PDA

View Full Version : Отчаяно запитване



Cellmate
07-03-2012, 09:36
Дойде и моето време да напиша тема тук и то защото проблема е достатъчно сериозен...предварително се извинявам за всякакви пунктуационни и правописни грешки, които ще допъсна. Не съм в България и използвам някакъв преводач от латиница на кирилица. Anyway, ще започна със въведение: не съм теен вече (на 21 съм) и живея в Лос Angeles. Оттам идва и проблемът, а той е следният: докато все още живях в България (преди около 2 години) бях влюбен в това момиче. Та така, ние бяхме заедно за почти 3 години, като се обичахме много. След като влязохме във висчи училища аз исках да отида на бригада в щатите, както и направих с цената на много отстъпки от нейна страна, защото тя беше много против, но все пак аз съм си аз и тя няма власт над мен и го направих. Тя чакаше с нетърпение 3те месеца да изтекат, за да сме заедно отново, но...приключенският ми дух надделя...преместих се в New York, хванах си хубава работа, запознах се със сякакви момичета и реших да остана...тя го прие много тежко...а аз мислех че е заменима, но се оказа че не е, защото ето ме тук след 2 години пиша тема за нея. Смятам да се върна и го правя най-вече заради нея, но оттам и проблема: тя си има приятел в момента, с които са заедно от близо 5 месеца. Чувам от общи приятели, че може би го обича. Но аз се прибирам независимо от това. Но се колебая какво да сторя...обмислям да не и казвам въобще че се прибирам, още по-малко че го правя заради нея, защото не искам да се чувства виновна или нещо такова (тя знае че аз обичам живота си в щатите) а и на всичкото отгоре се чудя дали искам да се пробвам (ако въобще мога) да си я върна, защото това би означавало да разбия сегашната и връзка...просто искам съвети. Ако има нещо неясно, питайте, защото почти не говоря български от 2 години и се изразявам доста куцо вече... :) благодаря предварително!

prosto_chovek
07-03-2012, 09:42
жалко е, че за две години някои хора забравят езика си, който са говорили 19.
По въпроса ти - кажи й ако искаш да се видите като приятели, но нямаш право да се бъркаш във връзката й :)

Cellmate
07-03-2012, 09:47
жалко е, че за две години някои хора забравят езика си, който са говорили 19.
По въпроса ти - кажи й ако искаш да се видите като приятели, но нямаш право да се бъркаш във връзката й :)



Жалко е, че българите няма да си променим манталитета да критикуваме, без да сме наясно за какво става дума...казах че не се изразявам толкова добре както преди, не съм казал че съм го забравил. Но благодаря за отговора. И аз май съм на това мнение.

a1a2b3v
07-03-2012, 09:53
Добре, но щом си има приятел не може да очакваш веднага да се върне при теб. Ако се върнеш и тя си остане с приятеля какъв ще бъде смисъла? Тук ще трябва да започнеш всичко отначало- ще трябва да си търсиш работа, а и стандарта на живот е различен.
По въпроса какво да и кажеш, за да не се чувства виновна може да и кажеш, че нещата там са се объркали, останал си без работа или нещо друго, което няма връзка с нея.

Cellmate
07-03-2012, 10:06
Добре, но щом си има приятел не може да очакваш веднага да се върне при теб. Ако се върнеш и тя си остане с приятеля какъв ще бъде смисъла? Тук ще трябва да започнеш всичко отначало- ще трябва да си търсиш работа, а и стандарта на живот е различен.
По въпроса какво да и кажеш, за да не се чувства виновна може да и кажеш, че нещата там са се объркали, останал си без работа или нещо друго, което няма връзка с нея.

Наясно съм, че е така. Въпросът е дали да опитам въобще?

kyon
07-03-2012, 10:11
@a1a2b3v така ще излезе, че като е изгубил всичко отива да се утешава при нея.

Cellmate
07-03-2012, 10:20
@a1a2b3v така ще излезе, че като е изгубил всичко отива да се утешава при нея.

И аз така мисля. Значи както ги виждам нещата вариантите са два: или се опитвам да си я върна или въобще не и казвам, че съм се върнал, за да не я обърквам, в случай че все още изпитва нещо към мен. Тя, разбира се, ще разбере след време, в това няма съмнение, но...и аз не знам вече :)

a1a2b3v
07-03-2012, 10:26
И аз така мисля. Значи както ги виждам нещата вариантите са два: или се опитвам да си я върна или въобще не и казвам, че съм се върнал, за да не я обърквам, в случай че все още изпитва нещо към мен. Тя, разбира се, ще разбере след време, в това няма съмнение, но...и аз не знам вече :)

Хмм не бях помислила за това, май сте прави.
Но пък ако разбере от други хора, че си се върнал, а дори не си отишал да я видиш как е сигурно би и станало кофти. Все едно си я забравил. Май ще си е по-добре да опиташ да си я върнеш.

Cellmate
07-03-2012, 10:33
Хмм не бях помислила за това, май сте прави.
Но пък ако разбере от други хора, че си се върнал, а дори не си отишал да я видиш как е сигурно би и станало кофти. Все едно си я забравил. Май ще си е по-добре да опиташ да си я върнеш.

