PDA

View Full Version : Нещо по-така или метода Силва



Tin man
06-29-2012, 08:18
Ами аз искам да споделя с вас един метод за развитие на ума. Технически трябва да го напиша това в раздела "наука", но там не разглеждат хора с отворен ум, поне така мисля :) а иначе по темата: метода не е мой. Измислен е от Хосе Силва може да сте го чували, изцяло научен метод в смисъл, че всичко е базирано на наука. Метода представлява навлизане в различните нива на функциониране на мозъка. Малко пояснения: всеки човек преди да заспи, дори да страда от всички болести на света, навлиза в различно ниво на мозъка си, а в случая конкретно ниво Алфа. Затова, повечето хора се отдават на фантазиране преди лягане (ако не сте го правили, не сте живяли :D ). Идеята на метода е да се научиш да навлизаш в това ниво по всяко време на денонощието без да заспиваш, тъй като мозъка е свикнал да заспива в това ниво. Общо взето промяна на навик :). Това се прави с цел човек да развие ума си тъй като всички медитации, интензивни молитви, всичко, което ви дойде на ум идва от работа на това умствено ниво. Има даже възможност да се развият т.нар. "парапсихични способности". Сега дали това е истина не мога да потвърдя, не гъна лъжици с ума си още :D. По принцип метода на Силва се използва за решаване на проблеми от всякакъв характер или за т.нар. "програмиране" тоест да кажеш на ума си, включвайки подсъзнание, его, свръхего, да работят за дадена цел която може да бъде всичко. Ако някой има интерес, ще сложа инструкции за техниката как се практикува, а ако някой знае нещо допълнително, моля да сподели :).Аз черпя от информация от една книжка сигурно в интернет има материали и това е :)

npp
06-29-2012, 08:57
пази се от такива методи, това е основният принцип в метода на "звяра/666", нарича се йога-медитация, понеже неправедните духовни човеци искат да се извисяват като богове и затова единственият начин е да се промъкват на метафизично ниво през субстанцията на Бог, затова те използват състоянието между будността и сънят наричано още просъница, така те могат да се извисяват духовно, иначе за тях е невъзможно, понеже целта им не е да бъдат добри хора, но да се превъзнасят оставайки си лоши, ето защо те разгледат творението като физически свят, астрален, каузален и трансцендентален, понеже това са четирите основни метафизични фази на "звяра/666", просто най-добре се пази от всякакви такива методи

"И даде му се да говори и с устата си горделиво и богохулно; даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца(т.е. на четири метафизични фази и две нива)." Откровение 13: 5

Ilikeliljon
06-29-2012, 08:59
Абе сложи, ама не ми вдъхва доверие тоя метод Силва. В крайна сметка един човек е възрастен не само по години, но и защото си решава проблемите чрез обмисляне, действия и реални постъпки, а не чрез седене и навлизане в някакви нива. Излиза, че неговите усилия да стане възрастен се състоят преди всичко в това да навлиза в това ниво и всичко ще се нареди. За парапсихичните способности дори не ми се коментира. Това си е чисто пасивно действие и много ми напомня за американските наръчници тип как да променим живота си за 10 дни.

ScarlettS
06-29-2012, 09:20
Ами по принцип са ми интересни такива неща, бих пробвала - дай някакви практически инструкции.

