PDA

View Full Version : Време ли ми е да нося сутиен?



belieberxforever
06-29-2012, 09:16
Здравейте! :)
Имам доста малки гърди и се притеснявам от подигравките, които моите съученици понякога отправят към мен! Всички мои съученички и приятелки на моята възраст вече носят сутиени, дори най-малкия размер, та исках да ви попитам дали ми е вече време и аз да сложа сутиен : гръдната ми обиколка е 77 см, а подгръдната - 65 :) До колкото прочетох в интернет и разгледах таблиците съм за чашка 65А , но другият проблем е, че ако кажа на майка ми , че искам да нося сутиен и, че трябва , тя ще ми каже да не бързам да пораствам или нещо такова...какво да правя - да си купя сутиена и да го крия от нея или просто да я поставя пред свършен факт? :D
Благодаря предварително :)

4y4u_g
06-29-2012, 09:36
Купи си бюстие от този тип: http://srvimg15.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/6064803_1_585x461.jpg?rev=2 , http://detskistoki.com/images/detailed/1/380232.jpg Приятно е като материя, а и е доста по-удобно за лятото от сутиените с разните му подплънки,които само те карат да се потиш повече. Освен това има такива и без презрамки,които само придържат гърдите и позволяват да носиш изрязани потници и рокли без да ти се подрусват гърдите. : ) А и мисля,че майка ти няма да има проблем с това. : )

belieberxforever
06-29-2012, 10:02
Благодаря за инфото, но сега пък прочетох, че по таблиците, по които аз съм изчислявала не било както трябва, а трябвало да се изчисли така: мериш си обиколката точно под гърдите, прибавяш 13см, ако е нечетно или 10 см. ако е четно числото и това е размера. По това съм някъде 80А :D Просто ми се иска вече да не нося бюстие, а сутиен или нещо такова, просто гърдите ми да изглеждат малко по-големи..

don't say anything.
06-29-2012, 10:02
Аз с бюстие много малко издържах, като започнах да пораствам, ме беше срам вече, защото зърната пак си личат от някои блузи/потници/тениски. Купи си сутиен, но ако искаш по-малък размер. :)

belieberxforever
06-29-2012, 10:07
Да, точно и за това искам да си взема сутиен. Смятам да го направя, но...първо трябва да говоря с майка ми, а винаги като говорим по тези теми най-много ме е срам да започна... (blush)

Mariiqna
06-29-2012, 10:11
е няма нищо срамно това е нормално тя ще те разбере и тя е минала този период

nekva ligla
06-29-2012, 10:13
Здравейте! :)
Имам доста малки гърди и се притеснявам от подигравките, които моите съученици понякога отправят към мен! Всички мои съученички и приятелки на моята възраст вече носят сутиени, дори най-малкия размер, та исках да ви попитам дали ми е вече време и аз да сложа сутиен : гръдната ми обиколка е 77 см, а подгръдната - 65 :) До колкото прочетох в интернет и разгледах таблиците съм за чашка 65А , но другият проблем е, че ако кажа на майка ми , че искам да нося сутиен и, че трябва , тя ще ми каже да не бързам да пораствам или нещо такова...какво да правя - да си купя сутиена и да го крия от нея или просто да я поставя пред свършен факт? :D
Благодаря предварително :)

Не мисля, че има нещо лошо или нередно в това да носиш сутиен ! Това,че искаш да носиш сутиен не означава,че бързаш да пораснеш ! Съветвам те да носиш, няма смисъл да се криеш - ще забележи ! Просто и кажи... ! Нормално е... :) ;)

belieberxforever
06-29-2012, 10:14
Благодаря ви много за подкрепата, ще поговоря с нея. Макар, че ми е малко странно да й кажа "Мамо, искам да си купя сутиен", но ще го измисля :D

don't say anything.
06-29-2012, 10:24
Защо е нужно да говориш с нея? Аз първият сама си го купих, отиваш, казваш, че търсиш някакви по-малки размери, жената ти показва, гледаш, пробваш, харесваш си и купуваш, не е толкова сложно.

belieberxforever
06-29-2012, 10:38
Да, така е, но после като види ще пе пита защо не съм говорила първо с нея :D сложно е и се чудя какво да направя ..

