PDA

View Full Version : Багаж за морето :))



Bonbonchencetyy
07-03-2012, 13:20
Здравейте!На 21 юли заминавам на море за 3 дена.Разгледах няколко теми какво ми трябва и си направих списък,само дето той май беше колкото за 5 дена.Ето го:
1.Бански.
2.Слънчеви очила.
3.Очила за виждане(истинска досада са малките етикети с много дребни букви).
4.Обувки-джапанки за плажа,сандали за града и маратонки за всякакви дейности в дъждовно време или горски местности...
5.Кърпа,чадър и шезлонг за плаж.
6.Дрешки,и то купища(ужасно е да разбереш,че точно това,с което си искала да се появиш,е останало вкъщи)...
7.Телефон,зарядно за телефон.
8.Някаква връхна дреха за вечерта(тогава става доста хладно).
9.Гримове(целия козметичен несесер си помъквам).
10.Сешоар,четка за коса.
11.Сапун,паста и четка за зъби,душ-гел,шампоан и балсам.
12.Спрей за тяло,парфюм.
13.Дамски превръзки(за всеки случай!).
14.Аксесоари(шалове,шапки,ча нти,бижута(повечето според дрехите,които ще взема)...).
15.Слънцезащитен крем.
16.Бельо,чорапи.
17.Фотоапарат.
18.Лекарства и термометър(една година се бях простудила и търсихме из града,тогава изхарчихме 50 лв.).
19.Фенерче.
20.Въже за скачане,топка,помпа за топката,фризби.
21.Списания,химикалки за попълване на тестовете в списанията.
22.Листове.
23.Готини книги за убиване на времето ако случайно се събудя мнооого рано :D .
Общо взето това е.Мама само мерна списъка,докато дописвах и други работи и ми се скара,че ако искам догодина направо да се пренесем там :D Та,споделете и вие вашите списъци,ще е полезно и за други хора,освен мен... :)

shmatarok
07-03-2012, 13:51
На колко си и с вашите ли ще ходиш или с приятели/лки?

nIkEnCeTy_bE
07-03-2012, 14:05
Зарядно/батерии за фотоапарата. + слушалки за телефона. Като цяло всичко необходимо и нормално за едно момиче, си изброила.

SmilezZz
07-03-2012, 19:19
Зарядно за телефон и фотоапарат.
Книги.
Дрехи (тия , които смятам, че ще облека)
Гримове, аксесоари, обувки.

Colouring
07-03-2012, 19:44
Бански. Хавлия. Слънцезащитен крем. Джапанки. Книга.
Това ти трябва.

Bonbonchencetyy
07-04-2012, 07:42
На колко си и с вашите ли ще ходиш или с приятели/лки?
На 13 съм,ще ходя с още две приятелки,мама и бащата на едната ми приятелка(нашите са разведени и е много явно,че мама не иска да ходим заедно с него,ама аз отделно ще отида с него,леля ми и братовчед ми през август...),приятелките ми са също на 13...
Благодаря на другите за списъците :) :)

bloodyF
07-04-2012, 10:26
1.Бански.-2 чифта
5.Кърпа,чадър и шезлонг за плаж.-поне 2 кърпи, чадър и шезлонг-няма нужда
6.Дрешки,и то купища(ужасно е да разбереш,че точно това,с което си искала да се появиш,е останало вкъщи)...-за 3 дни няма нужда-вземи си 3 рокли, 2 полички, 1 панталон и 4 потника и си готова
15.Слънцезащитен крем.+такъв за след слънце
17.Фотоапарат.+зарядно за батерии или за фотоапарата
20.Въже за скачане,топка,помпа за топката,фризби.-може и куклите и камиончетата..недей да мъкнеш такива боклуци, в крайна сметка си толкова изтощена след дискотека,че нямаш сила за нищо
21.Списания,химикалки за попълване на тестовете в списанията.-1 химикал
22.Листове.-не
23.Готини книги за убиване на времето ако случайно се събудя мнооого рано :D .-1 тънко книжле

