PDA

View Full Version : Искаше ми се да мога да прочета мислите на най-добрата си приятелка.Защо го прави?



SunSetBeach
07-01-2012, 20:41
Най добрата ми приятелка уж след 7 клас се премести в Ст.Загора да учи.Уикендите си е тук,но не е като да се 4уваме и виждаме всяка седмица.Аз винаги съм знаела че тя не е особено чувствителна личност или поне не го показва,студена е,но последната случка доста ме разстрои.Сега сме девети клас и двете.Разказах и две неща-за предателството което изпитах,и за несподелената любов.Не са от значение нещата,не е кой знае какво,но гледайки тъжната ми физиономия,тя не реагира по никакъв начин.Разсмя се,обърна го на шега,и аз следователно.Казах и нещо от сорта на'' Е заинтересована си,това ли ти е заинтересованата и съчувстваща физиономия;; и после по4нахме да се хилим... но се 4удя дали разбра колко много ме обиди.
Никога не е била чак толкова заинтересована от живота ми (любовен,койото не е много интересен и изобщо всякакви връзки ).Неиния любовен живот изобщо не е във вихъра си също.
В училище намерих други приятели,които наистина се интересуват от мен.Питат ме Как съм ако изглеждам тъжна,дори са плакали с мен,а тя-нищо.Дори не може да ме подкрепи с думи,да ми каже нещо мило и успокояващо,въпреки че знае,че няма да помогне.
Вярно е,вече нищо не е същото,но все още я чувствам много много близка и ме боли от това и не знам как да я накарам да бъде малко по заинтересована не само от моите чувства,а и от тези на другите.
Ако трябва да бъда честна,приятелите които намерих в новото училище знаят много повече за мен,за това което чувствам,отколкото Тя-най добрата ми приятелка.И това не се дължи на това,че не сме в едно училище и че сме в различни градове.Но аз знам че и тя ме чувства близка,но...
Защо се случва това? Вие какво мислите?
Може би не трябва да я пускам тук темата,но любовта е и в моя разказва така или иначе! Съжалявам просто се чувствам толкова объркана ( имам и семейни проблеми) че ... Благодаря ви предварително

Ilikeliljon
07-01-2012, 20:47
Виж момиче, просто вашите отношения явно няма да ги бъде и не се филмирай толкова. Имаш си вече приятели и сама каза, че те много повече се интересуват от теб, отколкото тя. Какво повече искаш? Не стой на стари лаври, тоест на това че някога сте били много добри приятелки. Някои неща се променят с времето. Не се чувствай тъжна, ако нещо вече си е отишло не се опитвай да го задържиш, а се вгледай вече в това, което имаш

antineutral
07-01-2012, 20:53
Защото сте различен тип хора :) Няма как да накараш камъкът да ти пусне масло, примерно. Съмнявам се че това ти е най-добрата приятелка не защото е лоша или еди си каква, а защото не умее да асимилира това което идва от теб и това й е заложено в характера. Просто е дошъл момента нещата да се променят и може би някога някъде ще си бъдете полезни, но не и сега :)

SisiStrange
07-01-2012, 21:11
Не всички приятели са от типа съчувствие, мека подкрепа и задружен рев. Моя най-добър приятел почти никога не е седял да ме тупа по ръката, каквото и да става. Точно това ми харесва. Когато нещата наистина се скофтят, вместо да ме доразревава и да става пълна драма, ме разсейва и разсмива. Много е освежаващо. И в неговите очи проблемите ми никога не са края на света. Та след 10мин разговор и аз спирам да ги виждам като края на света.

SunSetBeach
07-01-2012, 21:14
да ама има разлика от желание да те разсее и разсмее до нежелание да гоовори за това...не знам и аз

SisiStrange
07-01-2012, 21:20
А, ти не си го представяй някакво мило. :D Троли ме до кокал. :D Понякога накрая ми иде да го убия, ама поне ми е смешно. Нали казваш, че просто го е обърнала на шега? Може би е искала точно да те разсее. А и зависи как си и го поднесла. Понякога и аз сменям темата на прекалено драматични излияния, става ми неловко и не знам какво да кажа. Ако си и разказала ситуацията съвсем нормално и е реагирала така, може просто да не е била в настроение, не е задължително да не и пука.

