PDA

View Full Version : Не си харесвам косата, какво да правя?



Ягодка
07-02-2012, 10:29
Здрасти на всички четящи!
Може би вече от година си изправям косата с преса, като преди месец ми взеха нова,[/b] "уж"[/b] по-добра на Ремингтон. И наистина - изправянето с нея е страшно лесно! Само че, ако имаш необходимите продукти. Ползвам кристали за коса на SERI, обаче рядко, защото толкова са мазни, точно като олио! Просто ми е гнусно да го пипна... :-D Но преодолявам това и се мажа. Но после от пресата излиза огромна пара - това не е ли повече горене?! :( Освен че, ако продължа ще си съсипя напълно косата ами и като се омъжа, какво ще правя :-D ? По принцип ще си ходя с права коса, ако трябва всеки ден, ще се мажа с каквито и да са защитни и подхранващи косата продукти, но като се събудя и като ме види... 100 на 100 ще се разведем :D
Сега малко за косата. Тя е супер, супер, супер много чуплива! Направо... като я среша с четката се чупи много. Понякога си я харесвам, става на букли, обемна е много, окей, ама като никой не ме харесва с чуплива, къдрава коса?! :cry: Пък и аз не се харесвам с много къдрава коса! :cry: Викат ми къдравелка или пък, ако предложа на някое момче то вика "Аз? С къдравелка?! Забрави.." :cry:
Посъветвайте ме нещо, моля! Не ми казвайте нещо от сорта на "Какво искаш? Да ти изправим косата завинаги ли?!" и т.н. :( Наистина ви благодаря!

БТВ - Забравих да се извиня, ако темата се повтаря! :)

katii
07-02-2012, 10:47
Божеееееее.........
Първо за косата - от кристалите се слага по много малко и то само в краищата! Естествено, че ако слагаш по много и то на цялата коса ще стой супер мазна.. Също така намали пресата! Вместо да я изправяш всеки ден си купи хубава пяна за коса и ходи къдрава.
+това има 2 големи теми за косата още на първата страница - прочети там.
А относно това, че мъжа ти ще се разведе с теб за едната къдрава коса , просто не знам как да го коментирам.. недорасла си още и някой ден, като си прочетеш поста наново, мноооого ще се смееш, повярвай.. А за това " ако предложа на някое момче то вика "Аз? С къдравелка?! Забрави.." изобщо, АМА ИЗОБЩО НЕ ти повярвах :D ако е вярно, то го е казал някой, който е супер ограничен..

Ягодка
07-02-2012, 10:52
Божеееееее.........
Първо за косата - от кристалите се слага по много малко и то само в кайщата! Естествено, че ако слагаш по много и то на цялата коса ще стой супер мазна.. Също така намали пресата! Вместо да я изправяш всеки ден си купи хубава пяна за коса и ходи къдрава.
+това има 2 големи теми за косата още на първата страница - прочети там.
А относно това, че мъжа ти ще се разведе с теб за едната къдрава коса , просто не знам как да го коментирам.. недорасла си още и някой ден, като си прочетеш поста наново, мноооого ще се смееш, повярвай.. А за това " ако предложа на някое момче то вика "Аз? С къдравелка?! Забрави.." изобщо, АМА ИЗОБЩО НЕ ти повярвах :D ако е вярно, то го е казал някой супер ограничен или може би някой на твоите години ..

Знам, звучи много комично всичко, което съм писала :-D Не казвам, че ми е мазна косата, даже слагам съвсем мъничко ;) Окей, ще ме посъветваш ли за пяна? Ами.. това с момчето - да, истина е! На моите години е - 12 :D Мерси за съвета ! :-P

bilqnavod
07-02-2012, 10:53
Защо не си сложиш една снимка, да преценим все пак дали не ти отива косата. Аз преди не си хресвах моята коса, но се получи така, че много хора ми казаха, че ми е много хубава и аз си я харесах. Разбираш ли?

bitch_from_hell698
07-02-2012, 10:58
Човек,който наистина те харесва,никога не би ти отказал заради косата ти.
btw, разрови се из нета,списания и т.н.-има много съвети за коса като твоята :)

