PDA

View Full Version : Сигурно за женичките е много тъжно



EinGutesKind
07-02-2012, 10:06
да живеят при мама и тати примерно 20 години, и като се оженят и идат да живеят при мъжете си, да се връщат в бащината къща само за гости :(

ShtrudeL
07-02-2012, 10:15
Ами не.
Не че ми се е случвало хахаха, ама не би ми било тъжно.

EinGutesKind
07-02-2012, 10:27
На мен ми става гадно мама като иде у баба, там са и минали 20 и кусур години, и сега само за час-два на гости :(

ShtrudeL
07-02-2012, 10:30
Мама прави същото, но какво? Това е живота.
"Откъсваш се" от семейството, за да създадеш свое.
А и твоята мама сигурно би била горда и ти да създадеш свое и да й направиш внучета. :3

EinGutesKind
07-02-2012, 10:33
Мама прави същото, но какво? Това е живота.
"Откъсваш се" от семейството, за да създадеш свое.
А и твоята мама сигурно би била горда и ти да създадеш свое и да й направиш внучета. :3

Тя вече иска, ама като и кажа че няма да я орее, мисли че се базикам :razz:

ADMIRALKA14
07-02-2012, 10:36
^Мдам. Гей браковете са незаконни, а при това положение за осиновяване на деца и дума не може да става.

ShtrudeL
07-02-2012, 10:38
Аз на мама съм й казала само, че не искам сватба, или поне не като нормалните и тя го прие много НЕдобре ;3

EinGutesKind
07-02-2012, 10:41
^Мдам. Гей браковете са незаконни, а при това положение за осиновяване на деца и дума не може да става.

Не знам за гей-браковете, ама асексуалните хора не могат да си изпълняват брачните задължения :(

EinGutesKind
07-02-2012, 10:41
Аз на мама съм й казала само, че не искам сватба, или поне не като нормалните и тя го прие много НЕдобре ;3

Нормално, за тяхното поколение е немислимо :razz:

ADMIRALKA14
07-02-2012, 10:44
Аз на мама съм й казала само, че не искам сватба, или поне не като нормалните и тя го прие много НЕдобре ;3

В смис? Как така "не като нормалните"? 8-)
Струва ми се доста романтично да направиш сватбата си на Калиакра.По залез. И да гледаш как си играят делфините <3

EinGutesKind
07-02-2012, 10:46
Сватбата - двама луди и 200 гладни :D

ShtrudeL
07-02-2012, 11:00
В смис? Как така "не като нормалните"? 8-)
Струва ми се доста романтично да направиш сватбата си на Калиакра.По залез. И да гледаш как си играят делфините <3

Ми... ще дам пример... преди ден едно момиче от моя вход се омъжи за едно момче от съседния вход ^^
Първо отидоха при момчето с оркестър, който се състоеше от 3 човека, после дойдоха в моя вход, свириха половин час пред вратата на младоженката, правили са там каквото са правили (подкупване с пари, такива ти нещаа хаха) и излязоха пред входа, играха хоро 5-10 мин и тръгнаха с колите (които свиреха)... след това предполагам са отишли в църквата/гражданското/ддз и после най-вероятно ресторант.
Не ми харесва. Т.е... няма нищо лошо, но ме натъжава, аз лично се разревах докато се провеждаше гореспоменатото във входа ми ;О Всичко е планирано с точност, а тези неща ме плашат, знам какво ще стане във всеки един момент.
Предпочитам ако ще се женя да идем и просто да подпишем ;О
Другия вариант, който винаги ми се е въртял в главата е прекалено приказен и никой нормален мъж няма да го изтърпи хахах ...ндаа за това се отказвам и от него.
И като цяло не мисля, че брака е задължителна част от една връзка. Може би е хубаво да можеш да наричаш човека до теб 'съпруга ми/съпругата ми' и да знаеш, че сте свързани според някакви си неща, ноо до там ^
Познавам двойка, която няма брак, но имат две деца и са си точно като женени._

ADMIRALKA14
07-02-2012, 11:14
^Според мен брака не е задължителен. Това е просто някакъв си подпис на хвърчащ лист, който нито може да ти гарантира сигурност и любов, нито нищо. Както можеш да си щастлив с брак, така и без брак.

ShtrudeL
07-02-2012, 11:20
Не знам... нито съм категорично ЗА, нито съм категорично ПРОТИВ.
Просто ме натъжава традиционната българска сватба (в която пак казвам няма нищо лошо) и не искам такава.

EinGutesKind
07-02-2012, 12:30
Бракът е овбързване, с което после може да те докарат до просешка тояга ... ако има любов, не са нужни подписи и цялата дандания

montana6
07-02-2012, 12:58
Бракът е овбързване, с което после може да те докарат до просешка тояга ... ако има любов, не са нужни подписи и цялата дандания

По същата логика мога да задам въпроса: Ако има любов, какво пречи да се сложат 2 подписа?

