PDA

View Full Version : Живот в Америка



Simeon95
07-01-2012, 21:23
Здравейте ! Аз съм Симеон на 16г от София и мечтата ми е да замина да уча в Северна Америка.Сигурно ще си помислите това е едно просто хлапе което се чуди какво да прави но не е така ! Аз се занимавам с музика (пеене и пиано) и знам , че ако замина там шансовете ми да успея в този живот ще са много по големи от колкото тук.За жалост нямам роднини там, което прави заминаването ми още по усложнено.Чух , че училищата са по 20 хиляди на срок/година което е непосилно за моето семейство.Имам чувството , че целият този труд който хвърлям тук е за нищо.Когато разбрах как вървят цените там се отчаях но все пак това ми го каза един познат и не знам дали е точно така.Опитах да потърся някакви училища в интернет , но не получих информацията която искам.Някой ако може да ми даде малко повече информация как стоят нещата там ще бъда много благодарен !

windowlicker
07-02-2012, 01:59
Това, което ти е казал приятеля е общо взето вярно. Иначе за университетите по-големите такива имат музикални специалности с пеене и инструменти, така че ако си харесаш щат и град можеш да търсиш само там какви университети има. Иначе можеш да накараш родителите ти да кандидатстват за зелена карта и да се молиш да ги изтеглят, за да плащаш по-малки такси (които пак не са малки де но поне имаш право на държавни стипендии). Ако нещо по-конкретно те интересува питай :)

KTwhipp96
07-02-2012, 09:23
Здрасти и аз съм на 16 и най- вероятно също ще ходя в Америка, за това мога да ти кажа няколко неща. Първо попринцип трудно дават виза, да отидеш да живееш там, пък при положение че няма да имаш настойник шанса е още по- малък. Второ ако говориш за гимназия не е чак толкова скъпо - около 3-4 хил долара е годишно в гимназия - не частна, а нормална и цената се променя в зависимост от щата в който се намираш. Университетие са по 20 хил., но ти отпускат заем ако нямаш пари да си платиш, а и можеш да си спечелиш стипендия. Ако мислиш за тази година да заминеш си закъснял, записването става от доста по- рано. Задължително е да вземеш САТ или Тойфел. Ох не знам какво точно да ти кажа, ако имаш някакви въпроси ми пиши на лично, има още много неща, изпити, квартира ще си намериш трудно, ако се разболееш или нещо ти стане може хиляди да ти вземат. Казвам го защото едната ми братовчедка на наща възраст се премести така да учи там, нещо и стана със зъба и й искаха 2-3 хиляди да й го оправят, не й даваха зелена карта и не можеше да се върне 6 години в българия. Общо взето най- сложно е да си вземеш виза особено ако си под 18, училища има и не толкова скъпи, ако искаш кажи кой град имаш предвид и мога да помоля някои от лелите или чичовците да проверят. :)

Simeon95
07-02-2012, 19:26
ами ако не ги изтеглят лошо .. иначе аз нямам голямо предпочитание към щат/град важно е първата година да съм на тяхна територия и оттам аз поемам нещата в свой ръце.

Simeon95
07-02-2012, 19:31
Ами значи аз не съм казал , че трябва да замина до 2 месеца , но просто колкото по-скоро толкова по-добре.Да знам и че намирането на квартира е много трудно знам , че всичко свързано с Америка е трудно. Аз нямам намерения да се разболявам,но си правa всичко е възможно.Би било чудесно ако може да ги помолиш.Ами значи нямам конкретен щат, но например Ню Йорк , Калифорния , Чикаго - би било страхотно.За градовете нямам абсолютно никакви претенции.

windowlicker
07-02-2012, 23:55
В крайна сметка какво по-точно те интересува? Препоръчвам да идеш на този сайт има много информация за всеки град и също форуми: city-data.com Там също надявам се ще видиш и повече информация за града Чикаго.

scrooper
07-03-2012, 08:18
Замини след гимназията, като навършиш пълнолетие. Сега няма да се оправиш. А дотогава си учи английски, упражнявай се в твоята област и участвай в каквото можеш, изкарвай отлични оценки.

Simeon95
07-04-2012, 00:02
В крайна сметка какво по-точно те интересува? Препоръчвам да идеш на този сайт има много информация за всеки град и също форуми: city-data.com Там също надявам се ще видиш и повече информация за града Чикаго.

Благодаря за сайта - ще го разгледам.Ами интересуват ме цените най-вече..

Simeon95
07-04-2012, 01:12
Замини след гимназията, като навършиш пълнолетие. Сега няма да се оправиш. А дотогава си учи английски, упражнявай се в твоята област и участвай в каквото можеш, изкарвай отлични оценки.

аз исках колкото може по рано иначе аз английския го знам перфектно :) е в крайна сметка ако не стане сега , дано стане по-късно

windowlicker
07-05-2012, 16:31
Точно затова трябва да решиш къде точно би искал, за да може да ти се каже конкретно за цените. Иначе, да скъпи са университетите, да скъпи са квартирите. Аз лично повечето от заплатата ми отива за наем само. Набележи си университет и също разгледай дали този университет не трябва да живееш на общежитие през цялото време, защото общежитията са по-скъпи от квартирите, но поне според мен не са по-добри. Аз примерно на общежитие плащах повече от колкото на квартира при положение че в общежитието делях стая... Иначе цените да се проверят е общо взето лесно да ти кажа. Харесваш си университет и влизаш на сайта и търсиш цени за международни студенти. Наистина много повече бих ти била полезна ако си провериш за какво става дума и тогава задаваш конкретни въпроси за това, което не ти е ясно. Сега по-скоро си чешем езиците.