FuCKkK13
06-29-2012, 11:15
купуваш си,слагаш го у вас и и се показваш и си готова :) .. аз ако бях на твое място така бих постъпила ... а и би трябвало щом имаш нужда от сутиен тя вече да се е досетила .. мен като бях по малка насила ме накараха да го сложа така че не вярвам да има нещо против

SmilezZz
06-29-2012, 15:55
Щом вече смяташ, че имаш нужда - действай. Не си задължена да говориш с майка си , напълно нормално е да отидеш и да си го купиш сама. Има всякакви размери - предполагам , че ще намериш и най - удобния и за тебе размер.

belieberxforever
06-29-2012, 20:31
Момичета, много благодаря за съветите! :)
Днес отидох в магазина - наистина имаше всякакви размери, но разгледах в секция teen. Имаше small, medium, large от teen и аз разбирасе си взех small - най-малкия, отидох в нас, пробвах го и едвам се побрах вътре :D след това пак се върнах и реших да си взема large и ми пасна идеално (large сигурно отговаря на най-големият размер от чашка А..)! :)

TaylorGang
06-30-2012, 15:10
Е браво и няма нужда да говориш с майка си за това .. достатачно голяма си както казаха .. добре си направила .. като те пита отишла си и си го купила какво толкова .. казваш ,че ти е било неудобно вече като слагаш потници / тениски или там каквото носиш и ,че и другите носят и това е .. ^^

belieberxforever
06-30-2012, 15:16
Е браво и няма нужда да говориш с майка си за това .. достатачно голяма си както казаха .. добре си направила .. като те пита отишла си и си го купила какво толкова .. казваш ,че ти е било неудобно вече като слагаш потници / тениски или там каквото носиш и ,че и другите носят и това е .. ^^

Мерси за подкрепата <3 :)

mimsSss96
06-30-2012, 16:21
^От любопитство какво стана с майка ти?

belieberxforever
06-30-2012, 16:24
^От любопитство какво стана с майка ти?

Ами още нищо.. ;s Ще пиша, като има развитие :D

LoveMac
06-30-2012, 23:18
От любопитство..какъв си взе? На мен в началото ми даваше (майка ми) да си вземам само без тва твърдото отдолу.... Т.е. не е точно бюстие но не е и точно сутиен... http://static.etam.com/catalog/product/cache/1/thumbnail/313x370/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/4/640896601_photo2.jpg

Bonbonchencetyy
07-01-2012, 09:06
От любопитство..какъв си взе? На мен в началото ми даваше (майка ми) да си вземам само без тва твърдото отдолу.... Т.е. не е точно бюстие но не е и точно сутиен... http://static.etam.com/catalog/product/cache/1/thumbnail/313x370/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/4/640896601_photo2.jpg
Искаш да кажеш,че ти дава сутиен без банели.Аз ползвам такива за лятото,когато банелите те карат допълнително да се изпотяваш.
Отначало на мен мама ми даде един с половин банели,75А,ама вече ми позволява да си нося един немски.Чашките са В,покрити са целите,отстрани дето е поддържащата лента(май така се казва) има дантела,презрамките могат да се свалят и аз много харесвам тази опция,защото мога да го нося под бюстие или под потници,дето презрамките им са така направени да падат(в някои случаи хората си купуват по-големи потници и е затова,но аз не съм така,просто им е такъв модела ;xx :D )...
И за да не е спам,разбрах,че авторката си е купила сутиен или бюстие(не можах да разбера,извинявай!).Добре е направила и според мен трябва да отиде и да се покаже на майка си с думите ''Мамо,така и така,срам ме е да нося потници и тениски без сутиен и затова си купих този.''.Успех!

belieberxforever
07-02-2012, 12:07
Да, купих си сутиен без банели от вида, който показа LoveMac.
Казах на мама и тя не реагира лошо, смисъл нормална реакция и всичко е наред, вече съм много спокойна :)
И отново едно ГОЛЯМО благодаря за подкрепата и съветите :*

teengirl24
07-24-2012, 06:06
Много късно се включвам в темата съжалявам за което ;s но аз имам подобен проблем
на мен ми излиза че подгръдната ми обиколка е 65 а гръдната 75 не ги разбирам тези схеми за измерване така че какъв размер сутиен трябва да си купя че ми е за 1ви път :) блягодаря ви предварително

