PDA

View Full Version : Вярно ли е,че мъжете предпочитат/е да имат/е момченце?



SuzanFletcher
06-29-2012, 09:38
Според вас вярно ли е твърдението,че в повечето случаи мъжете предпочитат да имат момче,а на момиче?Защо?
Мислите ли,че ако някой ден си имате момиченце,между бащата и момиченцето ще има определена преграда,която ще пречи по някакъв начин на техните отношения?


Ще ми е интересно да прочета най-вече мненията на момчетата.

SisiStrange
06-29-2012, 09:42
Обикновено татковците се влюбват до уши в дъщерята, все над нея бдят и са готови да я пазят от всекиго и всичко. Това е нещо толкова често наблюдавано в здравите семейства, че ми е почти странен тоя въпрос.

mrazqkindergarten
06-29-2012, 09:46
Аз пък мислех, че предпочитат да имат момиченце.. поне моите наблюдения са такива.

DarkTemplar
06-29-2012, 09:55
Аз предпочитам момче, защото ще ни свързват повече неща и ще мога да го възпитам по-лесно. Момичето е по-крехко и особено създание, с чието отглеждане по-добре се справя майката. А и на момчето винаги мога да повиша тон или да го шляпна леко, ако е свършил някоя глупост. Дъщерята е друга бира. Ако не се подхожда правилно, после може да се превърне в разглезена мома.

Бих искал да имам 2 момчета или момче и момиче, че ако са само момичета, вкъщи би станало женско царство. :D

Разбира се всичко това е мое лично мнение/предпочитание, не ангажирам никого с него.

ADMIRALKA14
06-29-2012, 10:01
Обикновено татковците се влюбват до уши в дъщерята, все над нея бдят и са готови да я пазят от всекиго и всичко. Това е нещо толкова често наблюдавано в здравите семейства, че ми е почти странен тоя въпрос.
+1
В 95% от семействата, които познавам бащите са по-привързани към дъщерите, а майките към синовете. И в моето семейство нещата стоят по този начин. Не знам дали "привързани" е подходяща дума по-скоро са им нещо като слабост.

ShtrudeL
06-29-2012, 10:46
Бащите имат специална връзка с момиченцата си. А момиченцата ги обожават, защото това е човека, това е мъжът, който е до тях от началото на живота им, който им е за пример, който им е като модел за това, какво искат до себе си след време. О М Г моя татко беше прекрасен и винаги съм си казвала, че не искам мъж, който е много под неговото ниво.
А до това какво искат... мисля, че при всеки е различно... но пък като се замисля и жените май искат повече момиченца...

Blab
06-29-2012, 11:10
съвсем естествено синовете:майките = дъщерите:бащите.
повечето мъже първоначално живеят с желанието за син (наследник на рода, "силен пол", етц.), но се разтапят при момиченце. за мен това е по-силната връзка. мъжете не умеят да общуват помежду си, поне не и пълноценно. (това е мое мнение, да, то прелива в по-общата ми теза за невъзможността на плътни мъжки взаимоотношения. //изключвам такива с любовен характер)

//аз искам момиченце. не съм сигурна, че мога да отгледам момче. поне не момче, което ще бъде считано за "нормално" в съвременното общество:Д

mariqangelova
06-29-2012, 11:19
аз искам момиченце. не съм сигурна, че мога да отгледам момче. поне не момче, което ще бъде считано за "нормално" в съвременното общество:Д

Аз пък бих казала точно обратното.Струва ми се много по-трудна задача да възпиташ момиче в съвременното общество.Например:
Когато едно момче спи с много момичета,той се възприема от обществото като голям герой.
Когато обаче момиче спи с много момчета,веднага и лепват етикета "курва" (съжалявам за грозната дума).
Несправедливо,но факт!

Ilikeliljon
06-29-2012, 11:30
Едно време може и да е било така, защото момчето продължава рода, докато момата обикновено отива в друг род. Има хора, които все още мислят по този начин. Колкото до това аз лично бих искал смесено, но това все пак е игра на гените и обстоятелствата. Не смятам, че е задължително да имам момче. Това че бащата дава примера е хубаво, но една дъщеря трябва да излезе един ден от образа, защото все пак няма да се жени за баща си в друга кожа.

heartshapedbox
06-29-2012, 11:32
И аз мисля, че бащите повече си обичат момиченцата.
А иначе като порасна искам и момченце, и момиченце. :Д

Blab
06-29-2012, 11:34
но една дъщеря трябва да излезе един ден от образа, защото все пак няма да се жени за баща си в друга кожа.
с удоволствие бих се оженила за някого, който се доближава максимално до личността на баща ми. и в това няма нищо фройдистко!:Д

3oPuTy
06-29-2012, 11:47
Аз пък бих казала точно обратното.Струва ми се много по-трудна задача да възпиташ момиче в съвременното общество.Например:
Когато едно момче спи с много момичета,той се възприема от обществото като голям герой.
Когато обаче момиче спи с много момчета,веднага и лепват етикета "курва" (съжалявам за грозната дума).
Несправедливо,но факт!

