PDA

View Full Version : Лоши последици след охапване от комар



DragonLady
07-01-2012, 18:58
Привет на всички!!!
Днес сутринта докато се къпех забелязах, че изпитвам болка отзад на сгъвката на коляното на левият ми крак, после когато погледнах какво ми има видях, че ме е ухапал комар, обаче е доста подуто ( аз и попринцип се подувам бая от ухапвания от комар, подобно на алергична реакция ) и че само боли, а не сърби. Майка ми е на мнение, че се е възпалил лимфен възел, а според мъжа ми може да ме е ухапал точно на вената и недай си боже да се получи отравяне на кръвта или заразяване с някаква болест ( все пак комарите са доста мръсни гадини където ходят и хапят къде ли не и кой ли не ).
В момента съм сложила на мястото памук напоен с риванол и отгоре бинт да го държи, да не падне.
Според вас на какво може да дължи това подуване и най-вече болка? Съвети също приемам. Мерси предварително!

randi
07-01-2012, 19:29
мен пък ме е ухапал пак на нивото на сгъвката само че отвътрешната страна на крака, и пъпката прилича на (трудно ми е да го обясня) имам болка, и е доста червено, не ме сърби и не знам точно някакси като все едно съм си лепнала някаква 4ервена кръгла лепенка :х

Verminaard
07-02-2012, 12:48
Без снимка на засегнатото място няма как да ти кажем какво е (фактът че не см..сте...доктори настрана).
Отделно,лимфен възел е,ти както го описваш.
А даже и да те е заразил с нещо няма как да разберем докъто си асимптоматична.

kircho940
07-02-2012, 14:44
На някои хора наистина им се появяват много големи пъпки от ухапване от комари. На мен също ми се е случвало нещо подобно - пъпката е твърда и при натиск боли, обаче с времето ми минава. Обаче при вас може да е по-различно. Ако скоро няма подобрение трябва да отидете на лекар, защото не се знае какво може да е...

fifito19
07-04-2012, 14:50
Според мене е обикновена пъпка.. Мене като ме ухапят става с диаметър 3-4 сантиметра и боли към седмица и половина. Да ти кажа, още се чувствам жива за тва по- спокойно.

bloodyF
07-04-2012, 15:31
аз пък имам малка дупчица повърхностна в крака от комар и още съм жива
освен ако не си алергичен по някакъв начин, няма как да умреш от ухапване от комар,чил аут

StolenBliss
07-04-2012, 20:12
Според мене е обикновена пъпка.. Мене като ме ухапят става с диаметър 3-4 сантиметра и боли към седмица и половина. Да ти кажа, още се чувствам жива за тва по- спокойно.

Айде пък не вярвам с такъв диаметър да е, тсък

fifito19
07-06-2012, 11:48
СтоленБлисс.. Ми като не вярваш, това си е твой проблем. Специално за теб, като ме ухапе пак така някое насекомо ще ти изпратя снимка!

StolenBliss
07-06-2012, 20:45
Съгласна.