+слушалки за телефон , найлонови торбички-2/3

shmatarok
07-04-2012, 13:41
На 13 съм,ще ходя с още две приятелки,мама и бащата на едната ми приятелка(нашите са разведени и е много явно,че мама не иска да ходим заедно с него,ама аз отделно ще отида с него,леля ми и братовчед ми през август...),приятелките ми са също на 13...
Благодаря на другите за списъците :) :)

В такъв случай бих те посъветвала да комбинирате някои от нещата, защото няма смисъл да мъкнеш всичко това сама. Не носи много дрехи, защото няма никакъв смисъл, едва ли ще можеш да ги облечеш повечето. Примерно тея работи - фризбита, топка, бла бла, вземете фризби и/или топка, но другото няма смисъл просто да го носите. ;) След плаж обикновено човек се чувства изморен и изобщо не му е до дейности като скачане на въже :Д

anonymous708973
07-04-2012, 13:48
20.Въже за скачане,топка,помпа за топката,фризби.-може и куклите и камиончетата..недей да мъкнеш такива боклуци, в крайна сметка си толкова изтощена след дискотека,че нямаш сила за нищо

Тя е на 13, каква дискотека те гони?

Аз си правя списъка на категории.
Категория "Дрехи" (взимам всичко любимо, защото няма как да знам кога и какво ще нося)
Категория "Аксесоари" (поименно изброявам бижутата, лаковете за нокти и глупостите за коса)
Категория "Тоалетна козметика" (поименно изброявам душ гел-а, млякото за триене на грим, лака за коса и т.н.)
Категория "Обувки"
Категория "Други" - зарядно за телефона, учебници (ако взимам), книга.

bloodyF
07-04-2012, 15:27
не съм прочела
но пак боклуци няма нужда да взима
а теб какви учебници те гонят на екскурзия?!

anonymous708973
07-04-2012, 17:02
Почивка, не екскурзия.
Ами, като ходя на село за по седмица-две лятото... Адската жега е, преди 5-6 вечерта не показвам носа навън и не ходя у приятелката си преди 11-12, щото е поспаланка... и нямам нет. Взимам си учебници по немски/английски и уча. Какво странно има?

Furious?
07-04-2012, 17:09
Мързеше ме да чета , обаче ще ти кажа моята случка.На море с 2 приятелки - уж взеха слънцезащитен крем , ама тс.Готви се сама за всичко

jghgh
07-04-2012, 19:57
Ще цитирам само излишното

4.маратонки за всякакви дейности в дъждовно време или горски местности...
5.шезлонг за плаж.
6.купища дрешки
9. целия козметичен несесер
16. чорапи.
20.Въже за скачане,топка ...
22.Листове.
23.Готини книги за убиване на времето ако случайно се събудя мнооого рано :D

