PDA

View Full Version : На 24 рано ли е на мъжете за семейство и деца?



marti_marto
06-30-2012, 22:03
:)

xoxi
06-30-2012, 22:51
При условие, че нямаш опит - да.

ShtrudeL
06-30-2012, 23:11
Не мисля, че е рано (даже е хубавичко), но трябва да си на ясно дали можеш да поемеш такава отговорност.
Познавам момче на твоите години, което се ожени и сега чака бебче.

Sh@d0w
07-01-2012, 04:44
На теб специално ти е рано, иначе попринцип не е. Вместо да се жалваш в някакви форуми, излез навън и поработи по въпроса.

Violenza
07-01-2012, 08:14
Съдейки по мненията ти, мислех, че си на 16-17 максимум. И да, според мен е адски рано, особено пък за мъж.

DragonLady
07-01-2012, 09:26
На теб специално ти е рано, иначе попринцип не е. Вместо да се жалваш в някакви форуми, излез навън и поработи по въпроса.

+1
Попринцип възрастта не е толкова ранна за това, но съдейки по постовете ти, има още хляб да ядеш преди да стигнеш до жена, дете и семейство.

IseeDEADbodies
07-01-2012, 09:31
Според мен е рано, пък не знам.
Макар че при различните индивиди е различно, но !
Бих казал че всеки преценя за себе си.

bloodyF
07-01-2012, 09:31
ти си на 24?
по темите ти ми изглеждаше на 14
не си готов за деца
а на 24, нормално развиващ се мъж, с акъл, работа и (пред)последна година на уни, да време му е
но това не значи, че ако не открие подходящата до 25 е престарял, то ще си дойде когато му е време : )

IseeDEADbodies
07-01-2012, 09:38
ОМГ, приятел... т'ва ти ли си :lol: Въобще не обърнах внимание, че ти си автора.

НЕДЕЙ ! НЕ НАКАЗВАЙ ТАКА МОМИЧЕТО (ако изобщо има такова).... ОПАЗИЛ ГОСПОД !

Joc
07-01-2012, 09:55
не е нормално... не се е наживял.

marti_marto
07-01-2012, 09:59
Ами според мен мъж ако се ожени преди 25 това значи че е някой простак дето не е учил, че е циганин или селянин. Не е нормално дори за жените да се женят преди 25, какво остава за мъже.

fenkaaa
07-01-2012, 11:02
Според мен нямат значение годините,на които да изградиш семейство.Щом си намерил точния човек за теб и знаеш,че можеш да поемеш хилядите отговорности,които ти предстоят,не е рано :)

marilyn
07-01-2012, 18:15
На 24 според мен е рано и за мъж, и за жена.

anonymous708973
07-01-2012, 20:36
Зависи от човека.
Ако е видял това, което го вълнува от живота... така де, наживял се е, както го наричате вие, иска семейство, защо не?

KuTaPa
07-02-2012, 00:43
Ако имаш работа, с която изкарваш добри пари, за да можеш да издържаш семейството си и собствен дом...Чак тогава трябва да се мисли за деца, правенето е лесно...ами после?

vde
07-02-2012, 13:49
аз бях на 25 проимах първото така че не бих казал.

3oPuTy
07-02-2012, 14:43
Ами според мен мъж ако се ожени преди 25 това значи че е някой простак дето не е учил, че е циганин или селянин. Не е нормално дори за жените да се женят преди 25, какво остава за мъже.

Ти и на 40 да се ожениш пак ще си останеш тотално ограничен :?


И все пак по темата:
Кой когато реши.

YoRlz
07-02-2012, 14:59
Зависи от човека,но все пак мисля ,че е малко раничко защото те първа би трябвало да се реализираш в живота:учене,работа и т.н...

mihooooo_9
07-11-2012, 20:31
Няма възраст, когато се случи! Но е по-добре и да си психически и материално готов за това, защото дете не се гледа така, носи много отговорности! :)

MarkKnight
07-11-2012, 22:41
кви бракове,кви деца,кви 24 години...луД ли си..

Amore-Mio*
07-12-2012, 11:09
Не мисля. Зависи от човека, все пак.

MojoJojo88
07-12-2012, 12:34
Леле, леле...ако се ожениш преди 25 си циганин, или простак?!

На 25 умните хора вече са завършили, имат работа, и ако са с повече мозък имат и собствен дом. Достатъчно, за да могат да си позволят да създават семейство.
Но, всеки си преценява сам за себе си, дали му е рано, дали му е късно, или му е време.

magita
07-12-2012, 15:53
Оф... ако си на 24 наистина и пускаш такива теми в тиинфорум - От сега ти казвам, че ти е рано.