Tin man
06-29-2012, 10:44
Ще се опитам да отговоря на всички наведнъж. Първо, господин Силва починал преди няколко години, но въпреки това има фондация, която изцяло се фокусира върху това да преподава метода и за няколко дневен семинар те научават на всичко понеже има инструктури, с дългогодишен опит, които са ти като пример абе както и да е.Даже в софия преди няколко години имаше семинар ама нямах излишни 200 лева и затова се задоволявам с книжка за 10 :) Относно първия коментар: не исках да го пиша, но явно се налага. За да реализираш нещо с този метод, освен постоянство ти трябва и чиста цел, като се поровя даже ще цитирам от книгата директно. В смисъл, не можеш да поискаш нещо без да помага поне на 1 човек. Ако помага на повече, се реализира по-силно. Не е толкова буквално, в смисъл само те води към целта, ако предприемеш действие и те изпълва с увереност. Аз лично практикувам от 3-4 месеца и за мен си работи, за каквато и цел да съм го използвал, се е получило, та така де, не съм сатанист не искам да се въздигам с нечисти цели абе просто искам да си подобря живота :P Та, втория коментар: Има си техника на мислене в нивото не просто влизаш там и се кефиш :D Реално става въпрос за неща, които не можеш да предвидиш и да решиш на момента в книгата пише нещо от сорта на: Имаш да правиш 5 неща едновременно през деня, всички са важни и трябва да се свършат добре, но нямаш време да обмислиш и проучиш всичко.Тогава си влизаш в нивото, използваш твоя ум да решиш проблема, не някакви космически енергии, така че това със ставането на възрастен не е валиден аргумент. Ти не би ли искаш помощ за проблем който видимо не можеш да решиш, или нямаш време, ресурси и т.н. Просто се научаваш да използваш ума си :), не е толкова лошо това нали ? Под парапсихични способности се разбира използването на интуицията за решаване на проблеми, които не стават по традиционния начин. Подсилва се паметта (тва от личен опит говоря) и т.н. Засега само ползи съм видял. Има сегмент за получаване на специфични сънища в книгата, не съм го развил това не знам дали работи. Като пробвам и изпитам ще ви кажа :D А сега специално за дамата: По принцип, практиката е предимно свързана с тотален релакс на тялото. Има 3 части от деня в които е хубаво да се практикува отначало: сутринта след събуждане е най-добре, вечерта преди сън също е вариант, а ако не можеш тогава на обяд след хранене, понеже тялото се отпуска, също е добро време. Практикува се отначало 40 дни разделени на 4 периода от 10 дена. След всеки период се намалява броенето през първия от 100 до 1, през 2рия от 75 до 1, 3я от 25 до 1 и 4я от 10 до 1(ей сега ще обясня). Практиката представлява следното: Намираш си удобна позиция (аз предпочитам легнал в леглото по гръб) и си затваряш очите. След това погледа ти докато са затворени трябва да е на 45 градуса горе долу от нормалното ти полезрение, демек гледаш тавана право нагоре и ги надигаш още малко, а ако те болят така смъкваш ги надолу докато спре болката (дискомфорт е по-скоро). Тогава започваш на ум да броиш от 100 до 1 като всяка цифра около 1 секунда да е горе-долу (не е толкова досадно колкото звучи :D ) и гледаш да отпускаш всяка част от тялото си. Дори и да не правиш нищо в нивото си , то е иделно за релаксиране. В началото може да заспиваш докато броиш, нормално е просто не се отказвай. Всеки ден е хубаво поне по веднъж да практикуваш, а колко по-често, толкова по-добра ще станеш. И през 10 дни намаляваш броенето горе както написах и след тия 40 дни просто от 3 до 1 наобратно ще ти е достатъчно и си си в нивото. Можеш да си измислиш т.нар. "спусък" който да ти помага. Представлява специфичен жест, по твой избор, най-добре е нещо от сорта на допиране на върха на палеца и на безименния пръст и всеки пък когато влизаш в нивото правиш жеста, и когато стигнеш до 1 си казваш нещо от рода на всеки пък, когато си допра пръстите така ще изпадам в дълбок релакс и алфа-ниво.Каквото ти хрумне ще стане. Това е горе-долу ако съм изпуснал нещо, ще допълня кат се сетя 8-)

JungleJaguar
06-29-2012, 11:23
^Ти имаш сериозна нужда от психиатър и неотложно лечение !
Раздела е пълен с ненормалници !

