PDA

View Full Version : Дали съм болна?



miminka992
07-02-2012, 17:17
Хора от Пловдив съм и чух, че тези дни е разпространен Мeнингитът точно в този град. Страшно много се притеснявам да не съм го хванала, защото последните няколко 3-4 дена се чувствам по-отпаднала, имах температура ( само за 1 ден ), и имам хрема, а не съм чувала хремата да е симптом за Мeнингит. Ще се побъркам наистинаа.. :@@ Много ми е притеснено. Дали е просто една обикновена настинка или вирус.. :| Какво мислите? :(

mirko1997
07-02-2012, 17:36
Най – често срещаните симптоми при деца и млади хора са:

- Схванат и болезнен врат, особено при опит да се докоснат гърдите с брадичка
- Висока температура
- Главоболие
- Повръщане
- Сънливост
- Припадъци

По скоро не си, но отиди при личния си лекар за всеки случай.

p0mp3a
07-02-2012, 18:24
хремата може да е от алергия.. към полените ( пий един Кларитин,няма да ти навреди)

StolenBliss
07-04-2012, 20:56
Абе аз ли се бъркам или наистина менингитът ако не ти го открият максимално още първия ден от симптомите си заминал.. аз така съм чувала, та начи ти от няколко дена едва ли. Обаче сега както е тръгнало на менингит съм на мнение, че всяка настинка трябва да се проверява, поне докато не отмине малко, щото никога не знаеш, а тва шега работа далеч не е ...

scrooper
07-04-2012, 21:34
Абе то и с прегледите трябва да се внимава, че може като нищо да се зарази човек в чакалнята.
Авторке, завънни на джипито и питай :)

AliceSw
07-04-2012, 22:15
От хепатит има епидемия, не от менингит. Ако си болнава и физически отпаднала, няма да е лошо да си пуснеш един кръвен тест.

bReAk3R
07-04-2012, 22:56
Симптомите се появявали от 3-5 дни след като си била заразена май, до колкото разбрах. Ако не усещаш да кажем драскане по кожата, ако имаш схванат врат, температура... кво друго... повръщане... Си заразена. Но иначе сега не си, до колкото прочетох мнението ти.

Едит: ^ къв хепатит, кви пет лева? Имало плажове под карантина точно заради МЕНИНГИТ...