Т'ва е като - рано ли е да си хвана гадже, рано ли е да почна да се ч*кам и някви такива. Се 1 си на 10 ...

machoka
07-12-2012, 16:32
Младите мама и татко са най-доброто нещо, което може да се случи на едно детенце, стига и мама и тати да са сериозни съвременни хора. Аз силно поощрявам този тип семейство. Жалкото е, че повечето пъти поне единият се случва да е боклук и стават разни драми, разводи и от всички най-много страда дечко.

Но иначе с 2 ръце 'ЗА' младите родители, първо приятели с дечко, а после негови родители, в крак със съвременния живот.

А и искам да опровергая JOC - напротив, живота не свършва, а започва един нов (буквално и преносно). Е да, в последните преди и първите месеци след раждането трябва да си неотменно до партньора, но той живота си е живот и след като си имаш дете и всички основни неща пак си ги правиш. Ако визираш безразборен секс и пиячка всяка вечер - това не е 'живот за пример' на повечето хора, а само на малките хора, на които и на 50 ще им е рано за родители и цял живот ще си бъдат просто едни 'малки' хора. .

MojoJojo88
07-12-2012, 18:25
Мачока, поздравления за мнението!

scrooper
07-12-2012, 21:39
Който пита, не е готов, на колкото и да е.

mirki4a
07-12-2012, 23:27
Лично за мен знам отговора...Нямам желание да сложа халка преди 37,а деца около 40-42.Не по-рано...
Много от вас сигурно (както и нашите) ще ме нападнат,че ще съм на 60 когато децата ми са на абитуриенти,но така чувствам,че е правилно за мен!

Hilary_
07-13-2012, 05:55
Рано е. В днешно време думата "отговорност" много малко я разбират, какво остава за изпълнението й.
Колкото до "изживяването" .. аз не познавам мъж/жена, които на 24 да са се наживяли/(порастнали!).

GreenFairy
07-13-2012, 06:20
А аз искам да попитам какво значи да си се "наживял"? И защо в тази тема усещам, че доста хора смятат, че като създадеш семейство живота ти спира?



Лично за мен знам отговора...Нямам желание да сложа халка преди 37,а деца около 40-42.Не по-рано...


Ще трябва да си намериш доста по-млада булка за тази цел. Че около 40 за една жена не е най-доброто време за деца.

kalpazanka
07-13-2012, 07:42
^А когато него го "заалармира" простатата, по-младата булка ще си търси друг жребец. :lol:


Мачок, много точно си го казал. :)

mirki4a
07-13-2012, 19:05
Ще трябва да си намериш доста по-млада булка за тази цел. Че около 40 за една жена не е най-доброто време за деца.

Не е ли това мечтата не всеки? :D :D

kalpazanka
07-13-2012, 19:21
Мечта да ти слагат рога ли? :D

draid
07-13-2012, 19:27
Не е рано, ако човек се е реализирал, изучил и си има сериозна връзка. Това си е нормалното протичане на живота, а и за едно дете е прекрасно да има млади родители, причините няма да ги изброява. А относно това колко се е наживял някой, въпреки че тук под наживял явно повечето разбират да има 20+ бройки и да не е трезвен повече от 2 вечери в седмицата... та като изключим това живота не свършва след това.

ShtrudeL
07-13-2012, 19:44
Нямам желание да сложа халка преди 37,а деца около 40-42.Не по-рано...
Много от вас сигурно (както и нашите) ще ме нападнат,че ще съм на 60 когато децата ми са на абитуриенти,но така чувствам,че е правилно за мен!

О.О
Ужасно. Ужасно.
Не съм приела сватбата и децата като фикс идея, нито съм си набивала някога чувството, че ми цъка биологичния часовник за тея неща, т.е. когато стане - тогава. Но ти добре ли си?!
На 40 е готино да имаш детенце, което дори не е детенце, ами може да цъкате белот, или да ходите заедно да гласувате за избор на кмет, сеш ли се? хаха
Какво ще правиш толкова до 37? А знаеш ли, че за една жена е вредно да има деца след 37-8? Както за нея, така и за бебчето.
***
И наистина... какво значи да си се наживял?! (Hilary_)
След като имаш семейство да не би да спираш да живееш?
И понеже се досещам какво имаш предвид...
Аз никога не съм изпитвала желание да се наливам в дискотеки/барове и да имам краткотрайни забежки. Това значи ли, че изобщо не съм живяла?

