PDA

View Full Version : Имам голям проблем, помогнете!!!



alonens
07-02-2012, 20:51
Аз съм момче близо на 17г. и днес разнищвам страници от спомени тежки, следващата история се основава на реални събития от мои лични преживявания.
Беше края на 2006г. за пореден път аз от училище се връщам скривайки сълзите от лицето си от позора които бе изписан на лицето ми, за пореден път аз бях се оставил да бъда малтретиран жестоко от моите съученици, неподозиращ че мозъкът ми не циркулира правилно веществата и е неврологично лабилен към развитието на психологична болест . Този ден обаче бе по-различен от останалите от него аз самият се чувствах уплашен в своята тъга, на този ден няколко мои съученици по свои разбирания на шега или за психологически тормоз крещяха възможно най-силно в ушите ми за да докажат своята малодушност, за няколко поредни дни те по този начин ме малтретираха , което от моя страна се приемаше твърде сериозно и самият аз смятах че по този начин ще оглушея, като допълнително от майка ми се втълпяваше това , това доведе до една психологична травма и фобия от крещене в учите която в последствие ще бъде сгрешена от психиатър в Бургаската Психиатрия с Шизофрения, с тази диагноза в последствие ме изпращат на душевна смърт в Варна през 2007г. Помня все още лицето на родителите ми изплашени от гледката на това как аз самият душевно се разпадам, видях страха и тревогата в очита на моята собствена майка, повярвай това е много тежко. В началото на „лечението“ от „професионалисти лекари“ от Бургас беше с анти-депресанти които подтиската но не лекуваха признаците на болестта. Дойде 2007г. година в която родителите ми, съседите и цяла България празнува влизането ни в „Европейският Съюз“ – Аз си го представям по такъв начин – Празнуване на погребването на България. Баща ми замина за да спечели пари в Кипър, до този момент те не знаеха моите родители за болестта ми, но подозираха тъй като имаше ясни признаци на фобия. Аз нямах и 12г. но бях изпратен в Варненската Психиятрия с диагноза параноидна шизофрения и съмнения за аутизъм (Заради факта че аз фобията ми бе страх да не ми изкрещят в ушите околните хора – Докато при Шизофренията индивида чува гласове, аз самият никога не съм чувал) В болницата аз лежах 3 пъти, поради факта че лекарствата които ми даваха бяха за шизофреници а такива лекарства действаха с обратен ефект над мен самият по това време, силни бяха колкото наркотици с цел болните от шизофрения да бъдат упоени за да претъпят сетивата им за да се чувстват спокойни, лекарствата имаха и обратни ефекти – заради тях имах наднормено тегло известно време от лекарството “Rispolept” и „Hanax” което при сменянето му се чувствах зле – като накроман след отказване на наркотици. Лекарствата биваха сменяни на известни периоди за да имат печалба фармацевтичните компании и уж за да не се призързва самият ми организъм към лекарствата, те имаха пристрастителни действия тъй като аз самият се чуствах ужасно след спирането на определени лекарства – Анти-депресанти и тн.Баща ми се прибра от Кипър и още на следващият ден всичките пари които той спечели вложи за мен – нов компютър, което лично според мен е от полза и от вреда. В бъдеще след като моята майка виждаше факта че лекарствата по никакъв добър начин не влияят над мен и по-никакъв начин не се подобравя състоянието ми, въпреки че аз самият бях на „лечение“ тя прибегна към друга инстанция – В София. Тя самата избра Варна а не София заради по-краткото растояние, заетите места в болницата в София и факта че бе много лошо здравословното ми положение . В София лекарите имаха съмнения за неврологична болест за това и ме изпращаха на Ядрено Магнитни Резонанси и скенер, за да се провери обстойно мозъка ми. В крайна сметка аз лежах 2 пъти , процеса на изчистване на организма от отровите които вкарваха в кръвта ми „Лекарите“ от Варна, бе дълъг и мъчителен тъй като аз самият бях пристрастен към медикаментите които имаха действия като наркотични вещества. Отидох на невролог от там ми казаха че имам хидроцефалия която не се развива и е малка и кисти в мозъка които бяха лекувани с медикаменти , в краен случай можеше да се стигне до операция но слава богу не се стигна. На 06 месеца се правеше Ядрено магнитни Резонанси, доста често се посещаваше болници, много мъки и тъга но ето че аз имам една истинска, отговорна и борбена майка която въпреки всичко което сполетя мен тя спази своят дълг за което аз винаги ще и бъда признателен заради факта че днес аз отново съм здрав, има много родители които за това биха изоствали детето си. Накратко исках да оподеля своите преживявания и извода си от всичко това. Заради факта че лекарствата които биват предписвани спомагат но и в същото време променят облика на пациента в продукт, моята майка напълно отговорно спира лекарствата ми постепенно и днес се чувствам здравословно добре, пия лекарсва за уросяване на мозъка и циркулацията на веществата и за подтискането на развитието на Хидроцефалията ми, която е малка и не се развива и заради кистите в мозъка ми. През годините на моето лечение аз бях в самостоятелна форма на обучение до 2011г. от там нататък преминах на индивидуална форма на обучение при което се явявам 3 пъти на консултации по всички предмети на срок и ми пишат срочни оценки по които ме оценяват за годината. Моето неврологично състояние не позволява да ходя на училище редовно заради напрежението което се трупа с времето и за няколко дена психиката ми се срива. Поради пропуснатия материал аз самият не разбирам за какво става реч в това което ми преподават и изобщо съм забравил най-принципните неща в съответните предмети, мозъка ми е деградирал, аз ходя но няма голям смисъл това.. имам нужда от образование, интеграция и изобщо перспектива а не я намирам никъде!!! Shoot me - Free! Съжалявам че съм се родил в този жесток и покварен от комунисти и евреи свят!!!

sashinka95
07-03-2012, 07:07
Здравей,
Доста си преживял. Аз съм момиче на почти 17години и също имам проблеми със здравето. Няма сега да ги разказвам. За щастие нямам никакви проблеми с училището и ученето, но до колкото знам с теб би трябвало да се занимава ресурсен учител. Не съм убедена, но попитай дали има подобен шанс.
Ако искаш пиши ЛС за повече информация, или ако просто ти се говори с някой за това- насреща съм.

Verminaard
07-03-2012, 16:26
Хероин.

SmilezZz
07-03-2012, 18:50
Радвам се, че всичко поне е изминало и е останало в миналото.
Доста неща си изживял - сериозни и тежки, заради които трябва да ти кажа "Евала", че не си се предал. Евала и на майка ти, не се е отказала и се е преборила с всичко.
Дано вече нямаш проблеми.
И живота да ти се усмихне.

StolenBliss
07-04-2012, 20:35
А тия тъпанарски лекари как по дяволите са ти турили тая шизофрения, мноо ми е интересно. Те проведоха ли разговор с теб изобщо, щото ако бяха щяха да си пишат по листовете - памет и ум-ангажирани както те си го наричат. Е тва е ако имаше добри психолози (не психиатъри) в България може би нищо от това е нямало да ти се случи. Психиатрите гледат да ти предписват хапчета, при положение че много от случаите не само може, а и ТРЯБВА просто да се проведе една терапия, която да е най-малко една година и в която тая една година да се състои терапията от разговори. Тази твоята фобия, така щеше да се отървеш от нея, или поне най-малкото да спре да ти влияе дотолкова на целия живот. Е тва е тука в България се нуждаем от наистина добри психолози, според мен а дали има и един двама, които да 'лекуват' както трябва. Само те блъскат с хапчета, които да те прецакат повече...