4. Маратонки не ти трябват, ако толкова се притесняваш, че времето ще е лошо, има си прогнози за времето, проверяваш. Не да помъкваш и маратонките, които въобще няма да сложиш.
5. Шезлонг, ти луда ли си? Майка ти правилно ти се е скарала!!
6. Купища дрехи за 3 дена - НЯМА СМИСЪЛ. Всички жени я правим тая грешка, но наистина няма смисъл и винаги накрая се връщаме с куфар, от който само няколко парцала са използвани, другите дрешки са си чисти и само дето сме ги помъкнали. СЪВЕТ - просто си вземи възможно най-яките дрехи, ако толкова искаш да се фръцкаш. Например, ограничи ги до 5 комплекта, за всеки случай ако нещо се олееш и т.н.
9. Целия козметичен несесер, пак няма смисъл. Само най-яките гримове и неща, с които си сигурна, че ще се намажеш. Жените имаме мн. червила, гланцове, сенки и пудри, но обикновено ползваме малко от тях. Не си носи целия несесер.
16. Няма да носиш маратонки -> не ти трябват чорапи.
20. Ограничи се до 1но нещо - или само въже, или само топка, или само фризби. От влизането и излизането във водата ще се уморяваш, едва ли с приятелките ти чак толкова много ще ви се играе на 100 хиляди неща, та ще ви трябва такъв арсенал. Само се замисли, че на тоя плаж правиш много неща - лежиш, говориш си, ядеш, плуваш, закачаш се... И накрая ти омръзва. Надали ще стоиш целия ден, та да ти трябват най-разнообразни атракциони. Повярвай ми, колкото и да се забавляваш, няма да оползотвориш и 3те неща. Ограничи се до 1но.
22. Листове? Това нещо изобщо изобщо не го виждам как и кога ще го пипнеш/оползотвориш. Имаш само 3 дена, не цялото време на света. Наистина си решила да помъкнеш сума ти излишни бумаги.
23. Ако си средностатистическия летуващ, едва ли ще седнеш да четеш. Само дето излишно ще си ги помъкнала. Толкова страстен любител ли си? Четенето адски любимо занимание ли ти е? Ако отговорът е НЕ, то ти си от тоя тип хора, дето само мъкнат книги, но не ги отварят. Не изглеждаш много четяща. А и на ваканция хората яко отпускарстват и мързелуват. Ако станеш мн. рано най-много да си пуснеш телевизора или да цъкаш на телефона.



Почивка, не екскурзия.
Ами, като ходя на село за по седмица-две лятото... Адската жега е, преди 5-6 вечерта не показвам носа навън и не ходя у приятелката си преди 11-12, щото е поспаланка... и нямам нет. Взимам си учебници по немски/английски и уча. Какво странно има?

Че се натоварваш във време за разтоварване и пълно отпускане. Е, теб пък може и да те разтоварва де..
Все пак се обогатяваш и градиш знания, докато съученичките ти забравят материала. Наистина е практично, но не познавам много хора, които го правят. Само най-амбициозните.

Аз май не съм от тях, а и от чист мързел никога не уча във ваканция. Знам че трябва, но просто не ми се занимава. Казвам си, че ще уча всяко лято, но накрая мързелът ме преборва. Fuck that shit.

semittyy
07-04-2012, 20:31
Ето моят списък,за да не ти е тежък и багажа и да си имаш и всичко
1.Дрехи(Към 4-5 комплекта дрехи,няма смисъл например да носиш 5 блузи и 1 чифт дънки)
2.Отделна дамска чанта(За плажния крем,1-2 списания и тампони или превръзки)
3.Превръзки или тампони
4.Списания(Към 2-3)
5.Подводни очила за повече забавления
6.Бански
7.Телефон и зарядно(За да си говориш и с другите,те могат да ти дадат идеи)а,също ако има камера снимай с него,не е нужен фотоапарат
8.Обувки(3 чифта са достатъчни)
9.Кърпа и чадър
10.Сешоар и четка и гребен
11.Сапун и шампоан(Вярвам,че можеш да изтраеш без да си миеш зъбите)
12.Парфюм и червило или лак(Не вземай много гримове,3 ти са достатъчни)
13.Бельо
14.Дневника ти(Можеш да опишеш морето и да запишеш приключения)
15.Бижута
16.Карти за игра
17.Лекарства и тернометър

jghgh
07-05-2012, 10:23
Дневника ти? На 12 ли си, деа знам.
И това ме втрещи:


11.Сапун и шампоан(Вярвам,че можеш да изтраеш без да си миеш зъбите)

?!?!?!?! Да не си миеш зъбите? Абе хора, вас как са ви възпитавали? Устната хигиена е една от най-важните. А и момиче с лош дъх е супер непривлекателно.

bloodyF
07-05-2012, 10:29
ОМГ ОМГ ОМГ
как няма да си миеш зъбите бе?!
дисгастинг!

