PDA

View Full Version : Да се върна ли..?!



karitoo
06-30-2012, 19:26
Здравейте. По принцип не съм човек, който пише по такива форуми и търси помощ, но съм супер объркана. Става въпрос за бившия ми. Аз съм на 16, а той на 18. От две години се събираме и късаме през някакво време.. Винаги когато го видя нещо ми трепва, но не знам.. Вчера си говорихме и той ми каза, че още има нещо към мен и, че съм му слабост, въпреки, че в момента си има приятелка.. Между нас винаги е било много странно.. Караме се като куче и котка, но се връщаме един към друг.. Та въпроса ми е.. Искам го, но и в същото време знам кякъв ще е краят.. Както винаги.. Да се опитам ли да бъда с него, или изобщо до не си правя труда и да продължа без него?!

Phobiaa
06-30-2012, 19:32
Има си приятелка,а иска да опита пак с теб?Помисли има ли смисъл да тъпчете извесно време пак на едно място,въпреки че знаеш какъв е краят.

DragonLady
06-30-2012, 19:35
Познато ми е донякъде, но да ти кажа честно няма много голям смисъл от такива изпълнения. Първо защото все се събирате и разделяте, и второ защото едва ли ти е хубаво като той е с някоя друга ( както в момента ), а ти да го ревнуваш и да ти е гадно. По-добре прекрати контактите си с него, и се опитай да го забравиш. Все пак не се знае кога ще срещнеш по-подходящ за теб, може да е след 2-3 месеца, но може да и след броени дни :)

Hilary_
06-30-2012, 20:31
да не си правя труда и да продължа без него?!

това!!!!!!!

fenkaaa
07-01-2012, 10:46
Ако случайно пък си направиш труда да се върнеш при него,по-добре му кажи този път да се опитате да задържите нещата за по-дълго време,иначе следващ няма да има .. няма да опитвате цял живот,я ?

Bloody-girl
07-01-2012, 11:52
Пфф..държи те само като резерва. Случайно ако скъса с приятелката си - да се върне веднага при теб, защото не може да е сам.

bilqnavod
07-01-2012, 12:00
Имах една приятелка , когато бях ученичка. Тя също като тебе се събираше и разделяше с един пич. Само че той беше ди джей и връзката им в повечето случаи беше само сексуална.Той се таковаше и с други момичета паралелно с нея. Минаха 5 години, той все тръгваше и късаше с нея. Накрая вече бяхме студенти и най-накрая той и предложил да се съберат да живеят заедно. И какво стана после ли - ами каквото се очакваше. Той вместо да се събере с нея да живее, се появила някаква негова бивша и той идеота, прибрал нея... Това момиче беше съкрушено. Беше се превърнала в парцал заради един пълен нещастник, който си го вади на всякъде. Тя обаче взе твърдо решение, че е приключила с него. Беше и тежко но така постъпи. Сега тя срещна мъж и вече са заедно повече от година. Сключиха граждански брак и очакват дете. Сега тя е щастлива.
Сигурно ще се замислиш затова. Можеш ли да откриеш нещо сходно в твоята история. Вярвам че има съвпадение дори и ма да не ти се случи нещо подобно, по-добре черпи от опита на изгорелите преди теб, отколкото да си разкъсваш душата от мъка и да не знаеш да се съвземеш после. Ние жените трябва да си отваряме очите, после краката. Често обаче правим точно обратното. Ако веднъж преглътнеш слабостта си и изчакаш малко, ще се появи човек, който наистина ще те обича и уважава. :)

LeprikonA
07-01-2012, 13:09
Има ли смисъл на ново да изтърпиш караници, раздели, ред сълзи и ред сополи? По това, което си написала за него, си изграждам мнение, че е кръгъл идиот. Най-добре го прежали, кажи му "чао" и повече не се занимавай.

karitoo
07-01-2012, 18:50
Благодаря за мненията.. Но интересното е, че на мен не ми пука толкова.. В смисъл.. Странно е.. Искам вниманието му, искам и него, но не го обичам.. Хем искам да съм с него, хем не искам защото знам как ще свърши всичко..