А иначе по темата-Аз редовно навлизам чрез специфични техники до най-високи нива на свръхменталното и попадам в други светове,изпълнени с неизследвани кътчета на Вселените.Необятния космос,това петно от материализирана от миналото в бъдещето мисъл върху картината на Безграничното е в мен и аз съм в него.Аз съм Вселената !
Пътувам чрез мисълта си до различни планети и галактики и ги изследвам.Поемам от неизчерпаемия океан от космическа енергия и свръхразум.Излизам извън пределите на нашата Вселена и навлизам в други измерения и Вселени със светове непознати и неоткрити,със други природни закони и всичко това е безкрайно.Сякаш аз съм твореца на всичко,което ще се случи в бъдещето.Аз съм твърде необятен за планетата Земя.Аз летя из паралелните Вселени.Срещам се с непознати цивилизации и същества,дори разговарям с тях.Те ми разкриват тайните на Вселената и така изпреварвам днешното земно време и развитие и се озовавам хиляди ,хиляди години напред само с разум,необятен като Безграничността !

О,трева,бъди благословена !

Doctor_Satan
06-29-2012, 11:28
Аз нещо подобно пракиткувам от няколко месеца насам. Отново със затворени очи само че на открито. Естествено не съм го видял от никъде, а сам съм си го отработил. Първо се започва с релаксация на тялото и ума. В случая, на мен една цигара ми помага. И задължително тежка музика - дуум метъл. Предполагам че навлизам в същите нива на съзнание, за които говориш. Но тези неща да ги използваш за да решаваш конфликти в ежедневният си живот("Гинка Лудата се скарала с Цеца Общата") е много тъпо. Тези медитации са за освобождаването на натрупаната негативната енергия от различните проблеми в ежедневието, а не за решаването някакви конкретни проблеми. Естествено като си освободиш негативната енергия, това помага и в ежедневието. Иначе благодаря ти за информацията. Това определено ще го опитам.
Иначе ако прочетеш Сатанинската Библия, ще видиш че това за което говориш ти, фантазията, символичните ритуали, които изграят ролята на "спусък" са в основата на т.нар. "черна магия", не някакви преколнения пред дяволи и т.н.

Ilikeliljon
06-29-2012, 11:39
Хахаха, момчета забавлявате ме:D:D:D:D

Doctor_Satan
06-29-2012, 11:46
Тука са се събрали най-големите откачалки в интернет(включвам и себе си в тази категория) :D

JungleJaguar
06-29-2012, 11:56
Абе човек тая сатанинска библия не е ли Кодекс Гигаз?
Огромната1 метрова книга,тежаща към 70 кг,дето била писана за 1 вечер ?
Или май за друга библия ми говориш,преди години четох нещо,дето била трудна за намиране,ограничен брой хора я имали и много рядка и скъпа била или нещо друго е ?

Blab
06-29-2012, 11:57
занимавах се в гимназията. много е топло и не мога да коментирам подробно в момента, но си маркирам темата за по-късно:Д

Doctor_Satan
06-29-2012, 12:01
Не, не . Тая за която ти говоря аз я е писал един американец през 60те. Трябва да я прочетеш. Ако оставиш настрана магиите и т.н., книгата е доста развлекателна, на моменти дори забавна, и в същото време прави християните на 2 стотинки. Пък и човека дето я е писал не е бил някакъв религиозен фанатик, на който Сатаната му е диктувал на ушенце, а просто атеист с познания в окултните практики.

ScarlettS
06-29-2012, 15:35
Тука са се събрали най-големите откачалки в интернет(включвам и себе си в тази категория) :D