Възпитанието няма нищо общо с броя на сексуалните партньори :? Един човек дори да не е получил нужното възпитание като дете пак може да прецени дали да си ляга с този и онзи или да е само с един човек,както и обратното.


По темата:Мъжете се радват,когато имат момчета,защото с тях могат да правят повече неща - футбол,риболов,лов и т.н.,и т.н.Не,че тези неща не могат да ги правят и с дъщерите си,но е по-различно.
От друга страна пък,когато имат момиченце техния инстинкт за закрила се задейства,защото в техните очи е мъничка,слабичка и беззащитна.
Каквото и да си говорим ако едно дете е желано то винаги ще бъде обичано,без значение дали е момиче или момче :)

DragonLady
06-29-2012, 12:02
Не е задължително ;) Всеки мъж си има собствено мнение по въпроса. Моя мъж на пример иска след време да имаме момиченце. А колкото до привързаността бащата към детето, не мисля, че влияе толкова от пола, колкото от от отношенията в семейството.

horacio
06-29-2012, 12:24
Не знам какво искат мъжете момче или момиче, обаче като видя навън баща с дъщеричката си и усещането е много по-различно, отколкото баща със син или майка със син/дъщеря... смисъл такъв когато един мъж има дъщеричка и я пази много повече и е по-голям защитник към нея... тя е неговата малка принцеска, държи се мило и грижовно... не знам някакво супер сладко ми става.... обаче им позволяват и по-малко неща (от сорта на излизания примерно) именно защото се тревожат повече за тях, отколкото за някое момче (не, не казвам, че обичат момчетата по-малко или не се тревожат за тях... просто тва е силния пол и като че ли им имат повече доверие, че ще се оправят с разни неща). А като чуя от малко момиченце "Тати" направо си умирам, пък не знам кво му на бащата :lol: супер сладко е ^^ Иначе лично аз предпочитам да си имам момченце ;д а може и 2-те.

Ilikeliljon
06-29-2012, 12:30
с удоволствие бих се оженила за някого, който се доближава максимално до личността на баща ми. и в това няма нищо фройдистко!:Д

Права си няма нищо фройдистко, но може да има нещо психоаналитично. В крайна сметка всеки сам си решава. За едно може да е набутващо, за други не. Аз лично не мога да кажа, че ситуацията важи за всичко, но истината е, че човек няма смисъл да се жени за баща си в друга кожа.

xoxi
06-29-2012, 12:56
Не познавам мъж, който да не иска дъщеря.
Няма родител, който да прави разлика между децата си, независимо момчета или момичета. Просто самото отношение на мъжа към малкото крехко момиченце е по-различно.
А гледката, както казаха и преди мен, е уникална.
http://data.whicdn.com/images/20723624/299253_209025099163138_129681863764129_562276_1131 370337_n_large.jpg

shmatarok
06-29-2012, 13:13
Когато леля ми забременя, мъжът й много се надяваше бебето после да е момче. То и до последно се смяташе, че ще е такова, ама накрая се роди момиченце. 8-) Тогава чичо ми малко се разочарова, поне в началото.
Когато ги видях няколко месеца след това обаче нещата бяха коренно различни. Различни са и до днес - чичо ми просто обожава дъщеря си, връзката между нея и него е толкова силна, че на моменти се чудя дали не е по-голяма от тази между майката и дъщерята. Сега чакат второ дете и този път той се надява отново да е момиче.
В моето семейство е точно обратното - баща ми винаги е искал момче, съответно все още живее с разочарованието, че има две дъщери. 8-) Разбира се, не мога да коментирам такова нещо като емоционална връзка, защото така и не изградихме особена такава ( 8-) ), въпреки че аз винаги съм искала да прекарвам повече времето си с него.

anonymous708973
06-29-2012, 13:24
Доста обобщавате. Връзката между баща и дъщеря не е винаги нещо суперособено и впечатляващо. Аз и баща ми не правим нищо заедно, докато той и по-малката ми сестра обичат доста да прекарват време заедно. Зависи. И далеч не си търся мъж, който да наподобява баща ми.

Моят изпада в ужас при мисълта, че може да има момиче, защото идея си няма как ще я възпитава и често се бъзика, че преди 23 нямало да бъде пусната близо до момче. Според мен ще е някъв суперготин overprotective баща, на когото ще му е трудно да откаже нещо на малкото си момиченце :д Не се съмнявам, че може да възпита момче, защото самият той има страхотен образец в това отношение.
Та да... уж предпочита момче, ама знам, че тайно се надява да има и дъщеричка, за да има повод да си я пази. Отсега си знае, че ако момче, което е с неговия характер, тръгне да сваля дъщеря му, ще има бой :д Двоен стандарт малко.
Както и да е, много се надявам един ден да има и момче, за да приложи наученото и да промени нещо евентуално. Искам да го видя.