DragonLady
07-01-2012, 20:24
Щом не го обичаш, пращай го по дяволите и си търси късмета другаде.

balu4ka
07-02-2012, 09:11
О ,боже?!
Има си приятелка и ти говори тези неща,карате се и се събирате...Тези хормони,ще ви довършат.Нищо сериозно не виждам,ако ти търсиш такова не е това човекът.

angelkata_dqvolkata
07-02-2012, 10:20
Мъжете осъзнават малко късно какво са изгубили...щом се връща към теб, значи му е било хубаво. От тук нататък ти си решаваш дали си заслужава..ако не го обичаш не виждам смисъл и да се замисляш.

SmilezZz
07-03-2012, 18:30
Имам чувството, че ти си му резервния вариант.
Та, време е вече да спреш да се занимаваш с него. И да си причиняваш болка всеки път, когато се съберете и се разделите. Но все пак ако решиш да си с него и се случи, още в самото начало поговори с него и за всичко това, което чувстваш.

anonymous708973
07-03-2012, 20:15
Тая история съм я виждала и преди. И съм й гледала всички повторения. И знам края наизуст.
Няма смисъл да се събирате. Когато сте заедно, не му трябваш, а когато скъсате, е най-милият на света. Иска просто да те има... като нов телефон, който му омръзва след няколко месеца употреба. Карате се за глупости, като сте заедно, а като не сте, идва пред вас с цветя, извинения и обещания. А, забравих и дежурното "Промених се", казано след седмица.
Няма смисъл, прекалено много драма е.


П.П. Колкото и да не ви се вярва, НЕ говоря от личен опит.

bloodyred
07-03-2012, 21:40
Мале, толкова позната история.. от няколко месеца съм в подобно положение .. мен ако питаш - остави го.. наистина изглежда сякаш те държи като резерва, но пък ако имаш чувства към него.. изобщо не ни питай, прави каквото искаш, ако мислиш, че на теб ще ти е добре .. най-вече гледай на теб да ти е хубаво, НЕ на него :) .

heartshapedbox
07-04-2012, 09:23
Остави го, не си заслужава нервите. Щом толкова пъти сте пробвали и не се е получавало и сега ням да е по-различно.

ADMIRALKA14
07-04-2012, 09:41
Съгласна съм с колегите. Ако това момче наистина държеше на теб нямаше да е с друго момиче, а щеше да направи необходимото, за да сте заедно. В момента говори зад гърба на сегашната си приятелка, че има чувства към теб. Ами ако постъпи по същия начин и с теб?

SWT
07-04-2012, 16:59
изобщо не се занимавай с такива.

sasha_90
07-05-2012, 05:39
Толкова пъти не се е получило,защо искаш пак да се впускаш в нещо,което няма бъдеще?

mihooooo_9
07-05-2012, 13:23
Наистина голяма дилема! Направи това, което ти казва сърцето, но щом знаеш, че само ще се карате май е по-добре да се разделите.

Виж! Това е само мнение ти решаваш, последната дума е твоя , това е твоят живот! :)

eleini
07-10-2012, 02:27
Оо, знам я тази тръпка.Моят съвет е " Живей за мига " . Още си само на 16 години предстоят ти хиляди връзки.Забавлявай се.Рано ти е да слушаш разума.

Amore-Mio*
07-10-2012, 06:31
Не, недей! Не си струва, според мен. Има си приятелка, а ти се обяснява в любов: той може би го прави, когато е заедно и с теб. Продължи си напред без него.

horacio
07-10-2012, 11:05
Познато нещо... искаш го, не го искаш, обичаш го, мразиш го ;д не слушай сърцето си, нито чувствата! Послушай разума си! Не минавай за пореден път през както каза Леприкона "караници, раздели, ред сълзи и ред сополи"... И се съмнявам да е човекът, който би го заслужил всичкото това. Започни наново. Прекъснете контакт известно време. Ще свикнеш с липсата му и после ще ти е много по-добре. Повярвай ми така е! Може да не ти се вярва, но наистина това е факт. Просто трябва да се научим кога да спрем... дори да е трудно.

