PDA

View Full Version : Измамна работа???



SuNsEt
06-28-2012, 08:05
В джобс-а имаше обява за промоутъри и аз си пуснах СВ-то, след няколко дена получих одобрение от фирмата. Пратиха ми word документ,в който се обясняваше,че фирмата е новорегистрирана и се занимава с внос на плодови вина и водка-някакви нови марки. После обясниха какви кандидати търсят, че работата се състои от това двама човека да ходят по малките магазинчета и да раздават листовки и да обясняват за фирмата(преразказвам го на кратко). Пишеше,че се плаща по 15 лв плюс бонуси при сключена сделка. Общо взето сравнително изчерпателно , направи ми добро впечатление, грамотно написано и тн. Беше се "подписал" отдолу даден човек с име и фамилия.

Пишеше,че ако притежавам дадените качества трябва да им отговоря с мотивационно писмо.

Написах си го сама и не след дълго ми писаха по имейла,че писмото е стигнало до дадения човек, даже пишеше "Благодаря ти,че не използваш готовия и бих го нарекъл глупав шаблон за мотивационното си писмо." и че ще ми се обади по телефона ,за да насрочим среща в петък след обяд.

Това,което ме притеснява е че абсолютно никъде не пише адреса на фирмата. Само пише,че е от София...В интернет няма никаква информация и се притеснявам да не би да е нещо измамно.
Обаче ако беше,защо ще ми искат хем 2 снимки,хем ще ми пращат такава инфо за фирмата и хем ще искат мотивационно писмо?

Фирмата се казва РАТИО 7

Днес трябва да ми се обади човека за интервю, моля ви, дайте съвет,какво мислите?? Аз ще попитам по телефона за адреса на фирмата ,но .... как ви се струва на вас това нещо?

Ягодка
06-28-2012, 08:13
Хмм.. това е много интересно :-o Поразрових се в Гугъл, но няма :? Моя съвет е като ти се обадят да попиташ за адрес на фирма или сайт, нещо от този род. Но може и да ти отвърнат, че щом е нова да нямат сайт и т.н., но това рядко се случва ;) Не се притеснявай! Вземи си някое момче, така по-бойно с тебе да те пази, ако нещо започнат да ти правят :-D То не е за смях, но.. e, казах ти не се притеснявай :) Всичко ще е ОК! :)

SuNsEt
06-28-2012, 08:30
Мерси ягодке! Майка ми каза,че ако срещата не е в офис ,значи направо да не ходя. Иначе тя ще дойде с мен , нещо ще се уговоря с нея ...и аз не знам как.

Иначе до сега при одобрение на СВ-то ми никога не ми бяха пращали такава подробна информация ,та хем и мотивационно писмо. Търсих и в Голдън Пейджез и няма нищо и там. Но аз ще попитам за адрес на фирмата И за сайт,наистина. Няма как да нямат адрес,нали? Бая странно...

Ягодка
06-28-2012, 11:34
Мерси ягодке! Майка ми каза,че ако срещата не е в офис ,значи направо да не ходя. Иначе тя ще дойде с мен , нещо ще се уговоря с нея ...и аз не знам как.

Иначе до сега при одобрение на СВ-то ми никога не ми бяха пращали такава подробна информация ,та хем и мотивационно писмо. Търсих и в Голдън Пейджез и няма нищо и там. Но аз ще попитам за адрес на фирмата И за сайт,наистина. Няма как да нямат адрес,нали? Бая странно...

Радвам се, че съм помогнала! :) Майка ти е много права! :) Успех!

mechone
06-28-2012, 11:54
Моят съвет е да не ходиш, потърси си нещо друго! Миналата година и аз "работих" (3 дена) горе - долу при подобни условия. Фирмата се казваше "Прокарт09". Пълни измамници са "фирми" от този тип. "Обикаляш, продаваш и печелиш". Нищо такова!

SuNsEt
06-28-2012, 14:51
Да и от " Прокарт 09 " също имах одобрение ,обаче после се разрових из нета и прочетох разни неща за фирмата... и така и не отидох на интервю.