пантерке, тука ставаше въпрос за багаж за морето
не за село
затова се учудих
за село и аз взимам по някой учебник , който не отварям, но това е друг въпрос

Bonbonchencetyy
07-05-2012, 10:41
Аз честно казано предпочитам да си нося каквото ще си нося отделно-една година като ходихме на почивка с мама и две нейни приятелки,те се уговориха всяка да носи дадени неща,ама не се получи,защото едната беше взела всичкото,другата само две неща,а третата-третата,да се каже,беше взела нужното,ама беше забравила парфюма(за мен си е важен,ама някои хора въобще не си правят труда да го вземат на почивка :D ).
По принцип обичам да чета разни книги,например вчера си купих три и засега ми остават към 50 страници от третата(е,така като проверих,едната е с 256 страници,другата-със 165,а последната-с 204...).Все пак ще си взема само най-много 5 книги и приятелките ми като донесат ще има достатъчно(не мога обаче да разбера защо мама мрънка за книгите! :X )
Заради баща ми(жив и здрав да е!) ще бъдем на море за 5 дена,защото той иска да поеме разходите за мен и мама,а като започна да взима по-голяма заплата,на него му остават към 300 лева...
За дрехи-аз оползотворявам всичко.Тъй като мама обича да разучава градовете,какво има вътре и т.н. ,при всяко излизане си сменям тоалета и аксесоарите.Шапки,шалове,б жута и др. такива нося според тоалетите,които съм взела,защото иначе ми заемат излишно място.За гримовете-моят козметичен несесер си има само фон дьо тен(не,че го ползвам,ама мама там го държи :D ),парфюм,спирала,едно червило,един блясък за устни (сега,когато е лято не ползвам балсам,затова и не седи в несесера ми),тампони за сваляне на грима,Acne Out лосион и гребенче за разресване на мигли( :D ).По принцип лятото ползвам само спирала,редувам червилото и блясъка за устни,пръскам си малко парфюм и това е.
Маратонки ми трябват,защото както споменах по-горе,мама обича да разучава градовете,това включва и катерене пеша към пещери и там подобни горски образувания,а и бащата на приятелката ми е един вид горски любител(поне 3 пъти на седмицата се разхожда из гората) и затова няма начин да не си взема маратонки,следователно и чорапи...
Това с шезлонга и чадъра съм го уредила-бащата на приятелката ми ще ги носи...
За въжето-няма да взимам,топката-ще си купя някоя волейболна от магазините там,защото моята е спукана :X ,фризби ще взема...
Листи-смятах да взема три,ама се отказах...
Благодаря за мненията ви,бяха ми много полезни! :)

anonymous708973
07-05-2012, 12:12
11.Сапун и шампоан(Вярвам,че можеш да изтраеш без да си миеш зъбите)


Ти в ред ли си? Да вземе термометър, но да не взима четка за зъби?!
Кво... виждаш се суперсекси на плажа, легнала на хавлийката под чадърчето, напарфюмирана, нагримирана, флиртуваща с батковците и... с неизмити зъби?!

scrooper
07-05-2012, 12:21
лелее, какви планове, какво чудо!
Аз те съветвам да не прекаляваш с багажа. Основното са ти го казали. Вземи много потници и малко панталони. 1 книга е достатъчна. Не ти трябва лаптоп, нито много бижута. С ваште си, т.ч. цял несесер с гримове е излишен.

therichbitch
07-06-2012, 20:08
Списък си правя огромен, първо защото нося всичко, което ще ми осигури престой, подобен на този вскъщи- т.е. максимално удобeн, второ, защото изброявам абсолючтно всичко поименно- до иглата :) Списъка има 2 колонки- на отиване, когато отбелязвам, че съм го взела, после на връщане, когато си стягам багажа, пак по този списък отбелязвам... Малко педантично, ама точен човек съм си, какво да направя :D
От някои неща нося по две, просто защото не мога да реша какво да избера, например шампоан, парфюм, спирала и те такива неща. Книги и учебници не нося никога никъде. Нося си винаги хавлии, кърпи за лице, ръце, коса и т.н., не обичам да ползвам тези по хотелите. Резултатът е налице, напълнен голям куфар дори ако отивам за 5 дена...