PyCoKoCkA93
07-10-2012, 11:18
Щом не го искаш за сериозна връзка и не го обичаш...ползвай го за чисто сексуална :D

ПС:Не съм мислила,че някога ще дам такъв съвет на момиче,ама щом няма кой знае каква любов между вас,а само привличане...

comics
07-10-2012, 11:27
Знам за какво говориш(към авторката). Може би това, което изпитваш е нещо като чувство за притежание. Искаш го. И щом го получиш и знаеш, че е твой, вече не го искаш и ти доскучава. Започват караниците. Ти не знаеш какво искаш. По някое време ви писва, и късате.
На колко години сте?
Наблюдавам при някои момичета един такъв синдром. Момичето не понася да е само. Търси да е с някой, защото иска да има някой до себе си. Когато го получи, все нещо й е криво, все нещо не е наред. Започват кавги. Тя се държи ужасно с момчето. Накрая то не издържа, и късат. Или тя къса с него, защото й е скучно. И после пак тръгват, пак късат и т.н. Такъв тип човек има проблем със себе си, който трябва да реши.
Ако не можеш да бъдеш сам за повече от няколко месеца, значи нещо не ти е наред. Човек се ражда сам и сам умира. По време на пътя си трябва да е сам, и да мисли като сам. Понякога среща човек, който също е сам и мисли като сам. Осъзнават, че са прекрасна комбина и всеки е с другия, защото обича себе си. В превод: Толкова много обичам себе си, че искам да съм с теб, защото се чувствам прекрасно в компанията ти. И защото аз хем съм с теб, хем съм сам със себе си и мога да бъда себе си. Това е перфектната връзка.
А това, което се получава дефакто от момичета, които не знаят какво искат, и имат вътрешни личностни проблеми, които се отразяват и на връзката им съответно, тъй като те не могат да я поддържат, е следното: Тя е с някого, но не го харесва, заради това, което е. А просто защото в момента й е плячка и хубав предмет. Тя се опитва да го промени, тъй като не харесва същността му. В резултат той или се променя, и тя вече не го харесва, защото не може да й се угоди-и тя не знае какво иска -> следва скандал(омръзна й, раздяла), или пък той отказва да се промени-> скандал.
Пиша всичко това, защото ситуацията ми се струва подобна, по начина, по който си я описала. Надявам се, че не е. Ако науча повече подробности за проблема, ще мога да дам по-адекватен отговор/личен съвет.

invisible_girl
07-22-2012, 08:38
Здравейте. По принцип не съм човек, който пише по такива форуми и търси помощ, но съм супер объркана. Става въпрос за бившия ми. Аз съм на 16, а той на 18. От две години се събираме и късаме през някакво време.. Винаги когато го видя нещо ми трепва, но не знам.. Вчера си говорихме и той ми каза, че още има нещо към мен и, че съм му слабост, въпреки, че в момента си има приятелка.. Между нас винаги е било много странно.. Караме се като куче и котка, но се връщаме един към друг.. Та въпроса ми е.. Искам го, но и в същото време знам кякъв ще е краят.. Както винаги.. Да се опитам ли да бъда с него, или изобщо до не си правя труда и да продължа без него?!

И моят случай е такъв, но така или иначе живота продължава, ще имаш много гаджета,докато накрая не откриеш точния човек за теб. Рано или късно той ще се появи. Ако наистина те обича и иска да сте заедно, ще направи и невъзможното, за да е с теб, но след като си има приятелка...;х Животът е пред теб, не е само той. Never back down ; ]