PDA

View Full Version : Приятел?



Kavichki
07-01-2012, 16:12
Здравейте!

Намерих в един сайт интересна информация за това кога и как една жена приема мъжа като приятел. Питам се дали има нещо вярно в това:


10. Не изпитва никакво притеснение, когато е с теб
Няма ли тревога, значи няма и любов. Жена, която се надява на благосклонност ти, ще й пука много за това, което казваш и правиш. А това води до безпокойство, неизвестност, несигурност… Ако не се пита „Дали ме харесва?“ или „Какво ще направи сега?“, ако се чувства напълно отпусната с теб, това съвсем не е добра новина.
Следващия път, когато излезете заедно, обърни внимание на поведението й. Ако не подбира внимателно думите си и няма вид на човек, който не го свърта на едно място, не се надявай на нищо.

9. Не се смее на шегите ти
Чувството за хумор е Топ 10 на нещата, които жената харесва у мъжа. Да я накараш да се смее е просто задължително, ако се надяваш на интимна връзка. Ако не успяваш да я разсмиваш, едва ли ще успееш й свалиш дрехите. Е, има мъже, които нямат чувство за хумор, но това няма значение – ако тя е заинтересувана, ще се хили и на най-големите глупости, които казваш.

8. Пробутва други жени
Ако обектът на желанието, започне да говори за перспективата да излизаш с други жени, тя всъщност иска да насочи радара ти в друга посока. Това се забелязва от фрази като „Ти си страхотен човек и съм сигурна, че жените много те харесват“ или „Ще те запозная с една много добра приятелка, страхотен човек“. Още по-зле е, ако те попита какво мислиш за приятелката й.

7. Не се съобразява с теб
Придружаваш ли я до магазина, за да разгледате една страхотна гривна, която е мернала вчера? Винаги ли се срещате в любимото й кафене, докъдето се налага да пътуваш два часа, за да седнеш неудобно на пода? Гледали ли сте заедно „Терминатор 2“? Една заинтересована жена винаги ще намери начин да се съобрази с поне някои от мъжките ти хобита и интереси.

6. Нарича те приятел.
Не, не, това не е добре. Ако те нарече приятел, прости си заминал. Никой не иска да е просто приятел на жена, която всъщност харесва и си представя съвсем други неща.

5. Държи се резервирано на публични места
Ако не се интересува от теб, със сигурност не би искала да създава обратното впечатление за околните. Ще избягва да ви виждат заедно на класически за двойки места.
Ако отказва да отидете на кино, на вечеря или на кафе, значи нещата са се объркали. Ако все пак се случи да се съгласи, тогава ще внимава да не я види някоя познат или приятел, който би могъл да се заблуди. Лоша работа.

4. Моли за услуги
Случва ли се често да те моли за дребни услуги? Да я закараш, защото колата й е развалена? Да й помогнеш да избере пералня и след това да организираш доставянето й?
Ако жената се интересува от теб като мъж, тя никога, ама никога, няма да поиска физическо-мъжка-спедиционна услуга. Тя ще е фокусирана само върху едно – да я харесаш. Освен това, ако й правиш услуги, само с надеждата да ти се отплати след това, значи си мухльо, а не готин пич.

3. Води трети участник
Поканил си хубаво момиче на кафе, тя се е съгласила, отиваш на срещата и виждаш, че някоя от приятелките й е там, за да й прави компания. Много неприятен начин да ти покажат, че не си добре дошъл и е най-добре да си ходиш.
Това сигурно е най-гадния номер, който жените изпълняват, когато не те харесват или поне не са напълно сигурни. Тя ще доведе приятел на срещата, която имате, само за да ти стане пределно ясна ситуацията или пък да й помогне в неприятната перспектива да си говори с теб.

2. Не те пипа
Известно е, че когато жените харесват някого, те го докосват леко с пръсти, сръчкват го или дори леко го потупват. Ако нищо това не се случва, значи тя иска да има дистанция между вас двамата.
Можеш да направиш следния тест, за да установиш реакцията й: Когато ходите заедно, бутни я съвсем нежно с крак или леко я отмести от пътя си, за да не я блъснеш и следи за реакцията й. Най-добрия вариант е да ти отвърне със същото. Ако те игнорира, не очаквай да ти се отдаде възможност да я побутваш, в какъвто и да е друг смисъл на тази дума.

