PDA

View Full Version : Подарък за религиозен човек



Furious?
06-26-2012, 12:05
Немислимото се случи - срещнах даскал в уНСС , който уважавам. Помогна ми да се концентрирам 2 пъти по 12 часа математика , за да изкарам 6ца при гадна вещица . Какво да му купя , за да го зарадвам.Човекът е дълбоко религиозен и смятах икона , обаче един друг човек вече му е подарил.

defender
06-26-2012, 12:23
Можеш да му подариш молитвеник.
Например
http://knigabg.com/index.php?page=book&id=19368

Doctor_Satan
06-26-2012, 17:22
Подари му един пентаграм или влез в някой музикален магазин и му купи албум на произволна блек метъл група.

Auriss
06-26-2012, 17:30
Можеш да му вземеш някаква семпла рамка за снимки и да я занесеш за гравиране с някакъв цитат от Библията. Не е кой-знае какво и няма да ти излезе повече от 20-ина лева.

Другото, което ми хрумва, е пак да гравираш, обаче пръстен. Този цитат може и да ти свърши работа : "За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме подкрепя." - Филипяни 4:13.

Относно рамката - опитах се да намеря цитат със смисъл на нещо от сорта на "благодарен съм на Бог за това, което получавам" или нещо подобно, но, оказва се, Библията е пълна единствено с хейт.

Дифендърчо може да се включи ако иска.

Едит : реално погледнато можеш и да му подариш нещо, което не е свързано с религия ;д - учител е. Вероятно би се зарадвал на интересна книга в област, която го интересува.

defender
06-26-2012, 17:59
ок, относно благодарността, мисля, че това не е лошо:

"За всичко благодарете;..... Духа не угасяйте. ...... Всичко изпитвайте, о доброто се дръжте." (1 Сол. 5:18,19,21)

RagioL
06-26-2012, 18:48
Като за начало здрав разум(което е невъзможно освен ако не правиш чудеса).
Второто ми предложение е книга на Ницше.


Подари му един пентаграм или влез в някой музикален магазин и му купи албум на произволна блек метъл група.

Аз лично предлагам Behemot или Belphegor.

JungleJaguar
06-26-2012, 20:46
Подари му брадва !
За да усети същността на Ийсус,който е бил селянин занаятчия и дървар !

Веhеmot,6 Fееt Under,Arian Terrorism (Арийски тероризъм), Cannibal Corpse,едно време наред с хипхоп слушах и яко дед метъл.Имаше преди над 10 г по ММ едно предаване Фрактура гледах го от време на време.Веднъж бяха давали само дед и блек метъл от 12 през нощта до 6 сутринта,че и пълните нецензурирани версии на клиповете и беше бахти лудата касапница цяла вечер.Откачена работа беше.По днешните лигави телевизиики тва никога не би се завъртяло пак.Хубави времена бяха.

WeNeedMoreDrugs
06-26-2012, 21:44
Няма никакво значение, че е религиозен. Подари му каквото смяташ, че е според етикета. Аз ти подсказвам - За учител - книга с готино послание от ученика... Поне аз го мисля за подходящо. За човек отдал живота си на науката...

Furious?
06-27-2012, 18:56
Много странен и религиозен е.Друг подарък едва ли би приел или оценил.Обаче има снимка с патриарха дори , така че сигурно има всеки молитвеник , който бих могъл да му купя

SmilezZz
06-28-2012, 16:29
Можеш да му вземеш някаква семпла рамка за снимки и да я занесеш за гравиране с някакъв цитат от Библията. Не е кой-знае какво и няма да ти излезе повече от 20-ина лева.

Другото, което ми хрумва, е пак да гравираш, обаче пръстен. Този цитат може и да ти свърши работа : "За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме подкрепя." - Филипяни 4:13.

Относно рамката - опитах се да намеря цитат със смисъл на нещо от сорта на "благодарен съм на Бог за това, което получавам" или нещо подобно, но, оказва се, Библията е пълна единствено с хейт.

Дифендърчо може да се включи ако иска.

Едит : реално погледнато можеш и да му подариш нещо, което не е свързано с религия ;д - учител е. Вероятно би се зарадвал на интересна книга в област, която го интересува.

Напълно съгласна съм, самите идеи ми допаднаха доста. При условие, че не съм от силно вярващите. Избери си някоя от идейките и действай. Но ако все пак не си съгласен, можеш да му вземеш нещо, което не е свързано пряко или не, с библията и религията.

cchumata
06-30-2012, 22:30
Подари му Библия (с протестантски превод) или книга с Християнска тематика.