PDA

View Full Version : Университет - Психология



kyon
07-01-2012, 18:52
Желая да уча психология, но искам малко инфо. Спрях се на два университета, "СУ(Софийския)" и "ПУ(Пловдивския)".
Искам да попитам с какви изпити се влиза, колко пари се иска на семестър и най - важното обучението на какво ниво е?
Освен това прочетох, че имат "комуникационен тест", какво точно представлява? Всяка информация ще ми бъде от полза.

Chacho
07-01-2012, 21:57
Ми в СУ не е на кой знае какво ниво. Но пак е на доста добро за страната. Всичката информация я има на сайта. Иначе знам, че с езици можеш да влезеш психология. 250лв на семестър е.

Soprano
07-02-2012, 00:16
...Всяка информация ще ми бъде от полза.


На 20 си с/ед профила. Тоест с поне година назад. Що си губиш времето.

Наистина ли ти трябва някой да ти дава инфо наготово за "Психология" в СУ? По-голяма смешка нема. И от специалността, и от СУ поотделно, камо ли в съчетание.. Ако ще записваш нещо „заради докИментите”, по-добре География или Библиотечно-информационни. А най-добре с малко повечко бюджет, произволна измислена специалност, задочно в Ботевградски или Бургаски Свободен.

Ако ти се учи (адекватно), премисли. ; ) Като психолог кариера у нас - дооста трудно. Всеки случай, целия материал за четирите години, можеш да го научиш за една, без особени усилия. За потвърждение: четни им ако щеш официалния форум даже. Ако държиш на психологията, може след това като магистратура. Възможно повечко „риъл-лайф-игспириънс” , също ще ти бъде много полезен.

Моля, пак заповядай. : )

Успех!

kyon
07-02-2012, 10:40
Искам да уча за да знам не за пари и информацията за мен в профила ми е грешна - на 17 години съм.
Имам време да се подготвя повече от добре.
Търсих в нета за информация, но мненията не бяха много положителни затова и се колебая..
Благодаря за отделеното време.

Chacho
07-02-2012, 12:04
Имам познати от СУ, НБУ, ЮЗУ и Бургаски свободен, които следват психология. На нито едно от тези места не е особено сериозно. ЮЗУ и Бургаски доста се хвалеха, че било добре при тях, но не са ми демонстрирали особени знания. Този от НБУ имаше доста хъс, но му убягваха основни неща. В СУ хората, които познавам, знаят доста, но е резултат от собствените им воля и усилия, и изпите са направо смешни, така че няма да те юркат кой знае колко, за съжаление. Проучи си нещата, но аз пак ще си кажа, че за мен най-сериозно е в СУ, колкото и да е несериозно там.

mimsssssss
07-04-2012, 17:31
За ЮЗУ също си е баш така. Дават ти литература за всеки изпит от 30 до 100 книжки, ти ако искаш ги чети. Ако си само за оценки 4,5,6 си се изкарват и с четене само на учебници. Ама иначе ако си за знания, едно 50% от литературата на всеки предмет трябва да я изчетеш, някои книги се припокриват разбира се.
Според мен унито няма значение, професорите са си професори навсякъде...

Furious?
07-04-2012, 18:30
Винаги ли разчитате на съмнително компетентни хора във форума.

ПУ - МНОУ ПРЕСТИЖНА СПЕЦИАЛНОСТ ЗА И БЕЗ ТОВА ПРЕСТИЖНАТА КАТЕДРА В СВЕТОВНО ИЗВЕСТНИЯ НИ УНИВЕРСИТЕТ.

СУ - няма лабаво.

Ако си глупава и искаш хубав град , ПЛовдив.

Ако го раздаваш умничко , София.Миналата година , когато кандидатствах, психология в СУ беше с най-висок бал.

mimsssssss
07-04-2012, 20:25
И още нещо, Психологията ти е 70% семинари и тренинги, че с тояя бакалавър само за училищен псих може да станеш и нищо друго...