1. Флиртува с други мъже
Е, и това, ако не е очевиден знак?! Но може би недостатъчно, защото капацитетът на за отричане на самотния мъж, е зашеметяващо голям.
Чуваш ли я да говори с любов и привързаност за бившето си гадже или весело да ти разказва за друг симпатичен мъж? Това значи, че съвсем не си мъжа на нейните мечти. Това е толкова тъжно наистина. Но не драматизирай - жени има много.

blaaablaaablaaa
07-01-2012, 17:04
Май си е вярно... Освен N 4 и 3. При 4 може да е както е написано, а може и да иска услуга само за да привлече вниманието ти или за да сте заедно известно време. При 3 може да води приятелка, ако е срамежлива и и е трудно да се отпусне. Може за нея така да е по-лесно да разчупи ледовете, като по-късно е възможно приятелката и да си тръгне. В този тя случай служи за нещо като начален тласък на срещата.
На практика тези неща важат в известна степен и за мъжете.

aks13v
07-01-2012, 17:35
Прави като 10,8,6,4 рядко 3. Другите работи не ги прави (т.е. пипа ме и на публични места и се смее на шегите ми)
Тогава случая къв е ?

ПП: а да и си има приятел :D

li0n
07-01-2012, 17:36
т.10 - ъъъ? От кога, когато се държиш отпуснато в компанията на момче, значи, че нямаш интерес към него?
т. 4 - както горе се изказа момичето или момчето, може да искаш да го видиш и за това го викаш да ти помогне.
т.2 - срам я е?!
И с други точки не съм съгласна, само с 1, 5 и 8 мога да се примиря, но повечето от тези неща въобще не значат, че няма чувства от страна на нежния пол. :)

li0n
07-01-2012, 17:39
Прави като 10,8,6,4 рядко 3. Другите работи не ги прави (т.е. пипа ме и на публични места и се смее на шегите ми)
Тогава случая къв е ?

ПП: а да и си има приятел :D
Щом има приятел не се надявай. А и изобщо защо се буташ при обвързано момиче?
Щом е обвързана вече мога да се съглася, че тези неща нищо не значат. Ама не знам де, не съм и в главата..

fenasf
07-01-2012, 17:45
Доста вярна статия

3oPuTy
07-01-2012, 20:05
С поне половината неща не съм съгласна :?

10.Дори да изпитвам притеснение,което се случва супер рядко,по никакъв начин няма да го покажа.
9.Винаги се смея на шегите на приятелите ми,дори да не са ми много забавни - просто не искам човека срещу мен да се почувства неловко.
8.Тук съм съгласна.
7.Винаги се съобразявам с човека,с когото ще излизам.Дали ще е просто приятел или момче,което харесвам винаги ще изберем заедно мястото.
6.Нима гадже =/= приятел?!Ако човека,с когото искаш да си не е най-добрия ти приятел,то тогава кой?!
5.К'во лошо има в ходенето на кино/вечеря/кафе с приятел?!Това не са места,на които се ходи само с евентуалното бъдещо гадже ...
4.Точно ако го харесвам ще си търся повод да е покрай мен без значение дали ще ми помага да избера електроуред или ще поискам да ме закара до някъде.
3.Когато имам уговорка с даден човек НИКОГА не водя 3-ти - без значение дали го харесвам или е просто приятел.След като уговорката е да излезем двамата,значи ще сме си само двамата!
2.Ако някой ме бутне или закачи и ми е лигаво ще му отвърна,ако не ми е - ще се направя,че нищо не е станало.
1.За друг бих разказвала само на най-близките си приятелки.