Няма да си помисли това, защото и бях казал че още я обичам и че бих се върнал заради нея. Тя съответно ми заяви, че дори и да се върна няма да се събере с мен, но много общи приятели ми казват да не го вярвам това много много, но въпреки всичко тя си го каза.

Chacho
07-03-2012, 10:35
Братле, изпуснал си влака. Аз не бих се месил. И все пак, ако не им е дълга връзката, може и да поиска да се върне при теб, ако също не те е преодоляла. Прецени сам за себе си как искаш да постъпиш и дали си готов да рискуваш, ако не се получи да си понесеш последствията - я да се скарате, я да останеш разочарован.

От друга страна ми се струва, че не си уцелил добра връзка в Щатите (може би не е било с подходящо момиче) и си се вкопчил в преживяванията от миналото, затова тази ти се струва незаменима и си се съсредоточил върху нея. Да не се окаже, че нещата не са точно както си ги представяш и ще си дори още по-разочарован тук?

Cellmate
07-03-2012, 10:44
Разбрал си ме погрешно. В щатите не съм имал връзка (а имах доста възможности) точно защото не съм я преодолял. Наясно съм, че дори и да се съберем ще се караме и така нататък, но в това е чара на цялата работа. Въпреки караниците и т.н. пак бях щастлив. Не мисля че ще остана разочарован от каквото и да е, в случай че се съберем. По-скоро ме плаши как ще ми понесе България, в случай че не се съберем и остана с празни ръце, но ще свикна и ще си поема риска.

Chacho
07-03-2012, 10:47
Аз за Българията говорех, не за момичето.

Cellmate
07-03-2012, 10:54
Оо хаха, Българията ще ми нанесе critical strike несъмнено, но ще свикна. А и ще се върна към ЛА след няколко години и без това.

Niakoitam
07-03-2012, 13:01
Изпуснал си си шанса.Не развалай всичко.Щом си щастлив в ЛА остани си там.Ще намериш друга любов стига да го пожелаеш и да отвориш сърцето си за друга.Не я карай да страда,не разрушавай връзката и просто от егоизъм.Остави я намира.Не я карай да предава гаджето си заради теб.Остави я да бъде щастлива в България.Ти най-много да се върнеш да объркаш всичко и в крайна сметка ако нещата между вас се понаредят да решиш че в България не ти е добре и да се върнеш в ЛА оставяйки я отново да страда.Не се надявай че ще ти е постоянно като каручка вързана за теб.Тя е преминала към правилната стъпка,намиране на друг.Пътищата ви вече са се разделили.Поне по този начин.Направи я и ти,не се заблуждавай че има незаменими хора и си живей щастливо там,където ти е по-добре. :)

betty-dimitrova
07-03-2012, 16:03
Горното мнение е всичко, което щях да напиша... Осъзнаваш какво си и причинил преди, нали? 3 години връзка никак не е малко за вашите години и тя убедена съм е страдала много. Ако се върнеш много вероятно е да объркаш всичко и добри и пак да се съберете от наивност от нейна страна и егоизъм от твоя, както каза след няколко години ще се върнеш пак в щатите и ще я караш отново да преминава през болка ли? Или помисли колко може да сте се променили и ако се върнеш като започнете да се опознавате отново да не харесате това, в което сте се превърнали... Много варианти има, но добрите в случая са по-малко вероятни...

kristAa
07-03-2012, 16:48
според мен не трябва "да си я връщаш" след като си избрал да останеш там... даже не мисля че трябва да идваш в БГ.. но ти си знаеш - така поне ще можеш лично да разбереш как е тя, да и се извиниш евентуално.. и без това пак смяташ да заминаваш..

SmilezZz
07-03-2012, 17:18
Загубил си я вече, трябвало е да се сетиш по-рано.
Тя си има нов приятел, нова връзка - ти нямаш право да се месиш и да разваляш отношенията им. О'кей, ако е съгласна да поддържате приятелски контакти, но за другото тя дори и сама ти е казала, че не иска. Все пак я разбирам. Липсвал си години наред, а тя през този период е срещнала друг, който явно обича (щом ти е казала, че не иска да имате нещо общо, дори и да се върнеш).

Стига си слушал хорското мнение. Те това казаха, те онова казаха. Осъзнай се, те не са вътре в нея. Недей си дава празни надежди и най-добре е ако ти е по-добре в чужбина, да си си останеш там.

BreakingDawn
07-03-2012, 17:25
Я си стой там където си!
Имаш си живот в L.A. ,имаш работа и още много шансове за момичета! Малко лигава история се получава...Ами ако се върнеш и тя не те приеме?! Всичко отива на вятъра... Според мен няма смисъл изобщо да се връщаш (ако е само заради момичето)
Ще си намериш нова приятелка и ще забравиш всички тези глупости които си писал! :)

bilqnavod
07-03-2012, 21:35
Мисля така както всички мислят. Лошото е, че понякога минавайки времето човек осъзнава, че е допуснал грешка. Иска да върне времето назад, да се разрови в миналото и да оправи нещата. Да но това остава само в мечтите. Остава едно - "какво би било ако бях постъпил така". Мисля, че всеки в живота си го е усетил. Моята гледна точка от това, че съм чувствителна и емоционална жена не бих те приела повече в живота си. :(