PDA

View Full Version : Цвят на косата



gossipgirl_x.o.x.o_
06-27-2012, 14:23
Здравейте тийнчета, мъчи ме един въпрос и се нуждая от помоща ви. Вчера попаднах на едни снимки на Джей Ло и много ми хареса цвета на косата й. Работата е там, че колкото и хора да попитам всеки има различно мнение за името на цвета. Също така много искам да си го направя , но в момента съм с черна коса и съм я оставила да израства , а по природа съм кестенява и се чудя , когато израсте косата дали ще ме покрие този цвят [от един , два пъти] без обезцветител?? Благодаря ви предварително :)))
Снимка:
http://3.bp.blogspot.com/-Xy0ZMEohlMA/TwRRuBT-QEI/AAAAAAAAXY8/HMM8mY3tvR8/s1600/Jennifer+Lopez+Hairstyles+pictures+%28599%29.jpg

strawberry88
06-27-2012, 15:59
Мисля,че е цвят карамел.
И да,ще стане на кестенява коса.

MaLkaTa_LaDy
06-28-2012, 06:03
Докато косата ти израсте, ще има години... Вземи си Деколор за червеното. Ще ти трябва обезцветител задължително. И точно този цвят с кичурчетата и... абе доста тънкости ми изглеждат. Само при фризьор.
Всъщност и аз бях червена до скоро и си свалих цвета с едно нещо, което го водеха, че не уврежда косата... Май наистина не я увреди. И като си видях "оригиналния цвят", беше доста изсветлял от самото третиране на косата с различни бои. Честно казано, приличаше на този, който показваш. За това мога да те посъветвам да си вземеш един Деколор, да си свалиш червеното и като видиш какъв цвят ще излезе, тогава да решиш какво искаш.
Мога да ти обясня какво точно представлява този Деколор, ако решиш, че ще се правиш с него.

LeprikonA
06-28-2012, 06:23
^Лейди, можеш ли да пообясниш. Аз също съм червена, но май си искам пак кестенявото, та ще съм ти много благодарна.

MaLkaTa_LaDy
06-28-2012, 06:47
http://www.rosaimpex.com/images/roza_impex/news_imgs/20110919s.jpg
Ето това е, за което говоря. Вътре има три нещица, от които две се смесват, а последното е окислител, който го нанасяш на косата си, след като получиш желания цвят. Пише, че не маха пигмента от косъма, а наслоената боя върху него. Мирише много гадно. Процедурата е почти същата, като обикновено боядисване само че се налага да си миеш косата около 3 пъти, за да падне боята. Аз съм доста доволна, не усетих някакво увреждане на косата си. Пък и това струва към 5лв, а в един фризьорски салон ми искаха 80...
П.с. Само забравих да кажа, че наистина от боядисването с годините естествения цвят на косата изсветлява. Аз се видях руса и не се харесах, за това ми се наложи да сложа боя близка до естествения ми цвят.

Glam0rous
06-28-2012, 07:03
Забрави това да стане без обезцветяване. И то при фризьор.

LeprikonA
06-28-2012, 08:22
http://www.rosaimpex.com/images/roza_impex/news_imgs/20110919s.jpg
Ето това е, за което говоря. Вътре има три нещица, от които две се смесват, а последното е окислител, който го нанасяш на косата си, след като получиш желания цвят. Пише, че не маха пигмента от косъма, а наслоената боя върху него. Мирише много гадно. Процедурата е почти същата, като обикновено боядисване само че се налага да си миеш косата около 3 пъти, за да падне боята. Аз съм доста доволна, не усетих някакво увреждане на косата си. Пък и това струва към 5лв, а в един фризьорски салон ми искаха 80...
П.с. Само забравих да кажа, че наистина от боядисването с годините естествения цвят на косата изсветлява. Аз се видях руса и не се харесах, за това ми се наложи да сложа боя близка до естествения ми цвят.

Благодаря ти много! :) А в аптека ли го намери или в обикновен магазин?

gossipgirl_x.o.x.o_
06-28-2012, 17:00
Да но има една подробност , че косата ми е черна не червена [и мисля , че това усложнява малко нещата] и е късичка [малко под раменете] и да ви кажа почти е израстнала и още едно подстригване и мисля , че съвсем ще се е махнало черното. Ии търся точно такова нещо като Деколор което да не я уврежда повече, защото от близо година и половина съм черна и доста се изсуши , но сега съм я оставила намира и се пооправи. И въпроса който най-вече ме вълнува е дали има шанс косъма да се е "увредил" така да кажа , че дори когато израсте да не приеме светлия цвят без обезцветители?!

MaLkaTa_LaDy
06-29-2012, 06:10
В козметичен магазин.

rosencetooo
07-03-2012, 09:15
Да но има една подробност , че косата ми е черна не червена [и мисля , че това усложнява малко нещата] и е късичка [малко под раменете] и да ви кажа почти е израстнала и още едно подстригване и мисля , че съвсем ще се е махнало черното. Ии търся точно такова нещо като Деколор което да не я уврежда повече, защото от близо година и половина съм черна и доста се изсуши , но сега съм я оставила намира и се пооправи. И въпроса който най-вече ме вълнува е дали има шанс косъма да се е "увредил" така да кажа , че дори когато израсте да не приеме светлия цвят без обезцветители?! Изпробвали деколора на твоята коса, че в момента и аз искам да си махна черното , боядисвала съм се веднъж с черно преди месец и половина :), преди това я правих медна и мисля , че лесно ще падне черното , но все пак да питам ...

gossipgirl_x.o.x.o_
07-07-2012, 22:26
Все още не съм..