PDA

View Full Version : Реплика на iPhone



magicfairy
07-01-2012, 06:39
Пиша тук понеже има повече хора :D

Искам да ви попитам, понеже аз не разбирам от такива работи, добър ли е този телефон

iPhone - 4 реплика със същият както на оригиналният 3.5" inch дисплей! Телефонът е с най-новата софтуерна версия, с нови функции, екстри и БЪЛГАРСКИ език, Wi-Fi, Tv, 2 SIM карти, Java, Quad Band, FM radio, Bluetooth, Shake контрол - превключваща функция
=======================================
Притежава всички необходими фунции от които се нуждаете: Две камери със светкавицa, Bluetooth - прехвърляй на воля клипове снимки и музика! JAVA - инсталирай най-различни приложения и игри! FM радио - време е за музика! Wi-Fi Използвай на воля безжичен интернет, бъди мобилен навсякъде! ТВ Тунер за да гледаш всички ефирни телевизий!
Притежава функции с които неможе да се похвали всеки телефон: Skype и ICQ ( през Numbizz ), Facebook mobile, Twitter, Google Maps, Opera Browser и много други вградени приложения.
Благодарение на вградения ултра бърз Wi-Fi модем, можете да сърфирате свободно в мрежата! Има инсталирани: Opera mini internet browser, Fidler, eBuddy, MSN и др.
Java 2.0 функция - може да инсталирате игри и програми. Java GPS функция чрез Google Мaps.
========================================
Комплектът включва:
Хендсфрий, батерия, дата кабел, зарядно
========================================
Техническа характеристика:
¦Network: GSM/GPRS/EDGE Quad Band 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz.
¦Display: 3.5 inch TFT Touch Screen same like the iPhone display - 26 million colors 320X480 HVGA. With more clear display effect, the picture is more fine & exquisite.
¦High-speed MTK6235 chip, Global multi-system I/O compatible
¦Analog TV, FM radio
¦Wi-Fi: IEE 802.11 b/g
¦Ring tones Type: Polyphonic (72 channels), Monophonic, True Tones, MP3. Vibration: Yes
¦Movie player: Support 3GP/MP4 movie player with full-screen
¦Music player: MP3 background play, equalizer
¦Dual cameras: Front and Back 640X480 with flash lamp and MP4 video recorder
¦Speaker: 3D Surround Sound
¦3.5 mm. standard audio output jack
¦Connectivity: Wi-Fi, Bluetooth 2.0, USB 2.0, Mobile Java, WAP, GPRS, HSCSD, EDGE, XHTML, SMS, MMS.
¦Dual Sim Card Slots. Dual cards standby phone can use 2 different sim cards to standby at the same time, Without switching. Installed:
¦Инсталирани: Opera mini internet browser, Mobile Office, Mobile PDF, Google maps, Facebook mobile, ICQ, Fidler, eBuddy, MSN и др.
¦Gravity Accelerator sensor. 3D sensor
¦високо чувствителен сензорен екран, реагиращ бързо и на най-леко докосване!
¦Memory: Телефонът поддържа до 32 GB памет. Окомплектован е с 1 GB TF memory card.
¦Up to 128MB internal dynamic memory for messages, ringing tones, images, video clips, calendar notes, to-do list and applications
¦Phone book: supports 500 records, quick search, search contact, add new contact, delete, caller groups, phonebook setting.
¦Messages:
- Text message, MMS, Chat, Voicemail Server, Broadcast Message
- Email: Send/Receive, Write Email, Inbox, Outbox, Sent, Drafts, Clear Mailbox, Delete Marked Emails, Email Accounts, Templates
¦Call Center: call history, call settings (black list, background sound, call time display, call time reminder, auto quick end)
Multimedia:
- TV, Camera, Image viewer, Video player, Phote editor, Audio player, Audio player, Sound recorder, FM radio, Schedule FM record, Melody composer, Slide show
¦Java 2.0: java provides you many kinds of games and network application programs
¦Games Platform: java 2.0, 3D, simulated games, PPC smart phone 3D game downloading; Mahjong; Magic Sushi
¦Extra: Image viewer, video recorder, audio player, sound recorder, tasks, to do list, slide show, pdf, Ebuddy, Facebook, Calculator, Currency converter, Stopwatch, E-book reader, Bluetooth, Calendar, Alarm, World Clock
¦Languages: Bulgarian, Russian, English, French, Spanish, Italian, German, Turkish, Greek, Polish, Czech, Arabic and etc.
¦Stand-by time: 150-200 hours
¦Talking time: 210-300 minutes
¦Размери: 116*59*10 mm. Тегло: 125 гр.