Your.Passion
07-06-2012, 20:12
ОМГ ОМГ ОМГ
как няма да си миеш зъбите бе?!
дисгастинг!

пантерке, тука ставаше въпрос за багаж за морето
не за село
затова се учудих
за село и аз взимам по някой учебник , който не отварям, но това е друг въпрос


+ Как по дяволите няма да си миеш зъбите ?!!

prosto_chovek
07-07-2012, 07:30
моме, кой ще ти носи багажа, бе!
На море за 3 дни се ходи с бански, 3 чифта бельо, 3 блузки, 3 чифта някакви къси гащи или дънки за излизане, взима се зарядното за телефона и някоя книжка за четене. Ако гориш и плажно мляко. Четка и псата за зъби и там за банята работи. За какво ти е целият този ферман за три дни? :)

BarcaGirl17
07-07-2012, 08:06
1.Бански, 2 хавлии, джапанки, очила, слънцезащитен крем + волейболна топка
2.Дрехи ( макс 4-5 комплекта)
3.Обувки ( летни за вечерни разходки + 1 чифт затворени, ако се развали времето)
4.Четка и паста за зъби
5.Четка и гребен
6.Парафюм + спирала и някакъв гланц
7.Книги вече не взимам, щото нямам време да ги отворя.. :D
8.Сешоар не ми трябва и май се изчерпах откъм багаж, а, да, взимам си и хладилна чанта за плажа.

В крайна сметка напълвам 1 куфар дето имам с колелца, той е от най-малките. :)

Bonbonchencetyy
07-07-2012, 09:40
моме, кой ще ти носи багажа, бе!
На море за 3 дни се ходи с бански, 3 чифта бельо, 3 блузки, 3 чифта някакви къси гащи или дънки за излизане, взима се зарядното за телефона и някоя книжка за четене. Ако гориш и плажно мляко. Четка и псата за зъби и там за банята работи. За какво ти е целият този ферман за три дни? :)
Сама ще си го нося! :D И ще ходя за 5 дена,не за 3(благодарение на баща ми-жив и здрав да е!)... :D

bwef
07-07-2012, 09:44
Хавлия за плажа, бански, джапанки, кецове, сандали, дрехи, зарядно за телефона, самия телефон, !слушалки! , паста и четка за зъби, шампоан, сапун, парфюм, гребен за коса, 1-2 книги, по-лесни кръстословици, химикалка и май тва, може би има още нещо, но не мога да се сетя

daq96
07-07-2012, 10:08
1.Бански.
2.Слънчеви очила.
3.Очила за виждане(истинска досада са малките етикети с много дребни букви).
4.Обувки-джапанки за плажа,сандали за града...
5.Кърпа...
6.Дрешки,(за 3 дена - максимум 6 комплекта)...
7.Телефон,зарядно за телефон.
8.Някаква връхна дреха за вечерта(тогава става доста хладно).
9.Гримове(целия козметичен несесер си помъквам).
10.Сешоар,четка за коса.
11.Сапун,паста и четка за зъби,душ-гел,шампоан и балсам.
12.Спрей за тяло,парфюм.
13.Дамски превръзки(за всеки случай!).
14.Аксесоари(шал,шапка,чанта ,).
15.Слънцезащитен крем.
16.Бельо,чорапи.
17.Фотоапарат + зарядно
18.Лекарства и термометър(една година се бях простудила и търсихме из града,тогава изхарчихме 50 лв.).
19.Топка
20.Списания,химикалка

Не виждам защо са ти маратонки - ако вали къде ще ходиш? Фенер също не ти трябва. Шезлонг? - Не!
Гримове - добре, но не и целият несесер. Лакове също няма да ти трябват, понеже от водата веднага падат. Аксесоарите (шапки, шалове...) сложи ги в единствено число. И си помисли отново дали ще ги използваш. Щом си на 13, най-вероятно ще се разхождате само в града и на плажа. (няма да ходите на дискотеки).
Ако искаш може да си вземеш и рокля за плажа.

