PDA

View Full Version : Той е от друг град



Ich
06-30-2012, 14:04
Здравейте с:
Просто искам да споделя проблема си и да изслушам мнението ви :)
Запознаха ме с едно момче,но той не е от моя град :с Влюбена съм много в него ,а и той споделя чувствата ми. Води се че ходим ,но няма как да се виждаме : ( Понякога той идва до София ,но за малко и рядко ! Постоянно сме онлайн ,за да си пишем и говорим по скайп.Редовно говорим по телефона ! Постоянно мисля за него и ми се иска да е до мен. Може ли да чуя мнението ви ?
Благодаря за отделеното време и целувки

kyon
06-30-2012, 14:06
Аз имам връзка от разстояние и честно казано той е най хубавото нещо в живота ми. <3
Ако му имаш доверие и смяташ, че си заслужава защо не?

ПС. Освен това помисли дали ти си достатъчно силна да се държиш, когато ти се иска да го прегърнеш/целунеш и т.н., а не сте един до друг.

Ich
06-30-2012, 14:14
Точно това е най-големият проблем :с постоянно искам да е до мен ,а просто няма как . и се чувствам ужасно

kyon
06-30-2012, 14:20
На колко сте години?
Ако сте на 17-18+ не смятам, че ще е проблем, защото скоро ще имате възможност заедно да живеете, примерно.

Ich
06-30-2012, 14:34
ами по-малки сме ;о аз съм на 15,а той не 16

DisappointedDreamer
06-30-2012, 14:35
Няма да издържите. Това не е връзка. Само се затормозявате. Аз не бих ъх продължила да бъда с въпросния.

lqlq_
06-30-2012, 14:36
Да ти имам проблемите..

DragonLady
06-30-2012, 14:36
Колко километра ви делят, ако не е много лично?
Иначе и аз съм имала връзка от разстояние и знам какво ти е. За да оцелее връзката ви трябва да си имате безрезервно доверие и възможност ( финансова и не само ) да се виждате ставнително често. Успех!!!

ShtrudeL
06-30-2012, 14:44
Няма да издържите. Това не е връзка. Само се затормозявате. Аз не бих ъх продължила да бъда с въпросния.

ах каква предубеденост.

DisappointedDreamer
06-30-2012, 14:49
На 15 и 16 години са. Ако смяташ че ще изкарат до 18-19 годишна възраст заедно, когато ще завършат, ще запишат уни и ще живеят в една квартира заедно, жестоко се лъжеш.

kyon
06-30-2012, 14:54
Ами не е невъзможно.
С моя приятел се запознахме, когато бях на 14, на 15 вече бяхме заедно, а сега вече имаме планове до 1 година да живеем заедно.
Това по скоро е до какво си готов да дадеш, какво изпитваш и колко можеш да понесеш..

sexy_for_you
06-30-2012, 14:57
Аз не вярвам в любовта от разстояние. Единственият начин е преди това хората да са имали стабилна връзка, временно да са разделени от разстоянието и после отново да се съберат. Това, което имате, за мен не е връзка. Въобразявате си, че има нещо, но това няма как да просъществува, най-малкото, че ти се чувстваш гадно от това, в последствие ще дойде и недоверието, съмненията и всичко ще се разпадне. Не че съм песимистка, просто така виждам нещата. За сега се радвайте на това, което имате, но не възлагайте особени надежди. Живейте за мига, докато това ви прави щастливи! Може пък да ме опровергаете. Успех! :)

ShtrudeL
06-30-2012, 15:11
На 15 и 16 години са. Ако смяташ че ще изкарат до 18-19 годишна възраст заедно, когато ще завършат, ще запишат уни и ще живеят в една квартира заедно, жестоко се лъжеш.

Бях на 16, когато 'си хванах' първото ъъ гадже. Връзката ни продължи почти 4 години. И разбирай тогава съм била адски тъпа, неопитна и 25465 пъти по срамежлива и задръстена от сега. Не се бях целувала, нито срещала с момчета.
Колко хора са били толкова време с първото си гадже?
Следиш ли ми мисълта?

Би ли оставила човека, който обичаш, заради растоянието?! Сигурна съм, че ако отговора ти е 'да', то е защото не си била в подобна ситуация, а ако си била, явно не си обичала достатъчно.