И има ли проблем, ако се използва само с 1 карта, въпреки че е за 2?
иииили ако може да ми предложите по-хубави, по възможност на изплащане, ако са по-скъпички.

yakuza_
07-01-2012, 06:57
реплика => не

RedArmy
07-01-2012, 08:00
С един приятел си бяхме взели такива за по 70$ от китайските сайтове, така че най-добре не го взимай от България, че им слагат по 50лв надценка. Иначе не е лош телефона, ама като всяко китайско нещо си е до късмет. Камерата е зле, батерията си отива за 3-4 месеца, тъч скрийна е добър и чувствителен, може да работят и само с една карта.

Supermassive____
07-01-2012, 08:12
Аз пари за ментета не давам.. Като нямаш пари за оригинала,си купи нещо по-скромно,но истинско..
Един приятел имаше такова менте.. Беше платил около 300 лева за него. Работи 4-5 месеца и се повреди. http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?btype=0&view=0&obiavi_type=1&mobile_id=1622 Погледни тук.

yakuza_
07-01-2012, 08:16
Един авер си взе реплика - 2 седмици и беше почнала да се скапва.

magicfairy
07-01-2012, 08:23
Добрем, благодаря ви, няма да го взимам. :)
Supermassive____ демек това са оригинални, но 2ра ръка?

RedArmy
07-01-2012, 08:38
Един авер си взе реплика - 2 седмици и беше почнала да се скапва.
Аз затова казах, че е до късмет.. Аз моя го дадох на майка ми и си работеше 2 години преди да го пусне в пералнята :D
А и оригиналния iPhone се прави в същия завод, от същия Ли Чунг Хунг, просто при репликата явно частите са по-некачествени и/или качествения контрол никъв го няма. Всичко вече се прави в Китай, няма Финландия, няма сащ.

yakuza_
07-01-2012, 08:47
Като си говорехме, си чувах моя глас.

DaNGeRousLy
07-01-2012, 10:07
Преди година си бях взел реплика на iPhone 4's .. изглеждаше точно като оригинала, с 2 карти, TV и т.н.
За един месец, два пъти му изгоря някакъв лентов кабел и давах по 20 лв за ремонт - на третия път го пробутах на някакъв идиот в aukro.bg .. Според мен няма смисъл от реплики - евтини са, но ще се охарчиш за ремонти. Сега си взех на изплащане един SE Xperia и съм повече от доволен !! Ти си решаваш все пак :)

magicfairy
07-01-2012, 10:19
И аз искам да си взема на изплащане някакъв хубав телефон, но в M-tel например, искат да си увеличиш таксата и те заробват с договори. Не дават на изплащане само телефона.

AnzaRe
07-01-2012, 10:21
Рекликите СЪКС

assd
07-01-2012, 12:00
е пък ти си хубаво момиче, намери си някой, който да ти купи един айфон. не е сложно.

RedArmy
07-01-2012, 12:07
Преди година си бях взел реплика на iPhone 4's .. изглеждаше точно като оригинала, с 2 карти, TV и т.н.
За един месец, два пъти му изгоря някакъв лентов кабел и давах по 20 лв за ремонт - на третия път го пробутах на някакъв идиот в aukro.bg .. Според мен няма смисъл от реплики - евтини са, но ще се охарчиш за ремонти. Сега си взех на изплащане един SE Xperia и съм повече от доволен !! Ти си решаваш все пак :)
Заради такива лайнарчета като теб сме на това дередже.. Аз десетки пъти съм се набутвал с боклуци и никога не ми е минавала мисълта да ги пробутам на някой. Просто приемаш че си се прецакал и пиеш една студена вода. Гледай поне да си продаваш боклуците на някой от другия край на България, защото все някой ше те намери и ще те накара собственоръчно да му сменяш лентовия кабел, докато те оправя в гъза.