SqNkA
07-24-2012, 09:37
Според мен отиди в магазина и кажи на продавачката, че искаш да си купиш сутиен и тя ще ти предложи няколко размера...Влизаш..пробваш и което ти стане си го купуваш..аз на тея таблици не им вярвам..или аз не мога да ги правя, че да излезе правилния размер или не са верни... :)

Забравих да кажа: Поздравления на авторката...правилно си постъпила..пък и не трябваше да се притесняваш..все пак и майка ти е минала по този път :)

Amore-Mio*
07-25-2012, 16:18
Няма смисъл да се криеш от майка си.
Като си решена вече, че искаш да носиш сутиен: отиваш в магазина и си купуваш. Нищо сложно.

wiiwa
07-26-2012, 10:11
teengirl24, иди на място да пробваш, може и продавачката да ти помогне

teengirl24
07-26-2012, 15:53
прави сте така ще направя :) благодаря за съветите

Chacho
07-26-2012, 16:04
Малките момичета трябва да носят сутиени. Ако си до 14 годишна възраст - карай майка ти да ти купи. Ако си над 14 е време да спреш да носиш сутиен. Чак докато ти увиснат. В топлите сезони е препоръчително и без блуза. От здравословни съображения, разбира се. ;]

mari11
09-05-2013, 10:05
Zdraveite moqta podgrudna obikolka e oklo 67-70 a grudnata mi obikolka e 72-74,imam li nujda ot sutien i ako imam nujda ot kakuv razmer,moite suo4enichki veche nosqt suten maika mi sushto kazva da sloja no me e sram...

C0oKieS
09-05-2013, 12:20
аз си купих и сега не знам какво да кажа на майка ми ( не сме много близки ) и като говорим по такива теми ме е много срам чудя се какво да правя

Hidayet
09-05-2013, 15:03
Благодаря за инфото, но сега пък прочетох, че по таблиците, по които аз съм изчислявала не било както трябва, а трябвало да се изчисли така: мериш си обиколката точно под гърдите, прибавяш 13см, ако е нечетно или 10 см. ако е четно числото и това е размера. По това съм някъде 80А :D Просто ми се иска вече да не нося бюстие, а сутиен или нещо такова, просто гърдите ми да изглеждат малко по-големи..

В голяма грешка си ;). Мериш си подгръдната и гръдната -например аз съм с подгръдна 71 и гръдна 88 и нося размер С70. Не прибавяш никакви простотии. А относно майка ти, ако те гледа накриво или ти говори глупости от рода, че се правиш на голяма и още си малка, ти й кажи, че като не носиш нищо и гърдите ти се виждат, момчетата в училище си плакнат очите, а ти си береш срама. Знам, че звучи гадно донякъде, но наистина има хора, които не могат да приемат, че детето им расте. Аз съм доволна, че относно това мама винаги ме е разбирала. Успех! :)

mari12
09-05-2013, 15:43
spored men ne se pritesnqvai kaji na maika sii,tq shte te razbere...pri men maika mi mi kazva da nosq no az ne sum sigurna vsichkite mi suychenishki nosqt

Runaway11
09-05-2013, 20:53
аз си купих и сега не знам какво да кажа на майка ми ( не сме много близки ) и като говорим по такива теми ме е много срам чудя се какво да правя

Какво означава не сте близки?! Тя ти е майка и може да не ти е най-добрата приятелка, обаче за сутиена нищо няма да ти каже. Кажи й че си се притеснявала как са ти седяли еди какви си дрехи и не си искала да я занимаваш и си си купила. Кво му е трудното. Не е нещо срамно, което да не кажеш на майка си, колкото и да не сте близки.

lina22
09-06-2013, 06:16
Zdraveite,moqta podgrudna obikolka e okolo 70,a grudnata okolo 75,trqbva li mi sytien i koi nomer, maika mi i kazva da nosq no me e sram...

aleksandra74
09-06-2013, 20:45
Оф престанете с тея таблици. Не разбрахте ли че нямат значение. Всяка продавачка си разбира от работата и само с поглед ще те разбере за кой номер си. Влезте магазина и кажете на продавачката какво търсите, тя ще ви погледне ще ви даде да пробвате един или два сутиена ще си го платите и готово. Not a big deal at all.

