PDA

View Full Version : Красива усмивка. :)



stephaniie
07-01-2012, 13:15
Здравейте!! Започвам с това,че имам всевъзможни проблеми със зъбите и искам да направя нещо по въпроса, търсих в интернет за да си изясня някои неща, но не можах да намеря каквото ми трябва, за това реших да попитам вас. Чувала съм за някаква процедура, в която махат естествените зъби и слагат нови с някакви винтчета и се получава перфектна усмивка. Мисля, че се казваше дентален имплант или нещо от сорта. Моля ако някой знае нещо по въпроса да пише. Интересувам се от това къде правят такива процедури, болезнено ли е, ефикасно ли е, цена, също така ако има някой със същия проблем и може да ми пише на лично съобщение.
Благодаря предварително.

Sarafina
07-01-2012, 14:27
Първо ще е много скъпо, второ няма смисъл да се махат здрави зъби. Никой себеуважаващ се зъболекар не би го направил. Сложи си брекети, скоби, фасети или бондинг :) Прочети в интернет.

fifito19
07-06-2012, 12:58
Ми знам нещо по въпроса и това е че едва ли си на 60 че да си слагаш изкуствени зъби.. тва е все едно да си напълниш циците със силикон. сигурна ли си преди това че ти е толкова голям проблема!?

rumqnkaa
07-06-2012, 14:28
Аз също имам зъби които изобщо не харесвам моят стоматолог сега ще ми слага скоби-200 лева са.Питах го за бректи но те ще ми излезнат около 2000 за 2 години.Препоръчвам ти по-по добре опитаи с едно от двете след това си помисли. :)

Hayashi
07-06-2012, 15:13
Имплант на един зъб е около хиляда лева. На всички ти сама можеш да сметнеш колко ще ти излезе.
Наистина е толкова, защото дори бях питала в една дентална клиника. Преди 4 години аз също имах всевъзможни проблеми със зъбите, но с много нерви и болка в момента мога да кажа, че всичко е наред.

Какъв точно е твоят проблем?

stephaniie
07-11-2012, 10:00
Проблемът ми не е само един, от 10 годишна не съм спирала да ходя по зъболекари. Винаги когато ми направят зъб след по малко от половин година пак е за правене. Имам много слаб емайл, макар и да си мия зъбите по 3-4 пъти на ден все си остават пожълтели + това са много малки и колкото и широко да се усмихвам няма да се забележат, а и не ми приятно да се усмихвам тъй като са много зле. Работата е такава,че другата година започвам работа в Америка и за около 3 месеца ще си изкарам около 10 000 лв., за това паричният проблем не е толкова голям. Искам да си направя хубави зъби, не се чувствам комфортно с моите си .. Срам ме е да се усмихвам, когато моя приятелка каже някоя шега и когато се засмея винаги си слагам ръката пред устата, освен това ме е срам да ходя по срещи и т.н. Не искам да правя това само заради околните, а и за себе си. Ще се чувствам много по-добре и мисля, че дори може би ще имам някакво самочуствие. Скобите или брикетите няма да помогнат по никакъв начин освен малко да ми изправят зъбите, но както казах това не е единственият ми проблем. За това моля ако някой знае някакъв начин, да ми пише и да ми помогне да се справя с този проблем.

Sarafina
07-11-2012, 15:29
Защо не отидеш в някое голямо дентално студио/център в твоя град? Там където правят фасети и избелване... там най-добре ще ти обяснят. От кой град си?
P.S. - Какво ще работиш в Америка? :D

draid
07-11-2012, 20:59
10 000 далеч няма да те оправят за импланти. А и процеса на слагане на импланти е такъв, че има да си бичиш без зъби месец наред, докато всичко зарасте и е ок, ако изобщо зарасте правилно и т.н. и т.н. А като цяло не мисля че ще е яко да ходиш без зъби и да ядеш пюрета месеци, само за да си извадиш здравите зъби и да се хвърлиш към нещо с неясен резултат.

