Nomine_Sathanas
07-18-2012, 19:32
Добре, добре, извинявай, от тревата е :D

defender
07-18-2012, 20:31
......
да говорим направо по същество:
Ти си хубава, умна, с готино дупе, ама си имаш сериозен приятел. Хващам бас.....

koshtramba
07-18-2012, 20:47
Дееейм, да, тва Бога ли ти го прошепна?

defender
07-18-2012, 20:54
аз съм християнин, но не съм пророк, не съм достоен за този благодатен Божи дар.
В нашия форум достоен е само нпп-инчо

npp
07-21-2012, 20:54
всеки човек, който наистина е верен на истинскят Господ Бог, би могъл да свидетелствува Неговото Слово

fizzyg
07-22-2012, 12:07
Много съм далеч от мисълта, че на едно дете трябва да му се осигурява всичко. Е, като изключим, че с добрата храна и здравето не бих направила компромис, смятам че не е редно едно дете да бъде презадоволявано. Става една комерсиализация на детството. От твърде многото пластмасови боклуци наречени 'играчки' и други непотребни вещи мозъкът на децата закърнява вместо да се стимулира. То децата които си играят с шишарките на двора имат по-развита фантазия и креативност от колкото мамините лапета които имат милион и двеста играчки. Трябва да има известен аскетизъм в някои отношения, а не като детето каже 'Мамо искам' и аз да вадя портфейла /независимо дали имам пари/.

Точно..презадоволените деца посягат към наркотици,поради факта,че не знаят къде да пръснат парите на мама и татко,докато стоят на кафето.

Chacho
07-22-2012, 12:53
Точно..презадоволените деца посягат към наркотици,поради факта,че не знаят къде да пръснат парите на мама и татко,докато стоят на кафето.

(facepalm)

Chacho
07-22-2012, 17:14
Значи наркотиците са за презадоволените дечица, така ли?

ScarlettS
07-22-2012, 17:15
всъщност си е точно така

Всъщност не е. :D

Изобщо познавате ли хора, които употребяват трева или ги гледате само отстрани и си правите сами изводи?

Rebirthing
07-23-2012, 11:06
Не само презадоволените, но и отчаяните от живота хора. Вторите, като че ли са по-склонни да посягат към твърдите наркотици, но това са си мои наблюдения. Има доста типове наркомани и достатъчно много причини които да ги накарат да посегнат към дрогата...

npp
07-23-2012, 16:39
също и разни измъчвани от непоносими мъки хора са посягали към упойващи средства с цел да получат покой и щастие