Казвам всичко това въз основа на причините ви, за да се против нещо такова. А това:

"Точно това е най-големият проблем :с постоянно искам да е до мен ,а просто няма как . и се чувствам ужасно"

не е причина.

DisappointedDreamer
06-30-2012, 15:23
Това че той е първото и гадже въобще не ме бърка. Факта че ги делят десетки километри, и че те почти не се виждат (да не кажа въобще) говори много повече.

Евала ти за 4 годишната връзка. Разбрала си ме погрешно, обаче. Отлично знам че има хора, които на 15 години си хващат гадже, с което в последствие заживяват заедно, женят се и т.н. Но, пропускаш една огромна подробност - почти никой от въпросните хора не са били с човек, когото живее в друг град, с когото почти не се виждат и с когото е трябвало да разговарят по скайп и телефона в продължение на цели 4 години, преди наистина да могат да нарекат това, което имат връзка, т.е. преди да могат да заживеят заедно.

Да, бих го оставила. Защо? Защото знам че връзките от разстояние не са за човек като мен. А ако знам че чак след 4 години ще мога да се нанеса с него в някоя квартира, буквално щях да си тегля куршума.

ShtrudeL
06-30-2012, 15:27
Жалко :)

DisappointedDreamer
06-30-2012, 15:28
Не, не е жалко. Знам какво искам и знам какво не искам. И факта че никога не бих се затормозявала с връзка от разстояние в продължение на толкова много години преди наистина да мога да бъда с човека когото обичам, не е жалко. Дори напротив.
Така пропускам много излишни нерви и глупости.
:)

bloodyF
06-30-2012, 15:36
Няма да издържите. Това не е връзка. Само се затормозявате. Аз не бих ъх продължила да бъда с въпросния.

глупости
винаги има начин и това си е връзка, независимо че сега сте далеч един от друг
приятелят ми е на 300 км от мен и си ни е добре и така
даже после като се виждаме,желанието е още по-голямо един за друг,отколкото ако бяхме заедно всеки ден :)

а пък относно чакането и желанието да живеете заедно
''4 години, ако трябва да чакам ще си тегля куршума''
е че ти колко искаш? 2 месеца и хоп, айде, местим се
независимо дали сме един до друг или разделени, не се знае как може да се завъртят нещата
аз бих чакала доста време преди да мисля за живеене заедно : )

DisappointedDreamer
06-30-2012, 15:38
Да, ама не сте на 15 и 16. Плюс това, аз казах че не виждам себе си в такава връзка. Ако вие се справяте - браво. :)

Kavichki
06-30-2012, 15:39
DisappointedDreamer - Това, че връзките от разстояние не са за теб (не ги одобряваш), не означава, че същото се отнася и за другите. Някои хора искат да обичат и да бъдат обичани, независимо от разстоянието...

DisappointedDreamer
06-30-2012, 15:41
Хубаво - няма лошо. Просто повечето такива връзки въобще не оцеляват. Пък вие си приказвайте...



е че ти колко искаш? 2 месеца и хоп, айде, местим се
независимо дали сме един до друг или разделени, не се знае как може да се завъртят нещата
аз бих чакала доста време преди да мисля за живеене заедно : )

Да, но не и 4 години. Поне не аз. Офф, казах го по-горе - връзка от разстояние не е за мен. А вие какво правите въобще не ме интересува. Бъдете си заедно, обичайте си се. Радвам се за вас и уважавам/възхищавам се на търпението ви. Такава връзка за мен, обаче, - не.



даже после като се виждаме,желанието е още по-голямо един за друг,отколкото ако бяхме заедно всеки ден :)


При вас може и така да е, при мен нещата стоят другояче. С всеки изминал ден бих се радвала все повече и повече на моето човече, независимо колко пъти и дни подред съм го виждала или не преди това.

Зайче..
06-30-2012, 15:47
съгласна съм с мненията на ShtrudeL
никога нищо не се знае.
според мен тези връзки са само за сериозни хора, които се обичат истински. с времето си проличава.
ама знам ли и аз, нямам опит в това.

valdesbg
06-30-2012, 16:36
Връзките от разстояние могат с мноооого фантазия да се нарекат връзки. Това първо, второ ако не сте се виждали под ягодите как имате връзка? По скайп не се брои, сменен статус в сураттефтера също.