FuCKkK13
09-06-2013, 20:55
Zdraveite moqta podgrudna obikolka e oklo 67-70 a grudnata mi obikolka e 72-74,imam li nujda ot sutien i ako imam nujda ot kakuv razmer,moite suo4enichki veche nosqt suten maika mi sushto kazva da sloja no me e sram...

с тия см не мисля,че ти трябва още... и пиши на кирилица,че едвам прочетох

kaRamella
09-07-2013, 17:01
аз си купих и сега не знам какво да кажа на майка ми ( не сме много близки ) и като говорим по такива теми ме е много срам чудя се какво да правя

Ами вземи го и и кажи : Виж днеска какво беше на промоция ;д

raqradkova
01-23-2014, 13:03
Здравейте на всички.Моля ви отговорете ми.Почти на 14 съм и нося само бюстиета и то от 12 годишна.Гръдната ми обиколка е 77 а подгръдната е 73.Нуждая ли се от сутиен и какво да кажа на майка ми,защото аз миналата година я питах и тя ми каза че ми е рано и нз какво да правя а всички мои приятелки вече носят сутиен.Моля ви помогнете ми кажете ми дали вече съм голяма за сутиен и какво да правя!!!

The Cheetah
01-23-2014, 13:06
^ Как така дали вече съм голяма за сутиен?! Ти си решаваш, ако искаш- казваш на майка си и ти купува или отиваш сама и си вземаш, после и го показваш. Тва е голямата философия.

stefan99s
01-23-2014, 14:35
Здравейте на всички.Моля ви отговорете ми.Почти на 14 съм и нося само бюстиета и то от 12 годишна.Гръдната ми обиколка е 77 а подгръдната е 73.Нуждая ли се от сутиен и какво да кажа на майка ми,защото аз миналата година я питах и тя ми каза че ми е рано и нз какво да правя а всички мои приятелки вече носят сутиен.Моля ви помогнете ми кажете ми дали вече съм голяма за сутиен и какво да правя!!!
Здрасти. Можеш да носиш сутиен. Твоят размер е между 65A и 70А поне по описанието дето си дала така установих. Ето ти линк към един червен сутиен точно твоят размер http://www.koketna.com/sutieni/sutien-samira?sizeId=94&colorId=49 Ето ти и други http://shop.euro-woman.net/105-- Мисля, че ще ти харесат.

stefan99s
01-23-2014, 14:56
Здравейте! :)
Имам доста малки гърди и се притеснявам от подигравките, които моите съученици понякога отправят към мен! Всички мои съученички и приятелки на моята възраст вече носят сутиени, дори най-малкия размер, та исках да ви попитам дали ми е вече време и аз да сложа сутиен : гръдната ми обиколка е 77 см, а подгръдната - 65 :) До колкото прочетох в интернет и разгледах таблиците съм за чашка 65А , но другият проблем е, че ако кажа на майка ми , че искам да нося сутиен и, че трябва , тя ще ми каже да не бързам да пораствам или нещо такова...какво да правя - да си купя сутиена и да го крия от нея или просто да я поставя пред свършен факт? :D
Благодаря предварително :)

Купуваш го и го обличаш и и казваш, че си решила. че трябва да носиш сутиен. Няма смисъл да го криеш. Тя все някога ще го види. Пък и нали трябва и да се пере.

raqradkova
01-24-2014, 09:58
благодаря ви много наистина :)

raqradkova
01-24-2014, 10:04
Но незнам какво да кажа на майка ми тя ще ми каже,че съм малка за сутиен

омръзна ми
01-24-2014, 10:08
Като ти каже, че си малка, отиваш сама и си купуваш, после и го показваш.