Ягодка
07-02-2012, 11:00
Мерси, но от малка съм свикнала да не споделям много лична информация за себе си :-D И снимки също не ми се качват.. не знам.. ще потърся съвети! :)

fizzyg
07-02-2012, 11:02
Първо кажи какъв тип ти е косата-суха,мазна?
Вземи си шампоан и балсам за твоя тип коса,купи си едно масло от аптеката ( на Икаров ),може бадемово или пшенично,около 3-4лв са,намали пресата или поне изправяй на по-малко градуси,прави си домашни маски за коса с маслото и жълтък да кажем, след баня мажи САМО връхчетата с няколко капки от маслото и ако ти е толкова бухнала косата вечер си я връзвай, за да може поне малко да улегне.:)

katii
07-02-2012, 11:02
Най-напред отиди да ти вземат връхчетата. След това започни да си правиш домашни маски 1-2 пъти в седмицата. Ето ти темите, има всякакви маски (според типа на косата ти) :
- http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/442859-%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D1%8F

- http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/523294-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-4

А за пяната аз лично ползвам Garnier fructis wet curls една зелена е (не ми се търси снимка сега :D )

Ягодка
07-02-2012, 11:14
Първо кажи какъв тип ти е косата-суха,мазна?

Според мен е суха :-D


Вземи си шампоан и балсам за твоя тип коса

Аз имам на Шаума за Възстановяване и грижа - шампоан, балсам и спрей :)


купи си едно масло от аптеката ( на Икаров ),може бадемово или пшенично,около 3-4лв са

Аптеката Икаров ли се казва или маслото е на тази фирма?

За всичко друго благодаря! Ще те послушам! :)

Ягодка
07-02-2012, 11:15
Най-напред отиди да ти вземат връхчетата. След това започни да си правиш домашни маски 1-2 пъти в седмицата. Ето ти темите, има всякакви маски (според типа на косата ти) :
- http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/442859-%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D1%8F

- http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/523294-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-4

А за пяната аз лично ползвам Garnier fructis wet curls една зелена е (не ми се търси снимка сега :D )

Ммм... миналата седмица ходих за връхчетата. Тези маски хубави ли са? :-o А за пяната, мерси! Надявам се в Ивиса да я има, че да тичам там :-D

katii
07-02-2012, 11:19
Тези маски (поне за мен) са най-добрите, а не химиите, които продават навсякъде.
Самото масло е на Икаров, а не аптеката :-D

fizzyg
07-02-2012, 11:36
Според мен е суха :-D



Аз имам на Шаума за Възстановяване и грижа - шампоан, балсам и спрей :)



Аптеката Икаров ли се казва или маслото е на тази фирма?

За всичко друго благодаря! Ще те послушам! :)

Маслото е на Икаров:) Моля.

fizzyg
07-02-2012, 11:39
А щом ти е суха косата може и да слагаш 2-3 капчици от маслото на Икаров в шепичката,заедно с шампоана ти и после нормално си миеш косата.Става много мекичка и ако се чудиш-не,няма да се омазни,щом е с шампоана :) Амм..друго,друго..Следи темата ''Всичко за косата вол.4'' :)

Ягодка
07-02-2012, 11:49
Мерси много! :)

Ягодка
07-02-2012, 15:28
Днес купих пяната за коса на Гарниер - Defined Waves - добро ли е? А за маслото на Икаров ще изтичам след малко до аптеката :) Благодаря страшно много за съветите! Аз се харесвам с къдрици, така че съм ви много благодарна за споменаването на тези продукти! :)

Glam0rous
07-02-2012, 16:26
Извинявай, но на колко години си? За да мислиш по този начин трябва да си доста малка. Без мъж няма да останеш спокойно. А като се събуди ти давам 10000% гаранция, че прическата ти ще е последното нещо, което го интересува, освен ако не е гей.
Като толкова не ти харесва косата изправяй я, но свикни с мисълта, че щом е суха трябва да я мажеш с мазни неща. Тия кристали са хубави и изобщо не омазняват допълнително. Аз съм се оливала с тях. Може да ти е гадно да ги бараш с ръка, но се замисли, че косата ти ще е по-хубава с тях.