Друго - ако двама човека се обичат и са от различни градове... ми единия си хваща куфарите и отива при другия в най-кратък срок, that simple. Другото е лиготия.

4 години са адски много време, ама наистина много. Да го играеш кон на празна ясла - смисъл никакъв. Два месеца са достатъчно време за да се преселиш в апартамент с някой.

anonymous708973
06-30-2012, 17:29
Ако ти си от София, а той живее в някакво малко градче/село на 10-20 км, за каква връзка от разстояние говорим?
Колко километра ви делят?

Иначе... изживейте си го, за да няма после "Какво щеше да стане, ако.." :)

valdesbg
06-30-2012, 18:06
Ъм... 10-20 км не са нищо. В повечето случаи са половин час с автобуса.. и лев-два-три на посока.

Уточни колко километра ви делят, щото като кажеш от друг град и аз лично си представям София Плевен примерно.

mrazqkindergarten
06-30-2012, 18:36
Половината разбирачи, които са твърдо против връзките от разстояние, естествено никога не са имали такава.Човек се учи най-вече от опита, затова аз те съветвам да пробвате заедно, за да видите дали ще се получи.. но само ако наистина държите един на друг, иначе е загуба на време.

DisappointedDreamer
06-30-2012, 18:40
Половината разбирачи, които са твърдо против връзките от разстояние, естествено никога не са имали такава.Човек се учи най-вече от опита, затова аз те съветвам да пробвате заедно, за да видите дали ще се получи.. но само ако наистина държите един на друг, иначе е загуба на време.

Ако визираш мен конкретно, по-добре си замълчи. Защото съм имала връзка от разстояние, която не продължи дълго. Която дори не определям като връзка. От тогава насам, съм против такива отношения, освен ако двойката е достатъчно голяма и планува съвсем скоро да заживее в един град/заедно.

prosto_chovek
06-30-2012, 19:36
ще ви кажа нещо - по - голям съм от повечето тук, както и от теб, авторке. Ако една любов е истинска, ако и двамата си имате доверие, е възможно да се поддържа такава връзка. Трудно е, не отричам. Но от опит ви казвам. Възможно е. Ако си сигурна в чувствата си - ще устоите, а един ден най - вероятно по някакъв повод ще се съберете заедно. Я си помисли колко от връзките на нашите бащи и майки са от различни градове, все пак :)

Ich
07-01-2012, 13:30
Делят ни около 150-200 км :с Благодаря много на всички прочели и споделили мнението си :) Няма да се откажа ,защото ще е глупаво все пак го обичам и ще пробвам пък каквото ще да стане ако съдбата е решила ще сме заедно ако не ,значи така е трябвало :) Благодаря ми много отново

goGu
07-01-2012, 13:55
Може да стане връзка от разстояние ,ако държите много един на друг ,не се отказвай нищо лошо не може да стане на 15 години :P аз на 16 години София - Бургас взимах заради една такава "любов" 2 години нищо не губиш,не печелиш и кой знае какво :D ама имаш яки преживявания !

marin4itu
07-01-2012, 14:02
Аз имах връзка от разстояние 200 км. След година и 2 месеца пътуване по влаковете, сега живеем заедно. Няма нищо невъзможно, стига наистина да го искате.

Supermassive____
07-01-2012, 14:06
Не виждам нищо лошо в това да се поддържа връзна от далечно разстояние.. За любовта граници и разтояние няма :) ;d

valdesbg
07-01-2012, 17:56
Тц. По добре не опитвай. Освен ако нямаш намерение в близките месеци да се преместиш у тях.

Загуба на време и наивно ще е. И най-важното далече ще сте изобщо от всякаква връзка. 200 км са бая път.

DisappointedDreamer
07-01-2012, 17:58
200 км са бая път за 15-16 годишни без никакви намерения скоро да заживеят заедно.

babity
07-01-2012, 18:08
Пффф. Добре, изказахте се вече, че за вас не е опция. Не може ли да спрете да си врете лайната в лицата на останалите, които искат да дадат съвет по същество?

