PDA

View Full Version : Хламидии или какво ?



lqlq_
06-30-2012, 06:31
Здравейте пак съм аз,но вече съм много притеснена имам някакво жълтеникаво течение,често уринирам,пари ми+тва от време на време ме наболяват бъбреците и кръста :(..Ходих на лекар изследваха ми урината и ми казаха,че имам неврологичен пикочен мехур и ми изписаха да пия едни хачета казват се "Суметролим" и сега трябва да ги пия 5 дни даде остават ми още 2 дни та тука в нета чета за симптомите на хламидията и забелязвам че само при нея има жълтеникаво течение.Иначе с моя приятел се пазим използваме презерватив,незнам хора моля ви кажете ми кво да правя майка ми незнае че правя секс и неискам да разбира кажете ми какво може да е .. :(

6timi
06-30-2012, 06:35
е нали си била на лекар... прегледал те е ... казал ти е какво да правиш... стига мрънкай тук... това не е КЛИНИКА или Болница или каквото и да е производно... Спри да четеш в интернет за проблема, довери се на лекаря ти... и изчакай малко време докато ти мине, а и какво като майкати разбере, че правиш секс, да не ти спре джобните ? След като това те притеснява... да си мислила преди да ти цепнат химена... сега може да събереш 40 000лв. да си възвърнеш вече загубеното...

granger
06-30-2012, 06:43
Ей,много си умен, само простотии знаеш да дрънкаш.
Ако сте ползвали кондом няма да се притесняваш от венерически болести,щом са ти дали хапчета - изпий ги и пак иди на лекар.
Ако имаш номера на гинеколог или джипи- обади се.

IseeDEADbodies
06-30-2012, 07:09
Е нали си била на лекар ? Омг... оО Нещо не вдявам, к'во целиш с тая тема, сериозно ...
Прави т'ва което лекаря ти е казал и т'ва е.

kalpazanka
06-30-2012, 07:53
Е нали в предната тема писа, че ползвате предпазни средства?! Сега какви хламидии са те подгонили?!
Нито /за капак!/ даваш подробности за течението, нито конкретизираш оплаквания от половата система, нито нищо, ама иначе искаш помощ.
Както и да е, спирам до тук. Все пак не ме касае, а не искам аоставя у теб впечатление, че ми пука, щото ще решиш, че се заяждам.

DragonLady
06-30-2012, 11:35
Щом си била на лекар, и ти е казал какво ти е, какво друго очакваш ние да ти кажем? Пии си хапчетата и ако и след тях имаш оплаквания иди пак на лекар.

draid
06-30-2012, 13:31
Абе не е баш така, щом била на лекар, всичко било ясно. Не са и правили тестове за венерически болести, така че лекаря няма как да гадае. Както и да е хламидии, кандида и ред други лайна могат да се хванат дори и с презерватив, ако не се внимава. (т.е пипали са се и са се омазали преди презерватива) Ако си момичето дето му се бяха появили симптоми 2 дни след секса, спокойно няма как да са хламидии, виж ако от преди това си правила секс с приятеля ти, значи има опасност да са, а и 100 други неща. Ако сте си първи, няма начин да си хванала от него, ако си му първата също.

lqlq_
06-30-2012, 13:43
Да точно аз съм.И защо да неможе да са хламидии?Той ми е първия,но аз на него несъм..+ това много ми пари на влагалището и от време на време ме наболяват яйчниците :(

draid
06-30-2012, 13:55
Ами ако се е случило след първият ви път и са се появили проблеми след 2 дни, не може да са хламидии, защото инкубационният им период е от порядъка на няколко седмици, т.е. след като се заразиш, трябва да мине време за да се развият и евентуално да проявиш симптоми. Разбира се има изключения от това. Както и да е, в момента ти си прочела за хламидиите и си се завряла в тях. Ако става въпрос за венерическа болест обаче има поне 10-15 неща които може да си хванала, за това и трудно е да се каже какво конкретно ти има. За това се правят и тестове. Иначе приятеля ти колко момичета е имал преди теб ? Ако е била 1 и са си били 1-ви, шанса да има нещо е нищожен, ако обаче не е така винаги има шанс да си носи нещо, но пък се връщаме на темата с презерватива. Иначе важно при секса е не само да сложи презерватив преди да се почнете, ами да гледате да не обменяте секрети. Както ида е случая на заразяване на момиче с нещо от момче при наличие на презерватив е по трудно, но очевидно има наличие на някаква инфекция, това разбира се не значи, че е причинена от приятеля ти.

lqlq_
06-30-2012, 13:58
Надявам се да не е от него.Майка ми незнае че правя секс,.не ме е срам да и кажа по скоро ме е страх,защото незнам как ще реагира и ако имам някаква болест предавана по полов път направо незнам какво ще правя.. :(

draid
06-30-2012, 14:05
Ами какво ще правиш, като изключим ХИВ, Хепатит и Сифилис, другите инфекции са изключително често срещани, неприятни но лечими. Иначе, ако не се оправиш от това което са ти казали, мисля че е редно да отидеш и на гинеколог, най-простото е да ти вземат проба за банална флора и т.н. Нещо което не е задължително да е хванато по полов път.