Er4
07-13-2012, 20:33
Не виждам никакъв смисъл в брака... някакъв подпис който не ти дава нищо а само усложнява разделите като си делите имущество и хвърляте пари по бракоразводни адвокати. А да нося халка- БЛЯКкк!!

А за деца... Харесвам чуждите но не искам свои .

scrooper
07-13-2012, 20:39
И аз съм от тези, които не искат семейство преди 30, че даже преди 34. Все си мисля, че няма да е твърде късно за деца, а ако е- може да се осинови някое :) Просто от сега, като хвърлям поглед в бъдещето, ми става ясно, че в скоро време няма да ми е до съпруг и деца. Защото, след завършване на висшето, ще се хвана сериозно на работа, и докато се издигна до удовлетворителна позиция, вече ще съм прехвърлила 30-те. А през това време ще ми се иска и "да се наживея"- да бъда свободна да излизам с когото си поискам, да не се съобразявам с това, че трябва да се грижа за деца вкъщи. Изобщо- свобода, защото неангажиращите връзки не я нарушават. Това за мен е истински живот за един млад човек- да е свободен да работи, да пътува и да се забавлява, а не да бди денонощно над детенцито, или пък в свободното си време да е нон- стоп с един и същи човек... И една двойка, оженила се след 30-те, има по- голям шанс да остане заедно. А не да се разделя като много млади лекомислени хлапета, и да оставя детето с единия родител... И както се каза по- нагоре, в днешно време не са много хората, които в младините си са готови да носят бремето на семейния живот на плещите си.

ShtrudeL
07-13-2012, 20:42
брака... някакъв подпис

За брака съм съгласна единствено до тук.
Нито съм 'за', нито съм 'против'. Но да кажем, че ако трябва да минавам по тоя път, предпочитам само подписа, пред цялата церемония, която ме депресира.
И ако се жениш за някой, с идеята, че ще хвърляш пари по бракоразводни адвокати, къде си тръгнал да се жениш?!

За децата... аз пък не харесвам чуждите, ще обичам само моето (ако имам), а това ще компенсира напълно нехаресването на всички други.

ShtrudeL
07-13-2012, 20:53
И аз съм от тези, които не искат семейство преди 30, че даже преди 34. Все си мисля, че няма да е твърде късно за деца, а ако е- може да се осинови някое :) Просто от сега, като хвърлям поглед в бъдещето, ми става ясно, че в скоро време няма да ми е до съпруг и деца. Защото, след завършване на висшето, ще се хвана сериозно на работа, и докато се издигна до удовлетворителна позиция, вече ще съм прехвърлила 30-те. А през това време ще ми се иска и "да се наживея"- да бъда свободна да излизам с когото си поискам, да не се съобразявам с това, че трябва да се грижа за деца вкъщи. Изобщо- свобода, защото неангажиращите връзки не я нарушават. Това за мен е истински живот за един млад човек- да е свободен да работи, да пътува и да се забавлява, а не да бди денонощно над детенцито, или пък в свободното си време да е нон- стоп с един и същи човек... И една двойка, оженила се след 30-те, има по- голям шанс да остане заедно. А не да се разделя като много млади лекомислени хлапета, и да оставя детето с единия родител... И както се каза по- нагоре, в днешно време не са много хората, които в младините си са готови да носят бремето на семейния живот на плещите си.

ех... с мама и тати съм ходила като малка на море, като заедно сме ходили с техни приятели и не си спомням да им е било гадно. Баща ми пък работеше и с изкараното от това учеше, дори го помня това. И не съм го чула и за момент да се оплаква и да изброява минусите, които спомена ти. Радвам се, че имаМ/х/ готини, свежи родители, с които съм ходила на гости у техни приятели, сиреч са си живели същия живот, който са живели и преди мен. Може и да са ме мислили дали ми се спи, гладна ли съм, жадна ли съм и такива ти нормални неща, но не съм ги чувала да се оплакват и да си искат стария живот. Когато имаш семейство, то е най-ценното ти и те интересува най-много. И си щастлив.
Абе странно ми е мисленето ви. Аз изобщо не се чувствам готова за такива неща и въпреки това съм 'ЗА' това да си млад родител, АКО можеш да се справиш с това.

AliceSw
07-13-2012, 22:08
И едно смислено не чух, нашите са били млади, когато са ме получили, и все тая. В едни моменти се засичахме по едни и същи заведения и това не е весело, хайде стига глупости за младите родители. На никой в пубертета няма да му е кеф да пие бира и любимата компания на родителите му да е на съседната маса.