DaNGeRousLy
07-01-2012, 12:45
Ами аз съм с договор, но е един от най-евтините, които предлагат.
Имам си телефон, безплатни минути и интернет за около 20лв на месец.
(обаче на globul) :D

@magicfairy


...
Дал съм 200 лв за някакъв боклук, защо да го преглътна.
Аз го продадох работещ и си пишеше, че е реплика .. купувача си го купи на своя глава.
Също така беше точно от другия край на България - София.
Не съм го карал на сила да го купува, а и ми имаше телефона - можеше да ми се обади.
Начукай си го, кво ти се обяснявам
Не мога да оправя 'дереджето' на държавата, сам .. с една обява

@RedArmy

DaNGeRousLy
07-01-2012, 13:16
модераторка ?! :lol:

TheManTheLegend
07-01-2012, 13:46
Sony ericson Xperia arc S за около 500лв с договор излиза и е хубав. Друг вариант, някой по-евтин самсунг дамски с малък дисплей колкото на айфона 3.3-3.5 инча има за по 200-300 лв

Supermassive____
07-01-2012, 13:56
Добрем, благодаря ви, няма да го взимам. :)
Supermassive____ демек това са оригинални, но 2ра ръка?

Не,това са си реплики.. Аз съм с nokia lumia 900 много хубав тел. 576лв. с договор го взех.

machoka
07-01-2012, 15:25
Реплика НЕ си купувай, ако ще го взимаш като основен телефон, в смисъл ако търсиш нещо качествено. Репликите са направени само ВЪНШНО да изглеждат еднакво с оригинала, като дори там само при пипането разбираш що за боклук е. Да не говорим за 'софтуера им', работи се с тях като тамагочитата преди 10 година. Гола вода.

иначе аз си взех да пробвам една 'реплика', ама то не е точно реплика, а телефон с 4 сим карти работещи едновременно, просто изглежда като блекбъри и едни от моделите на Нокиа. Китайски, без марка, без гаранция - нов. Доволен съм много от тая гледна точка, че си работи, има си блутуут за хендсфиито ми, телевизийка ала-бала, но го ползвам щото ми е удобен за четирите ми номера. Иначе няма грам екстра, менюто му е като на тамагочи, батерията е стандартна нокия, но издържа само няколко часа ако говориш активно през блутуут или едвам един ден ако не си го включил (но пък иаз говоря в часове дневно и си го зареждам в колите).

Та, реплика по-скоро НЕ си взимай, освен ако не ти трябва с някаква много конкретна цел, която не е като твойта - само за да изглежда като оригиниала. Ще се разочароваш от цялостната му употреба.

TheManTheLegend
07-01-2012, 16:29
Админа в даскало беше взел неква реплика айфон мини с 4 карти. Хем ужасно малък, хем 4 карти да се чудиш как ги побира. И много го хвалеше, доволен бил нз си кво. ОС е копие на iOS правена от китайци, има си даже копия на приложенията пак правени от китайци. Качеството разбира се е ниско. Камерата уж беше 3мп снимаше като VGA. Иначе за 60 долара от интернет толкова

magicfairy
07-01-2012, 21:23
Благодаря многооооо на всички отговорили. Няма да си взимам репликата. :D Утре отиваме в някой от M-tel-ите и тем подобните магазини да видя оферти и кой телефон с какви планове продават и така. Докато си не намеря хубав, няма да си взимам. Не искам боклуци, но проблема е, че не разбирам много много и може лесно да ме прецакат нещо.

machoka
07-01-2012, 21:29
не им се доверявай, подхождай винаги с идеята, че първото което ти предложат е най-прецакано..

в повечето случаи предлагат някой боклукчив телефон без пари с тарифен план ... за две години.

питай ни нас или звънни да се информираш от някой по-голям твой приятел, дето ги разбира.