SunSetBeach
07-02-2012, 10:52
още мнение??

DisappointedDreamer
07-02-2012, 11:26
Подкрепям мнението на Сиси. Но приятелката ти преди по същия ли начин е реагирвала, когато си и споделяла кофти неща от живота си?

Ако отговора е да, то тогава Сиси има право. Просто не е от типа хора, които обичат нацупените физиономии и сълзи. От типа хора е, които се опитват да те разсмеят и да те накарат да забравиш за проблемите си. В това се изразява тяхното съчувствие.

Ако отговора е не, то тогава вие просто сте се отчуждили и разделичили. Или поне тя от теб. Можеш да опиташ да възобновиш приятелството ви като излизате по-често и си споделяте повече, но ако нейната реакция си остане същата, считай че просто ти е била шута. Считай че си и безинтересна.

Chacho
07-02-2012, 11:34
Ми и мен като ми реват, и аз понякога нямам кво да кажа. Не от незаинтересованост, а щото ще налея масло в огъня просто. Затова пропускам да коментирам. А тва, че някой те слуша или се смее не го прави много добър приятел. Приятелят ти ще нарами на гръб част от проблемите ти, когато ти е тежко, а не само да ги наблюдава отстрани. И освен тежките моменти и драматичните приказки, приятелите трябва да споделят и хубавите преживявания. Ако нямате толкова възможност да го правите, нормално да позастудеят отношенията помежду ви.

А ти освен да й се сърдиш, опита ли се да я разбереш?

SunSetBeach
07-02-2012, 12:02
аз не съм ревала... просто и казах..дори нямаше да по4на да рева ..

Chacho
07-02-2012, 12:10
Много буквално четеш нещата.

djipsito
07-02-2012, 15:06
Ти сама си си я избирала за най-добра приятелка. Предполагам винаги си знаела, че е такава, не разбирам защо сега се оплакваш. Щом в началото не си имала против и си я приела такава, кво ти пречи да продължаваш в същия дух ? Аз мойте приятели не искам да ме съжаляват, когато аз се самосъжалявам, а да ме разсейват, разсмиват или просто да ми се накарат, за да се осъзная, вместо да реват с мен.

Понякога и аз съм същата, казвам кофти неща, когато "не трябва", защото отсрещния е сдухан и все пак ми пука, просто не мога да се депресирам за депресиите на чуждите, колкото и добри приятели да сме.

irr3plac3able
07-02-2012, 18:38
Явно не ти е била истинска приятелка, остави я на края тя ще съжалява, че те е изгубила. Щом си намерила хора които се интересуват наистина от теб няма за какво да съжаляваш

SmilezZz
07-03-2012, 17:56
Явно само ти я смяташ за близка, но и не тя - теб. Нямаш право , за да я съдиш - просто ще си останете с такива отношения , поне на този етап. Имаш си други приятели, които според всичко , което каза , са ти наистина близки и добри приятелки. Излизай си с тях, споделяй с тях.

SisiStrange
07-03-2012, 18:05
Явно само ти я смяташ за близка, но и не тя - теб.
Защо?
Нима всеки, който приема различно нещата и има различни реакции, задължително е безразличен? Смея да твърдя, че съм много близка с най-добрия ми приятел и без задушевните разговори и словоизлияния. Приятелството има много измерения.

bilqnavod
07-03-2012, 21:27
Ти си интелигентно момиче, чувствително и емоционално - твоята приятелка е дебелокожа, бездушна и дебилна. Щом си срещнала хора с които да споделяте сълзите си, значи те се интересуват повече от теб. Разбирам страданието ти. Ти си приемала това момиче за близка, духовна приятелка, но явно, че тя не мисли по същия начин. В Живота ще се сблъскаш с доста хора, които ще се отнасят с теб добре, не толкова добре, пренебрежително, надменно и т.н. Просто приеми факта, че пътищата с едни ти се събират, а с други се разделят!