Необмислено е, да се правят деца и семейство, докато и двамата във връзката го искат. Иначе става грозно, и неприятно, и задължаващо. Годините не са важни.

mrankoniiii
07-18-2012, 18:37
Ако си готов не е рано поне за мен .

apple_pie
07-18-2012, 18:42
мда, рано е

Violenza
07-18-2012, 20:56
О.О
Ужасно. Ужасно.
Не съм приела сватбата и децата като фикс идея, нито съм си набивала някога чувството, че ми цъка биологичния часовник за тея неща, т.е. когато стане - тогава. Но ти добре ли си?!
На 40 е готино да имаш детенце, което дори не е детенце, ами може да цъкате белот, или да ходите заедно да гласувате за избор на кмет, сеш ли се? хаха
Какво ще правиш толкова до 37? А знаеш ли, че за една жена е вредно да има деца след 37-8? Както за нея, така и за бебчето.
***

Той не е уточнил жена му на колко ще е. ;) Ако е на 25-26 няма проблеми. За мъж това ми се вижда идеална възраст или поне да е след 30-33.
За мен също това е най-добрият вариант - аз да съм все още млада, мъжът ми да е едно около 15 годинки по-възрастен и така.

Ама тези неща не идват по поръчка, за жалост. Когато стане - стане. Хората, които стават за родители, ще си гледат детето и на 20 да са, и на 40. Не ставаш ли за родител, на колкото и да си, все тая. Перфектните условия (добра работа, стабилен доход, сериозен партньор, еди какво си...) далеч не са гаранция.

Rebirthing
07-19-2012, 22:12
От биологична гледна точка - не, не е никак рано. Но ние живеем в едно изкуствено общество в което образованието и стабилният доход са на по-преден план от създаването на поколение, а също така и са фактор за това. И все пак - един 24 годишен мъж, мисля е в състояние да създаде семейство и деца, стига идеалите му да не се изобразяват с безсънните нощи по дискотеките ;д.

mirki4a
07-19-2012, 23:16
Мечта да ти слагат рога ли? :D

Харесва ми чувството ти за хумор :D


О.О
Ужасно. Ужасно.
Не съм приела сватбата и децата като фикс идея, нито съм си набивала някога чувството, че ми цъка биологичния часовник за тея неща, т.е. когато стане - тогава. Но ти добре ли си?!
На 40 е готино да имаш детенце, което дори не е детенце, ами може да цъкате белот, или да ходите заедно да гласувате за избор на кмет, сеш ли се? хаха
Какво ще правиш толкова до 37? А знаеш ли, че за една жена е вредно да има деца след 37-8? Както за нея, така и за бебчето.
***
И наистина... какво значи да си се наживял?! (Hilary_)
След като имаш семейство да не би да спираш да живееш?
И понеже се досещам какво имаш предвид...
Аз никога не съм изпитвала желание да се наливам в дискотеки/барове и да имам краткотрайни забежки. Това значи ли, че изобщо не съм живяла?


Искам да съм улегнал и сериозен баща,а не някой недоизживял се тийнейджър...Не съм от хората,които се наливат по барове и дискотеки...Е няма да си кривя душата - случвало ми се е да се наливам жестоко,но не го правя редовно.Искам да имам ясен поглед над нещата,да не ми хвърчи акъла къде ли не и да мога да дам най-доброто за детето си...Да имам хубаво жилище,да му купувам хубави дрехи,да го водя на екскурзийки и т.н. Не че това е непостижимо,ако си и по-млад баща,но...Абе мога да се обосновавам много,но само ще повторя,че това е моето виждане,а всеки си има различно.


Той не е уточнил жена му на колко ще е. ;) Ако е на 25-26 няма проблеми. За мъж това ми се вижда идеална възраст или поне да е след 30-33.
За мен също това е най-добрият вариант - аз да съм все още млада, мъжът ми да е едно около 15 годинки по-възрастен и така.

Ама тези неща не идват по поръчка, за жалост. Когато стане - стане. Хората, които стават за родители, ще си гледат детето и на 20 да са, и на 40. Не ставаш ли за родител, на колкото и да си, все тая. Перфектните условия (добра работа, стабилен доход, сериозен партньор, еди какво си...) далеч не са гаранция.