Аз искам момче и момиче, за да си проява на макс родителските умения или...липсата на такива :д. Само се надявам, че ако имам син, ще го възпитам да е мъжкар (в добрия смисъл на думата), а не подметка или някъв льольо с огромно самочувствие на велик ебач.

mariqangelova
06-29-2012, 13:50
Възпитанието няма нищо общо с броя на сексуалните партньори :? Един човек дори да не е получил нужното възпитание като дете пак може да прецени дали да си ляга с този и онзи или да е само с един човек,както и обратното.

Засичайки мненията ти из останалите теми,бих казала,че за теб всяко мнение, различно от твоето,е грешно и абсурдно,което пък теб те прави ограничена.

Всъщност възпитанието има много общо с броя на сексуалните партньори и сега ще ти изтъкна доводите си,макар че ти отново ще ги отхвърлиш,както по принцип правиш,но мен това слабо ме интересува.
Всички са наясно с това,че преди време сексът е бил табу,но днес свободно може да се обсъжда тази тема,независимо дали с приятели или родители.Да възпиташ едно дете означава именно да го научиш как,къде,с кого да се държи и най-вече да му дадеш съвет.Ако една майка проведе един сериозен разговор на тема "секс" с дъщеря си и и обясни най-спокойно,че не е правилно да си ляга с всеки,да и разясни възможните последици от това и ако момичето е достатъчно умно,за да разбере това ,което и казват,защо в такъв случай възпитанието да няма общо със секса?
А и не е ли по-правилно на тази тема да разговаряш с майка си и да чуеш съвет от нея,вместо от уж "най-добрата" си приятелка,която винаги може да те подведе нарочно.
В днешния опасен и труден за живеене свят,човек може да разчита най-много на семейството си.
Предпочитам да чувам съвети от родителите ми,вместо да задавам малоумни въпроси в раздел "секс".

SmilezZz
06-29-2012, 14:48
В доста голям процент от семействата силни са връзките:
Баща - дъщеря и майка - син. Да, предполагам повечето от момчетата искат момче ("силен пол, продължение на рода") , но не биха отказали и да имат момиченце. Т.е. каквото и да имат, те ще си го обичат, защото си е част от тях.

Иначе аз искам момче и момиче.

PyCoKoCkA93
06-29-2012, 18:06
Мисля,че когато детето е желано и създадено с много любов,няма значение какъв е полът му.Има нещо вярно за момчетата,но това е така само на думи.Когато ти се роди момиченце,няма да го отхвърлиш,а ще го гледаш с любов и внимание естествено.Най-добре е да имаш и момиче,и момче,но на който,каквото му е писано. :) Да са живи и здрави децата,това е най-важното.

bilqnavod
07-01-2012, 12:59
Мисля, че е строго индивидуално. Ние с моя годеник искаме да имаме момиченце и момченце дай боже един ден. Не съм чула специално той да има изразено предпочитание :) Смятам че ще бъде добър баща и ще ги обича каквито и да са независимо от пола. :)

LeprikonA
07-01-2012, 13:23
Зависи си от хората. Някой по-нагоре спомена, че бащата и синът могат да правят повече неща заедно от колкото баща и дъщеря - относитено е. Аз съм момиче и на баща ми му прави кеф да отидем за риба, да ми налее бира, да си говори с мен по принцип. (това е нещо, което с брат ми не се случва например)
Вкъщи само дядо ми не е бил доволен от начало, че съм момиче, защото е искал момче да носи името му, ама после бързо си е променил решението :Д. Общо взето всички се радват на малкото новопоявило се човече, с мъничките си пръстенца и крeхко телце, независимо от какъв пол точно е.

//Аз лично знам само, че искам едно дете. Имам си по едно любимо име и за двата пола ( =

Hayashi
07-01-2012, 13:30
На моят тати много му се е искало да съм момченце и аз като малка все си играех с колички. XD
Ако един ден имам дете се надявам да е момче.

goGu
07-01-2012, 13:58
Аз искам момче надявам се до 1-2 години ,да стана баща :P и се надявам да е момче,но и момиче да е ,пак ще го обичам :P не е от значение момиче или момче,важното е за мен семейството !!

blaaablaaablaaa
07-01-2012, 15:54
Това за "наследяването на фамилията и продължаването на рода" от страна на момчетата отдавна е в миналото. Освен ако бащата не е от старата школа, верен на традициите. На някои места в миналото са убивали първото дете, ако не е било момче (скъпа, какво ни чака - момченце или аборт :D ). За всеки предпочитанията са различни, но поне на мен ще ми е страхотно настроението, и ако е момиче, и ако е момче. Това, че с момчетата и бащите имат повече общо, всъщност е капка на фона на океан. Всичко опира до това колко здрава ще стане връзката между баща и син/дъщеря, останалото не е важно.

marti_marto
07-01-2012, 16:06
Най-хубаво си е да са две или повече и да има и от двата пола.
Разбира се, първото бих предпочел да е момче, а второто - момиче, не за друго но много ме дразни как по филмите все момичето е кака на момчето, а този вариант на мен не ми харесва. Но както стане!