bilqnavod
07-02-2012, 20:16
Мерси, но от малка съм свикнала да не споделям много лична информация за себе си :-D И снимки също не ми се качват.. не знам.. ще потърся съвети! :)

Ок няма проблем ;)

heartlesandfreaky
07-02-2012, 21:00
ако косата ти е наистина много бухнала - може да ти я изстънят... днес бях на фризьор и една жена беше с ОГРОМНА коса, изстъниха я малко и прие доста по-приемливи форми ;д но и това не е много за препоръчване, защото се съсипва косъма.. иначе вземи си спрей, който предпазва при изправянето.

Ягодка
07-03-2012, 08:18
ако косата ти е наистина много бухнала - може да ти я изстънят... днес бях на фризьор и една жена беше с ОГРОМНА коса, изстъниха я малко и прие доста по-приемливи форми ;д но и това не е много за препоръчване, защото се съсипва косъма.. иначе вземи си спрей, който предпазва при изправянето.

Ммм.. не не искам да ми я изтъняват.. с изправянето май ще се мине.. през зимата ще ходя с къдрава и права коса, така че тогава ще си взема един спрей съм си харесала на SYOSS до 200 градуса предпазва :)

bloodyF
07-03-2012, 09:32
първо, приеми си се такава , каквато си
естествената ти коса е хубава предполагам ,така че няма нужда да се изправяш всеки ден
второ, кристалите НИКОГА повече не ги ползвай за изправяне
купи си такъв термален спрей на лореал..скъп е , но предпазва
пресата я ползвай на максимално ниски градуси
а пък за момчетата-или сте на 12-13 години, или просто са си загубеняци
да не ти пука
човекът като дойде ще те харесва такава,каквато си :)

betty-dimitrova
07-03-2012, 13:27
Тя по-горе си каза, че е на 12 и момчето, което е казало това за къдравелката също е на толкова.

По темата: Ами аз също съм любител на домашните маски, но ме мързи да си правя често и забравям :х.. Иначе препоръчвам ти да си правиш маски веднъж седмично примерно с бадемово и пшеничено масло, може и да ги редуваш. Можеш да слагаш допълнителни неща в маската като тривитаминол, кисело мляко, жълтък, мед, ракия/водка, оцет / не, не мирише като се измиеш / и т.н, може и само маслата да си слагаш... След баня те съветвам да не се решиш с мокра коса, защото косъма се накъсва по-лесно. И също така реши се с гребен с широко разположени зъби и може след баня преди да се нарешиш с него да го намазваш с пшениченото масло, но не много, за да не стане мазно.

Ягодка
07-03-2012, 14:09
http://prikachi.com/images/898/4975898R.jpg

За това масло на Икаров ли става дума? :oops:

betty-dimitrova
07-03-2012, 15:02
Дам същото.

Runaway11
07-03-2012, 17:32
първо, приеми си се такава , каквато си
естествената ти коса е хубава предполагам ,така че няма нужда да се изправяш всеки ден
второ, кристалите НИКОГА повече не ги ползвай за изправяне
купи си такъв термален спрей на лореал..скъп е , но предпазва
пресата я ползвай на максимално ниски градуси
а пък за момчетата-или сте на 12-13 години, или просто са си загубеняци
да не ти пука
човекът като дойде ще те харесва такава,каквато си :)

защо пък да не ги използва за изправяне?

ALetterFromTheSky
07-03-2012, 19:51
Аз на 12, 13 нямах даже от вафлените преси, пък сеегааа ех мъко :D
върви и си режи връхчетата на определени месеци, слагай маски, балсам и ползвай по-рядко сешоар... не мога да разбера що за глупости изръси за нямане на мъж и тн я се стЕгни, на 12 си за Бога... дано поумнееш занапред щото момчето като се събуди до теб изобщо не го ебе как изглеждаш-може да си супер зле ама тогава нито на теб, нито на него ще му пука..