Ако сега ми кажеш че си на 5-6...Направо може да си уговорим среща за след 20 години :D

PyCoKoCkA93
07-20-2012, 10:20
На някои на 24 им е рано и за приятел/ка,вие за семейства,бракове и деца говорите :D

Попринцип мисля,че е рано.За да създадеш семейство,първо трябва да си готов психически,след това емоционално,а накрая,но НЕ без значение-и материално.Не мисля,че на тези години човек е изградил една прилична кариера с приблизително постоянна работа(човек никога не знае какво ще се случи,но едно е да продаваш сладолед и понички всяко лято в Слънчев бряг,а съвсем друго да имаш постоянен договор с постоянни клиенти и отговорности),за да може да си позволи да отглежда деца в една добра среда.За мен семейство се създава,когато знаеш,че можеш да осигуриш всичко необходимо за себе си,половинката си и поколенията си,да имаш нормален живот,а не да се чудиш кой да гледаш по-напред-себе си,живота си или ревливи бебета...Семейството е нещо,което рано или късно спохожда почти всички,и е важно преди да го създадеш,да си си поживял достатъчно добре(за някои това могат да са 2-3 месеца,за други 4-5 години и повече,различно е),защото след децата се лишаваш от много от свободното си време,от финансите си и не можеш да правиш много от нещата,които можеш да си позволиш преди това.Трябва да си наясно в какво се забъркваш ПРЕДИ да предприемеш такава важна стъпка в живота си...А в БГ мисля,че на 24 хората още не са готови за нея :) /и все пак не слагам всички под общ знаменател,всичко е относително/

Cloud9
07-20-2012, 11:37
Колко егоистчета има в този форум.И все пак мисля,че отговорите на тези,които са против, са нормални.И аз на тази възраст не съм мислела за деца. Майка ми ме е родила на моята възраст.Вярно, времената са били други,но това не означава,че 1989 хората са били по-богати и работещи от сега.Просто явно не са били толкова егоистични.Иска ми се да съм млада майка.Това не значи,че ще ходя на дискотека с децата ми,защото първо съм била тийнеиджър и знам какъв срам е хаха, а и смятам че на тази възраст ще съм се отказала напълно от шумът и лудницата в тези мазета (дискотеки).
По темата - не, на 24 е напълно нормално да имаш деца и семейство стига да си на 24 на акъл, а не само по ЕГН!

Боже,звуча като майка си!

ss-imo
07-20-2012, 15:02
за днешно време си раничко

mechone
07-20-2012, 15:24
Според мен ДА.

didkymd
07-20-2012, 16:55
Много сте ми забавни ...в тая БГ или всичко правим прекалено рано или прекалено късно ...не може да намерим златната среда ....всички мечтаят за кариера ...после особено жените като се сетят,че искат и деца са станали над 30 ...голяма част от тях трудно забременяват ....тръгва се по мъките ..и т.н...дет се вика първо жертваме семейство за пари ...после даваме пари за да имаме семейство и така ...В другия случай правим деца прекалено рано ..све пак най-младата майка в ЕС е от БГ и е на 9 год така ,че ...стигам до извода ,че просто не успяваме да хванем точния момент :) Личко за мен съм наясно ,че ще бъда поне на 30 като свърва с образование специализация и започна да практикувам ...

scrooper
07-20-2012, 22:41
Колко егоистчета има в този форум.
Защо? Защото не искаме да правим семейство от рано ли?

Cloud9
07-20-2012, 22:56
Защото от мненията на много хора ми се стори,че бракът е робство,а децата са смъртна присъда.И все пак обясних мисля в поста си,че разбирам донякъде това мислене.Не е обида и не съм имала за цел да обиждам някого. Аз лично признавам, че до преди 2 години бях в групата на егоистчетата.

wankata7
07-20-2012, 23:19
Екстра е !

Cloud9
07-20-2012, 23:21
Пак да повторя по темата-не е важно ЕГН-то, а акъла.То не става само с ядене.

kalpazanka
07-21-2012, 17:40
Личко за мен съм наясно ,че ще бъда поне на 30 като свърва с образование специализация и започна да практикувам ...
Лекар ли ще си? :)

chupachips12
07-21-2012, 22:51
Според мен не е рано . Идеално е :)

didkymd
07-22-2012, 08:58
Да...стига да издържа още няколко годинки ;)

Violenza
07-22-2012, 14:50
Ако сега ми кажеш че си на 5-6...Направо може да си уговорим среща за след 20 години :D
Ти остави 5-6, ама 15-16 кога съм ги минала... :Д

MaLyKoLiU
07-22-2012, 15:52
На 24 си е супер...
Аз съм на 21 и се чувствам готов да имам дете, и да го издържам, и т.н. :)

Ellyinka
07-25-2012, 08:20
зависи от човека...ако обича жената до себе си..мисли си за бъдеще с нея и го иска :)

mirki4a
07-25-2012, 12:56
Ти остави 5-6, ама 15-16 кога съм ги минала... :Д


Жалко! :D