Това е от мен. :)

vikenceto1212
07-08-2012, 06:22
Аз пък тъкмо си пишех списък за ходене на лагер за 1 седмица и смятам да ползвам същия този списък когато си глася багажа за чужбина ( ще прекарам остатъка от лятото при майка си в Кипър)
1 Дрехи и бельо
2 Обувки
3 Гримове
4 Преса за коса
5 Сешоар и четка за коса
6 Лаптоп и зарядно
7 Слушалки за лаптопа
8 Мишка за лаптопа
9 4 кърпи за плаж(2 за плажа и другите за след баня) и още една кърпа за лице и ръце
10 Слънце защитен крем
11 2 чифта бански
12 Шампоан, сапун, самобръсначка
13 Дезодорант
14 Списания
15 Чанта за плаж
16 Телефон, зарядно и слушалки
17 Паста за зъби, четка


Мисля, че това е всичко необходимо а за чужбина ще трябва да взема неща до 20 килограма

Blab
07-08-2012, 07:16
//:Д тази тема ме връща в пубертета:Д

уча се да съм по-компактна:
1.(върху мен) очила, шапка, чантата ми с всички глупости, които разнасям из града 24/7 (книги, тефтер за писане, химикалка, моливи, понякога скицник, мини аптечка, деодорант, фибички, етц.), най-обемните обувки, които съм решила да помъкна (сандали, еспадрилки, когато се налага - гуменки)
2. бански + джапанки (красива дума!<3) + кърпи (плажна +-за лице и тяло)
3. 1-2 хипарски туники за плажа
4. няколко рокли/екипчета(хах, детство:Д), които с радост ще облека вечер. в момента less is more в гардероба ми, а предвид жегата, дрехите ми за 7 дни не превишават 15 см. + нещо връхно (някоя фина жилетка)
5. много неща за преди и след слънце.
6. плеъра, понякога телефона (обмислям да го изоставя този път), лаптопа (ако се пада да съм неразположена и/или сериозно ми се пише)


ПП: кой се гримира в жегата бе, девойки? о.О

anonymous708973
07-08-2012, 08:08
Вечер не се ли гримираш?

Пък и добре сложеният грим не се разтича в жегите.

Blab
07-08-2012, 08:22
не, аз съм органик:Д
//забравила съм сапунчета, душ-гелчета, шампоанчета и прочее. те се подразбират

anonymous708973
07-08-2012, 09:08
Що бе, една мадама по-горе смяташе, че "можеш да издържиш без да си миеш зъбите".

Colouring
07-08-2012, 14:20
*Споменатата 'мадама' е май фейк, само да вметна.
Не че няма такива хора...*

Hristova
07-08-2012, 18:41
Само аз ли си нося чехли за баня? :Д

reperw
07-08-2012, 19:35
ПАРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИИИИИИ :D дрехи може и от морето да си купиш

neverbackdownx
07-27-2012, 18:16
[QUOTE=semittyy;10256649]11.Сапун и шампоан(Вярвам,че можеш да изтраеш без да си миеш зъбите)

Хахаха! Сериозно? Ти не си ли миеш зъбите у вас? Наистина е доста неприлично, момиче да има лош дъх. Чувала ли си за думите "устна хигиена" и "възпитание? Моля те , не ме разсмивай, за 3 дена да не си взема четка и паста за зъби, а какво ли остава за седмица? Ц-ц-ц ! ;X

brutaLxxbunny
07-28-2012, 13:46
http://upl.codeq.info/ Най-якото сайтче за тази цел ^.^ Много ми помага с моя багаж от 1-2 години насам.