ShtrudeL
07-02-2012, 13:01
По същата логика мога да задам въпроса: Ако има любов, какво пречи да се сложат 2 подписа?

плюсчИ за логиката

EinGutesKind
07-02-2012, 13:01
Ако има любов, за какво са подписи?

montana6
07-02-2012, 13:05
Ако има любов, за какво са подписи?

Ами именно - за любовта е все тая дали ще има подписи или не. Дори и само от това да изходим нито едно от двете не натежава повече.

Въпросът е, че след като бракът е създаден, значи има защо и си има своите предимства. А ако има любов, както ти казваш, няма да се стига до развод, което е основен аргумент срещу брака. ;)

EinGutesKind
07-02-2012, 13:16
Да, ама в един момент любовта си отива, и какво правим - седим по задължение с тоя човек, или от страх да не се стигне до съд и да си разорен ...

ShtrudeL
07-02-2012, 13:18
Да, ама в един момент любовта си отива, и какво правим - седим по задължение с тоя човек, или от страх да не се стигне до съд и да си разорен ...

АВЕ ЕЙ!
Любовта не си отива!
А ако стане и си на 40-50+ ше си хванеш ли парцалите да си тръгнеш, ако имаш деца зад гърба си?

БожиятАгнец
07-02-2012, 13:21
МАМО ОБИ4АМ ТЕ ЛИПСВАШ МИ ;( ;(;(

БожиятАгнец
07-02-2012, 13:22
АВЕ ЕЙ!
Любовта не си отива!
А ако стане и си на 40-50+ ше си хванеш ли парцалите да си тръгнеш, ако имаш деца зад гърба си?


Т'ва да седиш с мъжа си заради децата си за теб е любов? Колко си умна.

yakuza_
07-02-2012, 13:22
АВЕ ЕЙ!
Любовта не си отива!
А ако стане и си на 40-50+ ше си хванеш ли парцалите да си тръгнеш, ако имаш деца зад гърба си?
Няма да са първите които са се разделили въпреки, че имат 2 деца ...

EinGutesKind
07-02-2012, 13:26
Любовта, увлечението, желанието за секс и пеперудите в стомаха са първите 5-10 години от брака ... след това всичко става монотонно сиво ежедневие и просто си свикнал с този човек (лично мнение)

montana6
07-02-2012, 13:29
Да, ама в един момент любовта си отива, и какво правим - седим по задължение с тоя човек, или от страх да не се стигне до съд и да си разорен ...

Ако под любов разбираш само желание за секс, то значи няма никакъв смисъл дори да мислите за съвместен живот, камо ли за брак.

ShtrudeL
07-02-2012, 13:31
Т'ва да седиш с мъжа си заради децата си за теб е любов? Колко си умна.

Разбира се. И за двете.

А ако си наистина умен, ще съумееш да си в добри отношения с човека до теб заради децата си.

EinGutesKind
07-02-2012, 13:31
Приятелска любов изпитвам към всичките си приятели, ама не съм тръгнал да се женя за тях, само защото има някаква любов ... :lol:

ShtrudeL
07-02-2012, 13:31
Любовта, увлечението, желанието за секс и пеперудите в стомаха са първите 5-10 години от брака ... след това всичко става монотонно сиво ежедневие и просто си свикнал с този човек (лично мнение)

Глупости.

EinGutesKind
07-02-2012, 13:32
Глупости.

Пак ще си говорим след 20 години :D

yakuza_
07-02-2012, 13:37
Дето вика един авер - като си женен, сядате гледате новините по БосфорТВ, ядете, гледате турския сериал и си лягате.

EinGutesKind
07-02-2012, 13:40
Дето вика един авер - като си женен, сядате гледате новините по БосфорТВ, ядете, гледате турския сериал и си лягате.

Да, и ако искаш да излезеш някъде, почват скандалите и отчетите - къде беше, с кой, кво правихте, що закъсня ... айде мерси :lol:

montana6
07-02-2012, 13:55
Явно сте фенове на стереотипите. И не виждам смисъла от клиширани примери. От хора с посредствени дейности и търсения не може да очаквате да изпълнят брака със съдържание.

ShtrudeL
07-02-2012, 13:58
Дето вика един авер - като си женен, сядате гледате новините по БосфорТВ, ядете, гледате турския сериал и си лягате.

Ако това са ти представите - жалко.
Ако си се примирил с тях и са ти за пример и НЕ искаш да го промениш - също жалко.

yakuza_
07-02-2012, 14:03
Какво да ти кажа, живота не е само целувки, слънчица и зодия риби. Жениш се, искаш да живееш отделно от родителите си, сметките се увеличават, ражда ти се момче или аборт, а сметките продължават да се увеличават, накрая слизаш от терасата по лице, въпреки, че живееш на 10тия етаж.