PDA

View Full Version : Игрите на глада



Karrri
06-28-2012, 09:31
Тъй като станаха голям хит мисля, че ще се намерят хора, които са ги чели. Е, нека изказваме мнение за поредицата. Герой, сюжет, развитие. Всичко на едно място! :)

SmilezZz
06-28-2012, 17:20
Точно такава поредица си търсех.

Ще следя темата.

Иначе ето ги книгите и сюжет/резюме към тях в информацията им:
http://shop.pingvinite.bg/?cid=3&search_q=%D0%98%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0% BD%D0%B0+%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0+

tattoobitch19
06-28-2012, 19:39
аз ги изчетох и трите, но ми е трудно просто така да напиша мнение :D ако някой има конкретни въпроси за нещо да пита ^^
гледахте ли филма? има го в zamunda, но аз пък го гледах на кино :D ако сте гледали филма може и него да обсъждаме ;)

SmilezZz
06-29-2012, 05:37
Какво ти е мнението , като цяло за трилогията?

Къде и как се развива действието?

See_the_moment
06-29-2012, 16:38
Neveroqtni knigi... predi okolo chas svirshih vtorata i ne moga da chakam do utre za da si kupq tretata :D zashtoto ne moga da chakam nqkoi da znae sait za online knigi plss

Colouring
07-01-2012, 09:09
Чела съм ги, да. Бях доста приятно изненадана. Четат се бързо и на един дъх. Първата книга ми хареса най-много, втората беше добра, но не чак толкова, колкото първата, а в третата станаха много неща, че дори аз самата се обърках по едно време. Беше доста.. динамична. Хубава, но някак различна от първата, например, която наистина ме впечатли най-много.
Не знам дали е нужно да изпадам в подробности, макар че ще ми бъде приятно. Ако се намери някой друг да пообсъдим нещата - може. :Д

SunT
07-01-2012, 17:42
Имам ги и трите, но съм ги чела преди месец-два, когато стана голямата дандания за предстоящия филм.И него съм го гледала на кино, беше уникален.
Първата е най-яка, бях приятно изненадана от филма, който почти едно към едно с книгата.Те са малко във възходящ ред по обърканост - първата е най-проста, най-ласно се чете, най-интересна е.После втората се чете по-трудно, а третата аз малко не я разбрах, въпреки че съм я чела вече 2 пъти.Не мога да кажа точно мнение, просто защото... самата поредица си е объркваща :D

Едно нещо ме дразни от самото начало - откъде по дяволите Катнис все го изважда тоя костюм на сойка-присмехулка?! Тя какво ли не прави, би се с него, на сцена излиза.. И после каква беше нейната роля в третата книга? Що за работа е да си сойката-присмехулка, при положение, че те снимаха измислени битки, за бога?! За мен в третата книга настава пълен фарс към Катнис и способностите ѝ!

Colouring
07-01-2012, 20:21
Филмът пък на мен не ми хареса толкова. Очаквах да е по-зле, в интерес на истината, но пък не може да се сравнява с първата книга, което си беше ясно от преди това. Просто.. промениха доста неща, което не ми се понрави много.

За това за костюма не съм се замисляла. Може би Цина наистина е голяма работа. :Д

Като че ли третата книга доста се отклони от първоначалната идея. Доста неща ме подразниха - например как през цялото време се говореше за това прослoвуто събаряне на Капитола, което всички чакат, и накрая разбираме за кулминацията не пряко, а от еди-кой-си, който я разказва на Катнис. Можеше да отделят по-малко време на това как се крият и как бягат и повече на това КАК ВСЪЩНОСТ успяват да заловят президента и т.н. Друго нещо, което някак си не харесах особено, е как се промени Катнис. Да, знам, че това със смъртта на Прим й дойде в повече, но не можех да повярвам как изведнъж в епилога се говори за цялата семейна идилия в семейството на Катнис и Пийта, заедно с ДЕЦАТА ИМ?! Как се е навила да има деца? Защо? И как изведнъж изминаха тея десет или колкото са там години. И не се даде никаква информация за Гейл.
Общо взето краят ми се стори леко претупан. Трябваше да се отдели повече време на Катнис и Пийта и защо точно тя избира него ( две изречения в края на последната глава просто не могат да бъдат изчерпателни).