raqradkova
01-24-2014, 11:21
Момичета, много благодаря за съветите! :)
Днес отидох в магазина - наистина имаше всякакви размери, но разгледах в секция teen. Имаше small, medium, large от teen и аз разбирасе си взех small - най-малкия, отидох в нас, пробвах го и едвам се побрах вътре :D след това пак се върнах и реших да си взема large и ми пасна идеално (large сигурно отговаря на най-големият размер от чашка А..)! :)

В кой магазин си ходила ако може да ми го кажеш и на мен,защото никога не съм си купувала сутиен и бих искала да си купя и ако може става ли да ми кажеш къде се намира този магазин моля те :)

raqradkova
01-24-2014, 11:23
Да,но незнам къде продават качествени сутиени.stefan99s тези сутиени където ми ги показа ми харесаха,но аз се надявах да отида в някой магазин в който има секция teen и от там да си избера,но незнам къде има такъв магазин ако някой знае моля да ми каже :)

raqradkova
01-24-2014, 20:19
Моля ви отговорете ми

baby_baby
01-26-2014, 15:15
По-добре си купи спортен сутиен

anage_96
08-07-2014, 21:11
Момичета, много благодаря за съветите! :)
Днес отидох в магазина - наистина имаше всякакви размери, но разгледах в секция teen. Имаше small, medium, large от teen и аз разбирасе си взех small - най-малкия, отидох в нас, пробвах го и едвам се побрах вътре :D след това пак се върнах и реших да си взема large и ми пасна идеално (large сигурно отговаря на най-големият размер от чашка А..)! :)
Хей, в момента съм изправена пред същото предизвикателство и търся сутиен 65 А, та ако може да ми кажеш от къде си го взе? И поздравления

buffynka_98
09-01-2014, 13:37
Не е нужно да търсите ''специалния'' за вас магазин и не е нужно да има раздел teen. Според мен в един най-обикновен магазин за бельо ще има от най-малкия до най-големия размер сутиени. Отидете до някой случаен, разпитайте продавачката какво би могла да предложи за вас и ако ви харесват моделите и ви пасват на размера, купете си ги. Не е нужно да разговаряш с майка си на тази тема, нито пък да искаш разрешение. Все пак ако гърдите ти са достатъчно големи, че да прозират през бюстието, значи си за сутиен и майка ти не би трябвало да има проблем с това. А и колкото повече говориш с майка си относно такива неща, толкова по-малко ще те е срам с всеки изминал път, а и тя ще забележи, че си пораснала не само на външен вид, но и на акъл. :)

Smilee..
09-02-2014, 17:54
Здравейте на всички.Моля ви отговорете ми.Почти на 14 съм и нося само бюстиета и то от 12 годишна.Гръдната ми обиколка е 77 а подгръдната е 73.Нуждая ли се от сутиен и какво да кажа на майка ми,защото аз миналата година я питах и тя ми каза че ми е рано и нз какво да правя а всички мои приятелки вече носят сутиен.Моля ви помогнете ми кажете ми дали вече съм голяма за сутиен и какво да правя!!!
Няма определена възраст кога да си сложиш сутиен,когато мислиш ,че вече ти трябва си купуваш и това е.Аз на 12 си купих първия,без майка ми да знае,в началото носех само дрехи с които да не се вижда че съм със сутиен,един ден обаче си казах,,Какво толкова като ме види'' и тя ме видя,казах и така и така и тя ми отговори ,,Ами добре'' :-D Успех!!

Light_Dreamer
09-02-2014, 18:03
На 12 ми купиха 2 спортни бюстиета. Сега аз си обикалям по магазините и не се срамувам да си взема сутиени. Не мисля,(защото нямам с какво:D) че майка ти ще ти се сърди.

marilyn
09-04-2014, 12:31
Ако смяташ, че имаш нужда от сутиен, отиди и си купи. Няма смисъл да го криеш от майка си. Няма нужда да търсиш специален магазин, просто отиваш, разглеждаш, пробваш 100 модела, взимаш най-удобните няколко ( в разл. цветове) и си готова.

Ако наистина си за размер 70А просто... не си купувай сутиен. Няма смисъл, а и не знам намират ли се толкова малки. Недей да носиш сутиен, само защото приятелките ти вече имат.