PDA

View Full Version : Епилатор vs кола маска



пAteNцЕ
06-26-2012, 13:09
За кое сте повече-кола маска или епилатор?Защо?
Кое е по-добро в определена зона?
Предимства и недостатъци
Пускам темата,искам да чуя мнения :)

kalpazanka
06-26-2012, 13:12
Крака и ръце- епилатор. Предимства- пести пари и време. Недостатък не мога да му измисля в момента.
Триъгълник- за там си трябва кола маска и някой, който да дърпа, без да му е жал /недостатък/. Подмишници- същото.

kitty02
06-26-2012, 13:14
Аз съм повече за кола маската, а и по-малко боли.
Недостатъците на кола маската са, че се образуват леки пъпчици. Предимставата са, че космите оредяват с времето.
Недостатъците на епилатора са, че се образуват подкожни косми и по-боли от колкото кола маската. Предимствата са, че космите оредяват с времето.

ShtrudeL
06-26-2012, 13:35
Недостатъци на кола маската: Лепкава е, омазваш се цялата и хвърчат хартийки и такива ти нещаа
Недостатъци на епилатора: Много бръмчи. ^^ И на краката оставя подкожни косъмчета понякога.

jghgh
06-26-2012, 13:47
Кола маската наистина оставя по-малко подкожни косъмчета, но да си я правиш сам е меко казано досадно (особено на цялото тяло). По принцип я предпочитам, но освен че е досадна, излиза и скъпо на козметик, а пък на домашно е едно въртене, сучене, оглеждане от всички страни... no thanks!

Епилаторът е чудесен за бързо и ефективно обезкосмяване, макар и не толкова перфектно колкото кола маската. Недостатъците се казаха от Щрудел. Аз лично ползвам епилатор, защото е бързо, но само на някои участъци - ръцете и краката.
Триъгълникът ходя при козметик да ми го почиства с кола маска.


Ако имах финансови възможности постоянно бих си правила кола маска къде ли не.

valentinadr
06-26-2012, 15:29
Крака и ръце епилатор-предимство не е нужно да чакаш много време и да ходиш с косми със седмици,а също така се плаща еднократно,над горната устна и триъгалника с кола маска-най-доброто за тези зони,предимства държи 21 дни на триъгалника и поне 10 си напълно гладка,подмишници-там от 8 години ги бръсна

strawberry88
06-26-2012, 15:37
За цялото тяло епилатор,само за ръцете кола маска ползвам,защото от епилатора ми излизат пъпки :mad: ...

rosssy
07-05-2012, 14:29
За кое сте повече-кола маска или епилатор?Защо?
Кое е по-добро в определена зона?
Предимства и недостатъци
Пускам темата,искам да чуя мнения :)

Епилаторът изтръгва косъма от корена, но е възможно да не го изтръгне напълно. В този случай коренът запушва пората, което води до подкожно врастване на космите и фоликулит...
Кола маската съдържа парафин, който също запушва порите и води до същите проблеми.
И двата метода са достатъчно болезнени, може би с епилатора е по-бързо...
Важното е да използваш натурални продукти, за да нямаш кожни проблеми.
Аз лично използвам една италианска кола маска за всички части на тялото, която е натурална и не съдържа парафин, даже я наричат епилационна смола, а не кола маска, и съм много доволна. Освен това се премахва много по-лесно и не е чак толкова болезнена.

rumqnkaa
07-05-2012, 21:16
Епилатор пробвала съм и кола маска но тя не може да хване всички косъмчета които са по малки докато епилаторът ги маха апак и от кола маската много се мажа за тва според мен епилаторът е по добре :):)

HollyGolightly
07-06-2012, 00:22
Епилатор на всякъде, понеже цапа много по -малко.
Кола маска само при специалист ама имам лоши спомени от една козметичка, така че от тогава все ме е страх да ходя

MaLkaTa_LaDy
07-06-2012, 05:37
Предимствата на колра-маската: Става по-бързо, боли по-малко. Недостатъците: Излиза по-скъпо и на мен ми излизат пъпки от нея, нужна е козметичка за да се направи качествено.
Предимствата на епилатора: захваща космите, когато са по-малки, по-евтин е, можеш да го използваш сама. Недостатъците: боли повече, става по-бавно.
Подкожни явно и двете образуват.
П.с. Колата маска като си я направиш при козметик нищо не се цапа. Явно вие не знаете точно как да го правите.

пAteNцЕ
07-06-2012, 08:08
е то излиза че и от двете излизат подкожни :D
но според мен ако е прави редовно ексфолация(така ли беше ? ) и пилинг може да се избегне нали :-s