Мда, не отричам :D

Мерси на автора, ще изпробвам техниката и ще видим. Иначе и си имам някакъв мой начин за релаксиране, не знам дали се характеризира точно като медитация. Преди съм пробвала да седя с кръстосани крака, да дишам по специален начин на абсолютна тишина и да контролирам съзнанието си така че да не мисля за нищо. Мен цялото нещо ме напрягаше и след петата минута ми омръзваше.
Реших да си създам мой начин, при който просто лежа, слушам ambient music и оставям съзнанието си да мисли свободно. Това го правя рядко и то само 'да си изчистя съзнанието' (не ме питайте какво разбирам под това :D ) и да намеря някакво вдъхновение преди да пиша, за да навляза в атмосферата на книгата и да огранича възможно най-много всякакви чужди влияния върху това, което пиша. Целта ми е да е максимално истинско и близко до мен и съответно неповлияно от различните приети модели от обществото. Обратно на повечето хора се старая да не се съобразявам с нивото, мнението и оценката на четящия, даже напротив. Както и да е, внушавам си, че 'медитацията' ми помага в това и при мен работи. :Д

JungleJaguar
06-29-2012, 17:52
Аре поздрав за всички нас от раздела-напушвачи,хитлеристи и откачалки ахахах

Малко свръххипер комерс от магната Master P (Р. МILLЕR),който по кинти е в книгата на Гинес,а FОRВЕS оценя състоянието му на цели 661 млн $, не само най-богатия рапър,но и след смъртта на Майкъл Джексън само сър Пол Макартни е по-богат в музикалния шоубизнес от него.

http://youtu.be/1UsTeJgJr2M


А ЗА ХАРД ФЕНОВЕТЕ ЕТО МАЛКО ХОРЪР РАП:

http://www.vbox7.com/play:1435560d

Приятно слушане.

Doctor_Satan
06-29-2012, 18:20
Мерси, но аз лично не съм фен на рапа. Аз си падам по really heavy shit http://www.youtube.com/watch?v=akt3awj_Ah8 . Поздрав за изкъртеняците!

ScarlettS
06-29-2012, 19:23
Мерси, ето и две песни от мен:

http://www.youtube.com/watch?v=FQ2yXWi0ppw

http://www.youtube.com/watch?v=1UUYjd2rjsE

JungleJaguar
06-29-2012, 20:59
Хубави песни постнахте.
А аз пък имах период,в който слушах дед метъл.Кат си спомням преди 11-12 г във Фрактура с Васко по ММ как откачах с наще Suffer H или със 6 Feet Under и Cannibal Corpse лелее лудницааа,баси кви времена бяха.Тез неща при днешните лигави педалски телевизиики,никога вече няма да се излъчат.Аре поздрав хора

http://www.youtube.com/watch?v=v52qaecMQOM

Chacho
06-30-2012, 12:18
Преди време се бях зарибил. Така и не стигнах прословутото ниво алфа, нито успях да си сложа нещо на екрана и после да го извикам отново. Забравях хиляди шапки :D А и за мен това въобще не е научен метод, само може да се подлъжете, че като ползват разни думички, действително е легитимен. Дядото и той си взе книгата, доста по-постоянен е от мен, но за 2-3 години също не постигна резултат (той като види нещо алтернативно, все изпробва да провери дали работи).

Не се занимавайте с преки пътища и всевисши методи за развиване на съзнанието. Работете върху себе си без изшикълкавени методи; ако инвестирате времето, през което се занимавате с алтернативни прехвалени занимания, в нещо по-полезно, наистина ще постигнете резултати.

Ilikeliljon
06-30-2012, 14:07
Преди време се бях зарибил. Така и не стигнах прословутото ниво алфа, нито успях да си сложа нещо на екрана и после да го извикам отново. Забравях хиляди шапки :D А и за мен това въобще не е научен метод, само може да се подлъжете, че като ползват разни думички, действително е легитимен. Дядото и той си взе книгата, доста по-постоянен е от мен, но за 2-3 години също не постигна резултат (той като види нещо алтернативно, все изпробва да провери дали работи).

Не се занимавайте с преки пътища и всевисши методи за развиване на съзнанието. Работете върху себе си без изшикълкавени методи; ако инвестирате времето, през което се занимавате с алтернативни прехвалени занимания, в нещо по-полезно, наистина ще постигнете резултати.

+1 Просто отвсякъде е ясно, че използването няма да доведе до смислени неща