PDA

View Full Version : Море.



don't say anything.
07-01-2012, 10:07
Здравейте, момичета.
След 6 дена ще пътувам за морето и се чудя там как ще се справям със слънцето.
Първо за кожата - според вас какъв фактор масло да си взема? Не съм от фенките на тена, по-скоро на здравето. За лицето вече съм решила 30-ти фактор, защото мразя да съм червена по носа, бузите, челото и после да се беля по лицето. За косата се чудех дали да си взема някакъв подхранващ шампоан, по принцип използвам бебешки, от скоро на Милва с хинин, някой от двата ще ми свърши ли работа? Балсам със сигурност ще взема, че от солената вода така се заплита, че ще я накъсам от дърпане и ще стане олеле малеле. Също не знам лосиона ми за тяло подхранващ ли да бъде? Обмислях варианта да гепя на майка ми единия от двата на нивеа, че моят angel star едва ли ще стане за след плаж, примерно. Ще се радвам, ако споделите и някакъв балсам за устни с фактор.

Очаквам мнения. :)

don't say anything.
07-01-2012, 11:00
Хайде, де, никой ли ? :(

Violenza
07-01-2012, 11:25
За тялото ползвам 20ти фактор и не изгарям, но не се пека по много време. 20ти или 30ти според мен е най-добре. Трябва да се мажеш през 2 часа.
Косата можеш да си я увиваш в някакъв шал/кърпа, докато се печеш, за да не я изтощаваш допълнително. Балсам задължително, аз ползвам на orzene и съм много доволна. Крем за след слънце можеш да си вземеш, но гледай да е същата марка като слънцезащитния.

classy
07-01-2012, 11:50
Аз се мажа с 50 фактор на тялото, и на лицето също с 50-ти :D Най-странното е,че не съм с много бяла кожа,даже напротив,попринцип съмм си по-мургава. :D

cheburashka
07-01-2012, 12:13
препоръчвам ти Carroten за слънцезащита, прецени си какъв фактор да ползваш според фототипа ти
имат и спрей за коса, не съм го ползвала, но от продуктите им за лице/тяло съм изключително доволна

DeviL_AsS
07-01-2012, 12:22
По-добре си вземи някакъв по висок фактор,например 30 ,защото слънцето е адски силно и дори под чадър пак се изгаря.Помисли и за кожата на главата,че аз за 2 дни отидох и по скалпа изгорях.За след слънце-нещо много хидратиращо.

don't say anything.
07-01-2012, 12:53
Ами, добре, значи за лице 30-ти, за тяло 20-ти.
Ще си взема и кристалите за коса. До миналата година ходех на море, без да се интересувам от тия неща, а сега съм луднала на тия теми и се чудя за кое по-напред да дам пари.

http://static1.framar.bg/product/vichy-stick-ustni.jpg

Някой ползвал ли го е, можете ли да дадете мнение?

don't say anything.
07-01-2012, 17:30
Явно никой ;//

BlackMeow
07-01-2012, 19:20
Просто си вземи хидратиращ лосион + слънцезащитен крем.
За косата хубав шампоан и балсам, от балсама за устни с фактор не знам дали има голям смисъл - просто си вземи някакъв качествен и си готова.

UniCoWN
07-01-2012, 23:09
Мацки, завиждам ви. Мажа се винаги с фактор 50+, през цялото време съм под чадъра, с тениска или с наметната кърпа, (е във водата съм на слънце естествено и без тениска), гледам да се мажа редовно през 2 часа и всеки път изгарям адски много, адските болки - не мога да си легна в чаршафите (това съвсем сериозно, не преувеличавам и не се лигавя), ставам червена като рак, имала съм рани от изгаряния дори, а най-тъпото е, че след 1 седмица се обелвам като змия и няма и помен от тена ми .. то поне да оставаше нещо от всичките мъки :D

Та, по темата, евала че си решила да се погрижиш за всички части на тялото си, не мога да ти препоръчам обаче нещо, щото по принцип съм твърде заета с кожата си :D

don't say anything.
07-02-2012, 06:25
Ами, аз за косата си реших да не я пръскам с нищо, че и без т'ва я третирам с какви ли не продукти, просто ще седя с шапка, ще си вържа косата на кок и в шапката ще го слагам и готово. Иначе мерси много за отговорите, вече съм напълно готова. ^_^

lqlq89
07-02-2012, 07:15
Балсам за устни Еucerin. Дерматоложка ми го препоръча.

don't say anything.
07-02-2012, 07:54
О, благодаря, ето това чаках да чуя. :)

Runaway11
07-03-2012, 17:45
също така е много хубаво да си вземеш и лосион за след слънце. много добре хидратира кожата и я успокоява и няма да ти се бели. моята марка не се продава в България но съм чувала, че този на Балеа е хубав както и този на нивеа

don't say anything.
07-03-2012, 17:49
Хм, да, сдобих се и с такъв. :)