Glam0rous
07-03-2012, 23:09
и на 12 си тръгнала да се тръшкаш за такива неща?!?!?!
Сори..не искам да коментирам мъжете като стават от сън, защото не е тема за 12 годишни :D :D

nekva ligla
07-04-2012, 05:13
и на 12 си тръгнала да се тръшкаш за такива неща?!?!?!
Сори..не искам да коментирам мъжете като стават от сън, защото не е тема за 12 годишни :D :D

(rolf) :D :D :D

anonymous708973
07-04-2012, 07:09
Сори..не искам да коментирам мъжете като стават от сън, защото не е тема за 12 годишни :D :D

Абе, я! С една четка за зъби проблемът е решен. :д

Авторке, "къдравелка" не е обида и ще дойде време, когато момчетата няма да са тъпи начални пубертети.
Най-якото е да имаш чуплива коса. Мачкаш я с пяна - става една такава готинко рошава, плетеш я на плитки - друго къдраво, ролки, изправяне... Моята коса е почти права (не съвсем, поради което я изправям 3 пъти седмично), ама е далече от чуплива и никакво къдраво не търпи - единствено с маша, което ми отнема 2 часа и тон лак, а тя стои къдрава 6-7 часа максимум. Тъй че... радвай се.

И ква преса, като си на 12?!

gugii
07-05-2012, 09:10
Има един метод...Трайно изправяне. Прави се с един продукт, който запазва влажността на косата и тя стои права и гладка. Аз си изправих така бретона, понеже е къс, а на мен никаква преса не ми влияе. Издържа около 5-6 месеца, но косата ти трябва да е здрава, защото може да се изтощи непоправимо!

Ягодка
07-05-2012, 09:57
Има един метод...Трайно изправяне. Прави се с един продукт, който запазва влажността на косата и тя стои права и гладка. Аз си изправих така бретона, понеже е къс, а на мен никаква преса не ми влияе. Издържа около 5-6 месеца, но косата ти трябва да е здрава, защото може да се изтощи непоправимо!

Поне хиляда пъти съм чувала за трайното. :-| Откъде да разбера дали косата ми е здрава? :-D В Бургас къде може да се направи? Навсякъде съм търсила, но не открих :cry: Ако ще ходя да плащам луди пари в друг град за 5-6 месеца .. това хем е безмислено, хем пък ще оправи проблемите с пресата... :?

Ягодка
07-05-2012, 09:58
и на 12 си тръгнала да се тръшкаш за такива неща?!?!?!
Сори..не искам да коментирам мъжете като стават от сън, защото не е тема за 12 годишни :D :D

Да тръгнала съм... в момента това е най-горещата тема ;)

Ягодка
07-05-2012, 09:59
Абе, я! С една четка за зъби проблемът е решен. :д

Авторке, "къдравелка" не е обида и ще дойде време, когато момчетата няма да са тъпи начални пубертети.
Най-якото е да имаш чуплива коса. Мачкаш я с пяна - става една такава готинко рошава, плетеш я на плитки - друго къдраво, ролки, изправяне... Моята коса е почти права (не съвсем, поради което я изправям 3 пъти седмично), ама е далече от чуплива и никакво къдраво не търпи - единствено с маша, което ми отнема 2 часа и тон лак, а тя стои къдрава 6-7 часа максимум. Тъй че... радвай се.

И ква преса, като си на 12?!

Ахахаххах.. :lol: Не знаех, че има ограничения.., че аз още на 11 започнах с изправянето.. :evil: Какъв е проблема?

malka_sladkka
07-05-2012, 10:40
Ахахаххах.. :lol: Не знаех, че има ограничения.., че аз още на 11 започнах с изправянето.. :evil: Какъв е проблема?

не, че има ограничение просто искат да ти кажат, че твърде от рано си започнала да я съсипваш ;)

Ягодка
07-06-2012, 19:18
не, че има ограничение просто искат да ти кажат, че твърде от рано си започнала да я съсипваш ;)

Спокойно, вече не я съсипвам ;) Само зимата :-D Сега ходя винаги вързана или къдрава. Викам за лятото малко почивчица ;) А за зимата или права или къдрава ;) Ще редувам - 1 седмица права, 1 седмица къдрава и така до лятото :) Смятам, че вече не е нужно да съществува тази тема :) Ако иска модераторът да я изтрие! 8)