Amellia
07-11-2012, 22:22
А нали знаеш, че от прекаленото миене на зъби емайла изтънява?
Също така, ако естествения цвят на зъбите ти е по-жълт, колкото и да търкаш, бели няма да станат.

mMemories
07-12-2012, 11:26
колкото и да са ти зле зъбите, не мисля че е добре да си ги махнеш още в тая възраст...

Hayashi
07-12-2012, 14:20
Освен това, както някой каза. Здрави зъби никой зъболекар няма да се съгласи да извади, щото на теб така ти е щукнало.
На мен са ми отказвали, а моят зъб беше много зле. И зъболекарят пак каза, че няма да го извади.

Всичко се оправя, повярвай ми!

Другият вариант е с фасетите, но там нямам идея как са цените. Защо не говориш със зъболекар? Кажи му това, което каза на нас.

Sarafina
07-12-2012, 15:05
Фасетите са 500 лв. на зъб. Покритие или фина люспа, която се залепва за зъба и така той добива един приятен вид. Няма пожълтяване после... и такива неща. Минусът е че зъбът си стои изпилен до края на живота ти (не много, около 0,5 мм), но цял живот трябва да стоиш с фасети. Което означава, че ако решиш, трябва да ги подменяш на 25-30 години.

stephaniie
07-13-2012, 14:15
Обмислях тази идея с фасетите. Интересувам се каква ще е сумата на зъб. Четох някъде,че е около 100лв., но не вярвам много. Мисля да отида до Пловдив да потърся зъболекар там. Може да ми препоръчате някой добър.
А това за прекаленото миене, че изтънява емайла не го знаех. От малка съм свикнала да ги мия по 3-4 пъти на ден.

P.S. Sarafina От колежа ме пращат. Така че каквото кажат това ще работя :D

Sarafina
07-13-2012, 20:46
Аз не знам - ти четеш ли, не четеш ли...
Фасетите са 500 лв. на зъб. Можеш да отидеш в дентален център Авангард. Там съм била, на други места не и другаде не мога да ти препоръчам. Аз бях за друго, но на сайта пише, че слагат фасети. Но все пак фасетите са покритие, те не изправят зъби, най-много разстояние замаскирват...
http://www.dentalavangard.com/
И пиши после какво е станало.

Your.Passion
07-13-2012, 20:53
Първо ще е много скъпо, второ няма смисъл да се махат здрави зъби. Никой себеуважаващ се зъболекар не би го направил. Сложи си брекети, скоби, фасети или бондинг :) Прочети в интернет.

+1

AliceSw
07-13-2012, 22:57
Фасетите пожълтяват, ама много, много повече от нормалните ти зъби...ако си виждала изкуствени зъби, ще се сетиш за какво става дума. Мият се буквално след всяко хранене/ напитка, за цигари не може да става и дума, не е работа...

Стандартен имплант в град, по-малък от София с добра изработка е около 1500 лв - цена с изваждането на зъба и провеждане на необходимите процедури. Периодът между двете /ваденето на стария и окончателното поставяне на импланта/ е около 45-60 дни...през това време зъб нямаш, чакаш за заздравяване след първата процедура.

amnessia
07-13-2012, 23:58
Аз си сложих брекетите при ортодонт в Пловдив . Д-р Георги Стоилов . Преподава в университета и има кабинет в УМБАЛ Свети Георги.Сигурно се занимава и с проблеми като твоите.Цените му са щедри , обаче съм много доволна върши си работата както трябва :) Моите брекети отдолу и отгоре + прегледите ми излезе 3500 лева

stephaniie
07-19-2012, 19:50
Благодаря ти amnessia. Благодаря на всички, решено е вече, че ще са фасети. Дано проблемите да се решат...

Sarafina
07-20-2012, 12:53
В Авангард ли ще ходиш? Пиши после какво е станало.

Sarafina
07-25-2012, 12:43
Някакъв напредък има ли?

stephaniie
08-09-2012, 11:25
Все още не съм ходила, както казах ще работя да изкарам парите и тогава, не става да направя половината и после другата половина.
Може да заключвате темата. Дори може да се трие.
Благодаря :)

Sarafina
08-10-2012, 01:01
Е, ти можеш да отидеш само за консултация, в смисъл да разбереш къде какво се прави и колко ще струва :)