Той някакви оплаквания има ли/имал ли е ? Някакви проблеми в миналото ?

lqlq_
06-30-2012, 14:14
Ами не той няма оплаквания.Не ми е споменавал за проблеми преди мен е имал още 3,използвал е презервативи с тях.но с извинение те си падат малко курвета :D.Вече 3-ти ден пия тия хапчета,но нямам усещане че се оправям..От време на време тва чувство за постоянно уриниране намаля и след малко пак се появява,наболяват ме бъбреците,лесно се уморявам постоянно ми се спи,направо вече се побърквам..

draid
06-30-2012, 14:18
Имай в предвид, че ако не си спокойна и само за това мислиш, ще си откриваш, а и предизвикваш симптоми много стабилно. Особено честото уриниране, може да е и от притеснение. След като изпиеш хапчетата, ако нямаш подобрение, отиваш на лекар отново и правиш това което ти написах.

lqlq_
06-30-2012, 14:21
Много ти благодаря :) А бай дъ уей знаеш ли какво ми каза моята лична лекарка?
Че съм имала неврологичен пикочен мехур,и ми обясни че това било от притеснение.Незнам малко странно ми се стори

draid
06-30-2012, 16:26
Имай в предвид, че личната лекарка не е специалист. Тя е общо практикуващ лекар и не може да даде адекватна оценка на твоето състояние. Просто си спестяват изпращането на специалист за да не дават направления. Следващият път като отидеш и кажи че желаеш да ти даде направление за специалист и , че няма да приемаш лекарства преди да се консултираш с такъв. Много често за съжаление джи-питата лекуват на сляпо за да не дават направления.

cyclops
06-30-2012, 17:27
Най-добре отиди на гинеколог. Все пак това е специалистът, който най-добре ще прецени какво ти е. Но определено отиди, защото няма смисъл да се измъчваш ,пък и е за твое спокойстие. Иначе презервативите не всеки път предпазват.Понякога не покриват целия пенис, качват се нагоре и т.н. Аз на твое място бих поискала от приятеля си тест за венерически болести, за да не го мислиш всеки път и да се притесняваш. Мен не ме е срам от това и го изисквам при всяка сериозна връзка.

draid
06-30-2012, 19:30
Най-добре отиди на гинеколог. Все пак това е специалистът, който най-добре ще прецени какво ти е. Но определено отиди, защото няма смисъл да се измъчваш ,пък и е за твое спокойстие. Иначе презервативите не всеки път предпазват.Понякога не покриват целия пенис, качват се нагоре и т.н. Аз на твое място бих поискала от приятеля си тест за венерически болести, за да не го мислиш всеки път и да се притесняваш. Мен не ме е срам от това и го изисквам при всяка сериозна връзка.

Не мисля че правилният избор е изискване на тест. Звучи супер глупаво, а и може да засегне някой сериозно. След като сте заедно в сериозна връзка, хващате се по ръчичка и отивате да си направите ЗАЕДНО, независимо дали ти имаш или нямаш.

cyclops
07-01-2012, 07:28
Е да де. Разбира се. Може би не съм се изказала правилно. Разбира се,че важи и за двамата. Няма само него да пращам 8-) Пък и това се случва когато наистина нещата почнат да стават по-сериозни.

Violenza
07-01-2012, 08:04
Голяма параноя, по-спокойно. Спри постоянно да мислиш какво те боли, защото колкото повече го мислиш, толкова по-зле ти се струва.
И прати приятеля си да си направи изследвания за венерически болести, за да ти е мирна главата.

draid
07-01-2012, 09:22
Такива изследвания се правят ЗАЕДНО.

Violenza
07-01-2012, 09:38
Да, в болницата ще го питат къде е неговата, че без нея не можело.

draid
07-01-2012, 10:52
Не ! От чисто етична гледна точка, след като изискваш той да се изследва, редно е и ти да направиш същото, особено ако държиш на връзката си и на човека до себе си. Ама очевидно ми е че си много далеч от тия взаимоотношения.

Violenza
07-01-2012, 11:03
По принцип тези изследвания е добре да се правят преди да си легнете. В случая авторката е била девствена, а той не. Би следвало само той да си направи, не че тя не може, ама няма да има голяма полза.
Иначе да, редно е и двамата партньори да си направят изследвания и подобно нещо в никакъв случай не би следвало да обиди отговорен за здравето си човек.


А ти частни уроци даваш ли? Заинтересована съм. Пък като гледам и ти нещо.

draid
07-01-2012, 11:17
Да трябва да се правят преди да си легнат, но вече са си легнали, така че това е положението. Важна е подкрепата при едни изследвания, защото всеки има някакви притеснения и така нататък. Отделен е въпроса, че ако на единият случайно излезе нещо и без друго трябва да се изследват и двамата. Много по цивилизовано е да отидат под ръка двамата да им вземат кръв примерно и да си отидат. Ако нещо такова се случи и започнете да се обвинявате взаимно и да търсите вина, отишла е работата.

Уроци не давам, давам съвети на хората които ги поискат, повечето от личен опит. Не задължавам никого да се съобразява с тях . И все пак в каква сфера са ти необходими уроци на теб ? Нали всичко си знаеш.

Violenza
07-01-2012, 11:35
Говорим едно и също, ама ти имаш голямо желание да спорим, нищо, че по този въпрос явно сме на едно мнение.
Изчакай някоя друга тема, все ще изникне нещичко. :)

draid
07-01-2012, 12:38
Хах хубаво, второто ми име е търпение.