SunT
07-01-2012, 22:04
Доста претупано.. Но виж, когато умираха бегълците беше.. Ужасно беше.Най ми беше гадно за Финик.И за Цина.И за Прим.А Гейл... Ох, да го пипна... Кво му стана на тоя човек, накрая не можех да го позная!Разрушителни планове заедно с геймъра.. Къде отиде другия Гейл?!.. Или може би друг не е имало... И да, Катнис стана неузнаваема.Егоистична, затворена, свикна на угоди, в 13ти окръг правеше каквото си иска, сякаш не трябва да спасява цял Панем.Пълен фарс.

tattoobitch19
07-02-2012, 13:20
и мен третата книга ме обърка, а бях най-шашната, когато..след смъртта на Прим..тая па Катнис просто обяви, че ще е най-депресирания човек на света и не усетих никакви емоции от нейна страна, просто..вътрешно мрънкане!? но както и да е, най-тъжно ми е, че остана с Пийта, а не с Гейл...някакси пийта ми е .. антипатичен >.< а и наистина, кога ги народиха тези деца? окей, разбирам защо катнис се е съгласила, все пак игрите са изчезнали и е нямало риск за тях да попаднат там, ама what the fuck!? авторката ги УБИ ВСИЧКИТЕ! ето това ме издразни! защо прим!?? какъв беше смисълът!? та то цялата работа около игрите на глада беше прим да оцелее!! на читателя му става единствено тежко, кoгато във всяка глава умират по няколко души! като дочетох третата книга (която беше пълна с откачени имена, те ме объркаха допълнително) се чувствах едва ли не празна и разочарована..от типа на "щях да съм си доволна, ако бях прочела само първата книга" и другите две бяха като.."продължение насила" !! окей, втората беше оригинална с "тик так" нещото, ама третата оплеска нещата... (мое мнение :D)

Colouring
07-02-2012, 19:19
Йеп, третата определено осра нещата. За мен лично не беше лошо четиво, просто прекалено се отдели от първоначалната идея, което ме подразни доста.

SunT
07-03-2012, 11:08
Дразни ли ви Катнис в 13 окръг и след него?

tattoobitch19
07-04-2012, 13:26
определено >.<

Amore-Mio*
07-10-2012, 07:03
Чела съм ги, но филма не съм го гледала. Иначе книгите са си интересни, лично на мен много ми допаднаха. Самият сюжет и развитието му , са много добри.

radoschetyy
07-15-2012, 14:55
Аз съм гледала филма ии адски много ми хареса. Имам намерение да си взема и книгите. Нямам нищо против ако някой каже нещо повече за книжките :D като примерно: Унищожават ли 12 окръг? , Тя има деца от Пийта, тя обича ли го ? Във филма е много симпатичен Пийта (и като актьор :D ) Какво става с Гейл? Какво става с майката на Катнис? ии накрая какво ? завършва с хепи енд? заживели щастливо с децата си ?

Colouring
07-16-2012, 10:46
Навярно повечето няма да искат спойлери, затова, ако се интересуваш, мога да ти пиша ЛС.
Иначе филмът ми хареса, но каста все още ми е много антипатичен. Актьорът, който играе Пийтта, изобщо не ми е симпатичен, Катнис горе-долу се вписва, а Гейл също нещо не ми се връзва.

Урсула
07-18-2012, 16:29
В първата се влюбих, втората изчетох основно, защото харесвам идеята за антиутопия, третата ме разочарова. Образът на Катнис стана слаб, блед, нямаше нищо общо с характера от първите две. И, да, не ме изкефи цялото "момичето от провинцията, което спасява света и събаря Лошата, Лоша система". Имаше добри страни, отношенията на Катнис и Пийта ми бяха адски интересни, другият, смуглият (Гейл?) също ми беше симпатичен.
Краят обаче! Виж, краят беше добър. Хем затворен, хем някак отворен, меланхоличен, без да е депресиращ, оставящ ти едно такова горчиво чувство в устата - уж всичко е наред, уж "спасихме света", уж Катнис създаде семейство и въпреки това настроението е някак си тежко и мрачно. Като цяло поредицата ми хареса, но можеше и да е много, много по-добре.