а в крайна сметка вземи това, коеот на теб ти харесва, независимо кви функции има.

magicfairy
07-01-2012, 21:58
Ние утре само ще разгледаме офертите, няма да бързам да купувам, за да мога да питам някой по-компетентен за мнение. :)

DaNGeRousLy
07-01-2012, 22:01
machoka е много прав ..
В големите гсм вериги са се събрали най-големите лъжци.
Трябва да четеш хубаво преди да им подписваш договорите :D

magicfairy
07-01-2012, 22:06
Знам, нали братовчед ми започна да работи в един такъв магазин и като видя как ги карат да лъжат хората напусна. :D

magicfairy
07-02-2012, 05:55
http://www.technopolis.bg/b2c/details/570256/P11040101/GSM-aparat-LG-P990
http://www.technopolis.bg/b2c/details/570258/P11040101/GSM-aparat-LG-OPTIMUS-3D-P920
http://www.technopolis.bg/b2c/details/570434/P11040101/GSM-aparat-HTC-GSM-HTC-SENSATION

а тези?

magicfairy
07-02-2012, 06:05
Дали са добри?

machoka
07-02-2012, 09:15
от тоя ценови клас LG аз не бих си взел, а от тия които си изброила ЗАДЪЛЖИТЕЛНО HTC Sensation МОЛЯ ТЕЕ ДА Е HTC :Д

повярвай ми няма да сбъркаш)

magicfairy
07-02-2012, 10:31
Днес ми предлагаха Samsung Galaxy Ace S5830 :D като с нова карта ми е 300 и нещо лева, като на изплащане общо е 30 и нещо лева на месец, а без карта е 400 и нещо си лева, но мога пак да го взема на изплащане. :D

DaNGeRousLy
07-02-2012, 15:59
Който и да вземеш от тези трите, мисля че ще останеш доволна.
По-добре от репликата :D

li0n
07-02-2012, 16:12
Взимай HTC-то. Един приятел има и е много доволен от него. Работи си перфектно, може да си гледаш филми и етц на него. Страшен телефон, няма да сбъркаш. ;)

DaNGeRousLy
07-02-2012, 16:49
Гледането на филми е най-малкото, което ще може да прави с такъв телефон :lol:

ohluv
07-02-2012, 16:59
Купи си една Нокия 3310 от историческия музей :D

TheManTheLegend
07-02-2012, 18:23
Аз може би бих избрал HTCто но сега съм с Оптимус 3Д-то и телефона е железен отвсякъде, няма да сбъркаш. 3Д-то не е голямо предимство но е забавно, с едни очила сигурно ще изглежда много реалистично (все се надъхвам да отида да си взема ама ме мързи)



В магазините си нямат хал хабер от телефони, там са хора които си пробутват плановете. Само в един голям магазин на виваком имаше 1 специалист (който ми го доведоха ако имам въпроси защото се познавах с един от магазина) и човека си разбираше, но всички останали са гола вода :D
Говорех по телефона с една от шматките относно телефона който искам да взема и беше нещо от рода на
"LG-то е много хубаво няма да сбъркате
-а Sony Xperia Sola имате ли?
-ами да ама ЛГ-то е с по-мощен хардуер
-И кое му е по-мощното?
-ами има 2-ядрен 1гхз процесор а солата е с 1ядрен
-солата също е с 2ядрен 1гхз
-еееми не знам елате на място най-добре и си ибзерете
:D :D :D

Между другото погледни http://shtepsel.bg/sony-xperia-sola/ за тези пари е много добър избор... Xperia P / S са по-скъпи и съответно по-мощни. И не си купувай от онлайн магазини/технополис, техномаркет и т.н. преебават нещата с гаранцията. Най-сигурно е от глобул и виваком. Може и Мтел но имат навика да орязват пакета (я някой HDMI кабел по-малко, я калъфа са го прибрали или скрийн протекторите...) а и ако някоя линия има бъгави бройки винаги са там :D :D

Ачиии
05-02-2013, 16:11
По- добре си купи Iphone втора ръка. Те са на същата цена като репликите, но поне са качествени .