Blab
07-02-2012, 03:24
10. Не изпитва никакво притеснение, когато е с теб
ако не се чувствам удобно/свободно в компанията му, ще избягвам всякакъв неналожителен контакт с него.
фаза, в която си мисля "какво ли си мисли той"(или както там беше формулирано:Д), може да съществува, ако той поражда някакво значително ниво на несигурност/колебание у мен, което може да се търпи, но от един момент насетне става излишно. но, да, да ме държи на пръсти ми харесва, да стоя на пръсти - не толкова.
9. Не се смее на шегите ти
ами, това е релативно. лично аз не сервилнича. ако му е тъпа шегата, а аз го харесвам, по-скоро ще го закача за несполучливия хумор, ако съм в настроение, или ще подмина бързо настроението. но със сигурност ще разбере, че шегата му не ми е била интересна. особено ценя доброто чувство за хумор у хората.
8. Пробутва други жени
Ако обектът на желанието, започне да говори за перспективата да излизаш с други жени, тя всъщност иска да насочи радара ти в друга посока.
ам', не. точно обратното. така го изпитвам/провокирам към някакво действие/стъпка/разкриване/етц, ако не съм сигурна в него и намеренията му (вж. 10)
7. Не се съобразява с теб
също не е задължително. съобразявам се с изключително малко, все любими хора. та, да, ако се съобразявам с него, със сигурност ми е важен, но обратното не изключва симпатиите ми. относно споделеното по точката - това да не се съобразяваш по никакъв начин не е същото като да се налагаш. ако някой ми играе нон-стоп по свирката, ще го пиша безхарактерен и страйктру фду.
6. Нарича те приятел.
зависи пред кого. отново го виждам като възможна провокация при едни недефинирани отношения.
//при мен любовта е етап на приятелство, соу, трябва да мине оттам, иначе не се е запътил към Рим.
5. Държи се резервирано на публични места
също не. това ми е играта на топло и студено. държа интимността да е плътна и при затворени врати. ексхибиционизмът/театралността обезценява общуването ни, прави го всеобщо достояние, мърси го.
4. Моли за услуги
ако моля някого за услуга (веднъж в живота, е така, евентуално), значи този човек го чувствам много близък. гледам да не показвам слабост пред този и онзи, та самият факт, че съм надмогнала егото си, за да го направя, говори МНОГО.
+ това, аз преспокойно мога да си функционирам без придатки/спътници. това, че му предлагам/позволявам да прави някакви неща за мен е жест на обич. по този начин му позволявам да се чувства значим и нужен в живота ми.
3. Води трети участник
видях, че са писали за (тийн) първите срещи, така че ще ги пропусна.
в някакъв етап ще искам да го покажа на приятелите си. те са част от мен, а аз съм пуснала чуждо тяло в територията. тяло, което следва да бъде припознато или отхвърлено. важно е как се държи той с близките ми, не е необходимо да ги харесва или нещо такова, но отношението му показва намеренията му спрямо мен. (този списък целият май е изграден от методи за проверка:Д) това обяснява и момичетата, които водят приятелки на първа среща със сравнително непознато момче - поведението му спрямо всяка една от тях (разликите в поведението му спрямо нея и приятелката й/сестра й/братовчедка й...) най-пълно ще й разкрие намеренията му.
2. Не те пипа
мога да се сдържам и го правя, когато е направил нещо, което не ми харесва/накарал ме е да се чувствам зле/наранил ме е /обидил/прочее. иначе, несъзнателно го докосвам, когато го чувствам близък, да. физическият контакт присъства в личните отношения по принцип.
1. Флиртува с други мъже
:Д това е сигурно най-използваното, любимо и, за сметка на това, безпределно тъпо женско тийзче.
и най-добрата проверка едновременно с това.

всичко трябва да се чете в контекст, а не свободно. монетата, прочее...

Satan's_blood
07-02-2012, 15:48
...

Кирилицата е задължителна!

aks13v
07-02-2012, 16:59
т.10 - ъъъ? От кога, когато се държиш отпуснато в компанията на момче, значи, че нямаш интерес към него?
т. 4 - както горе се изказа момичето или момчето, може да искаш да го видиш и за това го викаш да ти помогне.
т.2 - срам я е?!
И с други точки не съм съгласна, само с 1, 5 и 8 мога да се примиря, но повечето от тези неща въобще не значат, че няма чувства от страна на нежния пол. :)
Ем да, само дето не бях аз тоя дето се бута.

Kavichki
07-02-2012, 17:03
Най-много мразя първото - флиртуването под носа, а после казва, че я ограничаваш (ако й напомниш, че е обвързана)...