a1a2b3v
07-01-2012, 18:30
Еее вие пък.. вярно, че връзката на растояние не е оферта, че не са достатъчно порастнали и са си далечко и честно казано няма голяма перспектива за бъдеще, но пък ако не друго няма да си писнат :D . И аз като че ли не бих се навила на връзка от растояние, но пък имам позната дето си ходи с момче от враца (тя е от видин). Не са близко, но пък редовно си ходят на гости и си прекарват яко.
Та иначе казано има ли желание има и начин. Ако им е приятно заедно, и разтоянието не им пречи толкова, защо пък да не са заедно? :) Пък и без значение дали ще издържат месец/година повече или цял живот(последното малко ме съмнява :D ), но ако не друго ще си останат с яки спомени и някакъв житейски опит от всичко това.

valdesbg
07-01-2012, 19:07
Пффф. Добре, изказахте се вече, че за вас не е опция. Не може ли да спрете да си врете лайната в лицата на останалите, които искат да дадат съвет по същество?

http://data.whicdn.com/images/27717885/Meme-no_large.jpg

beachvolleyball
07-01-2012, 19:57
Бързо нападнахте момичето.Хм.Да не би да знаете как се чувства тя?Аз имам такава връзка сега.И не ми е първата такава.С първия ми приятел от разстояние (наложи се да замине след година престой в моя град) се разделихме,защото стана що годе известен,а и не беше готов да даде това,което исках аз да му дам,въпреки че имаШе някаква любов помежду ни.С настоящия ми приятел не живеем близо един от друг,но сме си заедно близо година и ни е супер.Той идва тук,остава си за по 3-4 дена и пак си заминава.Всеки ден се чуваме,пишем си.Трябва да знаеш,че това,което те очаква не е леко.Много сила се иска,за да издържи такава връзка.Сила и доверие-това е ключът.Помисли си дали си готова да поемеш по този път.Ако ви е хубаво заедно не слушайте никой и си живейте живота,без значение дали хората прогнозират провал на връзката ви.Успех,мацка! :):):)

balu4ka
07-02-2012, 09:19
Ако чувстваш ,че искаш да минеш през това давай.Казвам ти го като човек имал такива връзки.Последната ми връзка ,която приключи преди дни беше такава.Бяхме година и половина заедно и не съжалявам за нито един миг прекаран с този човек.Обичах го,обичахме се и още го обичам.Просто трябва да знаеш какво искаш от подобна връзка ,дали си сериозен и готов за трудностите.Другото са просто думи и километри...

angelkata_dqvolkata
07-02-2012, 10:15
На 15 години няма изгубено време..особено заради нещо подобно. Опитайте и вижте дали ще се получи нещо.. ако да - перфектно, радвайте си се..ако не - животът продължава с нови хора, връзки, емоции и т.н. :)
Лично аз имах такава връзка..и въпреки че прекарвахме всички ваканции заедно, не се получи. Но не съжалявам и не мисля, че съм си изгубила времето, защото от тогава ми остават незабравими спомени. :)

SummerDream
07-02-2012, 10:44
Чатовете по скайпа и разговорите по телефона не са връзка, по-добре не задълбочавайте нещата...Връзките от разстояние не са връзки...По-добре си намери някого, който във всеки един момент може да е до теб, а не на километри разстояние..От опит ти го казвам :)

irr3plac3able
07-02-2012, 18:59
Половината разбирачи, които са твърдо против връзките от разстояние, естествено никога не са имали такава.Човек се учи най-вече от опита, затова аз те съветвам да пробвате заедно, за да видите дали ще се получи.. но само ако наистина държите един на друг, иначе е загуба на време.

Много правилно

nepowtorima
07-03-2012, 17:29
Щом обичаш този човек и си сигурна и в неговите чувства .. няма какво да се чудиш.. Така или иначе ще си бъдете заедно, всички каквото и да кажат ще е безсмислено.

Щом искате да сте си заедно бъдете .. и бъдете щастливи.
Но бъдете готови и двамата за страшно много компромиси и всякакви такива.
Ще ви е трудно в дните в които няма да се виждате, но когато сте заедно всичко ще бъде много по-прекрасно, защото ще сте копнеели за този миг дни/седмици/месеци.. (дано да не са месеци де :Д)
Аз лично съм ЗА такива връзки, а съм маалко по-малка от теб..

SmilezZz
07-03-2012, 17:45
^ Имала съм такава връзка и точно заради това мога да твърдя, че трудно ще се получи. Ние бяхме "заедно" около 4 месеца, но не си струваше. Понякога не е достатъчно само това да си говорите и пишете по телефон/скайп.

Аз лично съм против.
Но си зависи изцяло от вас.